Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

karolakmn
7. čer 2014

TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 7.tt - kontrola 11.6.
zelvicka111 - těhu 11tt, kontrola + screening bude 25.6.
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, nyní 11tt - 16. 6. prvotrimestrální screening

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů
lucijete - KET se stimulkou - 5. 6. UTZ - KET 13. 6.
kytka12 - 1.IVF, ET 3.6.
karolakmn - KET bez stimulace -6.6. UTZ - KET 10.6. 1embryo

ČEKATELKY:
78marcela - 12.5-KET Hcg 0, konzultace o dalším postupu 12.6
alarada - kontrola u dr. 6.6
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra, pak na KET
martas14 - KET se stimulkou ( začátkem června ms) - KET kolem 20.6.
suzik161 - před KET, čekám na MS (asi 14.6.), UTZ 10.6.
lili_2 - 1. IVF v červenci nebo v srpnu
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
bien_1987 - cca 7.6. začne stimulovat na 1. IVF
kotcheva - cca 2.6. začně stimulovat na 3. IVF
musilka 3.IVF, KET v červenci se stimulkou

alarada
7. čer 2014

Ahoj holky včerejší kontrola dopadla dobře. Spodek je v pořádku a co je hlavní máme jednoho sněhuláčka. Takže teď už musí jenom dorazit MS a můžu začít brát léky a hurá si pro sněhuláčka.

TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 7.tt - kontrola 11.6.
zelvicka111 - těhu 11tt, kontrola + screening bude 25.6.
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, nyní 11tt - 16. 6. prvotrimestrální screening

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů
lucijete - KET se stimulkou - 5. 6. UTZ - KET 13. 6.
kytka12 - 1.IVF, ET 3.6.
karolakmn - KET bez stimulace -6.6. UTZ - KET 10.6. 1embryo

ČEKATELKY:
78marcela - 12.5-KET Hcg 0, konzultace o dalším postupu 12.6
alarada - čeká na MS (kolem 17.6) - KET začátkem července
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra, pak na KET
martas14 - KET se stimulkou ( začátkem června ms) - KET kolem 20.6.
suzik161 - před KET, čekám na MS (asi 14.6.), UTZ 10.6.
lili_2 - 1. IVF v červenci nebo v srpnu
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
bien_1987 - cca 7.6. začne stimulovat na 1. IVF
kotcheva - cca 2.6. začně stimulovat na 3. IVF
musilka 3.IVF, KET v červenci se stimulkou

kvetinka84
7. čer 2014

@karolakmn No tak to je super, příští týden bude obzvláště plodný 😀 držím palce

kvetinka84
7. čer 2014

@alarada No holky, to jsou samé lepší zprávy, tak to je super 😉

kvetinka84
7. čer 2014

Holky, já jsem se dneska vyspala do růžova, malý spal do 9, včera byl poprvé na trampolíně a tak ho to odrovnalo, že takto chrupkal. No a já dnes vidím věci pozitivně, ráno jsem se málem poblinkala a měla jsem doma jeden poslední test, tak jsem ho ráno počurala, jestli se mi ty // neztratily a jsou tam pořád 😀 Hrabe mi co? 😉 No a za 4 dny už konečně k dr. 🙂 No a teď jdeme ven, je tam krááááásně, hezký den všem

karolakmn
7. čer 2014

@kvetinka84 kam by se ztracely? 😀 to jsi nekde cetla ze bude plodny tyden? 😀

kvetinka84
7. čer 2014

@karolakmn nene, to je jen můj úsudek, no tolik vás tu jde na KETík, že cítím v kostech, že to bude ono 😉

japro
8. čer 2014

Krásné dobré ráno holky 🙂 jsem tu dva dny nebyla tak vás jdu dočíst ..... jinak u mě no na KET jsem byla prvně a je to zvláštní pocit když normálně je tělo slabé a bolavé po odběru vajíček a hormonu a ted to je jak IUI ..... jinak mě je docela dobře občas malé šimrání v bříšku a sem pořád ospalá ale snad už jsem to dospala 🙂 jo jinak složité je nepřehřívat se když je na slunci 47 stupnu 😀 ale snažím se 🙂
@pavlina1976 na zítra držím mooooooc palečky tfuj tfuj tfuj 🙂

japro
8. čer 2014

@martas14 ahoj koukám že tu mé psaní neni sem ti odepisovala ale dlouho se to načítala a pak to celé padlo tak se omlouvám 😉 jj je u mě a snad tu zustane 🙂 se to tu rozjelo a začínám v tom mít chaoz 😀 ještě že máme tu tabulku 🙂

japro
8. čer 2014

@martas14 no já když čekla na MC tak to má zpoždění to jsou ty naše nervy jak se těšíme .... držím palec at to tak je i u tebe 🙂

