Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
11. črc 2014

@kytka12 ahoj, to je mi moc lito - vim, jak to bylo, zazila jsem to taky. Nejdriv obrovskou radost a potom obrovske zklamani... Vis, ja si z toho nakonec odnesla to pozitivni - ze dokazu otehotnet. Zni to jako chaba utecha, ale prave to mi dalo silu jit do dalsich pokusu. Vedela jsem, ze to jde. Cekala jsem jen nezbytne kratkou dobu a hned jsme jeli dal. Nic jinyho nakonec ani nezbyvalo... A taky mi vzdycky pomahala prace. Tesilo me to, co delam, mela jsem ji az nad hlavu a tim padem jsem musela hlavu zamestnavat necim uplne jinym... Nevim, jestli ti tohle pomuze. Hlavne se dej dohromady zdravotne a jdi dal. Neboj, vsechno preboli, musis tomu ale pomoci a nenechat se odradit touhle osklivou zkusenosti. Vsechno prijde, neboj🙂. Budeme ti drzet palecky. Tady jsou uzasny holky, vzdycky te nekdo podrzi🙂.

kotcheva
11. črc 2014

@lili_2 to se cte krasne - potichu se raduju s tebou🙂. Drzim palecky! Mas pravdu, zazraky se deji - ja myslim, ze vsechno prijde ve spravny cas. Ja si delam legraci,ze nase holcicka si pockala, dokud se konecne nevezmeme😉.

suzik161
11. črc 2014

@lili_2 to zní hezky, držím palce, aby bylo vše jak má být!!!!

cmucik77
11. črc 2014

@lili_2 Ahojky, co to čtu 🙂 to je super zpráva 🙂 Prý, že se zázraky nedějí, dějí 🙂 Tiše gratuluji. Ohledně těch tabletek..... ano, když jsem to začala brát, menstruace se mi zpozdila až o tři týdny!! Ale pila jsem k tomu ještě čaj báby radnické, tak jsem to připisovala tomu čaji.... nevím, kde byl zakopaný pes 😲 Tak držím palce pro další pozitivní vývoj 🙂

martas14
11. črc 2014

@suzik161 tfuj, tfuj držím palce ať se embroušek zavrtá až po uši a lebedí si zbylých devět měsíců 😉

martas14
11. črc 2014

@lili_2 krásná zpráva, ta příroda je mocná čarodějka, tiše gratuluji 🙂

martas14
11. črc 2014

@78marcela ahoj Marci, tak už máš tu hydroskopii nebo jak se tomu nadává za sebou? jsem se chtěla zeptat jak to probíhá? to je spodem a co se tím všechno zjišťuje? to je jen jako indikační, nebo rovnou i přitom něco dělají? kdyby zjistili např. endiometriozu nebo tak něco, tak to se pak musí ještě na laparku?

olinkak
11. črc 2014

@kvetinka84 No já jsem četla, že na konci 5tt se tvoří už se tvoří srdíčko...tak nevím...jako jsem těhu naprosto poprvé...tak nevím, nemám to nastudované, co kdy má být....

olinkak
11. črc 2014

@lili_2 Mám z tebe obrovskou radost a držím moc palce ať je vše jak má být !!!

78marcela
11. črc 2014

@martas14 ahoj Marti, ano, byla jsem vcera na hysteroskopii. Mela jsem strach, protoze narkoza pri opu byla silena. Tohle bylo naprosto v klidu a v pohode. Spodem zavadeji kamerku a kontroluji jestli je vse v poradku. Me nasli akorat polyp, tak ho odstranili pritom. Asi by zalezelo na rozsahu toho co by pri tom nasli. Mensi drobne zakroky resi hned. Jinak u me vse v pohode. Tak snad tu delohu nakyprili a mimco se uchytne. Aspon to ma taky zvysovat sanci. Tak tomu verim.

kvetinka84
11. črc 2014

@olinkak jojo, to ono se srdíčko už začíná vytvářet, ale ještě není zachytitelné na UZ. Každá to má taky jinak, někdo má v 6+0 už srdíčko a někdo až v 8+0, tak chci jenom říct, že když nebude, abys z toho nebyla špatná, že to je úplně v pohodě

kvetinka84
11. črc 2014

@lili_2 to je neuvěřitelný zázrak, moc gratuluju a držím palce, ať vše jde tak jak má 😉

kvetinka84
11. črc 2014

@suzik161 držím palce, ať se prďolka pěkně zahnízdí

kvetinka84
11. črc 2014

Holky, my byli dneska u Apolináře na screeningu, dopadl výborně, všechny vrozené vady i downův syndrom negativní. Prďolka, má 7 cm, odpovídá 13. tt, šílené tam dováděl, dr. to dalo docela práci ho zaměřit a přeměřit. Jinak super zážitek a máme krásnou fotečku 😀

lili_2
12. črc 2014

Holky děkuji 🙂

miaabella
12. črc 2014

Ahoj, procitam vase prispevky ; ( po odberu vajicek nastava vzdy OHss? Nebo je to ojedinely? Zatim stimulace probiha v pobode. To jste chodili normal do prace?

suzik161
12. črc 2014

@miaabella ahoj, ohss není pravidlem, já jsem ho třeba neměla ani jedou. Já jsem při stimulaci normál chodila do práce, až po opu jsem byla doma

miaabella
12. črc 2014

@suzik161 . To znamena ze po odbere vajicek si byla doma? Tak to ja si dala smeny. Mne ceka 1.ivf . Nevis jak je to s prodluzenou kultivaci? Kolik se plati. A co pdg a AH?

