Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

hahebu
12. bře 2015

@78marcela Děkuju 🙂 Mám testovat příští sobotu. Ale přemýšlím, že se na to vykašlu a půjdu až v pondělí rovnou na krev. U toho 4. pokusu už mi to nejde tolik prožívat 🙂 Ale to tvrdím teď, s pokročilejší dobou ten stres a zvědavost určitě naroste 🙂

78marcela
12. bře 2015

Já měla vždy testovací manii ať to byl první nebo šestý transfer. Pokaždé jsem testovala jak bláznivá.

hahebu
12. bře 2015

@78marcela a jak jsi to měla s pozitivním testem? kdy se ti po transferu objevily dvě čárky? já jsem pročítala diskuze, některé holky 8. den po transferu, některé ani 14. den ne a stejně těhu byly. Tak si tím nechci kazit náladu, kdybych byla jedna z těch pozdějších 🙂

lloupacek
12. bře 2015

@hahebu tak to budu netrpelive cekat s tebou, dej urcite vedet a preju stesticko at uz konecne .... dálnice!

hahebu
12. bře 2015

@lloupacek Děkuju! Taky přeju hodně štěstí, ať to IVF klapne!!

78marcela
12. bře 2015

@hahebu já to měla pokaždé jinak. U prvního pokusu jsem měla 7.den dvě čárky (čárka-duch), 8.den silnější a 10.den nic. Neúspěch. Na třetí pokus taky 7.den, sílily pomalu, hcg rostlo pomalu a pak přestalo. Hcg bylo jen 160, pak začalo klesat. Na 5.pokus jsem měla slabý dusiky, asi od 6.dne, ale úplně slabý, silnější byly asi až od 12.dne, to jsem otěhotněla ale v 9.týdnu přestalo bit srdíčko. A šestý pokus to samé. Zase jen skoro neviditelní dusici, 11.den jsem šla jako samoplátce na krev, hcg bylo jen 30, tak jsem to obrečela, že to je strašne málo, opila se trochu a teď jsem z toho v 15.týdnu. A trošku slušnou čárku na testu jsem měla snad někdy 15.den. V albu mám fotky z 5.pokusu. I z těch předchozích. Šestý pokus jsem tam ještě vůbec nedala, nevím proc.

apolla
12. bře 2015

@78marcela No bylo by to první ivf, všechny procedury by nás vyšly na cca 25000 + hormony doplatek cca 5000Kč + cesty do Brna a zpět.
@zuhra chromozomy z odběru nezjistí, ale ví se všeobecně, že pod mikroskopem oni rozliší zdravou od zdeformované, ale z toho počtu dravých bývá cca 30% se špatným chromozomem, takže s tím taky musíme počítat
@hahebu držím pěsti!!!

monak85
12. bře 2015

@apolla Ahojky, jo jo, většinou říkají ať si lidi připraví kolem 30tis.. Nás to vyšlo na nějakých 26tis a dojíždění nepočítám.. Můj přítel měl pouze 2% dobrých spermií a o žádných chromozomech nemluvili.. Ale na ivf stačí i dvacet opravdu kvalitních spermií 🙂 Doporučili nám připlatit si 5tis. za imsi což je ještě důkladnější výběr spermií pod velkým zvětšením, tak jsme si to zaplatili a 15tis. stalo ivf s icsi což je vpíchnutí spermie přímo do vajíčka a zbytek byly léky.. Měla jsem Gonal. IVF pro samoplátce stojí kolem 80tis, pojišťovna hradí kolem 60tis.. Ale ceny se liší u různých CAR.. Nám se naštěstí zadařilo první ivf a čekám dvě miminka a 13 jich máme ještě v mrazáku.. 🙂 Tak držím pěsti pro štěstí!

hahebu
12. bře 2015

@78marcela ty čárky jsou zkrátka nevyzpytatelné... Doktor ty papírové testy skoro ignoruje 🙂 důležitá je krev. Já ještě nikdy žádné těhotenství nezažila, takže až jednou ty dvě čárky uvidím, tak si fakt sednu na zadek 😀