japro
8. čer 2014

@karolakmn n paráda to je super to jdete s pavlina1976 fajně zasebou 🙂 tak držím palečky at to jde pořád tak dobře 🙂

japro
8. čer 2014

@alarada no super 🙂 to jsou dobré zprávy 🙂

japro
8. čer 2014

@kvetinka84 no paráda takovejch dnu více 🙂 jj 11.6 na UTZ moc se těším na dobré zprávy a fotečku 🙂

pavlina1976
8. čer 2014

@kvetinka84 Krásný 😀 . A k tomu ještě krásný slunečný den, co víc si přát 😉 . Už se těším na fotečku 😉

pavlina1976
8. čer 2014

@japro Ahoj tak jak je? Je to lepší jak píšeš než po ET? To je super, taky mám KEt poprvé takže jsem zvědavá 😉 . Ale je to fajn, bez těch OPU a hormonů atd 😀 . Tak zítra v 11hod 😀 . Jak jsi psala tam sama a zpět s Adélou a a Jeníkem 😀 . Nakonec jsem si embryoglue nenechala, nemáme prachy ☹ , tak snad to bude dobrý i bez toho 😉 . Jede se mnou tchýňa, je hodná v tom horku a zajdeme si cestou zpátky na obídek 😉 . Hezky hlaď bobíška v bříšku, ať se pořádně zahryzne 😀

pavlina1976
8. čer 2014

@karolakmn Ahoj, supe zprávy, takže si jedeš pro mimi hned po mě 😀 . To se nám to tu krásně rozjíždí 😉 . Aspoň je nás na to čekání a zavrtávání víc. 😀

pavlina1976
8. čer 2014

@martas14 Ahoj Martinko, tak co? Neříkej mi, že ta mrcha ještě nepřišla 😉 . Včera jsem se opalovala a dnes to ještě podpořím, zítra si jedu pro Adélu s Jeníkem, tak ať se jim líbim a taky dr ať tam nemá ředitelku mlíkáren 😀 😀 😀 .

olinkak
8. čer 2014

@musilka Ahojky děkuji za nabídku rady, hned ji využiji. Prosím tě, já jsem dostala na stimulaci gonal-mám si píchat 200 jednotek, zajímalo by mě jestli to není nějak moc..nebo podle čeho (kromě hormonálního profilu)stanovují tu dávku. A taky bych chtěla vědět, proč doporučují klidový režim..včara jsem byla pádlovat na raftu, tak doufám, že jsem nic nepokazila. A ještě mě zajímá co se týče toho IVF, kromě toho, že odběr vajíček se dělá v narkóze, tak to se dělá i potom ten transfer toho embrijka. A taky nevím co je zkratka KET- to je jako duhý transfer už zmraženého embrijka?? A kolik je asi tak v průměru počet vajíček, který ti odebírají?? A jak jsi zvládala píchání injekcí??Pro mě je to každodenní boj, jsem posera....a úplně se děsím toho, až mi pero, vymění za injekční stříkačku, to bude asi mega masakr pro mě. Mám totiž ještě druhý typ hormonů cetrotide, na druhu část cyklu a taky fóbii z toho, že si to mám píchnout sama. Asi je to hodně otázek na jednou, ale byla bych ráda, kdybych znala odpovědi. Děkuji moc 🙂

olinkak
8. čer 2014

@musilka Takže ještě jedna otázka na zdravotn sestřičku🙂 Jedno nebo 2 embrijka nechat dát?? Manža chce pouze jedno, aby nebyly dvojčata a já mám zase strach že jedno je málo, 2 jsou větší šance ...tak mám dilema...Jo a ještě jena otázka trochu mimo, včera jsem střílela z luku a mám šílené modřiny od tětivy, čím namazat ať zmizí a přeatanou bolet 🙂

olinkak
8. čer 2014

@pavlina1976 Ahoj Pavlínko, děkuji za přivítání, jsem ráda, že jsem tady 🙂 A doufám že i já časem budu oporou pro vás 🙂 Teď v tom zatím plavu..jsem prvnička 🙂 A strašně doufám v tom, že to vyjde na poprvé !!Ale jak to tady tak vidím, tak asi šance moc velké nejsou☹, jsem si myslela, že po tolika marných pokusech, už to konečně bude šup rup a jak vidím, tak je to opěkt běh na dlouhou trať. Mezi náma- nenávidím atletiku a dlouhé běhy 😀 😀 😀 😀 Jsem spíš sprinter 🙂 Držím palečky, ať se moc daří 🙂

