Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

jesie28
21. dub 2014

@renda12 neboj jednou se to zlo musí zlomit. Ségra má kamarádku a ti byli na IVF zaplatili 70tis.nedařilo se a dneska mají dva zdravé kluky přirozenou cestou. Ta příroda si fakt s náma zahrává. 😒

suzik161
21. dub 2014

@japro ahoj, vypadá to, že tě budu následovat až ve středu, dneska to bylo jen lehké špinění sem tam. Tak to počítat nebudu, takže zítra 1.DC a ve středu první injekce. Huráááááá 😉

martas14
21. dub 2014

@pedotra jo to se hodí vždycky někdo na čekání, protože se člověk akorát jen pozoruje a stejně ví prd 😀 navíc to neutíká, no hrůza, však víš 🙂 Já jich mám asi kolem deseti, jeden vaječník mi stávkuje 😖 takže jede jen pravý, tak uvidíme, kolik z toho bude vůbec vajíček, už z toho mám hlavu v pejru a to ještě máme problém se spermošema, takže zítřek bude dost zlomový 😒

martas14
21. dub 2014

@suzik161 no sice se loudala, ale hlavně že dorazila a nemusíš na tu vyvolávačku, bo já na ní jednou byla a i když mi jí píchli v nemocnici třikrát po sobě tak jsem to nedostala 😠

martas14
21. dub 2014

@jesie28 jo jo zítra opu a nervíky taky solidně pracují, člověk párkrát musel zvednou malou, tak mám pak zas boba, aby mi nějak nepopraskaly nebo aby neproběhla ovulka nějak předčasně, no samé lepší věci mě napadají, ale ubraň se tomu, že 😠 ani nevím na kdy tam mám být, ale pojedu tam asi normálně před osmou co nejdřív a hold počkám někde v čekárně, já myslím, že opu se dělá až kolem desáté, nevíš, nepamatuješ si to?
a tobě držím palec, na pěknou úrodičku folíků

martas14
21. dub 2014

@renda12 neboj určitě tam bude hodně folíků a kvalitních 😉 smůlu určitě nemáš, když sis našla hodného manžílka, jen to prostě někdy s tím ivf nejde tak rychle, jak by si člověk přál, musíš to brát, jak říkají v caru na poprvé si vás proklepli co a jak, no a teď už pojedou na jistotu 😉

pedotra
21. dub 2014

@martas14 tak to vám budu moc držet palce ať to klapne 😉
Já zítra na UZ a ve čtvrtek opu s icsi.mě také levý vajecnik stávkuje tam je jen jedno
A v pravém to vypadá na tři uvidím zítra jestly eště něco nedostalo.

martas14
21. dub 2014

@pedotra děkuji, začíná už to na mě jít, ta nervóza 😀 my taky budeme dávat ICSI, prodlouženou kultivaci a asi i to pozorování vývoje kamerou, mají u nás v caru teď na to akci ....fuj já dnes ani neusnu ☹
to teda nevím co si ty levý vaječníky o sobě myslí, že si dovolí nám tak nefungovat 😀

pedotra
21. dub 2014

@martas14 musíme věřit a doufat že to zvládnou já budu také hrozně nervózní na jednu stranu se těším
Ale na druhou mám strach.A kam jezdis do CAR.

martas14
21. dub 2014

@pedotra no já jsem taková houpačka, furt věřím, věřím, těším, těším a pak buch panika jak stehno 😀 😀
je šílené kolik věcí se musí vůbec povést, než je z toho embryjko a to ještě není záruka, že stejně uchytí 😠
chodíme do Brna na Obilný trh...

japro
22. dub 2014

@jesie28 no mě 25 ale nemohal sem ani chidt a bylo to stejně k ničemu přestali se vyvíjet jak řikáš méně a kvalitní 🙂 já ale nevím proč se prstali vyvíjet oni to neřekly na začátku byli krásný a dost kvalitní pak před ET už ne prej se to prostě někdy stává ☹ tak snad ted to bude lepší 🙂

japro
22. dub 2014

tak jsem byla dnes ošefovat předoperační vyšetření a krev v pátek jedem do CARu na ultrazvuk a než vyjedu zajdu si pro něj to to jde jak po másle 🙂

jesie28
22. dub 2014

@martas14 Tak to já si právě taky moc nepamatuju. Myslím, že dělali odběr kolem té 10. Asi až všechny v ordinaci odbavili. 😒 Nepamatuju si ani, když to odebírají tam jak je ultrazvuk, jak jsme se pak dostala ke caru do pokoje 😀 .Folikulů na každý straně mám asi 4 větší +drobné. Na pravo furt endometrioza a na levo se mi udělala malá cysta 😢 Dostala jsem ještě další léky a v pátek další kontrola. Dneska tam bylo dost lidí a těch chlapů. To manžel nadává, že oni tam nemají ani žádný soukromí. A jak jsi dopadla?

