Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

pikvik1
13. dub 2015

@hanka60 Určitě neházej flintu do žita 😉 Snad se čárečka rychle objeví!!

danov84
13. dub 2015

Holky, nikdy jsem se na MS netesila, jak tentokrat. Dnes jeste nic ☹ tak uz aby dosla 🙂 a gratuluji vsem, codnes podali pozitivni info :-*

hanka60
13. dub 2015

@pikvik1 Dělala jsem ten obyčejný mamatest, tak doufám, ze je jeste brzo a dvě se ukážou 😉

pikvik1
13. dub 2015

@danov84 To věřím, to jsou výjimečné situace, kdy se člověk na ms těší 😊 Snad je už na cestě 😉

pikvik1
13. dub 2015

@hanka60 Doufám s tebou!!

danov84
13. dub 2015

@pikvik1 no mela potvora dorazit dnes 🙂

pikvik1
13. dub 2015

@danov84 No, vidím to bledě. Já jsem se v Caru kdysi ptala, do kolika hodin to ten den musím dostat (protože jsem to často mívala hodně večer) a říkali mi, že to krvácení musí trvat alespoň 6 hodin, jinak se jako 1. DC počítá až ten další den.

monak85
13. dub 2015

@apolla Přitel měl 98% patologických spermií. A za půl roku co dělali spg se vůbec nezlepsoval, takže po dvou neúspěšných iui jsme se vrhli na ivf a vyšlo to. Já mela všechny embryjka ve stádiu hat.blastocysty a máme 13 mrazíků. Je to zázrak a vam všem ten zázrak moc přeji!

danov84
13. dub 2015

@pikvik1 noooo, to mi taky rikali☹ ja uz chci piiiichat - ten Gonal 🙂

danov84
13. dub 2015

Holky a otazka. Je lepsi cerstvy, nebo mrazeny seminko?

apolla
13. dub 2015

@monak85 nám se po pul roce o něco zlepšil,ale pak po dalším pul to zase spadlo

hahebu
13. dub 2015

@danov84 u nás v centru říkali, že větší úspěšnost mají s mraženýma, ale většinou se tvrdí opak. Takže já si z toho vzala názor, že všechny jsou stejně dobré/špatné, že prostě jednou musíme kápnout na to správné 🙂

hahebu
13. dub 2015

@apolla a přemýšleli jste pak zpětně nad tím, co mohlo způsobit zlepšení a pak zhoršení spermia? Jestli se přítel snažil něco zlepšit a pak se na to vyprdl nebo jestli přestal něco jíst.... Nebo tak?

apolla
13. dub 2015

Přestal kouřit a nekouří doteď,právě poprvé jsme si mysleli,ze to bylo tím a byli jsme radi,ze je to na dobré cestě,ale pak zase nic. Bral samozřejmě vitaminy od toho prvního spg,takže asi ZO prostě bude mít nějak geneticky dané. Kdyby začal znovu kouřit,poznala bych to jako nekuracka.Navíc je v tomto fakt zodpovědný.

hahebu
13. dub 2015

@apolla to nekouření je určitě super! taky jsem to manžela násilím odnaučila, už nekouří přes 3 roky 🙂 Někdy to prostě lítá, ale třeba to zhoršení byl jen výkyv a zase se to dostane na tu lepší hranici 🙂 Ještě bych chtěla manžela dokopat k nějakému detoxu, ale to je jak naučit slona létat.... ☹

hanka60
14. dub 2015

Holky tak dnes 7 den od transferu a test negativní ☹ myslíte, že je ještě šance ?

hahebu
14. dub 2015

@hanka60 Mně doktor říkal, že testovat od transferu nejdřív 12. den. A i když bude negativní, tak stejně rozhodne až krev. Já teda dobrou zkušenost nemám, vždycky jsem taky čekala na zázrak, ale nedočkala jsem se. Ovšem četla jsem hodně diskuzí na toto téma - někdo 6. den po transferu duch, někdo ani 14. den nic a nakonec těhotenství bylo. Takže těžko soudit. Ale 7. den jsem nikdy testovat nezkoušela, vždy jsem vydržela tak 8., 9. den.

annna79
14. dub 2015

To bude hrozný to čekáni na testování.Já jdu zítra v 10:30 pro miminka 🙂

jika10
14. dub 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat v kolik hodin večer jste si aplikovali pregnyl. Já si ho píchala včera ve 21 h a OPU bude zítra ráno, máme tam být na půl osmou

hahebu
14. dub 2015

@jika10 neřekli ti, kdy přesně píchat? já musela přesně 36 hodin před OPU. Tobě to vychází na 35 hodin, takže si myslím, že to je v pořádku 🙂

pikvik1
14. dub 2015

@hanka60 Já zatím teda zkušenost nemám...
Jako už by tam něco být mohlo, ale na druhou stranu může být brzo..tak babo raď...

annna79
14. dub 2015

@jika10
Já šla po 35 h

apolla
14. dub 2015

Holky,jsem uplne nadšená,lip to snad a i dopadnout nemohlo. Mám celkem 24 folikulu po cca 18mm,takze v sobotu ráno už punkce!!! Tím pádem příští víme d jsem tehotna!!! Sliznice nádherných 8mm, asi opět díky kontryhelu. Piju ho poctivě. Byla jsem tak šťastná,ze se mi při zapínání kalhot utrhl knoflík,pan primář mi hned řekl,ze to je dobře,to znamená prý štěstí 😀 no nevím,co dodat...jsem nadšená 😵

hahebu
14. dub 2015

@apolla Budu držet palce!!! 🙂

annna79
14. dub 2015

@apolla
Tak to je krásné ať jich je co nejvíce plných🙂

pikvik1
14. dub 2015

@apolla Tak to jsou super zprávy, držím pěsti!! O hyperstimulačním syndromu nikdo nemluvil? Podle mě už spadáš do rizika při takovým počtu..

apolla
14. dub 2015

@pikvik1 jj, rikal mi pan primar,ze si musime dat pozor.

pikvik1
14. dub 2015

@apolla Jo, tak to jo 🙂 Já jsem měla 20 folíků a doktor odmítl udělat ET ve stejném cyklu. Řekl mi, že je téměř jisté, že hyperstimulák budu mít a nebude mě zbytečně ohrožovat. Takže jsme ani nekončili pregnylem, ale něčím jiným na uvolnění vajíček. A transfer měl být až v dalším cyklu. Byla jsem z toho nešťastná, ale nakonec jsem byla ráda. Bylo mi hodně zle a začínat těhotenství v takovým stavu by byla šílenost.
A asi to byl i osud, protože mi posléze onemocnělo srdíčko a skončila jsem v nemocnici. Asi mi ta stimulace a hlavně odběr způsobila pokles imunity a špatně mi sedl bacil (a to jsem o sobě vždy tvrdila, že mám hodně tuhej kořínek 🙂 🙂 Takže bych nakonec asi stejně potratila a byl by problém s léčbou.
Hlavně že to dobře dopadlo a embryjko už snad oceňuje mou kondici 😀
Je fajn, že dnes už ten hyperstimulák hlídají, aby se nestalo něco špatného.

lloupacek
14. dub 2015

Dotaz: Můžu si při stimulaci (gonal, cetrák a luveris) vzít ibuprofen? strašně mě bolí druhý den hlava (piju hodně ale nepomáhá to)

apolla
14. dub 2015

@pikvik1 já ani pregnyl mit nebudu,dostala jsem po odběru agolutin a estrofem