Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
12. únor 2015

@78marcela Marci, to je parada🙂. Mam velkou radost!!!

jesie28
13. únor 2015

@78marcela no supééér. Screening je úžasný, jak vidíš toho prcka, jak se tam hýbe. To chodíš asi k Pavkové že? Ta to dělá i v nemocnici. 😉 Ale těch 1500 co za to chtějí je mazec. Všeobecná proplácí 500. Některé pojišťovny dávají i víc.

78marcela
13. únor 2015

@jesie28 jojo, chodím k ní i normálně a půjdu i na screen k ní. Jak to víš, ty jsi tady odsud ? Pokud jsi to někdy říkala, tak jsem zapomněla. Pavkova je dobrá doktorka, milá, empaticka a odborníce.
@kotcheva jak se daří Kristýnce?

pavlina1976
13. únor 2015

Ahoj holky 🙂. To jsou samé úžasné zprávy !!!!!!!!! Moc moc všem gratuluju 🙂 . Já jsem si po tom letním neúspěšným ketu říkala,že už do toho nepůjdu a že tam ty zmrzlíky nechám 😒 . Ale konce ledna jsem se takhle jednou probudila a věděla jsem, že do toho chci jít teď 😀 . Příští pátek si jedu pro dva zmrzlíky 😉 . Ještě nám tam zbude jeden kdyby náhodou.....Ale sestřička říkala, že se teď hooodně těhotní a vidím, že nekecala 😀 . Tak se můžu zase přidat k vám do skupiny?

78marcela
13. únor 2015

@pavlina1976 no super, jasné, teď to dáme všechny🙂

pavlina1976
13. únor 2015

@78marcela Ahoj Mací, tak jak je mamino? 😀 . Tak jste mě zase krásně nakoply do boje 😀 . Dnes jsem byla na kontrole a říkala jsem dr, že si nechám jednoho zmrzlíka a sestřička mě přesvědčila na dvě. Jo nechám si dát i embryoglue, bude to all inclusive 😀

78marcela
13. únor 2015

@pavlina1976 doufám že to už bude teď dobré u mě. Dnes jsem zahájila 12.týden, tak věřím, že to kritické období je za mnou a že už se snad nic nestane.
Včera jsem mimi už viděla jak se hýbe, bylo to úžasné.
Tak to je skvěle, moc ti přeju ať se ti podaří.
Musí se podařit, když mu připravujes takový all inclusive ubytování🙂

pavlina1976
13. únor 2015

@78marcela To je paráda 😉 . Určitě to bude dobré. Už se u tebe mimi krásně zabydlelo a jak je vidět tak se mu tam náramně líbí 😀

78marcela
13. únor 2015

@pavlina1976 snad jo. 2.3 jdu na screening. Tak doufám, že bude vše v pořádku a že už se dozvíme co to bude😉😉
Asi jdu spát. Jsem dnes nějaká unavená. Odpoledne jsem usnula na návštěvě u našich. A teď se mi už taky otvírá pusa. Tak dobrou noc a určitě informuj, budu zvědavá jak pokračujes😉😉

pavlina1976
13. únor 2015

@78marcela JJ jen jdi odpočívat 😉 . Příští pátek už budu taky těhotná, tak doufám, že se jim bude u mě taky líbit 😀

kotcheva
13. únor 2015

@78marcela ahoj, Kristynka se snazi - uci se dychat😉. Porad potrebuje podporu dechu, jakakoli manipulace je pro ni hodne narocna a zadycha se. Na druhou stranu uz je to "velka" holka - ted vazi 1,8 kg🙂. No, vsak uz ji v pondeli budou tri mesice... A ty se citis dobre?

