Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

hahebu
26. bře 2015

@knedlicek86 to se ti určitě jen zdá, že je slabší. Nebo jsi v noci moc pila a moč je naředěná 🙂 ještě je naděje, miminko si s tebou jen trochu hraje 🙂 kdy půjdeš na krev?

knedlicek86
26. bře 2015

@hahebu Bohužel nezdá ☹ Volala jsem do CAR a řekli, že test z moči nic neznamená a proměnlivá intenzita na testu není rozhodující. Tak se domluvím s manželem, kdy jít na krev. Můžu zítra, ale výsledky budou stejně nejdřív v pondělí ☹

knedlicek86
26. bře 2015

@monak85 Jasně, ale to se může stát i po tom 13. dni. Kdybych testovala až dnes, viděla bych slabounkého ducha a byla bych plná nadějí a dopadlo by to úplně stejně. Tak aspoň vím, že je něco špatně a můžeme s tím v CAR pracovat.

monak85
26. bře 2015

@knedlicek86 To jo, ale rozhodující je vždy jen krev. Ještě nepodlehej zklamání!

hahebu
26. bře 2015

@knedlicek86 kéž by to bylo selhání testu 🙂 jdi zítra na krev, ať víš víc.

knedlicek86
26. bře 2015

@monak85 Na krev půjdu asi zítra, ale výsledky budou v pondělí... To je psychická tyranie 😖

knedlicek86
26. bře 2015

@hahebu To by byla ta nejkrásnější varianta 🙂 Nejhorší na tom je, že manžel byl tak šťastný a pak mu řeknu, že to asi nevyšlo ☹ Navíc je chyba na mé straně, tak se cítím absolutně neschopná ☹

hahebu
26. bře 2015

@knedlicek86 u nás je problém u manžela a rozhodně ho z toho nijak "neviním", takže tak to určitě bere i tvůj muž naopak 🙂 je to společný boj, společné prohry i výhry. Držte se.

lloupacek
26. bře 2015

@knedlicek86 Jak jsem psala do zprávy - je moc brzo na to věšet hlavu!! U nás v caru doporučují testovat po ET až 19 den. Jde to vydržet těžko, to sama moc dobře znám. ale třeba to ještě dopadne. a rozhodně se z ničeho neviň, to je přeci hloupost. 🙂 🙂

jesie28
26. bře 2015

@hahebu
@karkab holky a chodí se taky na ultrazvuk ten druhý den cyklu? Já už jsem měla jednou simulaci před Ketem, ale už si to nevybavuju, jak to bylo. Nakonec k němu nedošlo. Nebylo co transferovat. ☹

hahebu
26. bře 2015

@jesie28 já před KETem chodím na ultrazvuk 10.-12. den cyklu. Před ovulací. Aby věděli, kdy píchnout Pregnyl.

karkab
26. bře 2015

@jesie28 Nene,ja take jdu na ultrazvuk 10-12den cyklu.

knedlicek86
26. bře 2015

@lloupacek
@hahebu
@monak85 Holky, moc vám děkuju za podporu a nadhled. Je fakt, že se to všechno lépe snáší, když je možnost to rozebrat s tím, kdo ví .... Na krev dojdu zítra a dám vědět výsledek... nejspíš v pondělí...

knedlicek86
26. bře 2015

A moc děkuji za srdíčka ! 😵

hahebu
26. bře 2015

@knedlicek86 taky mi hodně pomáhá vypsat se s někým zasvěceným 🙂 budeš ještě zkoušet zítra testovat?

knedlicek86
26. bře 2015

@hahebu Já nevím, uvidím ráno... podle odvahy 😕

apolla
27. bře 2015

@knedlicek86 zkusila jsi dnes?

78marcela
27. bře 2015

@jesie28 ahoj, už se chystáš na další pokus?

jesie28
27. bře 2015

@78marcela připravuju se na to. Akorát teď musím počkat na další MS. Takže někdy v půlce dubna. Já doufám, že bude co transferovat. Máme 4 sněhuláčky, tak doufám, že to výjde. ☹ A že se zadaří. Jinak už nevím, co dál. 3 IVF vybraný. ☹

