Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

lili_2
27. kvě 2014

@martas14 co je 2DC?
Já bych stejně na ET musela jet s manželem, sice budu v CARu v ČB, ale protože jsem u 211 a oni s ní nemaji smlouvu tak na tyto zákroky budu muse až do Prahy cca 120 km a já bych sama do Prahy nejela je to namě strašná divočina.
Slyšela jsem, že při OPU a ET jsi v celkové narkóze je to tak? A jak dlouho jsi v nemocnici?

japro
27. kvě 2014

@lili_2 no na odběr je krátká narkoza a po poledni tě s doprovodem pustí domu ....... Et to je bez narkozy a není to bolestivé je to jako vyštření je to raz dva 🙂 2DC to je druhý den menstručního c.

78marcela
27. kvě 2014

@suzik161 no já si neumím představit, že bych na to musela čekat až do září...nehledě na to, že u mě by to v září absolutně nešlo. To je šílená práce v jazykovce, kdy spíme sotva tři čtyři hodiny celý měsíc, kdy se chystají kurzy, nové rozvrhy, den otevřených dveří, absolutně si neumím představit, že v tu dobu bych to měla řešit. Právě jsem to chtěla ted v klidu, na prázdniny, at jsem v pohodě...

...je mi smutno...z toho všeho...

lili_2
27. kvě 2014

@japro Já si myslím, že pokud by to šlo odstranit tak to udělali, měli odemně souhlas k zákroku. Tak to asi nešlo.
Já jsem to musela říct šéfům, protože jsem měla konizaci a doktorka mě straší s rizikovkou, tak si myslím, že je to ode mně fér aby to šéfové věděli. Když bych jim odešla ze dne na den tak by mně v práci proklínali, takle jim odešla moje předchůdkyně a vím jaký s tim byly problémy. Po mateřské ráda vrátila a tak jim nechci způsobovat velké problémy.

suzik161
27. kvě 2014

@78marcela Nějak to zkus udělat, tak jim to tak vysvětli, že jindy prostě nemůžeš!! Nějak to přece musí jít, do září je dlouhá doba!!!

japro
27. kvě 2014

@lili_2 tak já jsem dělník v jedné firmě asi nejsem taková ztráta 😀 a je to moje soukromá věc ...... zodpovědná jsem ale do toho nikomu nic není že jdu na IVF za mě nahradu najdou raz dva 🙂 držím palce at to máš v práci dobré tedy ..... já už do caru jezdím leta tak už to asi tuší nikdo ......

kvetinka84
27. kvě 2014

@78marcela
@japro
@martas14
@pavlina1976
@alarada
@suzik161
@jakoubekzdenka1711
Ahoj holky, nevím, jestli jsem označila všechny, pokud ne, tak se omlouvám. Koukám, že se to tady šíří negativními zprávami a moc mě to mrzí. Já bohužel také úplně pozitivní zprávy nemám. Takže jsem 6+0, miminko je v děloze, ale dle dr. je hodně vysoko, daleko od sondy ultrazvuku, takže nebyli vidět detaily. Takto mi to vysvětlil. Takže srdíčko viděl nebylo ☹ Řekl mi, že je možné, že tam srdíčko je, ale že by mě musel tou sondou docela mučit a že nechce miminku ublížit, že na srdíčko je času dost. Jsem zklamaná, čekala jsem, že už tam bude. U syna v 6+3 bylo. Navíc na děloze viděl malý stín něčeho, co by podle něho mohl být myom. Holky, já se z toho poseru, já nechci žádný myom. Proč, když už se mi podaří otěhotnět, tak musí být pořád nějaké komplikace. No a fotečku taky nemám. Pak doktor mi ale řekl, že je všechno v pořádku, že si s tím nemám dělat hlavu, že to nic neznamená, že to je jen poderzření. Dokonce nám gratulovat k těhu. No ale mě to trápí, jsem smutná a manžel se na mě zlobí, že se neraduju, ale já jsem smutná. Na další kontrolu mám jít až za 14 dní, to zase bude čekání, ach jo.....