78marcela
14. únor 2015

@kotcheva tak hezky roste, a snad to dýchání už brzy zvládne sama, beruška malá..
Teď zrovna se cítím mizerne. Furt jsem unavená. Usnula jsem včera na návštěvě u našich, večer o půl deváté u televize a spala jsem prakticky doteď, já běžně nespavec, teď mě děsně bolí hlava a zase se mi chce zvracet, bojím se víc nadechnout nebo zakašlat.. V týdnu jsem se cítila dobře, ale včera blbě a dnes to asi bude pokračovat.

pikvik1
14. únor 2015

@78marcela
To jsou strašně krásné zprávy!!!! Úžasný!!! Teď už bude určitě všechno v nejlepším pořádku 😊 Moc gratuluji 😊

@jesie28
@78marcela
Jinak holky věřím, že většina lidí má anděla strážného a já mám nějakého anděla škoditele. V týdnu mě trápily teploty bez ničeho jiného. Tak jsem dostala prášky a poctivě ležím. Od včerejška se to už stabilizuje a dnes jen 37,2°. Tak to snad bude zítra ještě lepší a budu moct v pondělí na ten KET. Ještěže byl odběr v minulým cyklu, kdy jsem byla 100% zdravá a embryjka mají dobrý základ. Uvidím teda hlavně zítra, tak držte pěsti 😓 Měla jsem běhat na sluníčku a ladit tělo do maximální pozitivity a místo toho jen strach. A taky mám málo železa, tak už se láduju, ať jsem bleskově v normálu.

78marcela
14. únor 2015

@pikvik1 každý má takového anděla, jakého si připustí. Pokud budeš věřit, že se ti děje všechno špatně, tak se ti to dit bude. Pokud si budeš říkat, že je štěstí, že tě anděl strážný uchránil před odběrem tento měsíc a že ti to zařídil na minulý měsíc, tak budeš více pozitivní.
Navíc, když bojujes s nějakou virózou, tělo je oslabené a lépe přijme embrya. Spousta holek právě bere léky na snížení imunity aby tělo nebojovalo proti embryím. Takže vidíš, žádný škoditel ale anděl strážný ti to chystá přesně tak aby to bylo úplně nejlepší.

pikvik1
14. únor 2015

@78marcela To jsem si taky říkala s tou imunitou 😊 Já vím, snažím se myslet pozitivně. Manžel mi to taky říkal, navíc prý i to, že se všechno děje z nějakého důvodu a že to tak má být. Tak asi jo 😊

kotcheva
14. únor 2015

@78marcela Marci, ted podruhe jsem taky mela caste bolesti hlavy a unavena jsem byla fakt hodne... Ale opravdu to preslo v prubehu ctvrteho mesice. Tak snad se ti brzy ulevi 🙂

pikvik1
14. únor 2015

@78marcela tak jsem se radovala asi zbytečně, zase to vylezlo na 38,5° 😞 jestli budu mít zítra přes 38°, tak by to bylo asi lepší zrušit. Hlavně když nevíme, čím to je.. aby to pak nedopadlo zbytečně špatně. Doufám, že to nebude nějak vadit, předpokládám, že jen vysadím prášky a počkám na další cyklus.

jesie28
14. únor 2015

@78marcela bydlím 25km od Znojma, tak jsem jezdila taky na ultrazvuky do nemocnice. Ty první tři měsíce jsem taky byla hodně unavená. Ono se to pak zlepší. 😉 Pak ten třetí trimestr si člověk s tím velkým břichem připadá jak vorvaň. 😀 V posteli si už člověk nemůže pořádně lehnout, všude prcek tlačí, ale je to fajn pocit. 😉
@pikvik1 chudáku, taky se nemůžeš těch nemocí zbavit. ☹ Kdyby jsi měla teploty, tak se raději poptej lékařů, jestli můžeš podstoupit transfer, aby se něco zbytečně nepos..

78marcela
15. únor 2015

@pikvik1 a ty máš jít na ten KET zítra? To nevím jestli nebude pozdě to rušit. A nic jiného ti není? Jen prostě teplota? Pokud je to do 38, tak se to dá, Ale nad už je to víc, to není dobře. No tak uvidíš, co dneska. Ach jo, to jo fakt v hájí, já jak se znám, bych šla na KET, jsem netrpělivá. Tak uvidíš co dneska. Myslím že pokud bys tam zítra přišla a oni by už měli embrya rozmražené tak by je mohli znovu zmrazit.i ale jejich kvalita by se mohla zhoršit. Přeji ti, ať to dopadne dobře, ať jsi dnes bez teplot a můžeš si pro ne jít.

