Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

martas14
30. dub 2014

@suzik161 budeme věřit, že se to v dobré ještě zlomí 😉

martas14
30. dub 2014

@jakoubekzdenka1711 a na kolik dni to máš?

suzik161
30. dub 2014

@martas14 Já počítám s tím horším a pak budu moc být překvapená. Bojím se, že je konec a nevím co bude dál, kromě toho, že budu chtít udělat genetiku a imuno. 😢

78marcela
30. dub 2014

@suzik161 smyslím, že ti to měli nějak přenastavit, dát dlouhý protokol atd

suzik161
30. dub 2014

@78marcela Dlouhý protokol, mi prý dát nemůže, nejsem žádné pírko. To prý nejde. Nevím, jsem nějaká zmatená a pomalu přemýšlím o jiném caru.

78marcela
30. dub 2014

@suzik161 A kolikátý je to tvůj pokus? A pořád tady? Asi bych taky přemýšlela o změne

suzik161
30. dub 2014

@78marcela tohle byl 2. pokus. Jj, zatím jen tu.

jakoubekzdenka1711
30. dub 2014

@martas14 no mám to brát 3. - 7.DC a potom na utz a potom dopíchávat fostimon, ale ten ještě nemám, nevím kolik ho budu muset mít

martas14
30. dub 2014

@suzik161 jo tak ono je to vždycky lepší počítat i s horším, to chápu, ale já jsem takový věcný optimista, takže si vždycky říkám, že na smutek je čas až to bude definitivní.... No je pravda, že po takovém to problému bych taky chtěla imuno a genetiku ať se ví pořádně jak na to....

martas14
30. dub 2014

@jakoubekzdenka1711 hmm to je taky alchymie to všechno dát do kupy, tak hlavně ať ti to dobře zabírá a jsou kvalitní foliky ..

jakoubekzdenka1711
30. dub 2014

@martas14 hmm děkuji, no já jsem 1 a 2 ivf klasické měla s gonalem, a nedopadlo to, prý jsem měla nekvalitní embria a stejně mě dělali et, a po přejití do jiného car jsem měla fostimon a vajíčka byli jak šak. no t a teď si můžeme finančně dovolit jen ivf s minimálkou tak uvidím jestli vůbec nějaké budu mít, mám takový strašný strach, ufff

jesie28
30. dub 2014

Holky, tak jsem dneska volala do CAR, jak to vypadá s vajíčkama, jestli se oplodnily. A z těch našich třech se všechny tři oplodnily!!!!!!! Tak mám takovou radost. Jen mám veliký dilema, jestli si nechat dát jedno nebo dvě emryjka ☹ V pátek jdu na transfer. 🙂 🙂 🙂

78marcela
30. dub 2014

@jesie28 Tak to blahopřeji, to je super paráda...musíš si všechno v hlavě zvážit, co by bylo, kdyby byly dvojčátka...já kdybych se měla dnes rozhodnout, kolik zavést, volila bych raději jedno, jsem více bojácná než před čtyřmi lety, kdy jsem prostě jenom chtěla zvýšit šanci na uchycení. Dneska se trochu bojím komplikací, které by mohly nastat, taky je u nás jiná situace ohledně bydlení, takže já bych dnes chtěla jedno miminko. Ale už mám zamraženo z doby před čtyřmi lety po dvou, takže budeme dávat obě, když se v pořádku rozmrazí a děj se vůle boží...pokud se nebojíš, pokud máte na to utáhnout to finančně, pokud máte dostatek prostoru v pokojíčku atd...a chceš dvojčátka, tak do toho jdi.

