Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
28. bře 2014

@suzik161
@jana123123 Já Jsem Marcela. Taky mám tento pokus tajně . Minulé to moje rodina věděla, ale teď jsem to nikomu neřekla. Až se to podaří, tak pak řeknu. Já Jsem dnes trochu nešťastná. Tři roky nemám Menses, počítala jsem s tím, že 10.4 jdu na vyvolávacku. Pak stimulace a začátkem května transfer. A mě dnes přišla menses, jsem zklamaná, zase se to bude protahovat. Celý rok nic a teď předtím.,.

jana123123
autor
28. bře 2014

@suzik161 ahoj moc mne tesi zuzko to je normalni ja sem tuhle akci prozivala pred trema mesici ze ma sestra porodila a je jeste k tomu mladsi nes ja a us zas zacli a kdy budu mit ja dite ze us mam na cese adtn.... tak proto jsme sli za odbornikem no a jsem zvedava co mi reknou ted by mneli byt hotovy vysledky tak se us nemuzu dockat co mi reknout jestli je u me chyba a nebo na mandzelovo strane necham se predkvapit ani tam jsem tam nezavola mam stoho trosku stracha le na jinou stranku budu vedet konecne vcem je broblem 😉 😒 😖 😔

jana123123
autor
28. bře 2014

@78marcela ja si mislim ze nemusi o vsem vedet budou pak nestasny a budou rikat ze se nic nestalo a radsi sito nechavam sama prosebe a sveruji se zuzce a ted i tobe marcelko tesi mne a vitam te v nasi diskuzi a rekni nam neco osobe 😉 🙂

suzik161
28. bře 2014

@78marcela tý jo, buď na druhou stranu ráda, třeba by se to teď mohlo podařít bez IVF, když máš menstruaci. Teď ti to přijde jako dlouhá doba, ale věř mi strašně rychle to uteče. V lednu jsem si říkala, když se nám to nepovedlo, že 3 měsíce jsou hrozně dlouhá doba a já to nevydržím, do dalšího pokusu. Dneska mi to přijde strašně rychlé, už za 3 týdny možná injekce, neskutečně to letí. 😉
@jana123123 ahoj, také mě těší, švagrová je také mladší, ale jednou mi tu někdo řekl, buď ráda že má první dítě ona, aspoň nebude veškerá pozornost na tobě. Dneska jsem za tuhle radu moc ráda, vím že až se nám to povede, nebudu mít za sebou nikoho, kdo mi bude do toho kecat a radit a já si budu svoje mimčo vychovávat jak budu chtít. Bude to můj malý frája 😀 nám doteď neřekli, kde je pravda, manža má spermie v rámci možností, není jich tolik, jsou na hraně, ale na oplodnění to je. Já se léčím se štítnou žlázou, ale doktor tvdrí, že když je léčená, neměl by být problém. Tak uvidíme, když se nepovede tento pokus, chci zkusit imuno i genetiku. Tak uvidíme. Holky držím nám všem palce, musí se to přeci zlomit!!!

jana123123
autor
28. bře 2014

@suzik161 ahoj zuzko nam jeste taky nereli kde je problem ale ja vim ze to bude asi mozna u mne nobo mimu mandzelovi rekli ze sperma uplnym poradku a dostacujici na oplodneni a me jeste nic nerekly nebo kdys jsem.bila poprve u pane doktora tak jsem menstrulovala tak me nemohl vysetrit ale aspon mne poslal na krev a ted jdu 2.4 . Na prohlidku no tak nevim ale chtela bych aby se to us nekam hnulo do predu jo mas pravdu ze aspon se nam nebudou plist do mimca je to nase vec jak bude vychovan adtn... a jak ho mame prebalovat a tak dal mamka porad rika sestre musis to tak delat a ona us je stoho na palici tak to bych taky nechtela a jsem radaze otom nevedi ze se snazim otehotnet u mnele nebo by se hned vyptavali kde je problem a tak dal a nato nemam nervi jim porad vysvetlovat situaci aspon ze jsme si na modrym konikovi vsechny baby rovni tak to jsem rada ze to jde u tebe tak jak si prejes 🙂 a us vis kolik by sis dala vajicek jedno a nebo dve ja bysem se nebranila k tomu abymi dali dve aspon je vetsi sance na oplodneni aco si ty otom myslis zuzko 🙂 a zatim se mnej a davej na sebe pozor a dej vedet jak si dopadla ju

karolakmn
29. bře 2014

Včerejší ultrazvuk vajíček nebyl nic moc... Zatím jsou malinký tak mám přijít v úterý... To už bude 10dc tak si myslím ze to už půjde pak raz dva... No jsou to nervy už ted natož az budu čekat na výsledek...

