Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
18. zář 2014

@78marcela ahojky, tak doufam, ze je vse spatne pryc a uz se ti nic neprihodilo... My jsme prave na Lipne a uzivame tyden "dovolene". S ditetem je to vazne jina dovolena - rozhodne si neodpocinu, pokud nepocitam ty 2 hodky, kdy Eliska po obede spi🙂. Jinak jsem si vcera mohla zajit na masaz - muz vzal Elisku mezitim do bazenu. To bylo paradni, maserka me tedy rekla, ze mam krcni pater hroznou a oprela se do toho, ale je mi lip. A mimochoďem jsem se dozvedela, ze je kartarka - predpovedela mi, ze cekam chlapecka...😉. Jsem tedy vazne zvedava🙂. A co ty, je dobre?

78marcela
18. zář 2014

@kotcheva ani ne...já šla včera na kontrolní utz a řekli mi, že je mimi moc malé, neodpovídá to tomu KETu, takže se rozhodne během dvou týdnů co a jak. Nemám chvíli klidu a těšení se, pořád jenom nervy a stres, ted na mě zase vlezla rýma a chřipka, kdoví co se za ty dva týdny dozvím.

kotcheva
18. zář 2014

@78marcela tak to me mrzi, ze je to s miminkem porad napinave☹. Ale neztracej viru - i kdyz se to lehko rika, ale hur dela... Hlavne odpocivej, at te to nachlazeni prejde a jsi fit.

maggie4
19. zář 2014

@78marcela Neboj se, prcek to určitě dožene! Někdo holt roste rychleji, nejde to přece posuzovat všechno podle nějakých tabulek. Hlavně se tím nestresuj, ať je ten malej bobek v klidu! Věřím, že to bude ok 😉

78marcela
27. zář 2014

Ahoj holky. Včera jsem byla na kontrole. Mimi velikost dohnalo, už mělo 1,5cm ale přestalo mu bit srdíčko. V týdnu mě čeká revize. Muselo se to stát teď někdy. 17.9 jsem byla na kontrole, Mimi mělo 3mm. 26.9 mělo 1,5cm. Takže to srdíčko muselo přestat bit třeba max před dvěma dny, jinak by přece tak krasne nevyrostlo. Jsem z toho zničena. Myslela jsem si že jak je srdíčko bude všechno dobrý.

maggie4
28. zář 2014

@78marcela To je mi moc líto. ☹ Je to jistý? Nemohla se stát nějaká chyba v ultrazvuku třeba? Třeba že srdíčko jen neviděli, ale neznamená to, že nebije? Já nevím, jestli je něco takového možné, ale nechce se mi uvěřit, že by ti to zase nevyšlo ☹(( Buď statečná a drž se! Jednou se ta smůla musí prolomit!!!

78marcela
28. zář 2014

Četla jsem nějaké případy že na kontrolním ultrazvuku se naráz srdíčko objevilo. Ale to je spíš výjimka, myslím že se lékaři často nepletou. Ta chyba se ale může stát, jedna holka tady z konika napsala, že doktorka srdíčko neviděla a pak pustila ozvy, ty byly v pořádku a tak hledala tak dlouho až ho našla. Ale u mě teda hledala docela dlouho a nic. Přitom na utz mimi bylo hezky vidět.tak myslím že by viděla i srdce. Ale zítra jdu na kontrolní utz, ty ozvy si nechám taky pustit ať mám jistotu že je to opravdu pase.

78marcela
28. zář 2014

Holky, aby toho nebylo málo, tak včera při cestě do města se mi otevřela kapota a vletěla mi do čelního skla. Sklo i kapota na odpis, totálně na maderu. Částečně se sklo vysypalo i na nás. Při prudkém brzdění to smykem skončilo v protisměru. Jediné štěstí bylo, že proti nic nejelo. Ale šok to byl velký. Kdybych nepotratila už v pátek tak včera tím šokem určitě. Před 14 dny jsem zase narazila na parkovišti do auta jednoho pána. Odřela jsem mu celý bok a promackla dveře. A teď toto. Mám pocit že se všechno sere. Nevím co jsem komu udělala. Jezdím už 18 let, ročně 20tisíc km (dříve jsem jezdila ročně 50tisíc km) a nikdy jsem neměla žádnou nehodu. A teď během krátké doby toto. A to mám dnes narozeniny. Horší jsem asi nikdy nezažila.

