Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

japro
25. dub 2014

@78marcela no to je škandál tedy to ce sto courá vid .... škandál no ...... já mám na jedné straně 10 a na druhé 6 ks na odběr jdu ve středu 🙂

bejlis
25. dub 2014

ahojik holky 🙂 chci vás jen povzbudit...ja byla na první IVF v březnu(přesně před měsícem jsem měla přenos jednoho embryjka) a vyšlo to 🙂 takže bojujte a hlavně vuuubec nestresujte 😉 😉

78marcela
25. dub 2014

@bejlis ahoj, no to je úžasné, to je právě to, co jsem dnes potřebovala. Moc ti gratuluji a přeji pohodove tehu.

kvetinka84
25. dub 2014

Ahoj holky, mohla bych se k vám připojit? Právě stimuluju a v pondělí mám OPU. Nervíky trochu pracují. Ale věřím, že to vyjde, cítím se pozitivně naladěná. Chci vás také trochu povzbudit, při minulém IVF jsem nereagovala dobře na hormony, jeden vaječník nereagoval vůbec, druhý měl jen 2 vajíčka. Oplodnily se obě, ale jedno to hned druhý den vzdalo. No a to jedno vydrželo prodlouženou kultivaci a dneska mi z něj vedle v ložnici spinká nádherný skoro dvouletý syn. Takže hlavu vzhůru, i bídná úroda vajíček může znamenat zázrak🙂

78marcela
26. dub 2014

@kvetinka84 ahoj, no tak paráda, jak ti to hezky vyšlo i s jedním vajíčkem. Ja jich měla přes třicet a stále nic. Ale také věřím že to teď vyjde, náš čtvrtý pokus.

jinak už se ms docela slušně rozjela, tak už dnes opravdu začnu stimulaci. Těším se..

japro
26. dub 2014

@bejlis no paráda gratuluji 🙂

japro
26. dub 2014

@kvetinka84 ahoj 🙂 😉

japro
26. dub 2014

@78marcela no tak paráda to je super že už se to rozjelo jupíííííí 🙂 tak držím palečky 😉

japro
26. dub 2014

holky pregnyl si pícháte samy ? já mám vplánu jít do nemocnice a zeptat se tam zda mě ho tam v ondělí večer píchnou .....

jesie28
26. dub 2014

@bejlis jéé,tak to moc gratuluji. Konečně někdo, kdo řekne, že mu to vyšlo s jedním emryjkem. Já mám radost i za tebe 😀 😉
@kvetinka84 to jsme na tom stejně. Já jdu taky v pondělí na OPU. 😉 Nervíky taky pracují. Já tak nemám ráda to čekání. Nejraději příjdu, lehnu a pak už si se mnou můžou dělat co chcou 😀
@japro já stimuluju jen injekcema a tak nemám problém si to píchnout. To dáš 😉 Jen tu odvahu to tam bodnout.

78marcela
26. dub 2014

@japro to zvládnes. Já taky přemýšlela, tehdy, že bych chodila k zdravotní sestře tady u nás kousek, aby mi to vždy píchla ale pak jsem si řekla že to zvládly jiné, zvládnu taky. A naprosto v pohodě.

Jinak jsem právě spolkla první estrimax. Akorát jsem na to hleděla, v letáku je napsané každý den jedna tabletka a jsou popsané-pondělí úterý atd. Já mám brát tři denně. Tak jsem nevěděla, jestli mám začít od pondělí ale pak bych stejně snědla v pondělí léky i na úterý a středu, nebo je jedno odkud začnu a který den si práve sním?

japro
26. dub 2014

@jesie28
@kvetinka84 holky to budete mít předemnou 2 dny náskok aspon se tu podržíme 🙂 a že já na vás bud myslet v pondělí
jinak já mám co dělat si jehlu píchnout do břech ale do zadku to nedám to musí nikdo jinej a manžel to nebude ten odchází 🙂
jinak při druhém IVF byla semnou na pokoji holka a ta měla taky jednou hobovníka a už má přes pul roku chlapečka 🙂

japro
26. dub 2014

@78marcela no do břicha to dávám už jen poseldní dva dny ale ten zadek to nedám 🙂

78marcela
26. dub 2014

@japro
@kvetinka84
@jesie28
je super že budeme hezky spolu čekat. Mě to vychází na 12.5, transfer, vy jste přede mnou, takže doufám že začnete krásnou tehu vlnu, na kterou naskočím.
Jinak mi přijde, že ať se podívám kam chci, všude těhotné holky, myslím že to teď vyjde úplně snad každé.

japro
26. dub 2014

@kvetinka84 si tu ted řikám no máme to vlastně tedy stejně jsme začaly ale já to mám tu stimulaci o dva dny delší ..... při 2 pokusu IVF sem měla dlouhej protokol a to sem si musela dokupovat hormony na víc nad 30ks tak platila celé ted nic to je super 🙂

