Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

zuhra
10. bře 2015

@78marcela neboj, tvé bliti v tichosti sleduji;) ale je to pro dobrou věc, blejes za vlast;))

78marcela
10. bře 2015

@zuhra no jo no...když dneska jsme zkusili novinku, brokolicové karbenátky, tolik práce to dalo a výsledek? Za pět minut po snězení v h....u. Doslova a do písmene. Od té doby mi je zle, nic jsem jiného nesnědla, takže jediný jídlo za dnešek byla ráno topinka a jablko. A určitě budu mít zase o kilo víc. Ale snad teda ta moje dcera prosperuje, když mi dává takový kapky. Dneska jsem mluvila a kamarádkou, která čeká své třetí dítě. Říkala jsem jí že moje dítě bude jedináček, že tohle už podruhé nikdy nedám. Prý to zapomeneš...no nevím, no...

zuhra
10. bře 2015

@78marcela Maci, myslíš, ze to imuno mam ještě zajistit? Pritel byl nadšen, kdyz v gennetu nic neodevzdal, zvedlo mu to sebevědomí;)

zuhra
10. bře 2015

@78marcela Jinak ja čekám na ms, v patek to byly čtyři tydny, tak snad

zuhra
10. bře 2015

@78marcela A az někdy porodim, musíme dat sraz;)

pavlina1976
10. bře 2015

@zuhra ano 😉

78marcela
10. bře 2015

@zuhra já myslím že bys měla mít veškeré výsledky. Jak z genetiky tak z imuno. Sice to spíš vidím na genetiku, ale nejsem doktor, takže to klidně může byt i něco jiného. Šla bych na všechno, určitě.
Jinak já ms ani po revizi nedostala, musela jsem si ji vyvolat. Ale já jsem jiný případ. Nemám ji ani normálně.
A sraz můžeme dat kdykoliv. Po porodu i před ním🙂

zuhra
10. bře 2015

@78marcela
@pavlina1976 holky díky;) dam echo. Jj, vsazeji na genetiku;(

zuhra
10. bře 2015

@78marcela s tou tvou Moravou nevim;) ale nikoho, kdo ma ivf neznam, tak by to bylo fajn. Nejedes s tim blitim
Do phy;)?

zuhra
10. bře 2015

@78marcela a te preaklampsie se neboj, pokud to zjisti, ohlídají to

78marcela
10. bře 2015

@zuhra že bych jela poblit václavák? To teda nevím. Na moravě je krásně. Tak si udělej výlet. Navíc ještě můžeš pít a my tu máme dobrý víno.🙂

lloupacek
10. bře 2015

ahoj Holky,
teda tady je ale příspěvků!!

Já se k vám sdovolením přidávám, jdu na první IVF v dubnu 🙂 a už ted věřím, že to vyjde. Jinak to přeci ani nejde.
Dnes jsem byla po biochemickém těhu na další kontrole a čekám jen na ms a příští cyklus jdu na stimulaci... . Opravdu se těším ... věk tlačí, 37🙂

Přeju nám - vám všem mnoho štěstí at se to povede hned! 🙂 čínský rok kozy nám to jistí

78marcela
10. bře 2015

@lloupacek ahoj, někde jsem na tebe podle fotky už narazila, jen nevím kde. Tak tě tu vítám. Je tu hodně příspěvků, protože jedeme už od loňského dubna🙂
některé už jsou maminky..držím pěsti ať se brzy podaří. S tím věkem jsme na tom podobně.

lloupacek
10. bře 2015

@78marcela ahoj, díky. ja jsem tady v posledni dobe hodne jela fotky TT - resila jsem duchy a nesmysly, abych nakonec mela biochemicky🙂 To vis, doufala jsem, ze ctvrte IUI vyjde,ale prd. Respektive, chytlo se 2 x ale nedopadlo. Tak snad dopadne duben🙂

78marcela
10. bře 2015

@lloupacek takže teď jdeš znovu iui nebo komplet IVF? Doktoři nic neříkají že to dvakrát už nedopadlo ? Jak daleko jsi došla, hcg bylo nejvíc kolik?