78marcela
27. bře 2015

@jesie28 tak pak záleží co zvolíte. Jestli investice ze svého na další IVF, nebo nativy a tak. Ale zatím to nemusíš řešit. Čtyři mrazacky mít je docela hezká šance, že to může vyjít. Budu ti moc držet pěsti a dávej info. Jinak já jsem teď už asi rozhodnuta pro jedno dítě. Takže pokud tohle vyjde, tak tam asi ty naše tři bobany nechám. Přece jen jsem stará už, blbě to snáším, pořád zvracím, nervy aby bylo vše v pořádku.. Holt to naše miminko bude jedinácek, hlavně ať je až do konce v pořádku a je zdravá. Hrozí mi preeklampsie, včera mi napsali léky na tlak. Tak se bojím ale doufám že to dáme a budeme v pořádku..
Budu na tebe myslet ať jeden z těch čtyř mrazacku vyjde.

apolla
27. bře 2015

@78marcela a nepřemýšlela jsi nad adopcí? Já jsem viděla ten dokument od Alice Nelis, je to teď nový dokumentární film, jmenuje se to Adopce Konkurz na rodiče - dívala jsem se na něj už asi 3x a jsem si jistá, že kdyby se nám nezadařilo, tak do toho jdu. Mívala jsem z toho určité obavy a byla jsem jsem obezřetná, ale fakt už vím, že úplně zbytečně, šla bych do toho.

78marcela
27. bře 2015

@apolla
Nepřemýšlela. Oba jsme se hned na začátku shodli na tom, že bysme do toho nešli, ani pokud nevyjde IVF.Asi jsem na to příliš velký zbabělec. U nás si několik rodin adoptovalo a jen jedna holka je šikovná a pracuje. Ostatní se nevyvedli. Takže já se toho bojím. Hodně je toho vrozeného a nedá se vše ovlivnit výchovou. Navíc dřív se ještě stávalo, že sem tam porodila dítě holka z normální rodiny a dala ho k adopci, ale dnes tyhle holky berou antikoncepci a k adopci jsou děti buď z romských rodin nebo děti drogově závislých atd. Těch "normálních" zdravých je minimum. Takže já bych do toho nešla. A obdivuji všechny kdo tu sílu a odvahu mají. Já ji nemám.

apolla
27. bře 2015

@78marcela zkus se podívat na ten film, dá se to stáhnout na ulozto.cz, měla jsem úplně stejný názor jako ty 😉

78marcela
27. bře 2015

@apolla tak kdyžtak kouknu během příštího týdne v práci, teď jsem jen na mobilu.
Ale nevím jestli to můj názor změní🙂 já jsem šťastná že se po pěti letech a šesti pokusech povedlo, a že to je vytouzena holčička, a když bude v pořádku, holt zůstane jedinácek. Nevím. Třeba to za dva roky budu vidět jinak ale nemyslím. Budu vděčná i za to jedno jediné zdravé dítě.

annna79
27. bře 2015

@jesie28
Mohu se zeptat jestli je nějaký problém proč se to nechytlo a jaký den zaváděli embrijko jestli 5den jako blastocystu

knedlicek86
27. bře 2015

@apolla
@hahebu Ahoj, tak jsem už byla na oběru krve a nezbývá, než čekat na výsledek. Test jsem ráno nedělala, nechci se zbytečně stresovat.

jesie28
27. bře 2015

@annna79 my máme z prvního IVF chlapečka. Zůstaly nám dvě zamražený embrya, ale když jsem chtěli podstoupit KET, tak po rozmražení nevydržely.

jesie28
27. bře 2015

@78marcela to víš, že budu informovat. Já doufám, že to výjde. Protože už toho všeho mám dost. Nechci mít jedináčka. ☹ Jak se člověk namlsá, tak chce další. S tlakem v těhu jsem taky měla problém. Otíkaly mi nohy. Dostávala jsem magnezium. Naštěstí to do porodu vydrželo i když jsem rodila asi o 14 dní dřív, než byl termín. Ale vše v pořádku. Hlavně hodně odpočívej, nohy nahoru a vše bude ok. 😉

hahebu
27. bře 2015

@knedlicek86 držím palce a nenech si kazit náladu, víkend před námi, tak si ho užívej 🙂 snad to dobře dopadne 🙂

78marcela
27. bře 2015

@jesie28 jojo, užívám si to. Dopoledne prolenosím, odpoledne jdu na kávu s nějakou z kamarádek, tak je to fajn. Teď zrovna náhodou, jedna moje kamarádka pracuje v biochemické laboratoři, včera přijímala moje vzorky krve na triply a dnes mi volala, jednak mě teda vynadala že jsem ji to neřekla a jednak mi oznámila že triply jsou v pořádku a že je vše ok dle výsledků. Tak mám radost🙂
Na plodovku tím pádem nejdu, věřím teď že naše dracice je v pořádku, když jak triply tak první screen vyšly oba negativně, tak jsem klidná.