olinkak
8. čer 2014

@lucijete Ahoj zlatíčko, jsem ráda, že jsi tady, alespoň jedna ze snažilek -odpadíků 🙂Držím palce, ať ti to co nejdřív klapne, ať už taky můžeme klápat jen o příjemných věcech a ne o bolesti injekcích doktorech...toho už bylo docela dost ...držím moc palečky a myslím na tebe !!! 😉

olinkak
8. čer 2014

@silvik77 Ahojky Silvi, tak to je různé, po první konzultaci tě pošlou ne genetiku, tam jsem čekala 2 měsíce, než mě vůbec vzali na odběry, pak asi měsíc jsem čekala, než byli výsledky(záleží na tom jak jsou rychlí, někdo tohle zvládne cca za 2 měsíce), já jsem měla komplikaci, tak jsem ještě musela na hematologii- takže další měsíc v čudu, pak munulogie- to trvalo cca 14 dní, pak laparka, to jsem byla do 3 týdnů...pak komplikace, pak cysta...takže než jsem se dostala do fáze stilumace sežralo mi to cca 7 měsíců....ale pokud budeš bez problémů, tak to budeš mít za 3-5měs. Já ještě pořád nemám vyhráno, teď v úterý jdu na utz a pokud bude cysta, tak se přeeruší stymulace a jsem zase na začátku....Ale ty to určitě budeš mít v pohodě, tak za 3 měsíce můžeš být na stimulaci 🙂

olinkak
8. čer 2014

@sasanka033 Ahoj sas, prosím tě, podle čeho ti dávají dlouhý nebo krátky protokol, já mám na poprvé krátky?? A jaký je v tom rozdíl..teda kromě délky stimulace....díky 🙂

olinkak
8. čer 2014

@musilka zlatíčko, mrzí mě že KET nevyšlo☹ ale za měsíc je alší pokus a to už určitě bude tělíčko na to správně nachystané !!! Neboj to půjde!!

sarkad2856
8. čer 2014

@kvetinka84 Kam by takové dálnice mizely 😉 gratuluji

sasanka033
8. čer 2014

@olinkak ahoj, zajimavej dotaz🙂 podle me se rozhoduji hlavne na zaklade horm. profilu - tj. hodnot FSH a AMH. kdyz je vyssi, tak myslim dlouhej neni vhodnej. zalezi i na veku. a taky myslim, ze pokud mas napr. prokazanou endosku, tak se zas spis voli dlouhej protokol. doktor proste musi zvazit pro a proti. no a u me to asi bylo i tak, ze prvni IVF dali kratkej a nic moc reakce, tak mi na druhy kolo dali dlouhej s vysokejma davkama. je ale otazka, zda se kvantita rovna kvalite vajec...

pavlina1976
8. čer 2014

@olinkak Ahoj Oli, to víš, kdyby to bylo tak jednoduchý, že zavedou embryjka a ty se hned chytí, tak to byla nádhera 😀 . Jj je to boj. I když dr ví víc a víc tak stejně toho spoustu ještě neví a jsou tu prostě pořád věci mezi nebem a zemí, prostě příroda si dělá co chce 😠 . Ale věříme a to je důležité že teď to prostě musí vyjít! Moc ti přeju, aby se ti zadařilo hned napoprvé a měla jsi ještě v zásobě nějaké ty sněhuláčky 🙂. Já jsem teď měla krátký protokol a zabral na jedničku s hvězdičkou 😀 . Máme 5 sněhuláčků. Ket je když máš právě mrazáčky, nemusíš už podstupovat IVF, odběr vajíček stimulaci atd. Máš jen hormony na podporu sliznice a jedeš si rovnou pro embryjko. Já si zítra jedu pro Adélku a Jeníčka 😀 . V jedenáct je mám u sebe 😉

pavlina1976
8. čer 2014

@sasanka033 Ahoj Sas, já mám prokázanou endošku a mám krátký protokol 😉 . Je to asi opravdu o zkušenostech a rozhodnutí dr a výsledků hrom profilu a věku 😕

olinkak
8. čer 2014

@pavlina1976 Tak zítra budu držet palečky 🙂, já v úterý jdu na kontrolní utz a uvidím jak na tom budu. Pavli ještě mám jednu otázku co se týče peněz....když by nevyšlo teď první IVF, co by se dělo dál...dejme tomu, že by nebyli sněhuláčci a musela bych podstoupit vše znovu, to bych zase musela platit všechno (35tis)??? Na to už opravdu mít finance nebudeme...jsme rádi, že máme na tento jeden pokus...A pak zůstaneme asi bez dětí... 😒 😒

olinkak
8. čer 2014

@sasanka033 No já už jsem měla prej dobré hodnoty hned 1DC, endometriózu mi odstraňovali v březnu(velmi malé ložsko), ale doktor říkal, že to může mít recidivu...tak nevím...Jen doufám, že pan doktor ví co dělá ...