Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

hanka60
17. dub 2015

@apolla Já při prvním těhu taky trochu špinila, ale tohle jsem poznala, že večer je to jasný, že MS dorazí v plném proudu.

hanka60
17. dub 2015

Nechápu, ty testy ☹ myslím, že jak byly hodně citlivý, tak se tam mohl ukázat pregnyl, někde jsem četla, že ho měly holky ještě 11 den po et. Dnes odpo mamatest úplně bílo ☹ Clear blue - ale každý jiný - oba pozitivní a to jeden Clear Blue - Protect jsem koukala, že má citlivost od 50 a za 10 min jsem měla //. Nechápu to.

apolla
18. dub 2015

@hanka60 to je fakt divné. Ale třeba mas jen nějaký myom v děloze,ten odteče a miminko zůstane. Určité menší těhotná?

pikvik1
18. dub 2015

@hanka60 Tohle je fakt divný...

pikvik1
18. dub 2015

Holky, doufám, že zesílila. Snad trošičku jo 🙂 aspoň trošičku 🙂

apolla
18. dub 2015

Tak se hlasim. No bolí to jako čert,ani jsem to tolik nečekala,dokonce mi dali kapacku proti bolesti,ale primář říkal,ze to bolí proto,ze jsem mela tolik folikulu. Holky, drzte se...celkový počet vajíček: 20!!! Ted už mi volali,ze kvalitních je 18. Nejdřív jsme chtěli oplodnit fakt jen tech pět,ani jsme s takovou částkou nepočítali.Ale primář mi řekl,ze je to hrozná škoda,když byla taková úroda a řekl mi tři možnosti. Nakonec jsme se domluvili tak,ze si necham osm vajíček zmrazit ( ne oplozených,protože tak neztrácejí kvalitu,na rozdíl od embryí) a 10 oplodnime a uvidíme,kolik jich vydrží prodlouženou kultivaci. No fakt jsem to nečekala,ale jsem šťastná.Jen kdyby ta bolest nebyla takova :( ale to vydrzim. Určité nic dělat nebudu,to se nebojte,jsem rada,ze sedim.Ted ještě cesta autem domu.

danov84
18. dub 2015

Holky, mam problem. Rano jsem si pichla davku gonalu 225, ale nic jsem necitila a kdyz jsem zkoumala obsah, je porad stejmej, jak v novem peru. Mam pichnout znovu?

78marcela
18. dub 2015

@danov84 asi bych zavolala do centra na nějakou nonstop linku pokud ji v tvém centru mají, a zeptala bych se.
@apolla já jich měla při odběru 33, nechali jsme oplodnit všechny a zamrazíli 15 nejlepších. A jsem strašne ráda že jich bylo tolik, podařil se nám až šestý pokus, kdy to vypadá nadějně, a vždy se zaváděli dvě embrya super kvality. Až teď na pátý a šestý pokus byla embrya horší a zrovna se chytla. Takže za mě, když je tak dobrá úroda, určitě bych nechala všechny.

78marcela
18. dub 2015

@pikvik1 ta horní se mi zda silnější.

pikvik1
18. dub 2015

@78marcela Výborně 🙂 Mě taky 🙂
@danov84 Mám stejnej názor, zavolej na jejich linku, pokud mají. Je nejlepší to zkonzultovat přímo s dr.
@apolla Taky jsem měla 20 a bolelo to jako čert, kapačka pomohla na pár hodin. Večer jsem zvažovala nemocnici, ale nakonec jsem to dala doma. My jsme oplodňovali 19 vajíček, po prodloužené kultivaci nám zbylo 9 velmi kvalitních embyrií, které jsme zamrazili. Určitě je lepší zamrazit, co jde, člověk fakt neví, kdy to vyjde :-/

apolla
18. dub 2015

@78marcela u nás je to spis o financích...33 je masakr, už s 24 folikuly jsem mela pocit,že prasknu. Ale my jsme nechali oplodnit jen 10, osm vajíček jsme nechali zatím rovnou zmrazit. Při rozmrazeni je stejná kvalita a už by se oplodnili a nemusela bych stimulovat.

