Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

japro
12. kvě 2014

@jesie28 no tak to je ještě paráda neztrácej hlavu bud se ukáže ještě že je brzo a nebo když tak další pokus ..... jdi k malému pohraj si a přijdeš na lepší myšlenky ....... já mít aspon jednoho cvrčka........ ale se dočkám 🙂

jesie28
12. kvě 2014

@alarada a kolik dní jsi od ET?

suzik161
12. kvě 2014

@japro My spolu trávíme hodně času na baráčku, ale do toho máme rádi taky čas jen pro sebe. Manžel hraje fotbal, ten ho bavil moc, teď si tam udělal ten úraz a slíbil, že pověsí kopačky na hřebík 😀 Tak jsem to včera udělala za něj, pověsila jsem mu je nad postel, tak jsme se u toho dost nasmáli, ale celý den být jen spolu, to bude brzo ponorka, ještě, že mám procházky a mohu jít za kamarádkami 😎

japro
12. kvě 2014

@suzik161 to tedy musela bejt prča ..... no tak ještě že tak zajdeš ven a je to pokecáš z holkama ......

78marcela
12. kvě 2014

@jesie28 a nikdy jsi neměla nic mraženého? Jak to? A do jakého chodíš centra?

japro
12. kvě 2014

@jesie28 @78marcela tak já jsem třeba u 2IVF neměla nic na mražení a ted u 3IVF 1 sněhláčka

jesie28
12. kvě 2014

@78marcela při prvním jsme měli dvě, ale už jsme měli jít na KET a prý by nepřežily transfer, takjsme šli do druhýho IVF. Měla jsem tři vajíčka. ☹ Jedno se přestalo vyvíjet. Zavedli mi 5 denní morulku a 8 buňku, ale horší kvality. Tak k zamražení nezůstalo nic.

jesie28
12. kvě 2014

Ještě uvidím, jestli nepříjde MS a ve středu na krev. Třeba ještě šance je.

japro
12. kvě 2014

@jesie28 jj přesně tak 🙂

78marcela
12. kvě 2014

@japro @alarada
@jesie28
no nevím...desátý den se to už vždy ukáže, aspon nějakým už duchem, to už tam vždycky je. možná jsou nějaké výjimky, kterým se začíná hormon hcg produkovat později, slyšela jsem o tom, ale když říká, že minule měla desátý den dvě čárky...možná to bude znít ode mně krutě, ale brala bych to jako jasnou věc, nemyslím, že je brzy. Jedině pokud jsi měla bez prodloužené kultivace třeba jen dvoudenní embryo, tak to bych řekla, že je ještě brzy.

78marcela
12. kvě 2014

@jesie28 asi bych taky zkusila změnit centrum, třeba by tě jinde jinak medikovali, abys měla kvalitnější vajíčka a větší počet.

japro
12. kvě 2014

@jesie28 a prvního chlapečka máte přes IVF ?

jesie28
12. kvě 2014

@78marcela já chodím do Brna na obilňák.
@japro jj malej je z prvního IVF. Ten se nám zadařil napoprvé. Před tímhle IVF jsm to zkoušeli i přirozeně, ale nedařilo se. Mám taky jen jeden vejcovod, endometriozu, tak proto to jde hůř. ☹ 😢

japro
12. kvě 2014

@jesie28 tak to zase tak špatné s tím Carem nebude 🙂 když už máte cvrčka 🙂 ty plánuješ tu změnu?

78marcela
12. kvě 2014

@jesie28 tak uvidíš...já chodím do reprofitu, jsou tam skvělí, vajíček jsem měla hodně, takže proto ted chodím na kety. Ale když se nepovede, taky jdu jinam. Není to proto, že bych jim něco vyčítala, ale proto že každý car většinou dělá své postupy, na které jsou zvyklí, a jinde to zase mohou dělat jinak a třeba taky zkusí něco jiného, co mi zabere.

jesie28
12. kvě 2014

@japro já vůbec nevím. Mě už se do žádnýho centra nechce. ☹ Jen těch peněz co tam člověk nechá. Podle mens.kalendáře jsem to měla dostat v sobotu. Tak nevím, jesti je to těma hormonama.

japro
12. kvě 2014

@78marcela tak mě třeba pokaždé stimulovalali jinak nejdříve dlouhý protokol to dobře neklplo a pak byla tedy změna krátký protokol.........u nás tedy nejedou pořád stejně ........

japro
12. kvě 2014

@jesie28 a ty jsi v soukromém? my jezdíme do státního a to tolik korun není....... jako v soukromém ......

japro
12. kvě 2014

@78marcela ale je to tak někdo na něco nadává a někdo chválí to je tak ze vším no .......

jesie28
12. kvě 2014

@japro to by mělo být státní. Je to fakultní nemocnice-porodnice. Tento cyklus stál 30tis. Tak už jsem tam s manželem nechali 55tis. ☹

japro
12. kvě 2014

@jesie28 jj tak to jo my třeba tento měli levnější ale minule jsem dostávala hormony na víc a ty jsem musela paltit v plé částce pojištovna mě připlácela jen 30x ..... no a ted se fostimon nedolpácel vubec tak se dost ušetřilo 🙂 jj něco to stojí no ......

