Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

japro
17. kvě 2014

@78marcela no u nás to je tak i v papírech mám 3 balení psané a dobrat i při špinění přestat brát pouze při menstruaci ......

japro
17. kvě 2014

@kvetinka84 jj už jsem to našla v papíru s ET je tam 3 balení vybrat je celé a je to na 15 dní 🙂

dagin
17. kvě 2014

Já mám doma nafasovaný utrogestan až do konce 12. tt. Beru ho od OPU ...

japro
17. kvě 2014

@dagin jj já to mám jak píšu 😉 taky sem začala po OPU

kvetinka84
17. kvě 2014

@japro
@78marcela
@alarada
@dagin
Já měla utrogestan taky na 15 dní a teď už ho neberu a před 2,5 lety jsem to u syna měla taky tak. I jsem se na to ptala v CARu a řekli mi, že víc jak 2 týdny není potřeba a kdo ho bere dýl, tak je to jen placebo. Ale to je jen u čerstvých embryí. U mražených a darovaných se musí brát 12 týdnů, protože tam nebyla ovulace a nevzniklo tam to žluté tělísko, které má stejnou funkci na utrogestan. Takže klid. Já už jsem bez utroše 2 dny a jsem v poho, dneska byla čárka na testu silnější než ta kontrolní

alarada
17. kvě 2014

@japro 6 balení ještě mám dvě

alarada
17. kvě 2014

@78marcela To ještě nevím na dvou dělají PGD a výsledky ještě nejsou

kvetinka84
17. kvě 2014

@japro
@78marcela
@alarada
@dagin
A na krev se u Apolináře nechodí, po 14 dnech, zavoláš výsledky testu a oni tě objednají. Když je pozitivní, tak tě objednají za cca 10 na UZ a když je negativní, tak tě objednají, abyste se domluvili, co dál

78marcela
17. kvě 2014

@kvetinka84
@alarada
@japro
@dagin

tak to nevím. Je možné že je to jak říká květinka. Já chodím vždy bez ovulace na transfer. Tak proto asi.
ali, to je dobře, že dělají Pgd. Já tomu docela věřím. I kdyby to teď nevyšlo, na Pgd vyberou to správné.

dagin
17. kvě 2014

@kvetinka84 Tak já to beru tak, jak říká doktor. Máme 1-1-1 polykat - a jsem z toho jak sjetá (závratě, mdlo) ... a 1 zavádím na noc. Embrya jsem měla čerstvá. Dali mi ho v CARu a jsem už zpět u svého doktora, dnes jsem 8+3, a budu ho drát do ukončeného 12tt. Myslím, že kdyby byl úplně zbytečný, tak ho do mě necpou - protože ví, jak na mě působí, říkala jsem jim to. Respektuju to, co mi řekli. Měla jsem ho i u dvojčat.
Každý má jiné praktiky a je to tak v pořádku 🙂

78marcela
17. kvě 2014

@dagin a jak se tobě daří, co holky, jak se těší ? A už víte, co to bude?

78marcela
17. kvě 2014

@japro asi každý to ma jinak. Nechtěla jsem tě nějak strašit. Prostě jsem popsala jak to je u nás, jaké mám já zkušenosti. Moc ti přeju miminko tak je lepší se pořádně informovat než něco nechtěně zanedbat.

78marcela
17. kvě 2014

@dagin 8+3 tak to ještě nemůžeš vědět co to bude. Myslela jsem že už je to déle.

dagin
17. kvě 2014

@78marcela No teď je to takové zajímavé. Nevolnosti, nechutenství, velké břicho ... u holek nic, kdyby mi nezačalo cca od 16tt růst břicho, tak ani nevím, že je čekám. Zato dnes už mám břicho jak v tom 16tt.
Holky ještě nic neví ... nechci jim zatím plést hlavu. Počkáme až na ten screening ve 12tt - pak už to bude jistota. Pohlaví se snad dozvíme tam - já ho vědět chci, manžel ne, tak bude boj :D. Podvědomě si přeje kluka, já bych brala další holku klidně ... ale ve finále je nám to oběma úplně jedno, hlavně ať je mimčo zdravé.
A to tvoje pobolívání bříška je nadějné ... mě to trápí dodnes, cca 4. den od transferu.

