Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

knedlicek86
22. bře 2015

@hahebu ☹ tak to je mi moc líto... ale třeba ještě nějaká pidi šance je... Někdo má pozitivní test třeba až 16. den...

knedlicek86
22. bře 2015

@lloupacek ahoj loupáčku 🙂 Ne, tohle jsem neměla. Já začala stimulovat až 2.den cyklu a to rovnou Menopur. Jinak cyklus před ivf jsem byla 12. den na utz a od ovulky jsem brala 10 dní Utrogestan, jako přípravu na ivf. A po vysazení jsem do 4 dnů dostala ms...

hahebu
22. bře 2015

@knedlicek86 uvidíme, dám vám vědět, ale výsledky budou až v úterý.

hanka60
22. bře 2015

Ahoj holky, taky se k vám přidám 😉 teď jsem začala taky podstupovat ivf, jsem 4 den stimulace. Mám z ivf krásného pětiletého kloučka, povedl se na podruhé. Chce to věřit, že to vyjde ale jsou to fakt nervy ☹ Teď jsem se rozhodla, že už to jdu zkoušet naposledy. Teď mám 4 ivf od porodu a furt nic tak snad teď už to musí vyjít. Mám endometriozu a při této nemoci se to moc nedaří. Dříve jsem chodila do Gennetu a teď jsem přešla do Gestu. Jsem samoplátce, pojišťovna už mi nic nehradí ☹ tak jedno ivf cca 80.000,- ) ale co by člověk za to vysněné mimčo nedal 😉 všem vám budu držet palce, protože vím co to je to čekání.

monak85
22. bře 2015

Ahojky. Tak jsem doufala v nějaké pěkné zprávy.. A budu doufat dál a držet pěsti! Věřim, že to štěstí jednou musí přijít ke každému.
Já nechtěla nijak zpochybnit rozhodování lékařů, to bych si nikdy nedovolila! Jen jsem přemýšlela, proč to třeba nezkusit.. Nevím jak to říct, aby to nevyznelo zase špatně. Nebo v tom není rozdíl zda je dlouhý a krátký protokol?

hahebu
23. bře 2015

@hanka60 ahoj! Samoplátce - mazec! Držím palce, ať se z chlapečka doma stane velký bráška 😉

hahebu
23. bře 2015

@monak85 my jsme si to špatně nevzaly 🙂 jen jsme tím chtěly říct, že tomu nerozumíme, tak věřit lékařům musíme 🙂 a vážně nevím, jestli krátký/dlouhý protokol. Snad máme štěstí na centrum, kde netahají peníze a opravdu se snaží pomoci 🙂

monak85
23. bře 2015

@hahebu Já také věřim, že každé centrum se snaží všemi silami o nejvyšší úspěšnost. Když čtu jak tady bojujete, tak je mi úzko, moc bych vám to přála, jste velike bojovnice! A určitě to vyjít musí!

apolla
23. bře 2015

@monak85 a vám se povedlo napoprvé? Co všechno jsi píchala při stimulaci?

78marcela
23. bře 2015

@hanka60
Ty ceny jsou fakt masakr. Kdyby tak člověk měl aspoň jistotu, že se toho miminka dočká. Tak ať se podaří.
@monak85 u nás byl krátký protokol a měla jsem 33 vajíček. Ono asi jak komu dají který. U nás udělají hormonální profil a podle toho se to asi určí.

apolla
23. bře 2015

@78marcela no taky by mě zajímalo, podle čeho to vybírají. A je to teda jen o počtu léků nebo o délce braní?

hanka60
23. bře 2015

Ahoj holky, ve čtvrtek jedu do caru na kontrolní ultrazvuk, jestli budou nějaké vajíčka. Vždy mám tak 2 - 3, hrozně málo a nikdy nemám nic na zmražení.Ale určitě vím, že je lepší když zavedou 2, větší úspěšnost. U malého mi zavedli 2 a povedlo se a pak už mi zaváděli vždy jen jedno a nic 😒

monak85
23. bře 2015

@78marcela
@apolla Abych nepsala blbosti, já právě nevím jaky je v tom rozdíl. Jen mne zaujalo, že jsem tady jedina.. U nás se povedlo napoprvé, žádná velká vyšetření, přítel měl jen 2% dobrých spermií, 2krat IUI nic, tak jsme šli rovnou do ivf. 23.12 . jsme začali Decapeptylem, od 6.1.se přidal Gonal, obojí se pichalo do 19.1..19.1.jsem měla jeden Pregnyl.21.1.byl odběr 22 folikulu. 15 se jich vyvinulo do blastocysty. Od opu beru Estrofem a pichala jsem Agolutin. 26.1 . transfer dvou embryjek a ty bojují do teď, za což jsem nesmirne vděčná. Teď do 12tt beru stále Estrofem a Duphaston. Za léky jsme doplaceli kolem 6000Kc. Ale tohle je pacient od pacienta. Léky ti určí lékař.

hanka60
23. bře 2015

Z Gennetu jsem odešla právě proto, že ze mě tahali peníze. Posílali mě na vyšetření které jsem vůbec nepotřebovala, a hlavně už mě po takové době doktorka dost znala jak to semnou je. V Gestu jsem spokojená tak uvidím.

