Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

pavlina1976
15. čer 2014

@karolakmn No vzhledem k tomu, že mám obě zavrtaný prďolky a ty máš stejný pocity jako my, tak je to jasný 😀 . Už si u tebe udělal krásný pokojík 😉 .

kvetinka84
15. čer 2014

@karolakmn díky za podporu, kluci mi z pouti přivezli velké perníkové srdce s nápisem Mamince a slzy byly venku podruhé. Ale opravdu jsem si poležela a odpočinula a je mi lépe a špinění se už neobjevilo.

kvetinka84
15. čer 2014

@japro
@pavlina1976
@karolakmn
@lucijete Holky, já se táááák těším na ty vaše //, už aby tu byly nějaké fotečky 😉 Doufám, že jsem žádnou z čekatelek na // nezapomněla označit.

kvetinka84
15. čer 2014

@olinkak Držím palce na zítra, ničeho se neboj, všechno dobře dopadne. A narkózu si užij, já jsem taková ujetá, z první narkozy jsem měla šílený nervy, málem jsem se jim tam rozbrečela a pak se mi to zalíbilo, hrozně se mi líbí, jak se začne točit a houpat celý svět, tak si je užívám 😉 Za 4 roky mám za sebou 8 narkoz 😉

kotcheva
15. čer 2014

@olinkak taky moc drzim palce, i kdyz se tu moc neprojevuju. 🙂 Ja byla na odberu vcera, uroda nejaka byla, tak ted uz to bude hlavne o cekani...😉

pavlina1976
15. čer 2014

@kotcheva Přeju, ať se všechny vajucha hezky oplodní a větví 😉 . Dobrých zpráv není nikdy dost 😉

pavlina1976
15. čer 2014

@kvetinka84 Děkujeme, už abychom ty // viděly a pak srdíčko 😉 . Snad joooooo 😀

kotcheva
15. čer 2014

@pavlina1976 moc dekuju 🙂. Sice se oplodnilo min, nez jsem cekala, ale aspon neco. Hlavne at se tyhle statecne vetvi a vydrzi😉.

kotcheva
15. čer 2014

Holky, mam jeste otazku na vas, co uz jedno ditko mate. Porad vaham, jestli si nechat zavest dve embrya nebo ken jedno. Sice jsem v miňulosti vzdy mela dve a je z toho "jen" jedno dite, ale ted bych se vazne bala, abychom nemeli dvojcata... Jak jste to resily nebo co vam doporucili v CAR?

kvetinka84
15. čer 2014

@kotcheva my jsme zaváděli jedno, na názor v CARu jsem se neptala, mám několik kamarádek s dvojčaty a všechny porodily předčasně, tak toho jsem se bála nejvíc, proto bych do toho nešla

kotcheva
15. čer 2014

@kvetinka84 dekuju. Ja to resim hlavne proto, ze tohle je nas treti cyklus IVF. Na jednu mam strach z dvojcat, na druhou stranu z neuspechu. Jako samoplatci do dalsiho IVF nepujdeme...

kvetinka84
15. čer 2014

@kotcheva Jasně to je taky aspekt k posouzení, já tím, že jsem dávala vždy jedno embryo, tak jsem měla 4 pokusy. Ale viděla jsem kamarádku, které se narodila kilová dvojčátka, 3 měsíce s nima byla v porodnici, pak hrozná piplačka krmení, navíc několikrát denně vojtovka, no měla toho až nad hlavu a neumím si představit mít k tomu ještě starší dítko. A to ty její děti vyvázly bez zdravotních následků. Já bych se asi rozhodovala i podle toho, kolik bude embryí, kdyby bylo dost, vkládala bych raději jedno a zbytek zamrazila a měla pak další pokusy na KET, pokud by nebylo co na zamražení dala bych radši 2

japro
16. čer 2014

@olinkak jasně to víš zž ano už za chvilku pujdeš na to a brzo budeš doma opatruj se 🙂 a neboj se je to v pohodě dala mě pak sestra at si zavedu čípek na bolest a byla to brnkačka ...... doma sem se najedla a pořád se spala 🙂

pavlina1976
16. čer 2014

@kotcheva Já dávám vždy dvě i když nám zbylo teď na zamražení. Je to větší úspěšnost a v Car mi to doporučili. Já to beru tak, jestli mám mít dvojčata, tak je mí budu i kdybych zavedla jedno. Je tu dost případů, kdy se embryjko rozdvojilo 😉 a jestli mám mít jedno dítě tak se zavrtá jeden bojovníček, myslím, že tohle stejně nevymyslíš, co všechno na nás čeká 😉

pavlina1976
16. čer 2014

@japro Ahojík, hezké ráno, kdo to tady vstává takhle brzo? 😀 . Tak jak? Moc na tebe myslím 😉 . Testneš dneska? 😉 😉 😉 . Já už chci vidět ty // 😀

flockflock
16. čer 2014

@japro ahojky, dlouho jsem tu nebyla, jak je? Já dnes 10.den, bolesti jak ms, ale ms nepřichází.Je to na zbláznění.Jsem po 4.ivf ☹

suzik161
16. čer 2014

Ahoj holky, prosím co vše mám udělat pro to aby MS dorazila? Mám dva dny zpoždění, pokud to do pátku nedostanu, budu muset na vyvolávačku. Víno, sex jsem zkusila. Dneska chci ještě horkou vanu, co by ještě šlo?? Děkuji moc. Když ji člověk nechce, tak přijde a teď když ji chci tak nikde 😒