78marcela
30. dub 2014

@suzik161 tak to nevím...ono se většinou říká, že první pokus je takový spíše orientační, kdy se zkouší, jak bude žena na co reagovat, ale druhý by měl vyjít v pohodě...pokud ti ale u druhého ani nedokázali nasadit stimulaci, aby dozrávaly vajíčka, tak je něco špatně....nevím...asi bych se koukla na reference, na úspěšnost toho centra...a pak bych se rozhodla. Z Jihlavy do Brna není zase až tak daleko. Když jsme předtím žili s přítelem ve východních Čechách, měli jsme nejblíž Arletu v Kostelci nebo Sanus v Hradci, ale raději jsme zvolili Brno, i když to bylo o dost dál.

jesie28
30. dub 2014

@78marcela já právě dvojčátka nechci. Ale mám strach nechat zavést jedno. Při prvním IVF jsme si nechávali zavést dvě a ujalo se jedno. Měli jsme ještě dvě zamražený,ale ty by nepřežily transfer. Když jsem se ptala emryoložky na dvojčata, tak říkala, že úspěšnost je 6%.

jesie28
30. dub 2014

@suzik161 jestli nejsi spokojená, určitě bych taky volila jiný Car, tak jak píše
@78marcela .

jesie28
30. dub 2014

@martas14 jak se cítíš? Zachvilku budeš moct testovat viď? 😉

78marcela
30. dub 2014

@jesie28 já četla asi deset procent, takže taky doufám, že to není moc vysoká ta šance...tak nevím, pokud máš embryjka, co by neměli šanci na rozmrazení, tak bych asi taky zkusila dvě...když bych věděla že nemám šanci na mrazáčka, dala bych dvě.

martas14
30. dub 2014

@jesie28 tak to jsou krásné zprávy Hani, jen tak dál 🙂 no bude to teď oříšek rozlousknout jestli jedno nebo dvě, já na tom byla úplně stejně, taky jsem při prvním dala dvě a zbylo jen jedno......teď to beru tak, že je to poslední náš pokus, takže bych to neriskovala a dala dvě, z dvojčat mám respekt kvůli komplikacím, ale určitě by jsme je taky nějak uživili 🙂
Zatím se cítím fajn a nic neboli, tak těžko říct jestli je to dobře nebo špatně 🙂 na test ještě nejmíň týden čas

mmarch
30. dub 2014

Ahoj děvčata, pořád tomu nemůžu uvěřit, ale mám //, o víkendu to byl jen duch, takový slaboučký a pak další, tak jsem si říkala,že to je divné, že čárka nesílí, že to asi bude falešné a dneska krásná tmavá druhá čárka, doufám, že to při pondělní kontrole v caru jen potvrdí a nebude žádná komplikace, žádný problém. Vůbec mi nedochází a nechce se mi věřit, že by se to konečně mohlo podařit. Já vím, ještě dlouhé tři měsíce než to bude tak nějak opravdu jisté, ale i tak... moje první dálnice 🙂

martas14
30. dub 2014

@jakoubekzdenka1711 no to se ti nedivim, ale určitě to bude dobré když ti posledně ten fostimon, tak účinkoval.... strach si schovej až na testovacku 😉

martas14
30. dub 2014

@mmarch taky si to ještě živě vybavuji je to úžasný pocit 😉 moc si to uživej, pokud sílí tak je to na nejlepší cestě.... A kde jsi vzala odvahu testovat už osmý den 🙂 měla jsi nějaké příznaky ?

mmarch
30. dub 2014

@martas14 nejdřív jsem si říkala, že nebudu testovat vůbec, bála jsem se zklamání, ale pak do mě všichni hučeli jestli jsem už testovala, tak jsem to zkusila, jinak bych si na to skoro ani nevzpomněla. Příznaky ani ne, jen trochu citlivá prsa a popíchávání v podbříšku, takové jiné než jako před ms. 🙂

78marcela
30. dub 2014

@mmarch gratuluji podruhé🙂)

mmarch
30. dub 2014

@78marcela děkuji podruhé 🙂 kdy tě čeká ta návštěva v caru pro léky??

78marcela
30. dub 2014

@mmarch já už pilně stimuluji. v úterý jdu na kontrolní uzt na sliznici a na vklad počítám 12.5.

mmarch
30. dub 2014

@78marcela a jaký máš protokol?

78marcela
30. dub 2014

@mmarch to já netuším...stimuluji jenom na ket, na růst sliznice. Na kontrolu jdu 12DC, vklad (aspon podle minulých pokusů) bych měla mít 18DC

mmarch
30. dub 2014

@78marcela jo ták, takže mraženky 🙂 budu držet palečky, aby to vyšlo 🙂

78marcela
30. dub 2014

@mmarch díky moc, strašně tomu věřím...