suzik161
29. bře 2014

@jana123123 Přesně tomu se vyhneme a za to jsem ráda. Při prvním pokusu jsme si nechali dát jedno, víc nám jich taky nezbylo. Má to ale jednu výhodu, protože nám tím pádem pojišťovna zaplatí 4 pokusy. Takže na první pokus bych zvolila jedno, ale hodně záleží taky na věku a stavu embrya. Taky jsem teď přemýšlela o dvouch, ale mám kamarádku co má dvojčata a říká, že je to opravdu mazec a že už toho má dost, holkám je necelý rok. Prý si přijde jak robot, myslím, že to nechám na doktorech, co nám řeknou. Když řeknou jedno dáme jedno jinak dvě. 😀

martas14
29. bře 2014

@suzik161 ahojky jsem Martina, vidím,že budeme asi začínat na stejno, já si jdu taky kolem desátého pro gonal, zatím mám nasazený utros a už jsem od posledně zapomněla jak je protivné to jeho vytikáni 😝 je to taky náš druhý pokus, my máme problém se spermiemi, musíme k nim operativně 😒

martas14
29. bře 2014

@karolakmn tak to ti asi zvedli trochu dávkování né? Ale tak desátý den je ještě čas, určitě to krásně doženou a budou kvalitní 😉

78marcela
29. bře 2014

@suzik161 mas pravdu, leti to, desateho se uvidi, co mi reknou. Jak to ma byt tak to bude i kdybych se na hlavu postavila.
@jana123123 Jani, to je pravda, ze to u prvniho ditete rodina vice proziva. Me to nejdriv mrzelo, ze moje mladsi sestra ma dite a ja ne, ale ted uz me to nemrzi, jeto tak jak rikas. Aspon to nebudou tak prozivat a kecat mi do vweho, az to prijde.
Me budou davat dve, mam zamrazene po dvou a posledni davku po trech.

jana123123
autor
29. bře 2014

@suzik161 tak to mam i ja premyslim odvou a nebo jedno to jeste prene nevim ale nebranim se aby byli dve vajicka tak aspon budou dvojicata a kdys mazec tak poradnej aco jsi dnes delala 🙂

jana123123
autor
29. bře 2014

@78marcela a aha tak to jo ja jeste nemam vubec zamrazena vajicka ale muj mandzel se me nato zeptal tak se mu jeste nerekla kolik dame jestli jedno a nebo dve ale stejnak se tesim ze us se to hne do predu aco jak ses dneska mnela 🙂

suzik161
29. bře 2014

@jana123123 já jsem dopoledne vařila a odpoledne jsem byla s manželem na baráčku. Stavíme baráček, snad příští týden bychom mohli začít obkládat koupelnu, těším se na něj, až tam bude moc být. Odpoledne jsme si udělali s manźelem radost a koupili zmrzku a šlehačku.. To byla mňamka 😀

jana123123
autor
29. bře 2014

@suzik161 tak to ti verim a jak dloho stavite dum anebo predelavate ja sem dneska bila ze psem na projizdce a pak jsem podvecer prisla domu a koukala na tel as tak nic moc no my bidlime taky v baracku mame vse us hotovy skoncili jsme predstavbou minuli rok ale taky to bila prace novi omytky a dlazba a tak dal no znas to nemusim ti vypravet 🙂

suzik161
29. bře 2014

@jana123123 stavíme novostavbu, bude to letos 3roky a už finišujeme,na Vánoce tam chceme již být

jana123123
autor
29. bře 2014

@suzik161 tak to je dobre ne my a predelavaly dva roky taky mne to stalo hodne namahy a starosti a i radosti bila jsem poc stastna kdys jsem tam poprve spala bilo to nejhesci pocit zivote madzel prinesl vino a veceri uvaril je to krasna spominka na nasi prvni noc v nasem novem byte

karolakmn
29. bře 2014

@martas14 nezvedli... tak uvidime... hlavni je vysledek

cicinky
30. bře 2014

Ahoj holky, tak u nás je stav takový, že po 3 letech úsilí už konečně máme z části vyřízené zatýkání do bytu střešním svodem, a tím pádem i větší rekonstrukce bytu jsou za námi, jediné místo, kde zatím odmítám cokoliv dělat je dětský pokoj, dokud nebudu těhotná 🙂, bydlíme v menšin paneláčku, dá se říci, že v poslední zeleňi Liberce, baráček to bohužel není, ale co není, může být, určitě nechceme celý život strávit v paneláku 😉
Jinak můj stav po OPU je stále 10 vyvíjejících se embryí, jen jedno se nám trošku zpomalilo 😒
Takže v úterý na apríla transfer 😀