78marcela
12. bře 2015

@apolla my jsme šli taky s tím že nám to napočítali kolem 20tisíc. Celkem nás to stálo už něco přes sto tisíc. Záleží prostě na tom co je pro vás prioritou. Dítě vás vždy bude něco stát. Až se podaří, tak počítej dalších cca 25-30tisíc na základní výbavu pro miminko.
Holt pro nás to dítě je prioritou a když jiná možnost není, tak člověk ty peníze dá. A obavam se, že s touto diagnózou asi taky mít moc šancí na přirozene početí mít nebudete. Tak třeba vám rodiče pomohou.

monak85
12. bře 2015

Nelituji jediné koruny za miminka, sice je to hodně a i ta výbava pro dvojčátka bude darda, ale nám to za to stojí. Omezujeme se v jiných věcech. Je lepší si něco našetřit, protože ta částka může být opravdu různá..

78marcela
12. bře 2015

@hahebu já si na ty čárky nemuzu stěžovat. Vždy ukázaly když něco bylo.. Když nic nebylo, byla čárka jen jedna . Tady jde o to, že prostě se embryo začne vyvíjet a pak třeba hned přestane. U žen které se takto nehlídají jak my po IVF, to kolikrát ani netuší, že se něco děje, projeví ve to třeba jen zpožděním menstruace. takže ty testy hcg pozitivně zachytí, krev je samozřejmě přesná a ukáže víc.
I když taky neznamená prosperující tehu. Já měla třikrát krev pozitivní a dvakrát z toho nic nebylo..

Holky všem přeju ať se vám brzy zadaří.

78marcela
12. bře 2015

@monak85 já taky nelituji. Sice jsme od té doby, co chodíme do centra, nebyli u moře, máme dvě i tři zaměstnání, když peníze došly, dali jsme si pauzu a šli až jsme zase našetřili. Naši rodiče nám sice mohli pomoct, ale nepomohli. Což jim nijak nezazlivam. Byla to prostě naše záležitost.
Ale je fakt že teď když už se podařilo (věřím že to dobře dopadne), tak jsme docela vycinkani, navíc jsem teď na neschopence, takže peníze jsou nic moc. Ale všechno se dá vydržet a zvládnout. Holt bude mít naše miminko všechno z bazaru. I kočár budeme kupovat asi z bazaru, postylku od kamarádky. Ale hlavně že to miminko s námi bude.

hahebu
12. bře 2015

@78marcela tomu rozumím 🙂 ja to beru spíš z opačného pohledu - testuješ, čárky nejsou, jsi nešťastná a nakonec se těhu ukáže. To zklamání, které ani nemusí být pravda ☹ Několikrát jsem udělala test, negativní, ale stejně mě někdo furt udržoval v naději. No nervy. Nakonec z toho nikdy nic nebylo, testy nelhaly, ale byly to i tak nervy. Proto se pokusím vydržet, ale asi mi to stejně nedá 🙂

monak85
12. bře 2015

@78marcela Nám i když se to povedlo na poprvé, tak mám podobný pohled na to jako ty. Postýlky a přebalovák budu mít půjčené, oblečky z bazárků, jen kočárek budem muset asi koupit, protože na ty dvojčátka jsem jich na bazarech moc nenašla.. Ale jinak nehodlám utrácet zbytečně za věcičky které bude mít miminko párkrát na sobě.. 🙂 A na sebe taky nechci nic moc kupovat, tak snad se vejdu aspoň do bund a mikin.. 🙂 Jo a u moře jsem nebyla od 17ti let, takže to už nějaký ten rok vydržím a pak budou rodinné dovolené a na ty se těším mnohem víc.. Dlouho mi trvalo než jsem potkala toho pravého, takže teď si chci už užívat rodinný život.. 🙂 Věřím, že nám to klapne a na podzim budeme šťastné maminky, ty už tedy o něco dříve.. 🙂

