Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

japro
17. dub 2014

@jesie28 paráda držím palečky já ted čekám na MC a začnu 2DC také 🙂

jesie28
17. dub 2014

@karolakmn já myslím, že je ještě brzo na test, já jsem testovala až nějaký 10-12den. Někde jsem četla, že některé léky to můžou ovlivnit 😉

karolakmn
17. dub 2014

A kolika denni embryo jsi mela? @jesie28

karolakmn
17. dub 2014

Dnes jsem si sama udělala test na kterým byla opět jen / 😢 už na ťo kašlu a počkám si na krev tam jdu v úterý tak uvidím!!!! Na víkend jedeme pryč tak to snad rychle uteče

mmarch
17. dub 2014

Ahojky, tak mám za sebou odběr oocytů, měla jsem jich až 18, tak není možné aby se nějaké nechytlo, jen nevím jestli dát zamrazit předčasné 2. denní embrya nebo počkat na pozdější 5. denní, ach jo to rozhodování je tak těžké ☹

jesie28
17. dub 2014

@martas14 Tak to jsem byla já, jen jsem měla vlasy do culíku. 🙂 Co mám malýho, tak nesnesu rozpuštěný vlasy 😀 Dostala jsem stejný léky, jak při prvním IVF Menopur, Prednison. Před 3 rokama jsme platili zálohu 15tis a teď už 20tis. To je mazec, jak je všechno drahý. To parkoviště je šílený. My stáváme u té hlavní silnice na tom chodníku, jak jsouty sloupy. 😉

jesie28
17. dub 2014

@karolakmn 3denní dvě embrya

karolakmn
17. dub 2014

@jesie28 a ten 10-12den jsi měla jasny // nebo ducha?

karolakmn
17. dub 2014

@jesie28 takže mas nebo cekas dvojčátka?

78marcela
17. dub 2014

@mmarch rozhodnutí je na tobě. Ale já bych asi nechala tu pětidenní. Líp se pozná, které se nejlépe vyvíjejí, ty ti zavedou, zvyšuje se tím šance..

mmarch
17. dub 2014

ještě jeden dotaz, dodržovaly jste nějaký režim po ET? jako třeba první tři dny polehávat, pak jen nenáročné procházky popř. nemocenská a jak, dlouho nebo jste dělaly jako by nic??? samozřejmě žádná námaha, žádné zvedání apod...

dagin
17. dub 2014

@mmarch já měla vajíček 30 a záleží i na kvalitě spermií ... vajička byla prý výborná, ale spermie bez pomoci neoplodnily ani jedno ... takže jsme měli 9 embryí jen díky ICSI. U nás, Zlín, doporučují prodlouženou kultivaci, jak říká @78marcela .. víc se pozná - takže mám zavedena 2 pětidenní embrya - blastocysty té nejlepší kvality a 4 stejné zamražené. Ta další 3 se od oplodnění vyvíjela pomaleji .. a rozdíl se poznal díky prodloužené kultivaci.
Já jsem od ET 10. den dneska. Ty první dny jsem byla spavá, polehávala. Takový klidovější režim, ale od pondělí, týden po transferu, jsem zpět v práci (ale nemám náročnou práci fyzicky - učím na ZŠ). Sice se mi motá hlava, jsem více unavená a celkově se cítím nějak jinak, ale jde to. Dost mě bolí prsa ... ale ono tělo si řekne, co snese a co ne. Doma mám už 6ti letá dvojčata, při nich jen ležet nejde, ale poslouchám své tělo.

mmarch
17. dub 2014

@dagin moc děkuji za vyčerpávající odpověď. taky nemám náročnou práci - v kanceláři u pc, takže bych taky nechtěla být dlouho doma pokud nebudu úplně marná 🙂 to o těch spermiích jste věděli už předem? manžel měl 3x spermiogram a vždy výborný, prý ukázkový, tak tam snad problém nebude i když všechno je možné 🙂
Moc Ti držím palečky, aby Ti to vyšlo a vše bylo jak má být

78marcela
17. dub 2014

@dagin a co testík, kdy bude?

dagin
17. dub 2014

@mmarch ano, věděli jsme to - manžel je nemocný (slinivkář) a nemá výživnou stravu, navíc kuřák ... spermiogram měl snad jen 3% kvality a minimální pohyblivost - sice nejsme úplně bez šance na přirozené početí, ale ta šance je velmi malá ... takže nám ICSI doporučili a ještě, že tak ... jinak by z toho plata vajíček nic nebylo 😉
jinak díky za podporu 🙂

dagin
17. dub 2014

@78marcela vidím to na sobotu, neděli ... ať už je jasné, jestli to klaplo, nebo ne
jako stavy mám fakt divné, jiné ... ale jsem si jistá, že tady hraje roli i psychika 😒 ...
navíc u holek bych ani nepoznala, že jsem těhu - nezvracela jsem, nic mi nebylo ... kdyby mi nerostlo břicho, tak bych tomu snad ani nevěřila 😀

