Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
27. bře 2015

@jesie28 taky počítám s tím že budu rodit dřív. Hlavně ať je malá v pořádku, ať to není moc brzy. Včera jsem koukala na ty moje rizika předčasného porodu kvůli té preeklampsii a dvakrát veselo mi z toho nebylo. No co už, musím se modlit aby vydržela co nejdéle v bříšku.

knedlicek86
27. bře 2015

@hahebu Právě mi volali z CARu a výsledky bohužel negativní ☹ Můžu vysadit léky, objednala jsem se hned na pondělí na konzultaci...

zuhra
27. bře 2015

@78marcela sleduju te a držím moooc palce!!!

78marcela
27. bře 2015

@zuhra jsi hodná, taky na tebe často myslím, je něco nového, co ty výsledky, už máš?

78marcela
27. bře 2015

@knedlicek86 tak to je mi líto ale je fajn že jdeš hned dal bojovat.

knedlicek86
27. bře 2015

@78marcela Musím... ale ten měsíc si dám pauzu určitě, musím se s tím trochu srovnat... A tobě se zadařilo na poprvé? Nestíhám ty diskuze sledovat...

78marcela
27. bře 2015

@knedlicek86 ne. Až šestý pokus. Respektive 5.pokus byl také úspěšný ale v 9.týdnu to mimi vzdalo a já musela na revizi. Teď už to snad vypadá dobře.

knedlicek86
27. bře 2015

@78marcela Uf, přečetla jsem si tvůj článek, jak to vše začalo a dál probíhalo... Své sis už vybrala, teď už bude jen dobře a radost z miminka 🙂

78marcela
27. bře 2015

@knedlicek86 jejda na ten článek už jsem skoro zapomněla, měla bych ho zaktualizovat, tolik se toho mezitím odehrálo..
@knedlicek86

apolla
27. bře 2015

@78marcela mužů se zeptat,kde bych si mohla tvůj článek přečíst?

hahebu
27. bře 2015

@knedlicek86 to mě mrzí ☹ jak to, že byl test pozitivní??

knedlicek86
27. bře 2015

@hahebu Byl pozitivní od 9. dne po ET a postupně slábnul... Holt se bobek neudržel ☹

knedlicek86
27. bře 2015

@78marcela To určitě, ať si všichni můžeme přečíst i ten šťastný konec 😵

78marcela
27. bře 2015

@apolla mam ho v albu a je stary, z roku 2010, kdy jsme s ivf zacali, jsou to jen popsane prvni tri pokusy.
Ale pokud chcete nacerpat silu a energii, doporucuji precist clanky od me spolubojovnice z reprofitu bellka, tady odkaz https://www.modrykonik.cz/blog/bellka/?post_type=3
Zacnete odspodu cekani na zazrak. To je pro mne vzor, od ni jsem cerpala odvahu, kdyz se mi nedarilo a viru, ze kazdy se jednou docka...a radim, pripravte si kapesniky, protoze ja u toho bulela jak zelva..
@knedlicek86

knedlicek86
27. bře 2015

@78marcela Marcelko, přečteno vše ☹ Hrozný příběh se šťastným koncem... Její vnitřní síla byla neskutečně obrovská... A manžela samozřejmě taky. A ty doktory v Ostravě bych někam nakopala... 😠 Jinak i já chodím do Reprofitu a Dr.Machač mi první ivf zachránil... i když nedopadlo... Hodně mě i manžela ten příběh povzbudil...

78marcela
27. bře 2015

@knedlicek86 prvnivetsinou nedopadne, jsou sicevyjimky, ale moc jich neni. Jsi v tech nejlepsich rukach,Machac je frajer. Ja sice osobne s nim zkusenost nemam, ale cely tym je fajn.

knedlicek86
27. bře 2015

@78marcela Já jsem u něj byla jen jednou, když si ostatní nevěděli rady a chtěli mi ivf stopnout. Jinak chodím k Dr. Vrublovskému... Můžu se zeptat, zkoušela jsi po ivf nějaké vitamíny nebo něco na pročištění organismu?

