Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

martas14
29. dub 2014

@pedotra no mě pravě přijde, že tentokrát nejsem po utosi vůbec spava a to já bych spala dost rada 😀

kvetinka84
29. dub 2014

Holky, tak jsem volala do CARu a jsem docela zklamaná. Máme 3 embrya, myslela jsem si, že jich bude víc. Dají jim prodlouženou kultivaci, snad to vydrží a bude co transferovat. Transfer je v pátek. Jinak břicho bolí pořád☹

martas14
29. dub 2014

@kvetinka84 vy jste dávali přirozeně oplodnovat vid'... Ono je to sice nejisté a bývá hodně odpadlíků, ale zase ty co zůstanou, tak bývají hooodne kvalitní, tak nebuď smutná, já myslím, že máš krásné tři bojovníky a miminko pomalu na cestě, chápu, že člověka to zamrzi, ale ruku na srdce sedm děti bys stejně nechtěla, nebo jo? 🙂 🙂

pedotra
29. dub 2014

@kvetinka84 nebud stoho zklamaná mě odebrali jen dvě obě oplodnili sice sme měly metodu icsi ale zvladlyto
A včera mi je tam obě vložily. 😉

pedotra
29. dub 2014

@martas14 kolika buněčné embrya ti vkládaly. 🙂

martas14
29. dub 2014

@pedotra dávali mi čtvrtý den dvě jedničkove morulky a ty?

sasanka033
29. dub 2014

@martas14 nazdar zlato, tak ty uz mas po ET?🙂

pedotra
29. dub 2014

@martas14 mě také doktora říkala že sou krásný jedno bylo 6buněčné a to druhé 4buněčné teda co sem vyčetla
Ze správy. 😉

kvetinka84
29. dub 2014

@martas14 Jéééé tak to jsi mě potěšila, že by měli být kvalitní. JJ, dávali jsme je oplodnit přirozeně, oni nám to doporučili. No ono se jim oplodnilo 5, ale dvě měly nějakou genetickou poruchu nebo co, tak je vyřadili a nechali jen tyto 3 krásné. Tak musím věřit. Kdyby mi nebylo aspoň tak bídně fyzicky

martas14
29. dub 2014

@sasanka033 ahoooj sasy, tebe bych tu nečekala? Jo, jo představ si, že se mi podařilo uplatit muže, že to ještě jednou zkusíme 😉 takže pravě sedím jak žába na prameni na dvou morulkach, z velikonočních vajec 😀 😀 a co ty jak se máme?

martas14
29. dub 2014

@pedotra tak to budou pěkný sourozenci větší kluk, menší holka 😀 😉

pedotra
29. dub 2014

@martas14 tak ted sem se hezky zasmála.a máš také pocity nebo tě poboliva 🙂

martas14
29. dub 2014

@kvetinka84 tak s ukázkovým spermiogram to jinak ani nejde, nezkusit to přirozeně 😉 my jinou možnost než icsi neměli, takže jsem za ni vděčná, že jí vymysleli 🙂 ale takto když se spojí sami tak je tam už ten první předpoklad, že funguje embryo jak má ....takže neboj bude to dobré, jedeme radši na kvalitu 😉

renda12
29. dub 2014

Holky takže 18kousku a v neděli 4.5.jdou 2pekne zpět

martas14
29. dub 2014

@kvetinka84 a to břicho tě bolí pořad jako víc? Tak hodně navyš pitny režim a nějaké ty bílkoviny by to chtělo nejlíp nějaký nutri drink z lékárny, já měla syrovátku od kolegyně 🙂 aby se ti nerozjel ten syndrom...

kvetinka84
29. dub 2014

@martas14 bolí mě pořád stejně, horší to není, ale v noci jsem až kvůli tomu nemohla spát. Teď jsem si dala ibalgin, jinak bych tu snad lezla po čtyřech. Jde mi to i do zad. I ležení mě bolí, ach jo

kvetinka84
29. dub 2014

@martas14 já myslela, že ten hyperstimulační syndrom je při velkém počtu vajíček, třeba 20 a víc, já jich měla málo

78marcela
29. dub 2014

Holky já jsem se teď vytočila do vrtule. Musím si postěžovat na tento stát. Já jsem Osvc, vydělám si kolem 25tisíc, z toho nějaké náklady, pronájem učeben, pojistné atd a daňový základ mi vychází přes 16000. Včera jsem si byla uzavřít dobrovolné nemocenské připojištění, kdyby se stalo, že bych musela ležet nebo něco, aby bylo na zaplacení učebny a na jídlo. A oni mi řekli, že neschopenku budu dostávat pouze 4200, na mateřskou nemám nárok vůbec, a rodícak jen ten nejmenší nějak tři a půl. Jsem naštvaná, přijde mi to házení klacku pod nohy lidem, kteří se snaží nějak živit, už takhle trable otěhotnět a když se to povede, tak nakonec ani nebudu mít tomu dítěti třeba dat co jíst a svoje podnikání, co tři roky buduji, klientelu atd tak to můžu klidně zabalit.

