Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
20. dub 2015

@pikvik1 ale prosimte, mas to krásný, já mela ducha ještě 11.den ani nešel vyfotit.

pikvik1
20. dub 2015

@annna79 Jsi dobrá 🙂 Pokud tě prsa předtím nebolely, tak je divný, že by najednou začaly a byl to utroš 🙂 Já myslím, že je to dobré znamení 😉 Já ani nevím, jestli by ms kvůli vysokým dávkám utroše dorazila...

pikvik1
20. dub 2015

@78marcela Jasně, děkuju. Přemýšlím zbytečně nad blbostma a spekuluju.

annna79
20. dub 2015

@pikvik1
Při inseminaci jsem měla menší dávky a jen 2denně teď 6.uvidíme zda ten nahoře mi jedno ještě pošle. 🙂

pikvik1
20. dub 2015

@annna79 Aha, aha...no já doufám, že to není z utroše 🙂 Mě prsa bolely z estrimaxu ještě před ketem. A teď, co se objevily pozitivní testy, tak bolet přestaly 😀

petapal
20. dub 2015

@pikvik1 super

petapal
20. dub 2015

Tak ja od vcera picham dve ampule fostimonu mam kratky protokol.V patek jedu na ultrazvuk.Jdem na druhe ICIS po 4 letech.Predtim 2 krat po Dvou mimiskach a vzdy 9 den krvaceni. Ted budou davat jedno pry narok na 2 uz nemam.

jesie28
20. dub 2015

Holky braly jste nějaký léky před KET? Dneska jsem byla poprvé na konzultaci a mám dojet až příští týden na ultrazvuk. Léky mi doktor žádný nenapsal. Prý podle ovulace. Jak to má s KET společnýho? Když jsem měla podstupovat KET poprvé, tak jsem si lepila na břicho náplasti a teď nic 😕

jesie28
20. dub 2015

@pikvik1 pěkně ti to sílí, to je dobrý znamení. 😉

jesie28
20. dub 2015

@78marcela Marci ty taky nemáš chvilku klid. Už tě přešlo to zvracení? Ještě pár týdnů vydrž. 😉

78marcela
20. dub 2015

@jesie28 ted jsem pět dnu nezvracela. Ale bylo asi lepší zvracet než se dusit. Já jsem psychicky docela na dne, mám černé myšlenky, tolik jsme miminko chtěli a ted tento stav těžce snasim, nevím co dělat, bojím se, ze se psychicky slozim, na malou se hrozné těšim ale ani nechci psát jaké myšlenky občas mám, bojím se, ze to těhotenství nezvládnu jak psychicky, tak fyzicky, ted brecim, nevím, co dělat, s kým promluvit, máma se strašně moc těší, pritelovi taky nemůžu nic říct..

pikvik1
20. dub 2015

@jesie28 Jsou 2 varianty. 1. je, pokud mas ovulku. Jestli ano, tak se vložení embryjka načasuje k ní, jakože vzniklo přirozeně. Tím pádem, nejsou potřeba léky před. Pak se určitě něco brát bude. 2. varianta je, když ovulku nemáš (jako já), takže se udělá tzv. umělý cyklus. A to se pak bere hormon na potlačení ovulace (aby se na přirozenou nečekalo týdny) + podporuje zároveň růst sliznice. Pokud ovulaci máš,tak k tomu moc info nevím, páč mě se tento postup netýkal.

pikvik1
20. dub 2015

@78marcela Ach jo 😢 Jak ti pomoct... Je jasný, že ses na miminko moc těšila, ale když máš od začátku velké potíže, tak je jasný, že nebudeš zářit a vidět růžově...Nejlíp by bylo, kdyby se ti udělalo aspoň na chvíli líp, abys nabrala sílu a měla trošku radosti v žilách. Asi by bylo nejlepší fakt s někým promluvit, pobrečet si, ulevit si. Ať v tom nejsi sama. Myslíš, že by to přítel nepochopil? Já vím, že ti fyzicky nepomůže nebo tak. Ale psychicky by to mohlo pomoct. Přece ví, jak ti bylo špatně, že se teď dusíš...určitě by se ti nedivil, že to teď bereš negativně ☹ Aby se ti aspoň krapet ulevilo. Nám to sem samozřejmě klidně napiš, jestli to má pomoct, přece se podržíme!! 😉

78marcela
21. dub 2015

@pikvik1 jsi hodna, potřebují to ze sebe dostat. Od začátku potíže a porad něco, ale porad jsem to davala celkem v pohodě, at to byly kapacky v nemocnici, nebo to věčné zvracení, s tím jsem se smířila, ze to bude asi az do porodu, at už to je riziko preeklampsie a strach z předčasného porodu, to všechno jsem zvládla, říkám si, ze dnes už je lékařství na velmi dobre úrovni a ze to bude OK. Ale to dušení mi dodalo, asi se to k tomu astma pomalu sbiralo a vypuklo to naráz když mi řekli špatné hodnoty z krve a ze musím do Brna, tak asi přece jen strach, ten tomu možná dodal. Včera jsem byla vyřízena, že jsem zase nemohla dýchat, ze jsem sebrala pritelovi léky na astma a dala jsem si je, protože to co mi dali na pohotovosti nestačí. Konečně jsem se vyslala a ulevilo se mi. Dnes se opět půjdu vynucovat po doktorech kdo me pořádně vyšetří a ty léky mi napíše.
Přítel je pres tyden pryč, právě mu ty moje spliny moc říct nemůžu, už jsem mu něco naznačila ale moc to nechápe..