danov84
18. dub 2015

Děkuji holky . poradili mi aplikovat znovu

78marcela
18. dub 2015

@apolla všechno a všude je to o financích. Ale absolvovat celé IVF by tě vyšlo mnohem dráž. Aspoň že vám tohle doktor poradil. Protože ten původní plán oplodnit jen pět vajíček, to se mi nezdá dobrý. Některé se ve vývoji zpomalí a když by ti zbyly dvě nebo tři, nikde není psané že se z tak mála podaří, ta šance tam sice je, ale ne moc velká. Těch deset už je mnohem lepší.
@pikvik1 vypadá to moc hezky. To bude nějaký rychlík🙂

78marcela
18. dub 2015

@pikvik1 jinak ve u nás teď zrovna moc nedaří. Ve čtvrtek jsem byla na velkém utz, a nelíbily se moji doktorce nějaké hodnoty z krve, musím do Brna k Vlasinovi na kontrolu. A aby toho nebylo málo, dnes v noci jsem měla mírný astmatický záchvat. Celou noc jsem nespala, jak jsem lehla tak jsem se začala dusit. Takže ráno na pohotovost, prý se mi v kombinaci s nějakou virózou rozjelo astma, vyfasovala jsem inhalator, a zákaz vycházek za ošklivého počasí jako je třeba dnes u nás. A zákaz jiných námahavych činnosti.

pikvik1
18. dub 2015

@78marcela A já si myslela, jak si doma lebedíte :-/ To je na prd. A ty ses už někdy s astmatem léčila? Nebo se ti to rozjelo až teď?? To musí být strašnej pocit, dusit se ☹ Doufám a držím pěsti, aby kontrola dopadla co nejvíc dobře a kdyžtak ať to není nic vážnýho!!! Snad bude zase brzy hezky, ať tě to moc neomezuje.

78marcela
18. dub 2015

@pikvik1 no není to nic moc. Asi před 15lety jsem chodila na plicní, brala nějaké léky, postupně jsem přestala, a byla bez potíží až do teď. Byla jsem hodně dýchavicna poslední dobou, ale přikládala jsem to tomu, že jsem tlustá, ještě těhotná a ještě jsem přibrala. A až dnes u noci mi to došlo, že to je astma. A musím říct že to je fakt hnusný pocit.

apolla
18. dub 2015

@78marcela no to sice jo, ale když ty peníze nemáš, tak je prostě nemáš a musis to pak tisknout.

pikvik1
18. dub 2015

@78marcela Áha, tak se to znovu ozvalo ☹ Tak snad už nebudeš mít to dušení, když máš inhalátor a bude ti líp. Pořád něco, že? Jinak je ti dobře kromě toho dýchání?

petapal
18. dub 2015

Dnrs dorazila ms zitra zacinam pichat fostimon jupi

annna79
19. dub 2015

Dnes 4 den a žádná změna ☹

pikvik1
19. dub 2015

@annna79 Vydrž! Držím pěsti 😉

lloupacek
19. dub 2015

Cau zeny zitra mne ceka OPU. Moje prvni. Moc se tesim.
Mam 12 foliku🙂
Jsem zvedava. Jupiii. Snad se zadari!

annna79
20. dub 2015

@lloupacek
Super? Držím palečky a čekám na zprávičky ?

pikvik1
20. dub 2015

Tak holky, mrkněte. Je to 4.-7. den po KET.
Už bych ráda viděla tlustici 🙂

78marcela
20. dub 2015

@pikvik1 roste ti to pěkně. Já měla tlustici až na 6.týden. Ty ji budeš mít 12.den po KET.

pikvik1
20. dub 2015

@78marcela Myslíš, že mám být jakštakš klidná? Říkám si, že je na ni ještě čas, ale kdyby to trošku víc poskočilo, byla bych klidnější 🙂

apolla
20. dub 2015

@pikvik1 s tak krásně sílícími testy můžeš byt určitě zatím úplně v klidu!

pikvik1
20. dub 2015

@apolla Děkuji za podporu 🙂

annna79
20. dub 2015

@pikvik1
Máš to teda krásné.Mě nic není jsem 5 den a testovat nebudu, i když mě to nutí.Nechámnse překvapit jestli MS ve čtvrtek nebo v pátek přijde.Akorát mě bolí v prostřed prsou na dotyk, ale to je 100% utroš.
Držím palečky ať jen sílí.

lloupacek
20. dub 2015

Tak a mam po OPU. To je pohoda. Cekala jsem pohodicku a byla to pohodicka 🙂
Za mne velka spokojenost