Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

hanpavka
12. srp 2015

@marrys ahoj, vítej 🙂 Ten první pokus je jako sázka do loterie, málo komu vyjde. I doktor nám říkal, že to chvíli trvá, než si tělo zvykne a měli bychom počítat s tím, že to na poprvé nevyjde :-/ proto se toho taky bojím a odkládám to.. Už máš za sebou 4 IVF?? Ty jo, kolik vás to už stálo, pokud se můžu zeptat. Vím, že všechny ty uspořené peníze za to stojí, ale přece jenom, finančně je to náročné, tak když slyším a čtu, že to některým z vás vyšlo až po několikáté!! 😲

78marcela
12. srp 2015

@hanpavka snizuji obranyschopnost organismu. Me to doktorka vysvetlovala tak, ze telo bere embrya jako nějaké cizi teleso, co do tela nepatri a automaticky se ho snazi zbavit a vyloucit ho z tela. No a ty leky teto reakci maji zabraňovat.

hanpavka
12. srp 2015

@78marcela zajimavééé, určitě se na to poptám doktora. JE TO NA PŘEDPIS? O těch spermiích vím, doktor mi to v centru laicky vysvětlit, je logické, že když spolu partneři dlouhodobě spí bez ochrany, tělo spermie odmítá a vytváří si protilátky, proto mu samotnému přijde imuno vyšetření zbytečné, protože vždycky se tam něco najde.

78marcela
12. srp 2015

@hanpavka me doktori rekli, ze i kdyz se na imuno neco najde, tak se beztak nasadi jeden z techto leku takze mi to nasadili preventivne.

78marcela
12. srp 2015

@hanpavka jsou urcite na predpis.

marrys
13. srp 2015

@hanpavka ahoj a děkuju za přivítání 🙂 ničeho se neboj. třeba budeš jedna z těch, kterým to vyšlo napoprvé 🙂 já teda měla ten první pokus asi takovej nejklidnější, páč jsem uplně nevěděla, co čeho jdu. a prostě jsem tomu moooc věřila, že to hned vyjde. a pak ten šoking, když všechno bylo super, ale test bílej. to je jen moje první zkušenost. u tebe to může bejt uplně jinak. prostě jednou se musí zadařit 🙂 a kolik nás to stálo? když to tak sečtu, vidim to mezi 50 - 60.000,-. počítam i cestu, doplatky za veškerý léky...

hanpavka
13. srp 2015

@marrys s takovou částkou taky počítáme, ale bojím se toho, až našetřené penízky dojdou a nebudou ani úspory ani mimi 🙂 Aaach jooo, proč to někomu vyjde hned, na první pokus, přirozeně a někdo do toho vloží vše a stejně pořád nic.. Snad nám to, holky, taky jednou vyjde! 😉

hanpavka
13. srp 2015

@marrys ale koukám, všimla jsem si toho až teď, dočkali jste se a vyšlo!! Čekáte miminko, gratuluju!!! 🙂 Takže až na ten poslední pokus??

marrys
14. srp 2015

@hanpavka jj, jak sem psala. v tom prvním centru 3x nic, tak sem řekla, že stačí, je čas na změnu. a na třetí cyklus (pro nás 4. pokus celkově) sme šli do jinýho centra. a tam úspěch napoprvé. takže vůbec nezoufej. já už nevěřila tomu, že se někdy stanu matkou 🙂 a teď, na starý kolena to vypadá to, že by to mohlo vyjít 🙂 děkuju za gratulaci 🙂 a ty finance, u nás je to tak, že při placení jdeme s přítelem fifty fifty, takže peníze, co já vždycky našetřila v mojí mizerně placené práci, sem pak investovala do pokusu.

marrys
14. srp 2015

@78marcela co jsem tak stihla pročíst, koukam, že začátky těhu u nás asi probíhaly dooost podobně příšerně.