pepinka01
21. dub 2015

@jesie28 mě po kontrolním uz teprve píchli pregnyl a začala jsem brát utroš...

pepinka01
21. dub 2015

@78marcela že se do toho motám, ale zkoušela si třeba promluvit s psychologem? mě v jednu dobu hrozně moc pomohl (teda týkalo se to úplně něčeho jiného), doma taky mé problémy nechápali a fakt jsem za to, že mě vyslechnul, naučil mě různá klidová cvičení apod úplně vděčná...doma tohle řešit je podle mě takové dvojsečné, protože ti lidi k tobě mají vztah...

78marcela
21. dub 2015

@pepinka01me nezkousela jsem to...ono se to stalo strasne rychle. Ještě minuly týden jsm byla celkem v pohodě..přemýšlela jsem o tom..já jsem normálně psychicky hodně silny clovek, vždycky v pohodě a nad věci ale to dušení me odrovnalo, navíc hormony v tehotenstvi hrajou určitou roli. Verim ze kdyz mi nějak pomůžou na plicnim a nebudu se dusit a nebudu mit strach o malou zda je v pořádku, tak ziskam zpět svoji obvyklou vyrovnanost.

78marcela
21. dub 2015

@pepinka01 viz výše.

pepinka01
21. dub 2015

@78marcela držím pěsti, určitě pomůžou, musí se o nastávající maminky starat 🙂

pikvik1
21. dub 2015

@78marcela Snad ti dnes někdo něco napíše, ať se ti opravdu uleví. Pár klidných nocí taky udělá svoje a trošku se zregeneruješ. Škoda, že jsi přes týden sama. A do toho Brna na kontrolu jedeš kdy, ve čtvrtek?

78marcela
21. dub 2015

@pikvik1 v patek tam jedu. Dnes me konečně vzali na plicním. Kapacita plic při nádechu je 70% a při výdechu 62%. Dostala jsem kortikoidy, není to ideál, ale zda se, ze zabírají. Snad bude lépe..

annna79
22. dub 2015

Dnes 7 den po ET a test negativní.Při dvou expandujících blastocystách AA kvality. ☹

pikvik1
22. dub 2015

@78marcela Hlavně, že zabírají!!to je super!! Jaký máte dnes počasí? Máte balkón nebo zahradu, nebo něco? Že by ses vyvalila na sluníčko, čerpala sílu....? Drž se, už to bude jen lepší..všechno dostaneš postupně pod kontrolu a bude ti jen líp 😉 V pátek na tebe budu myslet a držet pěsti! A hlavně, když budeš mít černé myšlenky, budeš nesvá, nebo něco..hned nám to sem napiš, ať ty myšlenky necháš někde jinde 🙂 Od toho nás tady máš!
Já teď tak strašně špatně spím...pořád se budím..mám strach, že ráno udělám test a čárka bude slábnout...musím s tím začít pracovat a uklidnit se.

pikvik1
22. dub 2015

@annna79 To mi řekni, že takový krásný AAčka neví, co je pro ně nejlepší ☹ V podstatě jsi nějakých 13-14 dní od oplodnění, že? To už by tam asi něco mělo být...nicméně 100% se to říct nedá...je ještě šance...že se třeba chytí jen jedno a jen mu to trošku trvá..

lloupacek
22. dub 2015

Jak je to s těma bunkama holky? Dneska, druhý den po OPU mam tři čtyřbuněčné 🙂 Kdy z nich budou osmibuněčný blastocysty? 🙂 resp, v sobotu mám ET takže asi do tý doby určitě že? :D

lloupacek
22. dub 2015

@pikvik1 ooooo děkuji, super!

78marcela
22. dub 2015

@pikvik1 ty nervy budou ještě horší, věr mi... A moc děkuji za uklidnění, me to pomohlo, moc, byla jsem dost na dne, včera v noci to sice taky ještě přišlo, ty myšlenky, do dvou jsem nespala, ale ted se to zda byt lepší...s tím sluníčkem je to dobrý nápad.

pikvik1
22. dub 2015

@78marcela To je dobre 🙂 Udělej si dobrej čajík nebo něco, vytvoř si sezení a jen tak seď, zhluboka dýchej. Doporučuju zavřít oči a jen vnímej, jací ptáci zvívají, jak fouká větřík a tak. Ať na chvíli zaženeš jiné myšlenky. A hlavně si říkej, že i když tě prďolka pěkně trápí, tak to spolu přece zvládnete!

pikvik1
22. dub 2015

@78marcela Marci kdy jsi byla poprvé na kontrole? Bylo už vidět srdíčko? Já mám v pondělí volat, jak jsem dopadla (to bych měla být 4+5) a přemýšlím, kdy mě asi objedná a co bude vidět....