Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

suzik161
24. črc 2014

@78marcela stejně, už je rozhodnuto a nic s tím nenadělám ani testováním. Děkuji moc, budu to potřebovat. Já jsem tu někde četla, že při téhle kombinaci je velmi pravděpodobné, že MS nedorazí.

suzik161
24. črc 2014

@78marcela Marcel, když jsi brala estrofem a utroš, pálila tě žáha??? Já už nemohu nic sníst aby mě nepálila, včera jsem nemohla ani usnout. Dneska jsem snídala suchou housku a plátek sýra a už je to tady zase. Nevím, čím to je.

78marcela
24. črc 2014

@suzik161 tak to si nevzpomínám, že by to bylo nějak extrémní, ta zaha. Vzpomínám si akorát na strašnou migrenu po transferu. Na zahu ne. Ale každý jsme individualita a každý může reagovat jinak. Mě na zahu pomáhá buď mléko nebo lžička sody zapít vodou. Léky bych teď žádné nebrala.

kotcheva
24. črc 2014

@suzik161 verim, ze to tam je🙂. Drzim palecky, at zitra slysis dobre zpravy!

suzik161
25. črc 2014

Ahoj, dnešní test je úplně bílý, takže já tomu moc nedávám.

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 tak to nevypadá dobře. Ach jo. Je divně, že máš samé pozitivní testy a pak to skončí. Dělají ti nějaké vyšetření? Buď genetika nebo imuno. Ono se to může stát, mě se to taky stalo, ale jen jednou že jsem měla pozitivní test a nic z toho nebylo. Jinak jsem měla testy bílé. Ale ty už jsi měla třikrát myslím vždy pozitivní a pak nic. To mi přijde zvláštní. Buď bych zkusila genetiku jestli tam není nějaká vada která by bránila dalšímu vývoji embrya nebo imuno, jestli tvoje tělo se proti těm embryím nějak nebrání. Dělali ti taková vyšetření? A máš ještě něco mraženého?

suzik161
25. črc 2014

@78marcela Ano, máš pravdu už se mi to stalo 3x. Ne, nedělali mi nic, dneska chci na doktora udeřit a vyžádat si tato vyšetření. Respektive, jsem se na genetiku teď objednala. Do Heliosu v Brně, dělají to i bez doporučení lékaře, ale myslím si, že mi to doporučení už dnes dá. Imuno si chci vynutit, tohle není možné.

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 přesně tak. Je to divné třikrát za sebou. A máš ještě mrazacky ? A dali ti také nějaký prednison nebo medrol na potlačení imunity?

suzik161
25. črc 2014

@78marcela Mám tam ještě 2 mrazáčky, ale ti jsou menší, co posledně říkala embryoložka. Prednison beru 1-1/2-0.....takže jsem si vybrala ta hezká embrya a teď už budu mít menší, protože ty prý budeme každopádně zavádět obě, co říkala embryoložka

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 u mě teď taky přijdou na řadu ty horší. Ale říkají že i tak jsou kvalitní i když mají trochu horší tu známku, že se přesto jedna o kvalitní embrya. Takže jim chci věřit. A i hysteroskopii.

suzik161
25. črc 2014

@78marcela Tu nemám za sebou.

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 nevím jestli ji potřebuješ. Já ji chtěla protože mě zajímalo, proc se ani jedno z osmi zavedených embryí kvality 1 nechytilo. Jestli nemám nějaký problem v děloze. A taky jsem se dočetla že je to po ní lepší, vyšší šance, jako když pohnojis zahrádku. Takže jsem do toho šla. Deloha v pořádku až na malý polyp který mi při ní odstranili. Tak teď doufám že to zabere. Zítra by měla dorazit ms. A s ní začnu stimulaci.
Jo a ještě jedna zpráva bokem- včera jsme se domluvili s projektantem, bude nám dělat projekt na dům, budeme stavět. Už se moc těším.

suzik161
25. črc 2014

@78marcela A ty máš za sebou imuno a genetiku??? Teď jsem na to koukala a třeba by to stálo za to, zkusit to, je to nějak vázáno na cyklus??
Jééé baráček, super, my už pomalu finišujeme, teď bílíme, vybrala jsem si kuchyň a za 14 dní snad začneme pokládat plovoučky. Je to krásný stavět, jsem moc ráda, že jsme do toho šli