78marcela
30. bře 2014

@karolakmn Ahoj. Já myslím že nemusí zvedat dávku. Já jich měla asi 15 taky malých, zvedli dávku a při OPU jich bylo naráz 33. Takže ony určitě dozráji i tak.
@suzik161
@jana123123 Je to hezký když spíš poprvé ve svým, vid. My si takhle koupili byt, celý jsme ho predělali a bylo to fajn tam byt potom když to pak bylo podle našich představ. Ale taky chci domek, máme koupený pozemek, tak uvidíme. Byt zatím stačí, cítíme se tam dobře. Ale když budou děti, bude to pro nás už malé. Tak pak asi domeček.
@cicinky. Tak moc blahopřeji, jsi tady mezi námi první na transfer. Budeme moc a moc držet pěstí ať zahájís vlnu těhotenství a jsou //

cicinky
30. bře 2014

@78marcela díky díky díky, ty už víš své termíny, nebo ještě nestimuluješ? 🙂

dagin
30. bře 2014

Ahoj holky! Tak já stimuluji naše druhé IVF. Z 1. před 7 lety máme dvojčata. Zítra mám UZ a ve středu/čtvrtek odběr vajíček. Trochu se bojím hyperstimuluce, ale ve čtvrtek mi snížili jednotky, tak snad to bude ok. A pokud bude vše ok, necháme zavést opět 2 embrya ... dvojčata jsou náročné, ale zvládli jsme jedny, tak případně zvládneme i druhé ... 😉

catchulinecka
30. bře 2014

@dagin jééé, to je super že máte dvojčátka a moc přeju štěstí v dalším pokuse 🙂 já jdu zítra na ET a s manželem jsme taky chtěli dát dvě, ale prý doktor že nevidí důvod, že jsem mladá a že to prostě nedoporučuje ☹ a tak asi dáme na jeho rady. Vy jste se rozhodli sami a doktoři vás nijak neovlivňovali? Děkuju 🙂

78marcela
30. bře 2014

@cicinky já ještě nestimuluji. Teprve 10.4 jdu na konzultaci, takže když všechno půjde dobře, půjdu na Ket v první polovině května. Holt dřív nemá nikdo z doktorů volno v mém CAR. Ale věřím že to tak má byt. Říkala jsem že půjdu na jaře, a najednou jsem měla živý sen, ale hrozně moc živý, že jsem v náruči držela dceru.. Tak jsem řekla že to je znamení a zavolala a objednala se. A hrozně tomu věřím že to teď vyjde.

78marcela
30. bře 2014

@dagin no to je super, že chceš i druhé dvojčata. Tak držím pěstí. Já mám zamrazeno po dvou , tak je taky možnost dvojčat. Ale trochu se toho bojím. Kamarádka taky čeká dvě.

dagin
30. bře 2014

@catchulinecka Tak já chodím k Dr. Křenkovi ve Zlíně a bavili jsme se o dvou .... a nic nenamítal, tak s tím počítám.

78marcela
30. bře 2014

@catchulinecka držím pěstí pro štěstí ať se zítra vše zadarí a ať se miminko zavrtá a nepustí se až za devět měsíců.

catchulinecka
30. bře 2014

@78marcela jsi moc hodná!!! děkuju za podporu 🙂 a já zase věřím tomu tvému snu a že ten květen bude pro tebe šťastný! 😉

karolakmn
30. bře 2014

Kdo z vás tady už stimuluje? Me čeká v úterý ultrazvuk a pak odběr... Máme prodlouženou kultivaci a icsi... Už se těším az mi tam mimi vrátí zpět ale to čekání po tom bude asi hrozny... Jak jste to holky zvládali ty co to mate už za sebou... Ja po iui na to myslela nonstop

martas14
30. bře 2014

@karolakmn tak když ti nezvedli dávkování, tak se jim určitě zdály akorát, tak jen tak dál, už se ti blíží opu a zase bude jedna meta za tebou 😉 já začínám stimulovat až tak za těch deset dní, zatím mám akorát utrogestan a synarel....no to čekání je hrůza, poprvé mi to moc nepřišlo, protože jsem i chodila do práce a pak jeli s manžou na výlet na tři dny, takže to tak nějak uteklo, ale jinak je to čekání dlouhé to je fakt 😝

martas14
30. bře 2014

@dagin tak to je krásny mít doma dvojčátka a přát si klidně další, je vidět že budeš dost pohodářka 😉 to je fajn, my budeme taky určitě dávat zase dvě, poprvé jsme dávali dvě a chytlo se jedno, tak uvidíme co se zadaří teď, hlavně ať se povede ...