78marcela
28. bře 2015

@knedlicek86 no je fakt že před pátým a šestým pokusem jsem pila vítatonic. Doporučila mi to kamarádka a bylo to i na doporučení naši gynekolozky. I u pátého i šestého pokusu jsem otěhotněla. Ale nevím zda pomohlo jenom tohle. Před pátým pokusem mi dělali hysteroskopii a myslím že ta také přispěla. Ale je pravda že ten vitatonic má podobně složení jako nosifol ale zatímco ten mi vůbec nepomohl, tak po 2-3 měsících užívání vítatonicu jsem dostala ms, kterou jsem neměla skoro tři roky. Takže určitě na pročištění dobrý. Takže možná kombinace obou postupu.. Nevím. Myslím že hodně pomohla i ta hysteroskopie.

knedlicek86
29. bře 2015

@78marcela Marcelko, dívala jsem se na ten Vitatonic a moc recenzí jsem na něj nenašla. Zkusím asi Calibrum babyplan, o tom jsem se dočetla více. Ale děkuji. Jinak já jsem byla v září na LPS a hysteroskopii, děloha je v pořádku, jen ty srůsty na obou vejcovodech.

knedlicek86
29. bře 2015

Holky, kdy jste dostaly MS po vysazení léků? Poslední jsem měla v pátek ráno a stále nic...

78marcela
29. bře 2015

@knedlicek86 on se totiz neda normalne koupit v lekarnach. Za me s tim urcite spokojenost, pred otehotnenim, ted beru femibion jak jsem tehotna, primo pro tehule.

hahebu
29. bře 2015

@knedlicek86 já 3. den po vysazení. Ale říkali, že to má být do deseti dnů.

jesie28
29. bře 2015

Holky na co se vymluvit v práci, když chceme jít na KET? Říkala jsem si, že bych to zkusila zahrát na to, že musím jít na odstranění cysty. Ale jsou i zvědavky, co se nebojí na cokoliv se zeptat. Manžel mi říká, že je mám odpálkovat, ale já se neumím hned na nic vymluvit. Když budu mít marodku, tak se budou ptát s čím marodím. O ketu nikomu říct nechci. 😒

hahebu
29. bře 2015

@jesie28 "nezlob se, mám zdravotní problémy a nechci o tom mluvit. " ať si myslí, co chtějí. Pokud to nechceš říkat, neříkala bych nic. Až se jednou dozví pravdu, ještě ti budou mit za zlé, žes jim lhala...

monak85
29. bře 2015

@jesie28 Já řekla že jdu na zákrok a ještě teď to pořád říkám, sice už si o tom každý myslí sve, když tam nejsem už dva měsíce, ale dokud nebudu mít vyšetření na genetice za sebou, tak jim do toho nic není. 🙂

lloupacek
30. bře 2015

@jesie28 vymluv je spousta, budto to muze byt vymluva ne-nemocenská - typu, musím s dědou k lékaři nebo něco vyřídit, anebo nemocenská typu - prohlídka na gyndě, daruješ krev ten den a budeš ležet potom, nebo ráno napíšeš že ti není dobre a zustavas doma .. a dopredu nikomu nic rikat nebudes ... vzdycky se da vybruslit 😵

jesie28
30. bře 2015

@hahebu
@monak85
@lloupacek Holky díky. Když jsem byla poprvé na IVF, tak jsem hned šla na marodku už při stimulaci. Ani nevím, co jsem tehdy v práci řekla. Nikomu nic říkat nechci. Je to moje soukromá věc a nepotřebuju, aby se to rozneslo, když ani někteří z rodiny to neví. Už tak je to pro mě těžký, co všechno musí člověk podstupovat. ☹ Však to znáte...

hahebu
30. bře 2015

@jesie28 my teda šli s pravdou ven, v rodině, mezi přáteli i v práci. Neumím lhát. Moc se o tom s nikým nevybavuju, ale pravdu říkám. První pokus jsem se snažila v práci okecat a vylezla jsem z toho jako ulejvačka... Ale pokud to nechceš říkat, tak radši než lhát, odpálkovat ostatní, že si řešíš svoje věci a nikomu do nich nic není.

lloupacek
30. bře 2015

@jesie28 myslim, ze takovy klasicky " mám lítání po doktorech" je v pohodě a snad budou mít ostatní tolik taktu, že se tě nebudou vyptávat s čím a proč 😀

apolla
30. bře 2015

já to taky říkám na férovku, máme ale skvělý kolektiv, kolegyně jsou mi zároveň kamarádkami, takže o všem ví a drží mi pěsti