78marcela
14. srp 2015

@marrys u me teda nejen zacatky..ja mela klidnej snad jen sedmej mesic a mozna kousek osmyho. Ted je to zase mazec, kvuli tem vedrum. Jinak cely tehotenstvi stalo za prd a uz se fakt tesim, az to skonci a budu mit malou u sebe a nebudu to muset uz nikdy absolvovat. Mala je opravdu vymodlena, vytrpena od samyho zacatku az do konce. Snad po porodu uz bude klid a pohoda😉

marrys
14. srp 2015

@78marcela holka mluvíš mi z duše. já měla v pohodě tak první měsíc a půl, a pak začalo peklo. šílený zvracení. nebo tomu už se ani zvracení nedalo říkat. takže asi 4x pobyt v nemocnici, kapačky, depky, 10 kg dole, který nahánim ještě teď. a poslední pobyt sem ukončila odchodem na revers. zůstat v nemocnci, tak zvracim ještě dneska. a pocity uplně stejný jak ty. jak moc sme se snažili a chtěli to, tak na mě padaly takový chmury, že sem toho těžce litovala, že sme se na toupllně nevykašlali. jako stydim se za to, ale já byla tak zoufalá....dneska už nezvracím, ale depky tak nějak střídavě pořád.. že to nebudu zvládat, že na to zdravotně nebudu stačit, a já nevim, co všechno ještě. do toho sem pořád doma sama, a to mi leze šíleně na mozek. a do toho mě zlobí vysokej pulz.

78marcela
15. srp 2015

@marrys nejses moje dvojce? Ze to mame tak stejny?

marrys
15. srp 2015

@78marcela dvojče asi ne, ale sejmulo nás to dost podobně 🙂

78marcela
15. srp 2015

@marrys no preju ti, aby zbytek tvyho tehu probehl uz klidne. Me do toho kolem toho 20.tydne jeste vysly blbe triply a cekala jsem na vysetreni v Brne, jestli nema mala rozstep. A pak se me rozjelo astma. Ten patej mesic byl total nejhorsi krizovka, co me za celej zivot potkala. Ale tusim po 24.tydnu uz jsem prestala zvracet, uz pak jen malo.

marrys
16. srp 2015

@78marcela já už naštěstí nezvracím vůbec. ale ten pulz mi dává zabrat. a zatím žádnej doktor mi na to nic neporadil. můžu se tebe zeptat, jak si to měla s tim tlakem? dneska mi bylo pěkně šoufl. stála sem u sporáku a najednou černý mžitky před očima, zelehlý uši, jen tak tak a sekla bych sebou. jak se cítíš ty celkově. já jedu zítra na kontrolu, tak uvidíme, co nám pan doktor řekne.

78marcela
16. srp 2015

@marrys ja ho mela vyssi uz snad od druhyho mesice. Na screenu ve 14.tydnu jsem mela 175/115 myslim, tak nejak. Pak mi hned nasadili leky, doted beru dopegyt 2-2-2, vasocardin 1-1-1, magnesii lactici 2-2-2, aktiferrin, picham clexan na srazlivost krve a inzulin.

marrys
17. srp 2015

@78marcela jejda toho je teda. dopegyt já brala ještě jako netěhu. taky mi lítal tlak, ale teď jsem ho zatím měla v mezích normálu, tak to prej brát nemam. měla jsem jen jeden denně, a to mi bylo řečeno, že nemá žádnej význam. to magnesium ti doporučil doktor? já nic takovýho neberu. ale slyšela jsem, že je dobrý na relaxaci dělohy. tak uvidíme, co časem přibyde nám. cukr netušim. ten zatím nikdo neřešil. z toho mam taky vítr.

78marcela
17. srp 2015

@marrys magnesko mam od doktora. Krome tpho, ze o zklidnuje delohu, to ma taky vliv na tlak a protiastmatický účinky. Tak mi ho napsali. Jo a jeste beru 4 davky kortikoidu na to astma. Na cukr bys mela jit ted nekdy, od 24-26.tydne se tusim chodi.

monula82
17. srp 2015

Ahojky, my jeli s partnerem oba na vyšetření, proč nám to nejde a zjistili chybu u obou. Udělali nám rozpočet zhruba na 50.000 a my že do toho jdeme, na co čekat..Už nejsme nejmladší 😀 Dostala jsem hnedka platíčko antik., aby se mi upravili měsíčky a pak to šlo ráz na ráz. Na poprvé se nám to povedlo, což je nesmírnej zázrak!! Vyšlo nám to nakonec na necelejch 30 tisíc. V konečné fázi jsem měla dvě embryjka. Jedno dovnitř, druhý čeká. 🙂 Ještě mám pár týdnů do porodu a už se pomalu těším na porod..To bude další super jízda..🙂

marrys
17. srp 2015

@78marcela tak máme za sebou dnešní kontrolu. vše ok, rosteme podle tabulek. vyfasovala sem recept na železo. už se těšim na zácpu nebo naopak průjem 😀 bereš nějaký těhu vitamíny? na ten cukr sem se ptala, a prý se domluvíme příště.