78marcela
26. dub 2014

@japro aha. No tak to je blbý. Tak pokud neznás v okolí nějakou zdravotní sestřičktu, tak ti asi nezbyde nic jiného než ta nemocnice.

japro
26. dub 2014

@78marcela jj mě povídej všude jsou těhulky ale asi se na to moc soustředíme no a jinak sme takové citlivé na vše to se dá pochopit ...... jj jde naám to krásně zasebou 🙂 když jdu ve středu na OPU kdy myslíš že bude transfer? to se do předu neví ne? podle toho jak to bude vypadat no já nevím to se optám ve středu na vše 🙂 ale co myslíš kdy to tak budu + - mít v pondělí ?

japro
26. dub 2014

@78marcela hmmm neznám no ale to nevadí je to kousek 🙂

78marcela
26. dub 2014

@japro to záleží na tom jestli si necháš dat prodlouženou kultivaci. Jestli jo, tak se chodí pátý max šestý den, pokud nemáš pk, tak třetí den.

78marcela
26. dub 2014

@japro a jinak nemyslím že vidím kolem sebe tehule jen proto že na to teď víc myslím. U mě v práci jsou tři ze sedmi kolegyn těhotné.jedna bude rodit v červnu jedna v červenci, jedna v září. Další tři už mají splněno, dvě po dvou dětech, jedna po třech. Zbývám jen já a jedna, co se teď v červnu vdává, tak jsem zvědavá, kdy přijde s tím že je taky tehu.. Doufám že zvednu průmer, abych tam nezbyla skoro sama která bude pracovat;)

bejlis
26. dub 2014

@78marcela
@japro
@jesie28 holky moooc děkuji...na vas budu myslet a držet pěsti 🙂 jinak jsem tehu poprvé v životě ale zatím mi to bublina dava pěkně znááát 🙂uživam si vše co k tomu patří 😎

78marcela
26. dub 2014

@bejlis to je fajn. Já už se taky těším na ranní nevolnosti🙂

japro
26. dub 2014

@78marcela jj no právě to se dá až podle potřeby jak uzná ebrioložka 😉 když bude potřeba tak ano ...... a doufám že v práci se brzo předáš mezi maminy 🙂 a i my všechny 😉

japro
26. dub 2014

@bejlis jj je to fajn aspon si to užáváš jak se patří to víš dává o sobě znát už ted 🙂 moc držím palečky a ještě jednou gratuluji 🙂

japro
26. dub 2014

@78marcela no co si pamatuji při druhým IVF tak se tam volalalo a dr řekla co a jak kdy bude proto vlastně dopředu nevím kdy tube transfer 🙂 ale domluvený jsme že podle potřeby se udělá či ne jak to bude vypadat 🙂

78marcela
26. dub 2014

@japro tak to je asi dobře že vám to pak tak určí. My říkali dopředu že ji chceme. Je to lepší, takový předvýběr. Měli jsme hodně embryí, takže tím jsme vybírali ty nejlepší, které nám pak mrazili.

japro
26. dub 2014

@78marcela jj my taky řekli že chcem to nej at to stojí co to stojí 🙂 při OPU si pak sednem a popvídáme si co a jak 🙂

78marcela
26. dub 2014

@japro no já byla ráda že nemusim po opu nic rozhodovat. Bylo mi šíleně fakt šíleně blbě. Už kvůli tomu věřím že nám vyjde KET abych to nemusela podstoupit ještě jednou.

japro
26. dub 2014

@78marcela jj chápu i já budo ko to vím už sem byla 2x no nebudu rozhodovat jen oni nám vše polopatě popovídají budou tam doktor co dělal OPU a doktorka co se bude starat o embria víš té pak budu volat a ona po tel řekne co a jak to vypadá a kdy ET bude ..... jinak manžel bude v pohodě ten bude vnímat semnou 🙂 tak nám držím palečky 🙂

martas14
26. dub 2014

@dagin neboj není to taková hrůza, hold je to úplně první car v české republice, takže ty novodobé soukromé a další nemocnice už pak věděly jak na to a mohly jen zlepšovat podmínky 😉 ale zase tady jsou opravdové kapacity co umělé oplodnění vůbec u nás zaváděli i první icsi prováděli, takže za trochu nepohodlí to hold stojí, né to že u těch nemocničních carů je výhoda, že když se ti stane něco horšího jako mimoděložní, hyperstimulacni syndrom atd. tak si tě tam po hlídají, např kamarádka skončila na jipce s vodou na plicích a tam už šlo fakt o život 😕
No hlavně ať jsme všechny zdravé a dočkáme se hromady mimisku 😀
@pedotra neboj holka i ty dvě můžou být bojovníci, že nám vytrou zrak 😉 moc držím palce a volas si dnes jak to s nimi vypadá nebo až v pondělí?