pikvik1
15. únor 2015

@jesie28
@78marcela
Mám jít zítra, v pondělí. Dopoledne je to vždycky lepší, ale odpoledne to vyleze. Včera jsem měla až do noci 38,6°. Takže počkám do odpoledne jak to bude vypadat a možná stejně zavolám pro konzultaci. Obvoďačka mě dost vystrašila, že bych mohla potratit, že nevíme, čím to je... mám totiž špatné hodnoty z krve, které prý odpovídají třeba zápalu plic, nebo zánětu ledvin... nerada bych to teď umanutě podstoupila a za chvíli vám tady brečela, že to nedopadlo... navíc třeba mojí vinou 😞

78marcela
15. únor 2015

@pikvik1 tak uvidíš co dnes.je blbý že se neví od čeho to je. Možná by pak bylo fakt lepší počkat pokud budeš mít zase nad 38.
@jesie28 tak to mě nenapadlo že tu mám krajanku.😉

kvetinka84
15. únor 2015

@78marcela ahoj, nakoukla jsem po delší době, jsem moc ráda, že je vše v pořádku a snad tě ty nevolnosti brzo přejdou a budeš si moct těhu užívat.

pikvik1
15. únor 2015

@78marcela No právě, je blbý, že nevíme, čím to je 😞 když jsem se odprostila od toho zklamání, že by to teď nebylo, tak jde v podstatě o 3 týdny, je to chvilka a budu vědět, že jsem zdravá a nezpůsobím jiné potíže.

kvetinka84
15. únor 2015

@pikvik1 ahoj, pokud budeš mít teplotu přes 38, tak bych do toho nešla, mě v CARu říkali, že po ET nebo KET se nesmíš přehřívat, že teplo zabíjí ty embrya. No a navíc pokud máš prokázány zánět v těle, tak ten může způsobit potrat nebo předčasný porod. Vím, že je to nepříjemné, ale zrušila bych to, nechala si udělat podrobné testy, co ten zánět způsobilo, přeléčila se, asi budou potřeba antibiotika a pak stoprocentně fit šla do KETu. Škoda embryí, když bys je nechala zavést za nepříznivých podmínek, ne?

pikvik1
15. únor 2015

@kvetinka84 Ano, v podstatě to teď vidím tak nějak stejně. Škoda prďolky a trápení, kdyby to nevyšlo. Teď mám nějaké širokospektrální atb, ale už je to 5. den a evidentně nezabírají. Navíc se teď i ukázalo, že jsem chudokrevná, takže by to chtělo stabilizovat....

78marcela
15. únor 2015

@pikvik1 no hlavně tam tedy musis zavolat hned ráno než je stihnou rozmrazít. Je to škoda, ale je to fakt lepší, počkat.
@kvetinka84 ahoj, díky, doufám že se máte dobře🙂

pikvik1
15. únor 2015

@78marcela Já zkusím brknout ještě dneska. Mají nějakou nonstop linku, třeba když byl někdo po odběru, nebo stimuloval. Bere to normálně doktor.

pavlina1976
15. únor 2015

@pikvik1 Ahoj, ty hodnoty z té krve to není dobrý ☹ . Raději počkej, škoda těch šikovných embroušků, kdyby to kvůli tomu nedopadlo. Já začínám pořádně pšíkat, bolí mě v krku a mám kašel 😠 . Už jsem si myslela, že jsem se tomu vyhla, všichni byli kolem mě nemocný a já se pořád držela. V pátek si mám jet pro zmrzlíky, tak doufám, že už budu dobrá 🙂 . Dej vědět a drž se!

pikvik1
15. únor 2015

@pavlina1976 Díky za radu 😊 Aspoň, že víš, co ti je.... acc je super na odkašlávání. Do pátku to určitě zvládne vyležet, to bude dobrý!!! Co nejvíc odpočívej 😊

78marcela
15. únor 2015

@pikvik1 tak to je dobře, ať to stopnou co nejdříve.
@pavlina1976 to je taky blbý. Takže hlavně hodně pít čaj s citronem, med, hodně ovoce, do středy můžeš i nějaké léky, později už bych je nebrala.
Holky ať jste brzy ok a tehule.