Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
22. dub 2015

@pikvik1 na kontrolu jsem šla 14 dnu po pozitivním testu. Srdíčko už bylo vidět.

pikvik1
22. dub 2015

@78marcela A kdy jsi, prosím tě, testovala?

78marcela
22. dub 2015

@pikvik1 já testovala od pátého dne, ale bylo to myšleno po řádném termínu určeném z car. Ket byl 18.12, oficiální termín testu byl 30.12 a 15.1. jsem byla na utz.

paapajinka
22. dub 2015

Ahoj holky už je to skoro 2 a půl roku co se snažíme, z toho chodíme do car skoro rok. Mam PCO, folikuly nedorůstali ani po stimulaci Clostylbegytem a Tamoxifenem, taky sem měla k tomu v průběhu cyklu Estrofem a Proveru. A nic. Spermiogram na spodní hranici ale jsou tam. Jdeme rovnou na IVF, bez inseminace ta by neměla smysl. A dnesním dnem zaciname stimulovat. Mám na 7 dní Fostimon po dvojitých dávkách. Tak uvidíme. Všem ostatnim taky držím palce. 🙂

jesie28
22. dub 2015

@78marcela Takový černý myšlenky jsem měla poslední dobou taky. Hlavně po tom potratu. Ale chce to trochu zaměstnat hlavu. 😉 Zase bude dobře uvidíš. Těš se na prcka. Začni třeba háčkovat 😉 😀

jesie28
22. dub 2015

@pikvik1 děkuji za vysvětlení. 😉

pikvik1
22. dub 2015

@jesie28 Není za co, já to vím jen tak orientačně..ale aspoň něco 😉

pikvik1
22. dub 2015

@paapajinka Tak snad už bude svítat na lepší časy!! 😊 Držím pěsti, ať vše v pohodě zvládneš a na konci je mimucho 😁

annna79
24. dub 2015

Víte někdo kdy se může provést KET a jaký den cyklu se provádí?Davají po KET neschopenku?dík

ea09
24. dub 2015

@annna79 ahoj nevím jak je to u vas na klinice ,ale v RF jsem to měla takhle. 13 den jsem sla na UZ a pak za 6 dnu na KET tak že 21.4 UZ a 27.4 KET . Ptala jsem se jak jak to je a ze od 12 až 14 dne musíš na UZ a pak asi za těch 6 dnu na KET 🙂

annna79
24. dub 2015

@ea09
Děkuji

danov84
24. dub 2015

Ani, zrovna jsem v RF a neschopenku ti daji kdy chces. Ted jsem to resila 🙂

annna79
24. dub 2015

@danov84
Tak to je fajn, že i na KET .Ještě se optám v mém pronatalu.

danov84
24. dub 2015

Jinak hlasim po dnesnim utz 8+7vajicek 13mm. Jeste 3dny Gonal, pak Utros a v po dalsi utz 🙂

apolla
24. dub 2015

@danov84 tak držím pěsti, ať jde všechno, jak má...a dál nás informuj 😉

danov84
24. dub 2015

Holky a jak je to s prodlouzenou kultivaci? Kdyz jdu 30.4 na OPU, a mame mit pr.kult., tak kdy mi daji tu fazolku?🙂 az ten 55.den, nebo muze byt driv?

apolla
24. dub 2015

@danov84 PK bývá 5 dnů

danov84
24. dub 2015

Děkuji. A byl tam u toho svama partner? Muj bude zrovna zas v zahranici ☹

apolla
24. dub 2015

@danov84 měli jsme na výběr, ale chtěl být u toho a já jsem byla ráda, takže ano-byli jsme tam oba

lloupacek
24. dub 2015

@danov84 ja mela pondeli OPU a zitra v sobotu ET.

annna79
24. dub 2015

Kdy je nejlepší jít na KET hned další měsíc nebo měsíc vynechat.Co jsem koukala tak názory se liší.

karkab
24. dub 2015

@annna79 Já byla na OPU v březnu a na KET jdu 30.4. Takže jsem měsíc vynechala.

hahebu
24. dub 2015

@annna79 Ono taky záleží, jestli půjdeš na KET ve stimulovaném nebo v přirozeném cyklu. Já jela v přirozeném cyklu, ovulace vždy byla bez problémů, tak jsem mohla chodit každý měsíc bez přestávky. Pokud ti ale cyklus chtějí stimulovat, tak je možná lepší udělat nějakou pauzu, ať člověk v sobě těch hormonů nemá pořád tolik... Ale co centrum, to jiný názor. Spíš záleží na konkrétní situaci.

petapal
24. dub 2015

Tak dnes 6den ultrazvuk po fostimonu malo vajicek pamatuju si snad 4 a tak 11mm a malinke .Proste mi to uplne nejak tam nemyslelo.Stava se vam.ze odejdete a vlastne si skoro nepamatujete ani jmeno doktorky. Pridali fostimon na 3 davky a ovetril odedneska.V pondeli ultrazvuk a rkzhodne se jestli ve stredu pujdu na odber vajicek.Mam strach aby bylo co oplodnovat

annna79
24. dub 2015

@hahebu
Já normálně ovuluji, měla jsem 3 IUI .My jsme s manželem v pořádku jen má línéjší spermijky, ale v normě.proč se nezadařilo nevíme ☹

hahebu
24. dub 2015

@annna79 tak to by stimulace před KETem být nemusela a mohla bys jít v přirozeném cyklu. Tak to klidně můžeš hned, žádná pauza není třeba. Aspoň já to tak měla. Ty jsi teď po IVF, že máte zamraženo?

annna79
24. dub 2015

@hahebu
Jj jsem měla jsem 2 expandované blastocysty AA kvality už mi začíná MS .Testovat mi napsal 30.4, ale bohužel.
Tak se jukám kdy je nejlepší KET máme 3 zamražené ale BB kvalita tedy horší.Tak to když nevyšly tyto tak Tamty asi těžko.

hahebu
24. dub 2015

@annna79 to si nemyslím, že ty Béčkové nemají oproti Áčkovým šanci. Pokud by nebyly kvalitní a neměly šanci na uchycení, tak by je nemrazili. Myslím, že na KET můžeš jít hned teď ten další cyklus, důležité je, aby se tvořil folikul a proběhla ovulace. Ale určitě ti řekne více doktor, jaký k tomu zaujímá postoj. U nás to teda jde hned.

78marcela
24. dub 2015

@annna79 já bych to taky nezatracovala předem, ty horší. Na prvních čtyřech transferech jsem mela vždy dvě jednickove blasty, nejvyšší kvalita. A nic. Na paty a šestý jsem už mela právě ty horsi., ted dokonce trojkova kvalita, jak poznamenal doktor, nejsou ideální, ale na transfer jsou dostačující..a chytly se. Na pátém pokusu sice v 9.týdnu přestalo bit srdíčko, a ted se mala zatím drží. Takže u me byl dvakrát úspěch s těmi horšími, jednickove nic.

annna79
25. dub 2015

@78marcela
Děkuji uvidím co na to doktor.Já mám neschopenku od gyndaře, který mi jí teď už neprodlouží a přerušovat jí na 14 dní je blbost.Myslíte, že bych ji mohla převést do pronatalu?Abych to nemusela přerušovat?