suzik161
12. črc 2014

@miaabella jj, po odběru jsem byla doma až do těhotenského testu 😉 prodloužená kultivace je 5dní, většinou se to tak nechává, pokud nerozhodne doktor jinak. Kolik se platí, záleží na centru, kam chodíš?? Ah teď nevím co je moc. Já mám za sebou dvě IVF a od včera i 1.KET

miaabella
12. črc 2014

@suzik161 to se te ptaji pri opu jestli chces prod.kultivaci? Domlouva se to predem? Chodim do apolinare. Muzu se jeste zeptat, kdyz do centra dochazis je mozne se tam i registrovat v pripade tehu?

suzik161
12. črc 2014

@miaabella po opu ti řeknou kolik vajíček ti odsáli, u nás se volá další den a tam ti řeknou kolik se jich oplodnilo a jak se budou asi vyvíjet dál. Každý den se tam volá, jak se vyvíjí a podle toho se rozhoduje. S tou registrací nevím, do těhu jsem se ještě nedostala 😒

miaabella
12. črc 2014

@suzik161 drzim ti palecky at se to povede

kvetinka84
12. črc 2014

@miaabella Ahoj, já jsme také chodila k Apolináři. Prodlouženou kultivaci nám tam dávali vždycky automaticky a je to 4-6 dní. Záleží jak vychází víkend, o víkendu tak nejsou a transfery nedělají. Za prodlouženou kultivaci se u Apolináře neplatí. Když otěhotníš, tak tě pozvou na první UZ v cca 6.tt k nim do CARu a pokud je všechno v pořádku, tak tě předají do péče tvého gynekologa, kde jsi registrovaná. Pokud bys chtěla do těhu poradny chodit k Apolináři, tak bys tam musela být registrovaná v ambulanci. Jinak ti v CARu nabídnou, že ti udělají zdarma oba dva screeningy v 13. a 20. tt. No a pokud bys tam chtěla rodit, tak se musíš zaregistrovat k porodu ve 14+0. A tím ale zkušenost nemám. Na screeningách jsem tam byla, jinde stojí 1500,- a navíc jsou tam fakt profíci a UZ vybavení špičkové. Takže doporučuju. Tak hlavně, aby to vyšlo. Za sebe na 100% doporučuju as. Řežábka, je tam vedoucí a je to fakt machr. Takže když to šlo, objednávala jsem se k němu. Pokud se budeš chtít na cokoli zeptat, tak neváhej, nebo je tu i diskuze přímo a CAR Apolinář, tak by ti mohli odpovědět holky, které třeba mají zkušenost s těmi dalšími metodami, na které ses ptala

lili_2
14. črc 2014

TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 13.tt - kontrola 22.7., TP 20.1.2015, screening 11.7.
zelvicka111 - těhu 15tt, screening o.ok. , další ko. 24.7., TP 31.12.2014
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, TP 24. 12. 2014
lucijete - KET 13. 6., pozitivní TT, 2. UTZ 11. 7.
lili_2 - bez IVF, UTZ 14.7. potvrzení těhotenství, kontrola 28.7.

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014 - Teset 19.6
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů, Test 23.6., HCM negativní
karolakmn - KET bez stimulace -6.6. UTZ - KET 10.6. 1embryo
Kotcheva- OPU 14.6., ET planovany 19.6.
olinkak-1.IVF, 1.ET, 21.6.-transfer 1 blastocystíka
suzik161 - KET 11.7. 2 embryjka
alarada - KET bez stimulky - ult 7.7

ČEKATELKY:
78marcela - 12.5-KET Hcg 0, hysteroskopie 10.7, pak snad KET
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra na Reprofit
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
musilka 3.IVF, KET v červenci se stimulkou
bien_1987 - 1. IVF nevyšlo, nebylo co transferovat

olinkak
14. črc 2014

@kvetinka84 Děkuji za každou info jsem ráda, zítra teda první utz.....uvidíme, co tam uvidíme 😉 , nebo neuvidíme 😉

jesie28
14. črc 2014

@martas14 Marti to je mi strašně moc líto, že to nevyšlo. Teď si užijete dovču a třeba se manžel nechá ukecat na odběr a půjdete do toho znovu. U tohoto nejde, aby se daly spermie i zamrazit na příště?

albro
14. črc 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat prosím jestli mate někdo zkuset? Pichla jsem si elonvu, v sobotu jsem byla na odběru vajíček, dnes na transferu a hrozné me bolí břicho i se mi celkem špatné chodí, v caru mi řekli ze po elonve to občas bývá. Ale bojím se, ze se tím to enbryjko neuchytil.

kvetinka84
14. črc 2014

@olinkak tak ať ten UZ zítra dopadne na jedničku🙂

martas14
15. črc 2014

@jesie28 ahoj Hani, děkuji ...tentokrát to bolelo dvojnásob, protože jsem se cítila opravdu dobře, no a bohužel, přitom na embryologii říkali, že bylo vše super kvalita jak při prvním pokusu ale neujalo se....moc nevěřím, že by do toho manžel, ještě šel, a co se tyče toho mrazení, tak asi jich není tolik, aby se to dalo navíc ještě zamrazit ☹
Ale tobě už se to blíží, budu ti moc držet palce, pujdete zase na obi?a jak bylo na dovolené?