78marcela
17. dub 2014

@dagin Já myslím, že dnes už by to jasné bylo...ale každopádně budu nahlížet i z mederu o víkendu, jak to dopadlo...

karolakmn
17. dub 2014

@dagin tak to ti držím palečky... Taky čekám na výsledek, příznaky by možna byly ale spis si myslím ze je to psychika a utogestan... Mám teda takový zvláštní tlačí ni v prsou a poho křivka me břicho jako před ms... Zase sis nechala dat dvě?

dagin
17. dub 2014

@karolakmn děkuju - já tobě taky, však tě tu sleduju 🙂
mě taky bolí břicho jak před MS, dnes docela dost ... tak má strach, aby mrcha nepřišla - měla by v sobotu
ano, zase dvě ... trpím utkvělou představou, že šance je jen u dvou - je to blbost, ale hlavě neporučíš - takže tak

jesie28
17. dub 2014

@karolakmn ten 10 byla taková slabší čárka a ten 12 už byla víc vidět. 😉

jesie28
17. dub 2014

@karolakmn mám jen jedno dítko-kluka a jsem ráda, že nemám dvočata. Teď, jestli to dobře výjde, tak chci zkusit dát jen jedno embryo. Já dvojčátka opravdu nechci. 😒 🙂

jesie28
17. dub 2014

@78marcela Marci vy jedete do Mederu na Slovensko? Jéé já bych jela taky, tam je fajn, tak si to tam užijte 😉

78marcela
17. dub 2014

@jesie28 ano, jedeme tam zítra...už jsme tam byli asi třikrát, ale ráda tam jezdím, je to klid pohoda, a hlavně je tam levno.

martas14
17. dub 2014

@jesie28 JoJo taky jsem platila dvacet, počítám, že ještě budem tak dvacku doplacet 🙄 minule nás to vyšlo celkem na pětadvacet, ale to jsme měli něco zdarma v rámci akce co tenkrát měli, no je to síla.... A kolik jsi měla embryek posledně? Já osm, dvě jsme zaváděli a tři zbyly na mrazení.... Tak kdo ví jak to dopadne tentokrát, ale zavádět budu zase dvě, sice už by nám stačilo i jedno, ale mám strach dát jen jedno, protože máme problém se spermousema, takže čerstvé jsou pro nás nejnadějnější...
Já myslela, že tam dávají pokuty za to parkování vzadu, my pokud nechytneme fleky na tom pidi parkovišti tak hledáme v té ulici vedle, ale je to hnus 🙂

japro
17. dub 2014

Ahoj holky tak jak se daří co čekání na testování či stimulaci? já pořád čekám na MC už se nemužu dočkat ...... jinak zavádět budem taky jen jednoho bojovníčka 🙂 švagrová má dvojčátka a je to šrumec 🙂

78marcela
17. dub 2014

@japro taky cekam na menses. Měla by dorazit za týden, pak hurá na stimulaci. Jak jsi na tom ty, kdy ti ma dojít?

jesie28
17. dub 2014

@martas14 Já jsem taky zvědavá kolik nás to teď výjde ☹ Nás to poprvé taky vyšlo na 25ti. a to jsme měli ISCI, AH, Prodlouženou kultivaci. Teď doktor říkal, že se doplácí za ten Menopur 6500. 😒 Jak tak tady čtu kolik měl, kdo vajíček, tak se divím. Já měla jen 4, všechny se oplodnily. Dvě mi zaváděli a dvě zamrazili, ale když jsme měli jít teď na KET, tak nezůstalo ani jedno. Tak jsem všechno obrečela a nakonec jsme šli znovu do IVF. Snažili jsme se dlouho, ale bohužel nic ☹ Parkoviště je šílený, my jsme stávali až o 3 ulice dál. Na tom chodníku jsme ještě pokutu nedostali 😀 Parkují tam všichni.
@japro Ahojky čekání je hrozný viď? Já jsem to nejspíš z nervozity dostala ještě o 3 dny dřív a to už i tak mám jen po 25 dnech 😅

japro
17. dub 2014

@78marcela ahoj no já jsem dnes 28 DC ted jsem to po potratu měla dvakrát 31DC tak to znamená že to čekám každým dnem ...... ještě pořád nemám jasno kam budu píchat chtěla bych zkusit ten sval na stehně ..... jinak začínám 2DC stimulovat krátký protokol a pak 8DC na kontrolní ultrazvuk.....

japro
17. dub 2014

@jesie28 jj já to čekám každým dnem no 🙂 jak sem tu ted psala 78marcela 🙂

78marcela
17. dub 2014

@japro tak to budeme skoro nastejno, paráda. Já byla dnes na ultrazvuku u své doktorky a říkala že sliznice je hezky vysoko a že to určitě brzy přijde, jen co doberu noretisteron. Na stimulaci reaguji docela slušně, předpokládám KET tak 12.5. Už se hrozně těším.