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 Jsem ráda, že to říkáš...vždy když někomu řeknu, že se těším na stavbu, tak mi každý říká, že mě to brzy přejde, že je s tím spousta starostí...ale já se docela těším, příští rok bychom chtěli začít aspon základovou desku. Budeme stavět pomalu, nikam nespěcháme, vždy jak budou nějaké peníze, tak se prostaví. Nechceme si brát mega hypotéku. A nevadí nám stavět třeba pět let...
nemám za sebou imuno ani genetiku. Chtěla jsem jít na imuni, měla jsem jít před hysteroskopií, ale jak jsem byla vyjukaná z narkozy, tak jsem na to zapomněla říct at mi vezmou krev na imuno. Genetika ted nemá cenu, když mám ještě mražáčky, ted už se to neovlivní. A já je chci vyčerpat. Až je vyčerpám a kdyby nic, tak před druhým ivf by se dělala genetika.

suzik161
25. črc 2014

@78marcela určitě to jsou starosti, ale taky radosti. Když jsme teď s manželem objížděli prodejny a vybírali obklady a kombinovali 😉 my jsme taky nechtěli žádnou velkou hypotéku, povedlo se nám stavět za své, půjčili jsme si až na dodělávky 😉 no, uvidím co mi dnes řekne, když řekne genetiku až po, tak až po. Imuno budu chtít určitě. A o tě hystero popřemýšlím.

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 My budeme mít malý jednoduchý domeček, včera říkal projektant že je to až moc jednoduchý až se mu to nelíbilo. Ale naším kritériem je opravdu jedoduché a levné bydlení. Chceme 3+kk, rozměry budou 8x11metrů. Strop máme 1,2 milionu. Tak jsem zvědavá. Nechceme to překročit.

suzik161
25. črc 2014

@78marcela to že jemu se zo nelíbí, vás nezajímá. Důležité je, že se to líbí vám. Budete mít typizovaný barák, nebo jste si to vymysleli sami??

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 ta hysterka byla naprosto v pohodě. Měla jsem velký strach, ale v poho. Jsem ráda že jsem šla. A snad to pomůže jako spoustě jiných...

suzik161
25. črc 2014

@78marcela zeptám se ho na ní taky. Jak dlouho jsi na ní čekala, mě by se hodilo tak do měsíce, dokud mám prázdniny

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 vymysleli jsme si ho sami, vnitřky. Byli jsme limitování pozemkem, máme ho užší. Zvenku by měl být podobný jako tento: http://www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/b...
Akorát přemýšlíme, zda tam dát ty tři okna nebo celé to nechat prosklenné

suzik161
25. črc 2014

@78marcela ten je pěkný, máme docela podobný 😀

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 dělá se spíše na začátku cyklu. Takže po ms třeba týden.

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 a jak je velký ten váš a jak vás vyšel?

suzik161
25. črc 2014

@78marcela my máme 14x11, zatím se pohybujeme kolem 1.500 000kč, s tím že si skoro vše děláme sami, nebo známí a kamarádi.

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 tak to by ta naše cena mohla být realistická. Chceme mít dva zedníky co to budou dělat jako fušku nebo co si dělají na sebe. Žádnou firmu.

suzik161
25. črc 2014

@78marcela to je nejlepši, já už v tom mám tedy započítané i topení a vodu, okna...

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 já taky doufám, že naše cena bude se vším, konečná...a že to dražší nebude.

suzik161
25. črc 2014

@78marcela
@kotcheva Tak jsem doma s negativním výsledkem, do třetice všeho zlého biochemické těhotenství. Můj doktor tam nebyl, takže jsme se nedomluvili co dál. Ale jsem rozhodnuta pro imuno vyšetření, možná zkusíme i genetiku(na tu mám již termín) a chci hysteroskopii. Více budu vědět ve středu. Mějte se a držím vám palce!!!

78marcela
25. črc 2014

@suzik161 oni ti neřekli proc se to už tolikrát stalo? Žádný doktor se k tomu nevyjádřil? Ale je dobře že už máš termín na genetiku. Ta by se v tvém případě rozhodně prošetřit měla. Jsem zvědavá co ti řeknou ve středu. Ale je divné že ti dnes neřekl nikdo nic.

olinkak
25. črc 2014

@suzik161 Ahojky Zuzi tak jsem to dočítala, ach jo..to mě mrzí !!!! Drž se holka !! víš já než jsem šla na IVF, tak jsem měla za sebou laparku, hysteroskopii, imunologii, drahý spermiogram a teprve po všech výsledcích jsme šli na IVF. Jelikož si myslím, že pokud má tělo imunologickou reakci, tak celé snažení je k prdu. U mě některé vyšetření bylo zabytečné, ale alespoň jsem se utvrdila v tom, že jsem v pořádku a chyba je ve spermiíích!!! Držím palce ať už se to zlomí a přelije do lepší vlny !!! Do té těhu !! Drž se!!