kotcheva
28. zář 2014

@78marcela Marci, to me moc mrzi☹. Ale jak pise maggie, treba to jeste definitivni... Kamaradce se take stalo, ze uz miminko oplakala a potom se jako zazrakem srdicko objevilo... Drz se, ta smula se preci musi jednou unavit!

maggie4
29. zář 2014

@78marcela To je teda síla. Možná je to znamení, že by ses měla šetřit a nikam nejezdit, nepracovat, prostě být v klidu. A srdíčko se třeba roztluče! Jak dopadl ultrazvuk?
Já dneska byla na UTZ, ve středu jdu na OPU. Zvolili tentokrát jinou stimulaci a stejně mám jen 3 folikuly ☹

78marcela
29. zář 2014

@maggie4
@kotcheva potvrzeno. Ve středu nástup na revizi. Je mi strašne smutno.

kotcheva
29. zář 2014

@78marcela Marci, to me vazne mrzi☹.

78marcela
29. zář 2014

@kotcheva je to život. Nespravedlivý. Ale i takový je. Musím doufat že příště už to dotáhnu úplně. Říkala dnes doktorka, že pravděpodobnost že by další tehu skončilo stejně, je velmi nízká. Tak teď jen otěhotnět a bude to dobré. A to by se mohlo povést, po revizi se šance také zvyšuje.. Takže doufám že do vánoc budu opět tehule a za rok nás tu bude o jednoho víc.

kotcheva
29. zář 2014

@78marcela Je to nespravedlivy... Presto se mi libi, jak se k tomu stavis. Je to smutny, boli to, ale presne, jak pises - pravdepodobnost dalsiho potratu je opravdu mala a po revizi rikaji, ze je hezky "pohnojeno"... Tak priste uz i ten dalsi krucek musi proste vyjit... Budu na tebe myslet.

maggie4
30. zář 2014

@78marcela To je mi líto ☹ Tak to zvládni, ať jsi do dalšího KETu zase fit tělesně i psychicky!!! Příště už se to prostě musí povést, jinak to nejde 😉

kvetinka84
30. zář 2014

@78marcela Ahoj, dlouho jsme tu nebyla a dneska si říkám, že sem kouknu, jak se ti daří a čučím jak blázen. Moc mě to mrzí, to snad ani není pravda, jak tě život krutě zkouší. Posílám hodně sil, ať je to brzo za vámi a ať jsi brzo fit a připravená do dalšího boje. Drž se

jesie28
1. říj 2014

Ahoj holky. Tak jsem tady za váma po dlouhý době. Měla jsem podstoupit 3 IVF v srpnu, nakonec jsem to nechala až na září. Od 2.9 jsem začala stimulovat. Při OPU mi bylo odebráno 8 vajíček. Oplodnily se všechny, ale 2 to potom vzdaly. Zůstalo nám 6 morulý. 19.9 my transferovaly 2 emryjka. A dneska jsem byla na krvi a jsme těhotnááá. Hcg mám 308. Jen se modlím ( nechci být nevděčná), ale stačilo by mi jedno mimi.

jesie28
1. říj 2014

@78marcela Marcelko je mi to strašně oc líto. ☹ Už jsem věřila, že to dobře dopadne a ono se tohle stane. Moc se drž holka. Neboj na vánoce už budeš zase těhu. Mooooc Ti to přeju. Zasloužíš si to.

maggie4
2. říj 2014

@jesie28 to ti moc blahopřeju! neboj, i dvě miminka zvládneš. buď za to ráda! 😉

78marcela
2. říj 2014

@maggie4
@kotcheva
@kvetinka84
@jesie28
Ahoj holky. Tak už jsem doma po revizi. Pevně doufám že to příště vyjde až do konce.
jesie, moc ti blahopřeji ale určitě ani v duchu dvě neodmítej. Vše se dá zvládnout.

maggie4
2. říj 2014

Ahoj holky, jsem zoufalá. Včera jsem byla na OPU, byly jen 3 vajíčka a z toho dnes máme oplozené jen jedno ☹ Fakt se bojím, že to tentokrát zase bylo zbytečné. Nevím, jestli budu mít chuť absolvovat to celé znovu 😢

jesie28
2. říj 2014

@maggie4 neboj i z toho jednoho se může zadařit. Je tady spostu holek, co jim zůstalo jedno a zadařilo se 😉
@78marcela děkuji. Já vím, že by si člověk zvykl i na dvojčata.

jesie28
2. říj 2014

Něco na mě leze, zrovna jak na potvoru, když potřebuju být zdravá. ☹ Pálení v krku, bolest hlavy a únava. 😢

78marcela
2. říj 2014

@jesie28 nic nepodceňovat. Jdi k doktorovi. Mě gynekolozka řekla, že potrat může mít spoustu příčin, že to klidně mohlo byt tou moji virózou. Tím nechci říct že to může byt taky u tebe, ale rozhodně bych hned běžela k lékaři a určitě zůstala doma v posteli. Já trubka nikam nesla a dal jsem chodila do práce.