78marcela
17. kvě 2014

@dagin no kdyby mi to vyšlo jak tobě, bylo by to úžasné. Já si pořád strašne přála holku a fakt strašne moc, kluka ani náhodou. Ale teď mi je to úplně jedno, dokonce jsme teď s přítelem vymýšleli zdrobneliny pro kluciči jméno. Máme ve hře tři Martin Michal Marek a nevíme které. Holka je už jasná dávno. A taky jsem se včera přistihla že se koukám na net na kočárky spíš pro kluka. Tak uvidím. Kéž by to tak chtělo vyjít.

78marcela
17. kvě 2014

@dagin a to bříško tě bolelo stejně, takové tlaky a rejpání? Já jsem dnes taky čtvrtý den po transferu. Předtím mě jenom tak sem tam pichlo po celou dobu stimulace, to bylo stejně.

dagin
17. kvě 2014

@78marcela přeji ti dvojčátka, kluka a holku ... dají se zvládnou v pohodě a je to dvojnásobná radost 😉

dagin
17. kvě 2014

@78marcela Jako před mestruací v podstatě, někdy i píchaní - hlavně při pohybu.

78marcela
17. kvě 2014

@dagin klidně jedno teď, druhé za dva roky. Já na ně budu sama většinou, chlap jezdí na víkendy, pracuje pryč, takže po jednom stačí. Hlavně aby bylo.
No při pohybu to cítím, když vstávám z postele, tak břicho protestuje. Jako bych měla prasknout.

suzik161
17. kvě 2014

@78marcela Je to v .....začala jsem krvácet ☹

suzik161
17. kvě 2014

@dagin
@kvetinka84 Je to v .....začala jsem krvácet 😢

78marcela
17. kvě 2014

@suzik161 tak to je v háji. A krvácet nebo jenom spineni ? Spineni se může vyskytnout a nic to neznamená.

suzik161
17. kvě 2014

@78marcela byla to jasná červená krev se zbytky Crinonu. Dojela jsem si do lékárny pro ascorutin, hned je zďobla a teď už jen ležet, nic jiného mi nezbývá. Když to trochu ustane, mám zavést Crinone a zítra ráno volat do Jihlavy, slouží můj doktor a s tím se domluvím, co a jak

78marcela
17. kvě 2014

@suzik161 třeba to bude ok. A když ne, mrazacky máme, půjdeme v červnu. Ale zatím ještě nebudeme házet flintu do žita. Ascorutin je co? To ti doporučil ten doktor?

suzik161
17. kvě 2014

@78marcela to mi řekl po telefonu doktor z pohotovosti v Jihlavě. Tak jsem to zkusila, no uvidíme. Snad to ustane, zdá se mi to brzo, jsem 8.den od ET, že by se to ukázalo tak brzo

78marcela
17. kvě 2014

@suzik161 já minule začala taky spinit 8.den. To už jsem měla pozitivní test. Pak to přestalo, nevím kolikátý den. A hcg rostlo. Sice to pak nedopadlo, v 6.týdnu to zamlklo. Ale i tak jde vidět že to Spineni nic moc neznamená.. Pamatuji si holku se mnou tehdy, taky měla Spineni a plakala že to nevyšlo a nakonec měla dvojčata holky.. Třeba to bude dobré, Suzi.

suzik161
17. kvě 2014

@78marcela snad jo, uvidím ráno. Když by to zesláblo, zkusím test.

78marcela
17. kvě 2014

@suzik161 drž se holka. A dej ráno vědět.

suzik161
17. kvě 2014

@78marcela jj, budu. Každopádně se teď nenechám odbýt, tím že mi imuno neudělají. Neudělají, tak jdu jinam ☹

78marcela
17. kvě 2014

@suzik161 dobrý přístup. Já to mám taky v úmyslu, po čtvrtém IVF na tomám určitě nárok. Myslím totiž že ty bolesti dnes nejsou dobrou předzvěstí a že se mi asi taky spustí ms.