78marcela
12. bře 2015

@hahebu tak gratulace pokud vydržís. Já ani náhodou bych to nedala. Ale je to pro mě lepší. Pomalu se připravují na neúspěch.. To je pro mě přijatelné než naděje 14 dnů a pak pád na zem. Ale každý to máme jinak, takže ať si to každý dělá jak mu vyhovuje. Osobně obdivuji ty které vydrží🙂

78marcela
12. bře 2015

@monak85 no nevím jestli se vejdes s dvojčaty do současných mikin a bund. To jsem zvědavá🙂
Já už teď mám těsné kalhoty. Břicho roste a já se hrozím jak nakonec dopadnu. Už teď mám čtyři kila nahoře. A cekam jedno.

monak85
12. bře 2015

@78marcela To jsou jen mé představy.. 😀 Já mám i oblečení z dřívějších dob, kdy jsem měla víc kilo, tak z toho taky něco vyhrabu a jinak nosim sportovní oblečení a takové to pohodlné, takže to snad taky nějakou dobu vydží.. Horší to bude od toho července do porodu.. 😀 Já mám zatím o kilo a půl míň než před měsícem, tak to mám zatím dobré, ale ono to přijde.. 🙂

78marcela
12. bře 2015

@monak85 no já mám teď nejvyšší váhu jakou jsem kdy měla. A doufám že horší už to nebude. Mám plnou skříň oblečení co mi je malé ale pevne doufám že to zase brzy obléknu. Aspoň doufám teda.. 😒

monak85
12. bře 2015

@78marcela Já mám ve skříni úplnou sbírku.. oblečení co mi už dávno není, ale líbí se mi tak, že doufám, že se do něj třeba někdy vejdu a některý kousky zase větší kterých mi je taky líto.. Jsem na to hrozná.. Je mi všeho líto.. 🙂 Naštěstí ani na hormony moje tělo nijak nereagovalo, ale těžko říct kdybych to podstupovala častěji.. Po porodu bude záležet jen na nás do jaké podoby se zpátky dostaneme, nic není nemožné 😉

sasanka033
12. bře 2015

@monak85 ahoj, muzu se te zeptat na hodnotu HCG s temi dvojcatky? kolikaty DPO jsi byla na krvi a kolik vyslo?

monak85
12. bře 2015

@sasanka033 Ahojky, já dělala test 13.den a byla tam dálnice, 15.den jsem byla na krvi a hcg bylo 2910. 🙂 Chcete taky dvojčátka?

sasanka033
12. bře 2015

@monak85 🙂 tak to jsi me trochu uklidnila🙂 jen me ted s tim tady holky trochu strasi, tak me zajimaly ty hodnoty🙂 byla jsi 15.den od transferu nebo od OPU?

sasanka033
12. bře 2015

@monak85 a mela jsi ET blasticek, ze jo?🙂

monak85
12. bře 2015

@sasanka033 Od transferu. Jo jo, naštěstí všech 15 nám došlo až do blastocysty. 🙂 Čím te strasi? 🙂

sasanka033
12. bře 2015

@monak85 dvojcatkama me strasi, protoze mam 14.den od ET jedne osmibunky (to je tridenni) HCG 878🙂

78marcela
12. bře 2015

@sasanka033 nemusí to nic znamenat. Třeba se jen zavrtala dřív a dřív začala produkovat hcg. Já bych se dvojčat taky bála. Sice jsem vždy závaděla dvě, ale s dvojčaty jsem nikdy nepočítala. A Jsem ráda že to je tak jak je.

monak85
12. bře 2015

@sasanka033 Aha, no hcg opravdu nemusí nic znamenat, důležitý bude až utz. 🙂 Ale možnost, že se buňka rozdvoji existuje. Ale spíš bych se nebála. Já chtěla zavést dvě a jsme rádi že nám tam oba bojovníci zůstali. 🙂

lloupacek
13. bře 2015

Ještě jednou se radši optám těch co už měly stimulku IVF. Preferujete Gonal nebo Puregon?

lloupacek
13. bře 2015

Nebo menopur?🙂