Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

karkab
19. bře 2015

@lloupacek @ Apolla Přeju nám všem, aby nám to vyšlo a zadařilo se, držte se a můžeme se informovat navzájem jestli chcete? 🙂

knedlicek86
19. bře 2015

Ahoj holky, s dovolením se k vám přidám 🙂 V neděli jsem byla na ET 5 denní blastocysty a už jsem jak na trní... Z toho čekání se asi zblázním 🙂 Vy které vás první IVF teprve čeká, ničeho se nebojte. Nejhorší je čekání na výsledek 🙂

jitule1989
19. bře 2015

@knedlicek86 ahoj, budu držet pěsti ať to dobře dopadne!! 🙂 já začínám stimulovat příští sobotu, na to se těším, konečně se začalo něco dít, ale právě mám strach z toho čekání na výsledek, jsem teď doma nechodím do práce, tak už si plánuju čím se zabavím 🙂) jaký je u vás problém?

apolla
19. bře 2015

@knedlicek86 kdy budeš testovat?
@jitule1989 no úplně vás chápu, když člověk čeká každý měsíc, jestli mrcha přijde a ona vždycky přijde a teď máš jistotu, že už je něco v tobě a chceš už ty // konečně vidět!!! Na to se vůbec netěším...ale...už aby to bylo 😎 držím pěsti a určitě informujte!

knedlicek86
19. bře 2015

@jitule1989 Stimulace byla docela pohoda, teda aspoň za mně, docela jsem to snášela, do práce jsem normálně chodila až do OPU. Hlavně jsem měla pocit, že se něco děje a má to smysl 🙂 Injekce aplikoval každé ráno manžel, byl šikovný, téměř to nebolelo 🙂 Akorát jeden den se mi v práci motala hlava. Po OPU jsem zůstala doma. Nejhorší zatím bylu trnout, jak se vyvinou embryjka, jaká je kvalita a kolik jich přežilo do toho 5.dne 🙂 Teď už to je osud 🙂 Jinak manžel je ok, já mám neprůchodné oba vejcovody.

knedlicek86
19. bře 2015

@apolla Včera jsem dělala test, jestli se ještě objeví pregnylová čárečka - negativní. Chtěla bych testnout v neděli 😀 To už bude 8. den po ET. Ale mám strach 😒 Po tolika negativních testech.....

apolla
19. bře 2015

@knedlicek86 a ve kterém CARu jste byli? Kdy ti řekli, že máš testovat?

knedlicek86
20. bře 2015

@apolla Chodím do Reprofitu v Olomouci. Test mám udělat 27.3., to je až za týden 😒 Myslíš, že to bude ještě moc brzy?

hahebu
20. bře 2015

@knedlicek86 ahoj! taky tam chodím 🙂 Já mám test dělat až zítra, včera jsem sestřičku ukecala na krev, dnes jsem volala na výsledky (negativní), ale stejně mám s léky pokračovat a na další krev přijít až v pondělí (prý je ještě brzy). Někomu ta druhá čárka vykoukne hned, někdo si pěkně počká, je to hrozné! 😀

apolla
20. bře 2015

@knedlicek86 já bych se určitě řídila tím, co mi řekli v CARu...ale na druhou stranu, až budu v tvé kůži, nevím, jestli to vydržím tak dlouho 😨

apolla
20. bře 2015

@hahebu to je super, že to bereš tak v pohodě - to já už bych byla na hromádce, že se to nepovedlo. 🙂 ale máš pravdu, kdo si počká - ten se dočká 😀 kolik dní si od vložení?

hahebu
20. bře 2015

@apolla tak já už těch neúspěchů za sebou pár mám, člověk časem tak nějak otupí 🙂 Navíc jsem věčný optimista, takže smutnit si moc dlouho nedovolím. Jednou to prostě musí vyjít, není třeba se hroutit, že to nebylo teď 🙂 Tak to beru 😉 Dnes jsem 11. den po KET. U nás v centru se testuje 12. den a krev ještě 14. den. Teď na tu dřívější krev jsem ukecala sestřičku 🙂 Nemyslím si, že by to ještě klaplo, když teď negativní, ale léčbu samozřejmě ještě neukončím.

apolla
20. bře 2015

@hahebu a ví se, kde je problém? Proč to nevychází?

hahebu
20. bře 2015

@apolla já bych měla být v pořádku, manžel má horší spermiogram, proto IVF. Ale proč nevychází IVF, když já OK, embrya krásné, to se neví. Tvrdí, že je to otázka pravděpodobnosti - to, že se to podaří, pokud jsou tyto podmínky, tak je 40%. Takže teď jsme zatím měli smůlu v pravděpodobnosti... ☹ Po tomto pokusu už půjdeme na genetiku a na imunologii, ale nemyslím si, že by to odhalilo nějakou příčinu. Prednison (kvůli imunologii) jsem brala preventivně a stejně nic. No uvidíme, co tato dvě vyšetření.