78marcela
12. kvě 2014

@japro
@jesie28
Já na nic nenadávám. Jen říkám, co si myslím, ale kritiku jsem určitě nevyjádřila žádnou.
Obilnák je určitě vyhlášená porodnice. Jen jsem prostě řekla, že někde mohou zkusit jiný postup, jinou medikaci. a to si prostě myslím. Proti svému centru nemám vůbec nic, jsou milí, vajíčka a embrya kvalitní a vpohodě. Jen když to nevyjde, jdu prostě jinam.

No a rozdíl cen oproti státnímu a soukromému centru...určitě nějaký je, ale ten základní proces, na který přispívá pojistovna, je stejně hrazený, at je to tam nebo tam. Rozdíl může být v nadstandardech, a ty se připlácí at je to tam nebo tam.
My jsme připláceli prodlouženou kultivaci a ICSI a léky navíc, dělalo to něco kolem 20 tisíc.
Pak procedura s mražením, platili jsme 5 tisíc za pětileté zamražení, dalších 5 tisíc za každý KET, letos už za KET chtějí 7tisíc, což už mi přijde dost.

japro
12. kvě 2014

@78marcela no já nevím asi to je na mě ale já neřikám že nadáváš já o tom psala jako celkově..... já už změnu měla státní i soukromé tak sem to napsala 🙂

japro
12. kvě 2014

@78marcela a vím že k nám chodila holka a měla poslední 4 pokus šla jinam a povedlo se 🙂 otázka je zda pomohla změna 🙂 😉

78marcela
12. kvě 2014

@japro 😉 já to taky píšu celkově...nemám vůbec nic proti žádnému centru. Myslím to obecně. Prostě tam to nevyšlo, jdu jinam.
Na to, co říkají ostatní, většinou nedám, někde prostě pomůžou, někde ne a všude jsou lidi spokojení a všude ne.

martas14
12. kvě 2014

@jesie28 ahoj Hani, moc mě to mrzí holka ☹ vím jak se cítíš zlato, je to taky ještě dost čerstvé ....do krve je pořad naděje, i když sama nejsem zastáncem se nějak utěšovat naplano..... člověka to stojí tolik psychických sil, že ten nezdar je vždycky rána 😒 ale hlavu vzhůru holka, trochu to oplakej a až se oklepes určitě to zkusite ještě do třetice, všeho dobrého 😉 a hlavně Hani i když nejsou vyhlídky nejlepší, tak máte možnost to zkoušet i přirozeně, což je velké plus a třeba když je teď těma hormonama pohnojino tak se může zařadit i tak,nikdy nevíš ...

kvetinka84
12. kvě 2014

@japro Ahoj, já si teda taky myslím, že vypít přes 6l není v pořádku. Řekl mi to dr., jak jsem byla na té pohotovosti s hyperstimulákem. Řešil, jestli ta hrozná bolest zad nemůže být od ledvin. Říkala jsem mu, že mi v CARu doporučili hodně pít a tak se snažím vypít 4-5l. No a on vyvalil oči a řekl, ať to nepřeháním. Že 4l jsou max. strop, jinak moc zatěžuju ledviny a můžou mi zkolabovat. Tak to nepřeháněj. Pokud máš takovou obrovskou žízeň, tak bych se bála, že to ukazuje na nějaký zdravotní problém, no a pokud to do sebe leješ pod tlakem, tak to nepřeháněj.

kvetinka84
12. kvě 2014

@jesie28 To mě mrzí, já jsem taky 10. den po ET, ale ještě jsem netestovala. Holky, nějak se nám tu nedaří, zatím samé neúspěchy. No jak psala Marcela, nechci tě nijak falešně utěšovat, šance pořád je, ale já si myslím, že by tam měl být aspoň duch.

kvetinka84
12. kvě 2014

@jesie28 No nevím, s těma cenama je to teda divoký, myslela jsem, že tyto velké doplatky jsou v soukromých CARech, ale když píšeš, že také chodíte do státního a tolik doplácíte. Já chodím do státního a platila jsem za 3 ivf dohromady cca 8 000,-. Jinak co se týče změny CAR, to je na tobě, ale já mám také endometriózu a dr. mi narovinu řekl, že při endometrioze je stimulace velmi obtížná, vaječníky reagují špatně a málo a téměř vždy je výsledkem získání málo a méně kvalitních vajíček. Takže bych to neviděla jako chybu CARu

japro
12. kvě 2014

@kvetinka84 ahoj jj to neboj nic mě není to memám zase uplně každej den ale já sem se naučila hodně pít když se schodila 35 kg a trochu mě to zustalo to sem si por chut dávala velké ovocné čaje a citrońovou vodu ..... třeba dnes mám v sobě asi teprve necelé dva litry 🙂 sem líná si čaj vařit 😀 no tonás to stáo více jen mražení nás stálo 4.800 a oplodnování 6000...... ale jinak hormony bez doplatku 🙂