Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

monak85
13. bře 2015

@lloupacek Nevím co ti kdo doporučí, ale já měla Gonal. Léčbu ti ale doporučí lékař.

karkab
14. bře 2015

@lloupacek Ahoj,opravdu zalezi na doktorovi co ti predepise.Ja mela jak Gonal tak Puregon.V pondeli jdu na OPU.

bien_1987
14. bře 2015

@sasanka033 ahoj, ja mela 13. den po ET petidennich embryi hcg 500. A cekam dvojcatka 🙂 coz jsi asi nechtela slyset 😀 Ale neboj, vsak uvidis. Ono minimalne do konce toho 3. mesice neni nic jiste (i kdyby se ti chytly dve, tak je docela casty syndrom mizejiciho dvojcete, kdy jedno z nich zanikne apod.). Ja jsem za dvojcatka rada.... I kdyz to bude silene 🙂

bien_1987
14. bře 2015

@lloupacek ja mela pri prvni stimulaci gonal, pri druhe puregon. Nemuzu moc srovnavat, protoze s gonalem jsem mela nizke davky (respektive asi normalni davku, ale moje telo na ni nereagovalo), takze bohuzel ze me vydolovali jen 4 vajicka a nic nebylo k transferu. Druha stimulace byla s vyssimi davkami, takze se podarilo 11 vajicek a z nich dve mi uz 16 tydnu lezi v brisku 🙂

apolla
14. bře 2015

ahoj, mně dal vybrat buď puregon nebo gonal s tím, že oba jsou velmi kvalitní, gonal je jen dražší

apolla
14. bře 2015

ahoj, tak mi volali z Unicy, TSH mám v normě, ale mám vyšší hladinu prolaktinu, což by mohlo způsobit potrat, takže mi nejdřív musí hladinu tabletkami snížit a pak může všechno začít. 7.4. by mi mohli udělat tu konizaci čípku..fuuuuuj, bolí-bolí

jesie28
14. bře 2015

člověk tady chvilku není a je tady spoustu nových tváří. 😉 Vítám Vás a držím palečky, aby se zadařilo. 😉

monak85
14. bře 2015

@apolla Ahoj, ty jdeš na konizaci? Au, tak hodně štěstí! Oba jsou kvalitní, hodně záleží aby ti dobře odhadli kolik si máš dávat davku. 🙂

hahebu
15. bře 2015

@apolla proč ti budou dělat konizaci? Kvůli IVF? Potom se ten čípek docela dlouho léčí, Ne?

apolla
15. bře 2015

@hahebu já jsem měla problémy už dřív - měla jsem nitroděložní tělísko a byl velký problém mi ho tam dát, gynekolog to musel nakonec udělat v narkóze. Když jsem potratila, tak mi nemohli udělat revizi, protože nebyli schopní se dostat kyretou dovnitř, což je fakt tenký nástroj. V Unice mi prof.Malý řekl, že mám ve zprávě z nemocnice přímo napsané, že mám stenózu děložního hrdla a pokud by ji neudělali, tak by se mohlo stát, že se dovnitř nedostanou, aby mi vložili oplodněné vajíčko

hahebu
15. bře 2015

@apolla jo takhle! Tak to máš běh na delší trať :( Mně při jednom ET docela potrápili, když se nemohla doktorka dostat s embryem dovnitř. Tvrdila, že mi srostla nějaká "branka", ale spíš si myslím, že neměla moc praxi, druhému doktorovi to šlo jak po másle 🙂

sasanka033
16. bře 2015

@bien_1987 diky🙂 ja uz si na tu myslenku tak zvykam, ze mi snad bude lito, kdyz tam bude jen jedno 😀 ne, ja se spis bojim jednovajecnych, kdyz jsme davali jedno embryo...to je hodne rizikove. tak drzim palce!

pikvik1
16. bře 2015

@lloupacek Ahoj, já měla menopur. Ale dr. to se mnou nekonzultoval, jen oznámil, že budu mít tohle a minimální dávky. Stejně bych tomu prd rozumněla 😁

apolla
17. bře 2015

Když už se bavime o tech hormonech...jakou jste měly dávku? Mne řekl 175.