martas14
29. dub 2014

@pedotra pocity zatím žádné, jen mám tuhý prsa, ale to už asi od hormonů....jinak vaječníky jako takové necítím vůbec i břicho se trochu odfouklo 🙂 a ty?

martas14
29. dub 2014

@kvetinka84 no tak to fakt nepodcenuj hodně pij a ať ti vezme manža něco v lékárně, no ono to neni jen o vajíčkách ten syndrom, ale celkově asi jak organismus přebere ty hormony , kočka na et co byla se mnou, tak měla syndrom z dvanácti folikulů a velký 😒

pedotra
29. dub 2014

@martas14 no mě poboliva v podbříšku tak nevim aleeště je moc brzo 🙂

sasanka033
29. dub 2014

@martas14 🙂 tak to moc drzim palce! a nanuci budou? jak sla stimulace? kolik vajec a kolik embryi?🙂 ja nakukuju do vsech skupin obcas...rozhodujeme se kdy a kde podstoupime 3.IVF.

martas14
29. dub 2014

@sasanka033 diky 😉 stimulace šla jak po másle, žádný problém, foliky rostly, měla jsem opět synarel a gonal, u nás nebylo proč měnit protokol 🙂 vajíček bylo deset, nechávali jsme je i monitorovat a vyšly z toho opět čtyři jedničkove morulky a v sobotu byl et, takže dvě ke mě, dvě do sněhuli 😀
Takže na třetí někam přestoupíš? Asi to chce opravdu změnu, on neúspěch není jen o caru a protokolu, ale prostě ta změna je takový impuls a třeba trochu jiné léky nebo dávkování a bum může to být to ono a kdy na to vletnete? Ještě jsi v práci, nebo už někde na novém? Doufám, že tě tu pak už s těhu břichem budu podporovat 😉

martas14
29. dub 2014

@pedotra JoJo dnes se tam ještě rozkoukavaj a zítra pozitri se už doufám, pořádně zakousnou 🙂

martas14
29. dub 2014

@78marcela no je to hnus hnusů holka, ale vím o tom, už to tu taky pár holek někdy zmínilo 😠 tak si nechaš napsat mateřskou na tvojeho a pak si to předělaš na sebe, jak se to teď děla..... No je to bordel v ty naši politice...

78marcela
29. dub 2014

@martas14 Ted mi to moje těhotná kolegyně taky říkala, že jí to poradili někde, tak to tak budeme muset udělat, ale je to teda bordel, fakt že jo, akorát teda doufám, že budu zdravá a fit a budu moct do porodu pracovat, protože ta neschopenka to by teda nešlo.

sasanka033
29. dub 2014

@martas14 jsi zlata🙂 u me tech zmen je vic...krome vypovedi ke konci cervna jsme se ted jeste stehovali - trochu z rozmaru, abych se z tech neuspesnejch transferu a stimulaci s prominutim neposrala..proste jsem potrebovala zmenu. takze ted zarizuju a mam co delat🙂 zmenit car musim, kvuli psychice. i kdyz je mi u nich skvele, zkusili dva ruzny protokoly a vic toho tezko vymysli, takze...v cube mi ted delali hormonalni profil a neprisli na nic hezkyho - mam zas vyssi FSH nez minule, tesne se vejdu pod hranici, kdy mi jeste vubec s myma vajickama udelaji IVF:( takze cube nebo gennet.

78marcela
29. dub 2014

@martas14 ted přes prázdniny se skoro neučí, tak to budu stejně doma, s tím jsem počítala, abych byla první tři měsíce doma v klidu a v pohodě. Od září do porodu budu muset pracovat, po porodu si prý může požádat přítel. Doufám, že to teda platí i na přítele, my nejsme vzítí, ale je to otec dítěte, tak snad by to mělo jít, ale tady by mě už nic nepřekvapilo v tomto státě.
No nějak to zvládneme, hlavně at máme miminko a je vše v pořádku.

jakoubekzdenka1711
29. dub 2014

holky nervičky pracují jak s blíží zítřek jaksi začnu brát clostík, tak mám nervy z tím aby něco narostlo a potom jak zvládnu opu bez narkozy. jsem takový posránek, a teď to budu muset zvládnout bez spaní, nervy s tím jestli něco naroste a jestli vůbec z toho něco bude, uffff ☹ ☹ ☹

78marcela
29. dub 2014

@jakoubekzdenka1711 počkej a proč bez narkozy?