japro
27. kvě 2014

@kvetinka84 ahoj ..... no chápu tě že jsi nervozní ale poslechni manžela 🙂 raduj se čtu tu často že srdíčko na prvním UTZ není a že to je normální a i to řekl doktor a i ti popřál jupííííííííííí gratuluji i já maminko a držím vše to uteče a těším se za 14 dni na fotečku 🙂 ................. to jsi byla v Caru ? já jedu zítra 🙂 jdu k Jirsové

kvetinka84
27. kvě 2014

@japro díky za povzbudivou zprávu, jj byla jsem v CARu u Řežábka, jj, pogratuloval nám a dal nám i zprávu, objednal mě na prvotrim. screening a předal mě do péče mé obvodní gyndr. Takže jsem vlastně byla v CARu naposled, aspoň doufám

japro
27. kvě 2014

@kvetinka84 jupííííííííí už se těším až toto napíšu jááááááááá 🙂

78marcela
27. kvě 2014

Holky, já včera vysadila léky, od rána mám docela bolesti na ms, křeče a dost hnusný, ale to jsem měla i předtím. ted jsem byla na wc a mám úplně tmavě hnědou tu krev, měli jste to taky tak? Nikdy jsem to neměla, tmavě červenou ano, ale tohle je úplně tmavě hnědá...

kvetinka84
27. kvě 2014

@78marcela to je takové silné špinění po začátku a pak se to rozjede na klasickou červenou krev, neboj

lili_2
27. kvě 2014

@japro tak jsem to nemyslela.
My jsme malá firma a v laboratoři nás dělá 10, takže každý výpadek je znát. Je pravda, že je to každého soukromí, do kterého nikoho nechcete pustit. Každý si ho chrání a kdyby bylo po mém tak bych to taky nejraději neřekla, ale situace je taková jaká je a tak jsem s tim musela vyjít na povrch. Už jsem 2 roky vdaná a pokaždé když jsme nemocná tak si všichni myslí, že jsem otěhotněla a už nepříjdu. A taky vím jak to stresuje, když tě všichni pozorují jestli ti náhodou neroste břicho a když náhodou přibereš tak se tě vedení ptá jestli nejseš těhotná. Ale taky musím přiznat, že od té doby co jsem šéfům řekla, že půjdu na IVF a že je budu informovat, kdybych měla nějaké výpadky v práci, tak se to zlepšilo a tím jsem se i já uklidnila.
Psla jsi, že do CARu docházíš léta už se vám zadařilo?

japro
27. kvě 2014

@lili_2 jj já tě chápu já to mám dobré že to sem to řekla tomu mistrovi 🙂 no mé první docházení do caru byl pronatal v praze nejdříve pořád něco zle nepruchodné srostlé vejcovody to dali do pořádku a že se povede a zase ni tak IVF ale přo OPU že mám malou děložní sliznici tak mě budou dávat hormony že se to zlepší asi po roce baraní konských dávek hormonu to dopadlo tak embria v mrazáku a já se rozváděla prostě jsme to nezvládli a víš co mě řekli na konci ...... to kdyby jsme věděli že se bude zmenšovat tak vám na začátku ET uděláme ...... zbořil se mě svět ........ ted na to koukám tak že jsem ráda že se to nepovedlo poprvé chlap byl na nic našel si jinou a doma byl boj prostě jsme k sobě nepatřili...... ted už jsem 2 roky znova vdaná ( řikala sem že už se znova nevdám 😀 ) mám toho nejlepšího chlapa 🙂 a spolu máme jeden 5t potrat neudrželo.... mé druhé IVF nic ani mrazáček se pak při třetím IUI klaplo ale bylo to mimoděložně ☹ ......... ted jsem po 3IVF neklaplo to a zítra jsem 10DC a jdu na ultrazvuk zada bude vše ok máme jednoho sněhuláčka a bud KET tak to je tak v kostce ..... no za psaní se omlouvám 😉

janice_opice
27. kvě 2014

@martas14
@pavlina1976 ahoj holky tak coo jak pokračujete něco nového???

janice_opice
27. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 Ahoj, určitě to nevzdávej, vim, že je to ted čerstvý a těžký,ale uvidíš, tělo si odpočine a nějaký penízky tak budou..mám za sebou 8 IVF tak vím moc dobře......ale víš co? spoustu CARu dělá ted různé studie, kde ti vlastně vše hradí ..možná by nebylo od věci se zkusit pozeptat? držim pěsti at to brzo přejde a budeš mít sílu dál bojovat!