78marcela
10. bře 2015

@lloupacek takže teď jdeš znovu iui nebo komplet IVF? Doktoři nic neříkají že to dvakrát už nedopadlo ? Jak daleko jsi došla, hcg bylo nejvíc kolik? A už to čtu že IVF. A kam chodíš do centra?

lloupacek
10. bře 2015

@78marcela Prvni IUI nic, druhe IUI hcg 49, po dvou dnech 77 = mimodelozni, odstraneni vejcovodu. Konec roku loni myomektomie - operace myomu na deloze. treti IUI leden letos - nic. ctvrte IUI unor - hcg 94, za tri dny 156,5, za tri dny 104 a dnes 68 .... biochemicke, neprosperujici.
Dalsi IUI uz nezkusim ... puvodne jsem mela, ale tim, ze stale cekam na MS po tom tehu - vlastne tehu furt jsem, tak by se to nestihlo. Proste musim ted jednou odmenstruovat a dalsi cyklus uz stimuluji na IVF, protoze me ted nastesti neceka zadna revize ... alespon mi to tvrdili dneska🙂 cekame az se telo vzpamatuje a zacne ms... takze nemusim dodrzovat ani sestinedeli. tak ..snad to bude vsechno ok

78marcela
10. bře 2015

@lloupacek to je taky blbé. Už vím že jsem ti koukala na ty články a držela pěsti, škoda že to nevyšlo. Já měla taky jednou biochemicke bez revize. Jednou zamlklo v 9.týdnu s revizi, to bylo teď na podzim. No a teď, snad, věřím že to snad nějak do konce vydržíme, ale vyhráno není nikdy, dokud člověk nedrží zdravé miminko v náručí. Ale podařilo se všem, podaří se i nám. Chce to jen vydržet, spoustu nervů a trpělivosti.

apolla
11. bře 2015

Ahoj,holky,tak dnes jedeme na první konzultaci do Brna,jsem dost zvědavá,co se dozvíme,co doporučí.Dam vám večer nebo zítra vědět.

78marcela
11. bře 2015

@apolla tak určitě dej vědět a přeji ať dobře dopadnete🙂

lucinecka28
11. bře 2015

@apolla a kam do Brna?

apolla
12. bře 2015

ahoj, byli jsme v Unice u prof.Malého. Byl výborný, jsme strašně spokojení s výběrem. No bohužel výsledky nejsou nejlepší. Samozřejmě plodní jsme, ale mohli bychom zkoušet roky. Manžel má pouze 8% normospermií a z toho se ze zkušenosti ví, že i z těch bývá cca 30% se špatným chromozomem, takže pokud i vajíčko oplodní, tak mezí 7.-10.týdnem zaniká (což se nám právě stalo). Takže nám naplánovali, jak by to mohlo vypadat a pokud by šlo všechno dobře, tak bych mohla být 1.5.těhotná. Každopádně musíme nějak pořešit peníze. Bez pomoci rodičů se určitě neobejdeme. S cenami těch zákroků jsme počítali, ale nevěděla jsem, že ty injekce jsou tak drahé ☹ Musíme se o tom ještě pořádně domluvit, včera jsmše byli ještě nakupovat a přijeli jsme až kolem 21:00 doma a šli jsme rovnou spát, byli jsme KO.

78marcela
12. bře 2015

@apolla tomu teď moc nerozumím. Je to tvoje první IVF, předpokládám, tak injekce by měly byt hrazeny pojišťovnou. Maximálně bys platila doplatek, kdybys jich spotřebovala více, ale ta částka by neměla byt nijak hrozná, já doplacela cca 4500. Nebo na kolik ti to spočítali a co všechno ti budou dělat?

zuhra
12. bře 2015

@apolla
@78marcela taky me to zajímá;) a jak zjišťovali ty špatně chromozomy u manžela? Z jake tekutiny;)?

lloupacek
12. bře 2015

Mám dotaz: doktorka mi na dubnovou iVF uz predem urcila nejaky stimulacni veci, napč Gonal - hodne ctu o tom, ze je "mozna" lepsi Menopur. Mate nekdo zkusenost? Cenoe budou asi podobny myslim ne?

78marcela
12. bře 2015

@lloupacek já myslím že je to úplně jedno. Je to tvoje první IVF? Záleží na každém jak bude na co reagovat.

hahebu
12. bře 2015

@lloupacek Ahoj! Já po Menopuru žádná sláva, Gonal super. Teda myslím co do počtu a kvality folikulů. Gonal je trochu dražší. Myslím, že za Menopur jsem doplácela 2000 Kč, za Gonal 4500 Kč, ale už si nejsem jistá. Měla jsem injekce navíc, nevešla jsem se do toho, co hradí pojišťovna.

lloupacek
12. bře 2015

@hahebu díky moc 🙂 tak snad me bude reagovat tak bajecne jako na tebe. a kolikaty IVF se vyvedlo? 😉

hahebu
12. bře 2015

@lloupacek máme dvě IVF (vždy s transferem) a teď z toho druhého IVF už 2. KET. A ještě se nic nevyvedlo ☹ Teda, o tom posledním to doufám tvrdit nebudu, čekám na TT 🙂

78marcela
12. bře 2015

@hahebu tak držím pěsti. Kdy budes testovat?