jesie28
22. dub 2014

@martas14 myslíš, že zvedání prcka má na ty folíky a ovulku nějaký vliv? To já toho našeho zatím normálně zvedám A to má 16kg. Hm, tak teď jsi mi dala brouka do hlavy 🙂 Ale od včerejška mě teda začalo víc bolet břicho, asi jak se ty vaječníky zvětšují.

suzik161
22. dub 2014

@martas14
@japro Źádný zázrak se nekoná, jen špiním a to nemohu považovat za MS, takže další čekání, než se rozjede. Doufám, že to nebude jako minule, týden jsem špinila a pak se teprve rozjela, proč zrovna jááá?

dagin
22. dub 2014

Holky, já byla na OPU před 3mi týdny. Bylo mi docela špatně - obrovské bolesti břicha. Navíc mi hrozila hyperstimulace. 36 hodin před odběrem se píchá pregnyl na uzrání vajíček a uvolnění - a po něm se mi dost ulevilo. Měla jsem 30 vajíček, všechny dost kvalitní a po OPU mě bolelo dost břicho, tak 4 - 5 dní. Vše se uklidnilo, transfer 5. den po opu. Dnes jsem si byla na výsledky a jsem těhotná 🙂
Máme obrovskou radost - stejný výsledek přeji i vám 😉

suzik161
22. dub 2014

@dagin Móóóóóóóc ti gratuluji!!! 😉

nikolav
22. dub 2014

@dagin Gratuluju. Já čekám na čtvrtek, ale nejradši bych aby si ten test udělal někdo za mě.

dagin
22. dub 2014

@nikolav já to taky oddalovala. První test jsem dělala 13. den po ET - dřív jsem neměla odvahu a bylo jasné, že pokud tam ten 13. den nic nebude, bude jasno ... Jinak já už mám doma dvojčata předškolačky - taky po IVF a u nich jsem netestovala ani jednou ... radši 😉. Ale to bylo dáno i tím, že jsem neměla doma internet, je to už 7 let, a moc jsem o tom nevěděla ... ale jak mi bylo dobře - mnohdy je lepší nevědět 😀

nikolav
22. dub 2014

@dagin Já jsem dnes 11 den po KETu a 16 den po ovulaci. No a já to oddálit nemůžu. Jinak bych ani netestovala. Ale příští úterý mám schůzku kvůli případné nové práci a tak si ho musím udělat. Abych mohla zajet i na krev a tak. Takže musím. Ale je mi jasné, že nej by bylo netestovat. I když mě to dnes bere, že bych testovala abych měla klid už na duši. Měřím si i BT. Teda první měsíc kvůli doktorovi, ale i tak mám teplotu vysoko. Tak nevím jestli testovat a nebo ne.

nikolav
22. dub 2014

@dagin Tak jsem si udělala teď test. Sice ne z ranní moči a ze zředěné, ale je tam jen jedna čárka. Takže smůla. Dvě už tam nenarostou. A BT teplotu mi zvedá Utrogestan. Je to zklamání a i trochu radost zároveň.

mmarch
22. dub 2014

Ahojky jsem 3.den po ET, ten cas tak pomalu leti, uz bych nejradeji testovala 🙂 Chci se zaptat, dekovaly jste nejakym zpusobem CARu? Porad mi to lezi v hlave, jestli prinest treba nejaky darkovy kos nebo penezity dar nebi proste jen rict "dekujeme"?

jesie28
22. dub 2014

@japro to víš , že to bude dobrý. 😉 držím palečky. Mě čeká odběr v pondělí nebo v úterý. Uvidím, jak to bude vypadat v pátek na utz.

jesie28
22. dub 2014

@dagin moooc gratuluji, ať mimísek jen roste a je zdravý. 😉

japro
22. dub 2014

@dagin jupíííííí gratuluji a taky přeji at tě nasledujeme 🙂

japro
22. dub 2014

@nikolav tak to zkus ještě zítra z ranní otestovat .....

japro
22. dub 2014

@mmarch za co za IVF ? já určitě když to klapne poděkuji doktorce a napíšu mejla 🙂 korunek už jsem dala dost za to co jsem si zažila 😉 zase tak dobře si nežijem 😀 a chodím do státní nemocnice ne do soukromé .....

japro
22. dub 2014

holky kolikátý den jste šil na OPU při krátkým protokolu?

japro
22. dub 2014

@jesie28 no i já jdu na kontrolní ultrazvuk v pátek 🙂

jesie28
22. dub 2014

@japro já jsme dneska 8DC, tak bych šla cca 14-15DC. Při prvním IVF jsem šla kolem toho 16dne.