78marcela
16. čer 2014

@kotcheva já dala vždy dvě a zatím nic. Už jsem byla čtyřikrát. Mám mražené po dvou, poslední dávku po třech. Ptala jsem se doktora, jestli fakt budou dávat i ty tři. Prý ano. Že když chytám méně tak mi dají i ty tři.. Takže zkus popřemýšlet, kolik jsi měla pokusu, jak jsi byla úspěšná při nich. Dále to riziko dvojčat prý zase až tak velké není. Tuším že jsem někde četla, že kolem 10% to vychází.

pavlina1976
16. čer 2014

@flockflock Ahoj, já dnes 7 den po KET, 4 transfér, 3 IVF. Jj je to o nervy viď 😉 . Taky jsem z toho na hlavu 😉 . To je snad dobře, že ms není ne? 😉 . Kolik jsi si nechávala embryjek? Určitě už jsou zavrtaní a dělají si hezky místečko na 9 měsíců. Kdy budeš testit? Já v neděli. Tada chci to do neděle vydržet a v po krev. To zas budu mít infarktové stavy až se půjdu na ten test podívat 😕

alarada
16. čer 2014

Ahoj holky tak doufám že ta MS dorazí. Jsem nafouklá a začíná mě bolet břicho. Jak já se na ní těším. Jenom aby neměla zpořdění

flockflock
16. čer 2014

@pavlina1976 ahojík,máme v mrazáčku ještě jedno pětidenní, prý jedničkové a dvě pomalejší. Jasně, že je dobře, že jsem to nedostala, ale co tak holky píšou? Moc jsem toho nepřečetla, ale když měly // nic je nebolelo.Kéž bych se pletla. A jak se cítíš? Testovat se bojím, v pátek mám jít na krev.

pavlina1976
16. čer 2014

Teda ty jsi poslušná s tím testováním 😀 . Já bych měla vydržet do neděle, ale nevím, nevím 😕 . V po jdu na krev 😕 . Taky jsem z toho na nervy nemysli si 😀 . Víš s těma příznakama je to hrozně různé. Vůbec se netrap tím, jestli tebe bolí břicho jinak, než ostatní. Jak jsme narvaný těma hormonama a kor ještě po IVF, tak to jsou všechno ty léky a po opu má člověk celý spodek bolavý 😒 . Mě tolik břicho nebolí, jen ráno jako na ms, a teď už nic, bolí mě v kříži, občas píchne, zašimrá. Ale prsa nic 😕 . Já jsem po ket to to tělo právě není tak bolavé jako po stimulce 😉 . Buď v klidu, bobeš už je tam určitě zavrtanej 😀 . Těším se na krásnou hodnotu hcg. Budeš to vědět už v pátek?

suzik161
16. čer 2014

@alarada ahoj, ty jdeš na IVF nebo KET? Já taky čekám na MS, už má dva dny zpoždění, tak snad dorazí co nejdřív

flockflock
16. čer 2014

@pavlina1976 no právě,že jsem měla embryjko v mrazáčku, musel se et odložit kvůli imunitě. Před et musím brát prednison min. 6 týdnů. Po rozmražení maličké 🙂 mi řekl dr, že je embryjko úplně krásné a že věří, že se zadaří. Nevím, doufám, věřím, možná, že ani ty bolesti nejsou takové, moc se pozoruju. Při ms mě normálně bolí břicho jeden den. Teď už prakticky od et. Máš doma mimi přirozeně? Já ano už náctileté 😀 No jsme prakticky téměř stejně "těhu", tak doufám, že to spolu budem prožívat tak nějak celou dobu 😉 Jo, vždycky jsem testla dřív, ale nyní mám skutečně takový strach, že to vydržím, i když by už asi ukázalo u tebe už za dva, tři dny také co? drž se, povede se, není jiná možnost 😎

pavlina1976
16. čer 2014

@flockflock Jj jsem na tom stejně, mám dceru 15 let, taky přirozeně, nikdy by mě nenapadlo, že tohle budu prožívat a řešit 😖 . ale mám manžela, který nemá své dítko a tak proto no. Bohužel mi zjistili endošku, když to nešlo pár let 😖 . A taky ten věk, co si budeme povídat 😉 . Mám taky strach! V mrazáčku máme ještě 3 bojovkníky zamraženy zvlát, takže ideálně 3 pokusy, doufám, že už je nebudu potřebovat 😀 . Věřím, tomu, že jsou zavrtaní a že budeme těhotnět spolu 😉

flockflock
16. čer 2014

@pavlina1976 no takže jsme na tom téměř stejně, přítel také nemá žádné a no a v jedné nemocnici mi řekli, že mám endošku a ve fakultní, to mi dělal přímo docent, tak mi řekl, že žádná známka po endošce. Teď už prý problém ten věk ☹ Ale embryjko nádherné, tak co jiného by to mohlo být než těhu 😀

alarada
16. čer 2014

@suzik161 Na KET máme tam ještě jednoho sněhuláčka 😀

karolakmn
16. čer 2014

@pavlina1976 diky za podporu... at si tam klido vytvori obejvak, hlavne aby tam byl... uz mu rikam pupicek a jsem jeho velka fanynka. Nebo jeji? 😀 nejradsi bychted usla a vzbudila se za tyden s pozitivnim testem, ale to bych prospala natalky narozeniny...

karolakmn
16. čer 2014

@pavlina1976 @japro @lucijete jak se dnes citite holky? Ja dnes od rana mam nejaky knedlik v krku a v zaludku... uz to trochu polevuje... jinak takovy lehky tlak v podbrisku jinak nic

karolakmn
16. čer 2014

@olinkak jak jsi dopadla? Jak ti je?