78marcela
17. srp 2015

@marrys brala jsem do sedmyho mesice femibion, nejdriv jednicku, pred transfery a do konce 13tydne a pak dvojku. Mam mimo jine mthfr mutaci, takze proto. Ted neberu nic. Zelezo a magnesko teda jo, od doktora napsany.

marrys
18. srp 2015

@monula82 ahoj 🙂 gratuluju k takovýmu úspěchu 🙂 je super, že vám to vyšlo napoprvé, to se moc nestává 🙂 a co máte za problém, jestli se můžu zeptat?

monula82
18. srp 2015

@marrys No mě zjistili polycystické vaječníky, ovulace žádná, to už jsem tušila celkem delší dobu, že to tak mám. Měsíčky jsem měla tak jednou za čtvrt roku. Brala jsem antik. 9 let a tři roky jsem se snažila si to dát do kupy a vůbec žádná reakce. Zkoušela jsem léky, homeopatika, nakonec jsem chodila do lekcí pánevního dna abych z aktivovala vaječníky.., je pravda, že měsíčky sem měla už pak každejch 40 dní, ale ovulační testy mi nic neukazovaly. Mému muži pak zjistili velice malinkou pohyblivost spermii, takže bysme se asi snažili doteď. 😀 Hrozně to znás opadlo, když jsme zjistili v čem je problém a konečně si milování užívali normálně a nenásilně. Těsně před stimulaci jsem chodila půl roku na jógovou terapii, která mi hodně pomohla vnímat tělo a potřeby sama sebe. Je to neskutečný, že to tak dopadlo..🙂)

marrys
18. srp 2015

@monula82 koukam, že jste na tom dost podobně 🙂 u mě taky PCO, a přítel má spermio dost mizernej. jak si asi četla, u nás to byl běh na delší trať. no, konečně sme se dočkali. víte, co čekáte? 🙂 a dívám se dívám, obě máme rodit v prosinci 🙂

monula82
19. srp 2015

@marrys Jsem ráda, že se vám to povedlo a moc gratuluji k miminku 🙂 a je to teda náhodička, že máme stejný měsíc a přesněji my máme termín 23. 12., takže vánoční miminko jak já říkám. Čekáme chlapečka a bude to asi Vojtíšek, už jsem ho tak začala oslovovat, když na něj mluvím, tak asi u toho zůstaneme 🙂 Co vy?? Holčička či chlapeček? 🙂 A na kterou kliniku jste chodili a u které se to podařilo ?? My jsme byli v Brně v Unice. 🙂

marrys
19. srp 2015

@monula82 tak to máme fakt dost podobný 🙂 my máme termín 21.12. a bohužel pohlaví stále nejisté ☹ dítko se nám nechce ukázat v plné parádě. my nejdřív jezdili do Natalartu v Plzni. když tam 3x nic, tak sme změnili a přešli do IVF centra prof. Zecha, taky v Plzni. a jak seš na tom s výbavičkou, už střádáš? 🙂

monula82
21. srp 2015

@marrys Jééé, tak to máte pěknýho neposedu teda..🙂 Výbavičku vůbec etě žádnou nemám, pořád čekám na podzimní bazárky, co budou kolem, tam zkusím nakoupit všechno oblečení pro nejmenší ať nekupuji nové, což nemá smysl a jinak kočárek, postýlku, vajíčko, všechno mi dá sestra po svých dvou rarášcích, takže svým způsobem jsem v klidu..V tom září to začnu pomalu seskupovat a dokupovat ať sem pak v klídku a pak si jen nakoupím věci do porodnice, zimní setík pro Vojtíška jak pojedeme z porodnice, ať je úplně novej. Zatím nešílím, ale to začne..😀 Teďkom přemýšlím a asi si co nevidět koupím epi-no nebo aniball, ať už ho mám doma a na poslední dobu nesháním. Přeji hezký víkend..🙂

marrys
25. srp 2015

@monula82 já včera koukala na jeden seznam s výbavičkou, a zase na mě padla depka. těch věcí je potřeba mooc. teda samozřejmě sem věděla, že toho málo nebude, ale když to člověk vidí takhle sepsaný na papíře, tak teda mazec. pořád času dost, ale asi brzy začnu šílet 🙂 s kočárkem máme dilema. pořád nějak nevíme jakej. jestli novej, nebo bazarovej. včera sem objevila tenhle http://www.kifik.cz/kocarky/zbozi/kocarky/kombi...

marrys
26. srp 2015

ahoj
@78marcela ty to máš za pár, tak sis kočárek už jistě vybrala 🙂 můžu se zeptat jakej?