78marcela
23. bře 2015

@apolla řekla bych že v délce toho braní. Myslím si že podle toho hormonálního profilu určí diagnózu. Podle toho nasadí dlouhý nebo krátký protokol. Já mám třeba PCO, tak těm u mě stačil krátký a vajíček bylo dost. Pak tu byly třeba holky co měly špatnou kvalitu vajíček, tak těm dali radši dlouhý protokol. Ale vůbec se v tomto taky neorientuji. Věřím že doktoři vědí co dělají.

78marcela
23. bře 2015

@monak85 a u tebe tedy žádný problém nebyl? Ms máš pravidelně?

monak85
23. bře 2015

@78marcela Já problém neměla s ničím. Dokonce i při stimulaci na IUI mi vyrostlo 5 folikulu, to doktorka koukala, prý to jen tak nikdo nemá. Já byla ráda, že moje tělo tak dobře reaguje. Po ničem jsem nepátrala, nevěděla jsem, že to je i jinak. To až tady. 🙂 Proto tak koukám, že většina má krátký. 🙂

78marcela
23. bře 2015

@monak85 no to já jsem spíš překvapena že tě vůbec takhle stimulovali. U nás v CAR dávají přenosu co možná nejvíce přirozenému průběhu. Nabízejí nativ- ten měla myslím @kapr a já to na mém centru tedy docela oceňují. Vím co se mnou ty hormony dělají. Takže čím méně tím lépe, i když u mě tedy zrovna méně moc nejde. Ale tak hlavně že se podařilo. A co budeš dělat s tolika mrazacky?

monak85
23. bře 2015

@78marcela Jak říkám, nevěděla jsem o tom vůbec nic. Stimulace mi nic nedělala, vše jsem snášela dobře a normalně chodila do práce, to až po transferu jsem šla na marodku. A jelikož tam od nich mají moje dvě spolužačky ze základky taky dvojčátka, tak jsem ani na minutu nepochybovala o jejich postupu a jsem za něj ráda. Jak říkáš, hlavni je, že se podařilo. 🙂 Doktorka říkala, že se pak máme stavit pro další, ale nevím, zatím si je tam necháme, ale myslím, že dvojčátka budou stačit. Přeci jen je to spousta penez. Ale kdyby náhodou, tak raději ať sněhuláci jsou. 🙂 Třeba za šest let...

annna79
24. bře 2015

Ahoj mohu se přidat?
Dnes jsem 12 den po třetí IUI a nic.ve čtvrtek si jedu pro léky na IVF .Nevím jestli zvládnu ty injekce.Pregnyl mi píchala kámoška.Tohle jsou prý pera,ale i tak nevím zda to zvládnu.U nás problém není.Loni jsem dvakrát potratila a v listopadu měla mimoděložní .Od té doby se nedaří vůbec.Už mám strach,že nevyjde ani IVF .
Je tu někdo komu to vyšlo napoprvé?děkuji 🙂

hahebu
24. bře 2015

@annna79 ahoj! Injekce zvládneš 😉 já už jsem se tak otrkala, že už si sama píchám i injekce do zadku 😀 to pero do bříška vjede jak po másle 🙂

jitule1989
24. bře 2015

@annna79 Ahoj 🙂 taky jsem z těch injekcí měla strach, ale je to úplně v pohodě a to jsem posera, když mi berou krev tak je se mnou zle :D ale vážně je to pohoda tak se neboj 🙂

apolla
24. bře 2015

@annna79 několik holek, kterým to vyšlo napoprvé tu je, nemusíš mít strach. Ale obavy s injekcí sdílím s tebou - taky mám strach, ale pro miminko to určitě zvládnu. 😉 Navíc do těch mých špeků to zajede jako nůž do másla 😀

knedlicek86
24. bře 2015

@annna79 Taky jsem ted po 1.ivf a čekám na výsledek 😎 Z injecí strach neměj, pro mě to byla ta nejjednodušší část ivf. Daleko horší je pak čekání na vývoj embryjek, na ET a výsledek 🙂 Z toho by jeden zcvoknul 😀

annna79
24. bře 2015

Všem moc děkuji.Už se na tu fazolku v bříšku hrozně těším.Tak snad to vyjde.Udělám proto všechno.

jesie28
26. bře 2015

Holky před Ketem se taky dělá vyšetření? Od kolikátýho dne se začínají brát léky?

hahebu
26. bře 2015

@jesie28 já měla před KETem jen kontrolní ultrazvuk, pak Pregnyl a ode dne po ovulaci Utrogestan. Po KETu další léky.

karkab
26. bře 2015

@jesie28 Ahoj, ja beru pred KETem od 2DC Estrofem a Prednison, 10-12DC ultrazvuk.

knedlicek86
26. bře 2015

Ahoj holky, tak u mě to taky nevypadá dobře ☹ Test 9. den po ET mi vyšel slabě pozitivní, ale bylo to krásně vidět. Viděl o i manžel, a to je už co říct. Ale dnes testík zeslábl 😢 Ještě tam mini dušík je, ale nepředpokládám, že by si to tečka ještě rozmyslela ☹

monak85
26. bře 2015

@knedlicek86 Proto já testovala až 13.den.. Ale ještě neves hlavu, vydrž! Držím pěsti!