monak85
17. bře 2015

@apolla Ahojky, já měla Gonal první dva dny 150 a pak 11 dni 225. A k tomu Decapeptyl. Obojí do břicha.

lloupacek
17. bře 2015

No mně dneska oznámila, že stimulace budou tři různé injekce denně, což mě trošku děsí, ale snad to bude v pohodě.

karkab
17. bře 2015

Ja mela Gonal 175 a pak 150,potom Puregon 225,175,150,150 a 100,jeste potom k tomu Decapeptyl a Prednison.

lloupacek
17. bře 2015

@karkab a vsechno jsi snasela v pohode, nebylo ti po necem treba šoufl?

nikka7
17. bře 2015

S ostatními léky nemám zkušenosti, alé já píchala 14 dní Menopur a vše ok. Nakonec máme dvojčátka 🙂

karkab
17. bře 2015

@lloupacek Vsechno jsem snasela dobre,jen trochu nafoukle bricho.

apolla
17. bře 2015

@karkab no mela jsi toho fakt požehnaně...proč tolik?

karkab
17. bře 2015

apolla@ Některé holky měli i více jednotek, nezdá se mi, že by toho bylo hodně.

apolla
18. bře 2015

@karkab a jak dlouho jsi to brala?

karkab
18. bře 2015

@apolla 5dni,6ty den kontrola,potom 3dny,dva dny pred OPU jsem pichala 2 Decapeptyli a v pondeli 16.3. jsem mela OPU 🙂

apolla
18. bře 2015

OPU je odběr vajíček? Holky, tak já se v tom teda asi ztrácím (ale příští měsíc už budu začínat píchat, takže se do toho velmi rychle dostanu), tak se omlouvám, jestli jsou moje dotazy nějaké hloupé, ale co všechno vlastně používáte pro stimulaci vaječníků? Já jsem si totiž myslela, že si budu jen píchat ty injekce...takže se asi mýlím, že? Chci být radši připravená od zkušených 😉

apolla
18. bře 2015

@karkab bolelo to? Jak to dopadlo? Byly žně? 😀

lloupacek
18. bře 2015

@apolla taky jdu poprvé v dubnu, cca za tři týdny začínám stimulovat. Budu mít na 7 dní 3 injekce denně a k tomu nějaký tabletky.
No jsem na to zvědavá. Každá to máme individuální, ty můžeš mít injekcí mín nebo víc, takže asi není radno se řídit druhými 🙂 a přeju hodně štěstí

apolla
18. bře 2015

@lloupacek ano, máš pravdu, jen jsem fakt nějak myslela, že prostě injekce denně a nějaké prášky...takže toho bude asi víc - nenávidím injekce, ale kdo je miluje, že... My jdeme 7.4. na druhou konzultaci a tam už bych měla dostat i předpis na hormony a taky mi zkusí ten čípek, pokud bude neprůchodný, ještě mě uspí a nějak mi ho roztáhnou. No jsem zvědavá, ještě máme teda ale pár týdnů klid 😎 bude to tvoje první?

karkab
18. bře 2015

@apolla Ano,OPU je odber vajicek pod narkozou.Potom boli jen bricho,ale ja strasne spatne snasim narkozu,takze me bylo hrozne zle.Z 22 odsatych mame 9 oplodnenych 🙂 V utery jedu na kontrolu,takze zase budu vedet vic.Jinak kazdy ma na stimulaci ruzne leky a injekce,je to individualni.Kdyby ses jeste chtela na neco zeptat,smele do toho 🙂 Transfer bude po MS,nekdy v dubnu a zbytek zamrazime.

lloupacek
18. bře 2015

@apolla
Ano prvni ivf po 4iui. Dve se chytly ale nedopadlo to. Se stimulaci zacneme asi dost podobne.
Tak informuj jak to snasis a tak🙂 at nam to vyjde.