japro
27. kvě 2014

@janice_opice ahoj 8IVF to znamená že 4 pokus co si hradíš jako samoplátce? mě děsí to že mám už jen poslední pokus před sebou ...... tedy máme ještě jeden KET 🙂

janice_opice
27. kvě 2014

@japro ja si hradila 5 jako samoplatce...ten M 4. Pokus v ty dobe kdyz jsem ho postupovala jeste nebyl hrazeny.a Ket jsem bohuzel nemela nikdy no masakr a ani pak kdyz se studiema roztrhl.pytel jsem se do zadny nevesla ....ten KET vyjde!!🙂

japro
27. kvě 2014

@janice_opice děkuji jsi zlatá 🙂 je užasné už brzy budete mít doma cvrčka 🙂 jj to co píšeš je masakr dnes si pořád řkám jak to je na prd někdo k tomu přijde raz dva ani nechce jj štastné to ženy ...... no sem napnutá jak zítra pořídím v caru 🙂

janice_opice
27. kvě 2014

@japro tak na zitra drzim mic pesti prijdu se sem zase kouknout.Uz se na tu nasi holcicku tesime.Manzelovo je to prvni ditko v jeho 44 letech tak s nim nase Valinka bude asi cvicit 🙂)) no je ten zivot nefer jak nwktery zensky deti tyraj a hazej do popelnice, chlastaj a fetujou :(

japro
27. kvě 2014

@janice_opice jj je to škandál ....... ale ju to tedy bude malinkej (veklej ) mazáneček no a holčičky to s tatínkama umějí už se brzo dočkáte 🙂 jinak moc děkuji napíšu jak jsem dopadla opatrujte se obě 🙂

alarada
27. kvě 2014

@martas14 Napínaj jak blázni. Ono to asi vyjde až na červenec. Kontrola 10, pak MS a KET se dělá až někdy 19 den cyklu to by vyšlo asi na červenec

alarada
27. kvě 2014

@lili_2 My jsme začali chodit v září, to nám udělali první kontroly. Jenže my máme problém s genetikou takže jsme čekali 2měsíce na výsledky z krve a vzorků z předcházejících těhotenství. V březnu jsem nasadila antikoncepci a v dubnu jsem začala píchat injekce na stimulaci vaječníků.
30 dubna jsme byly na OPU, a 5.5 jsme jeli na ET - měly jsme prodlouženou kultivaci.

Manžel se mnou jezdí úplně na všechny kontroly protože chce být přitom. Takže já jsem ještě ani z jednoho vyšetření nejela sama a přitom bych to odřídila. Ale on prostě nechce 😀

lili_2
27. kvě 2014

@japro třeba to tak mělo být aby jsi našla toho správného chlapa.
A mně mrzí, že to zkoušíme 2 roky a pořád nic. Doufám, že ti to brzy vyjde.

lili_2
27. kvě 2014

@alarada si tě hýčká, aspoň ví čím vším si musíš projít.
Ty injekce co se musí píchat do břicha tak jsou to obyčejné injekce a nebo takové to pero?

jesie28
27. kvě 2014

Ahoj holky. Tak už se vám ty vaše Kety blíží. Budu vám držet palečky, ať vám to výjde. 😉 Mě mrzí, že mi žádný mrazáčky nemáme a musíme to všechno opakovat znovu. ☹
@alarada mě taky manžel vozí. Nechce, abych jezdila sama. Nejhorší to je, když máme jet do Car, když je zrovna v práci. Říká mi, že se nemám o nic starat, že si to zařídí. 🙂

jesie28
27. kvě 2014

@78marcela to fakt musíš čekat další měsíc na konzultaci? ☹ Nedivím se, že jsi z toho špatná. ☹ To na Obilňáku to jde rychle.

78marcela
27. kvě 2014

@jesie28 já tam nakonec znovu volala že chci co nejdřív a dali mi termín 12.6 akorát nejdu ke svýmu ale k jinýmu doktorovi. Tak uvidím, co mi řekne. Dva týdnu už snad utečou.

78marcela
27. kvě 2014

@jesie28 navíc jsem si vzpomněla že ten poslední týden v červnu jsme na dovolené. Nevím tedy kde, letos se na dovolené nemůžeme dohodnout. Ale určitě budeme pryč, takže by se to zase protáhlo.
no největší centrum a asi začínaji nestíhát. Teď je koupil Babis, jsem se včera dozvěděla..

suzik161
27. kvě 2014

@78marcela to budeme zase społu, já jdu 10.6. Na konzultaci před Ket 😀