Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
27. dub 2014

@suzik161 já mu to taky tak říkala. hypotéka by se musela vzít asi tak půl miliónů. což mi nepřijde zase až tak zle. byt se naštěstí kupoval bez hypotéky. přítel je toho názoru že bychom měli šetřit a pak stavět až na to budeme mít. že v dnešní nejisté době, co když já budu na mateřské a on přijde o práci, co pak. je v tomhle trošku ze staré školy, což je na jednu stranu dobře. lepší než kdyby bezhlavě utrácel. ale možná počkáme až budu po mateřské a budu zpět v práci, a budou dva slušné příjmy. mezitím můžeme aspoň pomalu začít, vyřídit plány, povolení, desku a pak se do toho pustit po mateřské. chci jít na dva roky, když to půjde.

jesie28
27. dub 2014

@japro
@78marcela holky moc děkuji za podporu. Snad to půjde dobře a budou kvalitní vajíčka 🙂 Doufám, že v té lavině těhotných budeme pokračovat 😉

78marcela
27. dub 2014

@jesie28 jasné že budeme. Přece v tom holky nenecháme samotné. Jejda, jak já už se těším. Já už se snad těším i na porod. 😀

kvetinka84
27. dub 2014

@jesie28
@janice_opice
@japro
Holky, díky moc za podporu a držení palců. Je super, moct se podpořit s někým, kdo prožívá to samé. No přes den břicho pobolívalo jen trochu jako při MS. Folikulů moc nemám, na pravém vaječníků 8. No a levý vaječník nebyl vidět na UZ, tudíž se předpokládá, že nereaguje, ale mě na té levé straně pobolívá. Myslíte, že by se tam mohlo ještě něco objevit? No každopádně ráno jdu na to. Modlím se, aby tam pár kvalitních vajíček bylo ☹

78marcela
27. dub 2014

@kvetinka84 držím pěstí, ať ti tam uzraje alespoň jeden správný bojovník. A jinak, mě myslím řekli, že na jednom deset, na druhým osm, a bylo jich 33.

janice_opice
27. dub 2014

Jsem zapomněla napsat, že na Vás a všechny plivu těhubacily!!!!!! Mám za sebou 8 IVF tak jsou to zasloužené bacily at se vám daří a Martinku @martas14 mi tu opatrujte 🙂

janice_opice
27. dub 2014

@kvetinka84 já to měla pesně naopak př posledních 3 IVF ...na pravém nic a vlevo 5 folíků, z toho 4 vajíčka, 3 embryjka, 2 zůstala a ted mi osmibunka kope do břicha jako blázen🙂)) a za dva měsíce bude na světě🙂 takže se neboj nic stačí fakt jedno embryjko a je hotovo🙂 držim pěsti🙂

martas14
27. dub 2014

@kvetinka84 tak to je fajn, že už to trochu povolilo, ono po těch hormonech je to břicho rozhasene a může pobolivat kde co 😉 s tím levým vajecnikem jsem na tom byla stejně jako ty, vypadalo to že nereaguje, jednou když ho po hledaní našla tak tam viděla jeden až dva menší foliky a nakonec z něj byly čtyři zralá vajíčka, takže tě může ještě překvapit🙂 tak zítra držím palce holka a večer už tu budeš psát jak to máš dobře za sebou 😉

kvetinka84
27. dub 2014

@78marcela Ty bláho 33, to je mazec, to jsi po OPU musela být zmordovaná. No já považuju i těch 8 za dobrý výsledek, mám sníženou ovariální rezervu, takže se nějaká obr úroda nečekala. No ale ono ještě neznamená, že když je 8 folikulů, že bude i 8 vajíček, že?

@janice_opice díky, snad to plivnutí pomůže. Teda 8 IVF, to máš můj obdiv, já jdu na 3.

kvetinka84
27. dub 2014

@martas14 díky za povzbuzení, no člověk se pozoruje a řeší to. A to jsme si řekla, že to budu brát v pohodě, že už jedno krásné dítě mám, takže se nebudu stresovat. No a mám ze zítřku samozřejmě nerva, ne teda z toho odběru, já bych to dala snad i bez narkozy, ale z toho výsledku. Ale tak snad nějaký vajíčko tam bude

78marcela
27. dub 2014

@janice_opice blahopřeji, je to super. Osmibuňka, to je krasne, že se to tak povedlo. A máš můj obdiv, 8 IVF , to je tedy výdrž. Já jdu teď na čtvrtý transfer, měla jsem jeden ET, a teď mě čeká třetí KET, všechno blasty. Tak snad si aspoň jedna dá říct. Ještě jich mám devět.
Chytám tehu bacily, schovám si je do zásoby na toho 12.5..