jakoubekzdenka1711
20. bře 2015

@hahebu nesmutni, drž se, já bych o tom mohla povídat, po 9 letech jsem otěhotněla přirozeně, po neúspěšných 3IVF hrazených, 1IVF samoplátce, a nevím kolik KET celkem nás to stálo cca 250000,--
a najednou jsem zjistila , že jsem těhotná, jen tak. manžel má špatné spermie a mě nedozrávají vajíčka, takže jsem živý důkaz, že někdy se to hold tak semele, že aniž by to někdo počítal se to stane. V centru mi řekli, že nikdy samovolně neotěhotním. 😉

lloupacek
20. bře 2015

@jakoubekzdenka1711

krasny pripad - gratuluji 🙂

apolla
20. bře 2015

@jakoubekzdenka1711 opravdu zázrak, ale to já bych se teda tím pádem dočkala až v 41 letech, a to opravdu nechci 😒

@hahebu a které metody jste využili? Nám byly doporučeny: ICSI, PICSI, PK, AH, IMSI a ještě využijeme EmbryoScope a ISMT.

knedlicek86
20. bře 2015

@hahebu tak budu moc držet palce a třeba si to bříško přes víkend ještě rozmyslí 😉

knedlicek86
20. bře 2015

@apolla Já vím, že tam ještě být // nemusí, nebo můžou být a stejně to nakonec nevyjde... Na tu neděli to mám naplánované, ale čím víc se to blíží, tím jsem větší srágorka 🤐

knedlicek86
20. bře 2015

@jakoubekzdenka1711 Tak to je krásné.... Gratuluju 🙂 😵 To by se mi stát asi nemohlo... Jsme oba v pořádku, ale mám neprůchodné oba vejcovody ☹

78marcela
20. bře 2015

@hahebu je fajn, že neházís flintu do žita. Opravdu, kdo si počká, ten se dočká. Já se dočkala na pátý pokus, ale v 9.týdnu přestalo bit srdíčko. Šesté IVF zatím vypadá dobře, snad se už konečně dočkáme. Jsem si jistá, že mi pomohla hysteroskopie- v narkoze mi prohlédli dělohu, nakyprili ji, prokrvili ji, a tím se to lépe uchytílo. Po tom potratu byla děloha také prokrvena, tak se to pak taky chytlo. Věřím že nebýt hysteroskopie, tak nejsem těhotná dodnes.

hahebu
20. bře 2015

@jakoubekzdenka1711 to jsou ty krásné případy 🙂

hahebu
20. bře 2015

@apolla my měli jen ICSI a prodlouženou kultivaci

hahebu
20. bře 2015

@78marcela mně hysteroskopii nedoporučují, sice nevím proč, ale řekli mi to dva lékaři. Že není třeba... Každopádně gratuluji, spousta z nás jsme obrovské bojovnice! 🙂

78marcela
20. bře 2015

@hahebu tak to nevím proc. Věřím že bez ní bych se nedočkala. Oni tím zkoumají jestli třeba nemá deloha špatný tvar nebo jestli tam není něco špatné, když se nedaří. Já tam měla polyp, rovnou mi ho odstranili přitom a a pak se povedlo. Taky jsem celkem ok, nezraji mi vajíčka, mám pco, jinak vše ok. Také preventivně jsem brala medrol, to je obdoba prednisonu, dále anopyrin, pichala zibor, ale to bylo spíše preventivně, genetika i imuno nic neukázaly.

jitule1989
20. bře 2015

Ahoj vsem, tak jsem dneska nafasovala poradny balik injekci a mam hruzu z toho jak si je budu pichat 🙂) poprve za rok a pul se tesim na tu cervenou potvoru at uz muzeme zacit :D

hahebu
20. bře 2015

@78marcela zkusím se na tu hysteroskopii ještě jednou přeptat 🙂 já píchám fraxiparine, v minulosti jsem měla trombózu. No je to magie, zkouší se páté přes deváté, až se jednou zadaří. Na každého zafunguje něco 🙂

hahebu
20. bře 2015

@jitule1989 tak se drž! Já už jsem rozpíchaná jak cedník, břicho, zadek... Už to beru jak svačinku 🙂 Ty injekce na stimulaci jsou maličké, to do toho špíčku zajede, ani nevíš jak 🙂

78marcela
20. bře 2015

@hahebu a kolik máš za sebou pokusu?

knedlicek86
20. bře 2015

@jitule1989 Tak to je super, že se začne něco dít .-) Při stimulce jsem byla ráda za ten špíček na bříšku, vůbec to do něj nebolelo 😀 A do zadnice jsem si píchat nic nemusela...