78marcela
2. říj 2014

@jesie28 je to zvláštní jak člověk přehodnotí všechna svoje stanoviska. Já celý život chtěla tři děti. Teď už bych se spokojila s jedním, aspoň kdyby bylo. Dal jsem strašne ale strašne chtěla holčičku. Říkala jsem vždy kluka ne. Postupně jsem pak už říkala že klidně i kluka a dokonce jsem při tomto těhotenství byla uvnitř přesvědčená že to je kluk a těšila se na něj.
A nikdy jsem nechtěla dvojčata, fakt ne, proto ti rozumím, že bys je taky nerada. A včera při té revizi jsem byla na pokoji s jednu holkou, co dvojčata má a říkala jak je to super. Že bylo těžké přežít první rok, ale potom je to fajn. A druhá žena, co tam s námi ležela,tam v 18.týdnu včera rodila postižené dítě downovym syndromem. Tak mi to nedá, pořád musím myslet na to, že mě to mělo něco naučit. Předtím jsem měla pocit že se mi zhroutil svět, když jsem o to miminko přišla. Ale asi mě to mělo naučit pokoře. Lépe přijít o to teď než muset potom rodit dítě postižené. A že si nemám vymýšlet jestli chci kluka nebo holku a že dvojčata ne. Prostě mám byt pokorná a přijmout to, co je pro mě nachystáno. Ať už je syn nebo dcera nebo obojí a třeba náraz. A hlavně ať je to zdravé.

78marcela
2. říj 2014

@maggie4 to je mi moc líto. Jak je to možné? Změnili ti nějak stimulaci nebo ne ?

maggie4
2. říj 2014

@78marcela ano, měla jsem tentokrát krátký protokol a vyšší dávky gonalu. přesto bylo vajíček míň než minule a oplodněné jen jedno, nevím proč ☹ snad vydrží!

jesie28
2. říj 2014

@78marcela Já vím, že se má člověk spokojit a být rád, co mu život nadělí. Když jsem byla poprvé těhotná, chtěla jsem holku a je to kluk. Obrečela jsem to, ale nakonec jsem strašně ráda, že ho mám a že je zdraví. Když člověk vidí každou chvilku v televizi ty nemocný děti, tak se mu chce brečet a říká, jak je to nespravedlivý. Kdejaká fetka a šmudla má zdravé děti a nebo je zabije a ten kdo by je chtěl, tak nemůže a nebo má problém oěhotnět. ☹ Včera jsem se dozvěděla, že moje 23 letá neteř chce jít podruhé na darování vajíček. Jen kvůli tomu, že potřebuje peníze. ☹

78marcela
2. říj 2014

@jesie28 tak ať jde. Může udělat někoho moc šťastným. Myslím že pokud půjde dvakrát třikrát, že ji to neublíží. Moje sestra taky darovala.
@maggie4 držím pěsti ať vydrží. Víš, ono to není o množství. Stačí jedno, které bude to správné . Já jich měla 33 a vidíš jak to dopadlo. A v srpnu byla týden po mě na transferu holka, které zůstalo taky jedno vajíčko a je těhotná. Takže teď hlavně aby vydrželo. Pokud ne, bylo by vhodné to začít řešit, co je špatně.

madiva
2. říj 2014

@maggie4 omlouvám se, že vám sem holky lezu, ale chtěla bych povzbudit, i mě to v době kdy jsem podstupovala IVF hodně pomohlo. Nic není ztraceno, hlavu vzhůru 😉 mě odebrali 5 oocytů a oplodnilo se pouze jedno, které mi po 3 dnech kultivace transferovali jako 6-ti buněčné a zadařilo se. Držím moc pěstičky, ať se bobek drží........ až do konce těhotenství. Sama vím, jak je celá procedura psychicky náročná a tak přeji hodně sil a pozitivního myšlení.