martas14
27. dub 2014

@janice_opice děkujeme poklade, jsi nejhodnější pěkně nám to tu zamoř, bo těhu bacilu není nikdy dost, navíc od takové bojovnice, co může jít příkladem kolik toho musela zvládnout a za odměnu se dočkala 😀 😉

78marcela
27. dub 2014

@kvetinka84 no můžu ti říct, že jsem měla pocit že prasknu. Bylo to docela šílené. A pak hyperstimuluji jak hrom, ani na Et me nechtěli pustit. No byla to síla a nechtělo by se mi podstoupit to znovu. Na sále jsem byla skoro hodinu a pak mě bylo strašne zle.
Tak doufám že mi ta zásoba na jedno miminko vystačí.

martas14
27. dub 2014

@kvetinka84 no bez narkózy bys to určitě fakt nechtěla prý to bolí dost 😝 já se pravě hrozně těšila až zaspím, a nebudu o ničem vědět a hlavně přemýšlet 🙂 no mě pravě přijde, že když už jedno dítko doma máš tak má člověk strach dvojnásobný, protože už si víc uvědomuje o co přichází, já jsem na tom úplně stejně 🙂 při prvním mi to nedocházelo, bála jsem se zákroků a hormonů, což teď při druhém ani nevnímám, že něco bylo, jen z toho výsledku jsem paralyzována strachem 🙂

martas14
27. dub 2014

@alarada tak zítra taky jen ty nejlepší zprávy, krásně vám to tu holky vychází za ráz, to bude podpora velká na tu dvojkovou // vlnu 😉

78marcela
27. dub 2014

@martas14 to je docela zvláštní. Já bych si představovala, že to podruhé bude klidnější. Asi bych se utěšovala tím, že jedno dítě doma mám a že když to vyšlo jednou, vyjde to podruhé taky.. Takhle když stále cekam na to první, bojím se, že se to třeba nepovede vůbec a zůstanu bezdětná .. To je pro mě hrozná představa. Chtěla jsem vždy tři děti, teď si říkám že aspoň to jedno kdyby bylo..

kvetinka84
27. dub 2014

@martas14 To věřím, já ležela po laparce na pokoji v nemocnici s holčinou s hyperstimulákem a trpěla jak zvíře, břicho měla jak těsně před porodem. Ty bláho 9 bojovníčků to musí na mimčo stačit, to musí vyjít. A můžu se zeptat, dceru máš také z IVF? Já jsem se dneska na návštěvě u kamarádky dozvěděla, že je kámoška těhotná, tak jsme v duchu řvalá, já chci takýýýýýý. No snad to vyjde. Tak dobrou noc, ráno budu brzo vstávat, zítra podám info, jak jsme dopadli

martas14
27. dub 2014

@jesie28 JoJo taky jsem se toho dne hrozně bála z mé strany i manžove a chtěla narkózu už na vrátnici a vzbudit až večer a nejlíp doma 😀

martas14
27. dub 2014

@kvetinka84 ne 9 bojovníků má Marci, já mám teď dva u sebe a dva dostali šálu a čepici a šli k ledu 🙂
Ano dcerka se nám povedla z prvního ivf, doteď tomu nemůžu nějak uvěřit 😅
Tak dobrou a hezky se vyspi na ten zitrek aspoň na kolik to půjde 😉 budem držet

kvetinka84
27. dub 2014

@martas14 Jéééé pardon moc se omlouvám, já jsem si přečetla více zpráv z diskuze najednou a pak jsem se při odpovědi překlikla. Ale s tím strachem jsi to vystihla přesně, vůbec se nebojím vyšetření, zákroků, ale toho jak to dopadne

kvetinka84
27. dub 2014

@martas14 a můžu se zeptat, normálně jsi s dcerou fungovala při stimulaci a teď po ET? Myslím, jestli ji normálně zvedáš a nosíš, nebo jestli se nějak šetříš

martas14
27. dub 2014

@78marcela já sama nevím Marci, ale fakt to na mě padlo, takový ten strach, že nebudu mít pro dcerku sourozence, že je to poslední pokus, na přirozené početí u nás není šance žádná, ani na zázrak....
Já spíš beru že se nám to povedlo na poprvé takové to štěstí začátečníků a že po druhé už takové štěstí mít nejde, no ale doufám moc to né že né 😉
Přesně vím, ale jak to myslis já se u toho prvního pokusu strašně modlila ať máme aspoň jedináčka,protože naše šance byly skoro nulové, a teď jak má člověk toho prcinka doma tak se prostě nemůže zbavit myšlenky a touhy mít ještě jedno

janice_opice
27. dub 2014

@78marcela tak to určitě vyjde, já KET nikdy neměla, bohužel nebylo co mrazit..ale naštěstí to vyšlo..vyšlo mi první IVF a poslední IVF zváštní je, že oboje osmibunky..blasty nikdy, asi nejsem ten typ na blasty🙂) jedna z mála jinak skoro všem se chytly jen morulky a blasty. a ještě je zajímavý to, že první ET jsem měla 5.10.2000 a vyšlo to a ten poslední jsem měla 5.10.2013 a taky to vyšlo holt jsem exot .prskám prskám a s tou mojí holčičkou v pupíku moře bacilůůů
@martas14 😀 😀 když vidim jak je akční v tom pupíku tak to bude fakt za odměnu 😀 😀 😀 další hyperaktiv do rodiny🙂))

martas14
27. dub 2014

@kvetinka84 vůbec neva, ono se to člověku snadno přehlédne 🙂 jinak s dcerkou při stimulaci i po opu dobré normálně jsem jí zvedala, až teď po ET se tomu vyhýbám a šetřím se, ale když jsem se na to ptala v caru tak mi bylo řečeno, že přímo její zvedání by na embryjko nemělo mít vliv, že spíš aby si člověk neporanil ty zvětšené vaječníky a tím to vevnitř nějak nepotento.....proto i se vyvarovat toho sportování, prudkých pohybů atd.

78marcela
27. dub 2014

@martas14 to se podaří. Myslím že u druhé ho je to snadnější.Určitě to vyjde. U nás taky není šance přirozeně. Tak jsem zvědavá jestli to Na mě taky padne, když bude jedno, jestli budu chtít potom taky ještě jedno. Teď si myslím že ne. Že i to jedno bude pro nás zázrak.
Nebo tedy rovnou dvě, uvidíme jak mi budeš držet ty pěstí na dvakrát dvojky.
@janice_opice tak to jsi opravdu zvláštní případ, že ti to vyšlo v tomto datu, nádhera.. Já šla na první 6.6., na druhý 8.8, na třetí jsem měla jít 9.9, ale pak mi to o den posunuli. Ale taky bylo hezké, jak to tak vycházelo. Teď jsem si to napočítala na 12.5, takže nic magického, ale i tak věřím, že to vyjde. Nevím proc se nám nechytalí. Všechno byly ukázkové jedničkoué hatchujici blasty. A nic. Teď sice už ta kvalita nebude na jedničku, ale stejně věřím teď nejvíce.

martas14
27. dub 2014

@78marcela no vo to se holka neboj nic, na držení já jsem expert, klidně se i celý den obětuji nic nedělám, povaluji se u telky a držím palce 😀 😀 😉 a u tebe už mám napsáno držet i na nohách je potřeba 2x2 😀

78marcela
28. dub 2014

@martas14 tak teď už jsem přesvědčena na 200% že to klapne.já ti držím teď, ty budeš potom.
Ty bys chtěla dvojčata? Doktoři nic nenamítali, že ti daji dvě? Prý už teď nechtějí dávat dvě.

alarada
28. dub 2014

@martas14 Tak dnešní ult v pořádku asi 15 folikulů a odběr ve středu. Paní doktorka vypadala spokojeně. Takže dneska pícháme poslední injekci. Já se na ni tak těším 😀

martas14
28. dub 2014

@78marcela ne neřekli ani popel, u nás v caru je rozhodnutí jen na tobě jestli jedno nebo dvě, ale vím, že někde už zavádí jen jedno, pro nás je asi větší šance z čerstvých a i vzhledem k tomu, že i poprvé jsme dávali dvě a chytlo se jen jedno, tak bych měla strach to riskovat s jedním...u prvního pokusu jsem chtěla dvojčata hrozně, i když k tomu mám samozřejmě respekt 🙂 teď když už jedno dítko mám, tak říkám, že budu ráda i za to jedno a druhé miminko, že přenechám další snažilce co to potřebuje, ale budu ráda i za dvě hlavně ať se to povede, tak moc si to člověk užívá, když ví že je těhu a pak ten neúspěch po čtrnácti dnech je hodně bolestný ☹

martas14
28. dub 2014

@alarada tak to se paní doktorce nedivím, folíků tak akorát, aby se ti nerozjel syndrom, z toho budou určitě hezké kvalitní vajíčka....... už se ti to krátí teď opu, Et a šup už je budeš mít zas zpátky a hýčkat si je 😉