Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

suzik161
4. zář 2014

@78marcela já mám doporučení, abych si nechala taky odebrat krev na gen na cystickou fibrózu, jako má manžel. V pátek jedeme na imuno a pokud tam nic neobjeví, tak budu chtít genetiku znova. Sedačku už jsem reklamovala, dneska jsem to ještě nafotila a poslala jim, aby mě nenařkli, že jsem to udělala já. Bylo to zabalené a nebylo to vůbec vidět. Ještě jsem jim napsala mejla, že pokud to nevyřeší do 14dnů, tak budu odstupovat od smlouvy. No uvidíme, když se daří, tak se daří.
Co ty??

78marcela
4. zář 2014

@suzik161 mě teď docela fajn. Dnes jsem skončila svůj první pracovní týden, tedy co se týká výuky na základních školách. Teď večer jsem si udělala test a je moc hezký. Sice pořád není čárka jako kontrolní ale už je dost intenzívní, už se ji docela blíží. Tak snad je to dobré. Přemýšlela jsem zda jít zítra na krev ještě ale když sílí, tak nepůjdu asi. Možná v pondělí.

zelvicka111
5. zář 2014

@78marcela Ahojky, dlouho jsem tu nebyla a teď dočítám a koukám, že ti můžu gratulovat ! Paráda, moc gratuluji a držím pěsti !

78marcela
5. zář 2014

@zelvicka111 děkuju. příští pátek jdu na utz, tak snad to bude všechno v pořádku a gratulace budou na místě. Tobě tam ty týdny krasne skáčou, to je fajn. Za chvíli už budeš mít mimi doma.

zelvicka111
5. zář 2014

@78marcela nautz bude určitě vše v pořádku a uvidíš, jak tluče srdíčko 🙂
JJ mě týdny už docela utíkaj. Už mě malá okopává jak může 🙂

suzik161
11. zář 2014

@78marcela zítra na tebe budu moc myslet, chci slyšet jaké máte krásné srdíčko. My jedeme zítra pro výsledky imuna a doufám, že nám něco řeknou, mám trochu strach, že nic nenajdou 😒

78marcela
11. zář 2014

@suzik161 určitě najdou, nebo třeba ne, protože to bylo v té genetice, tam přece něco našli, ne? Tak na tebe budu taky myslet...já měla naštěstí dnes v práci den otevřených dveří, tak jsem nestihla byt nervozní...ale snad bude vše ok...

suzik161
11. zář 2014

@78marcela máš pravdu našli, manžel má gen pro cystickou fibrózu, ale to není důvod naší neplodnosti. To přišlo v tom dopise, jen na nás musí víc nahlížet, když otěhotním, dítě by mohlo být postižené. nebuď nervózní, neprospívá to miminku!!! 😉

kvetinka84
11. zář 2014

@78marcela také na zítra držím palce, ať je srdíčko. My dneska byli na velkém UZ a vše je v naprostém pořádku, miminko je zdravé a je to holčička. Tak budeme mít doma páreček 😀

78marcela
11. zář 2014

@kvetinka84 tak to je krásné, to se hezky povedlo. A jak se bude jmenovat?

kotcheva
11. zář 2014

@78marcela ahojky Marci, take drzim palecky, at je na zitrejsim utz vsechno v poradku🙂.

dagin
11. zář 2014

@78marcela uff .... dlouho jsem tu nebyla a takové krásné novinky tu jsou! Posílám obrovskou gratulaci a přeji už jen samé pozitivní zprávy 🙂.

78marcela
12. zář 2014

@kotcheva moc děkuji. Budu informovat.

78marcela
12. zář 2014

@dagin děkuji. Snad to bude dnes dobré a všechno v pořádku.

78marcela
12. zář 2014

@dagin
@kotcheva
@kvetinka84
@suzik161
@zelvicka111 tak máme holky srdíčko a já jsem strašne šťastná.

dagin
12. zář 2014

@78marcela velka gratulace!!!! At krásně rostete a dávej na sebe pozor 🙂

lucijete
12. zář 2014

@78marcela To je krasna zprava!!!!!! Mooooc gratuluju! Uzivej si to!!!!!

78marcela
12. zář 2014

@dagin
@lucijete moc děkuji. Snad to bude mít i nadále dobrý průběh.

kotcheva
12. zář 2014

@78marcela marci, ted uz opravdu a nahlas moc gratuluju!!! 🙂. Hlavne, at se miminku i nadale dari. Bud na sebe opatrna a hodna😉

78marcela
12. zář 2014

@kotcheva já jsem na sebe ale na ostatní moc ne. Dnes se mě doktorka ptala jestli mám nějaké nevolnosti, já řekla smutně že ne a že jsem se na ně těšila jako na potvrzení těhotenství a nic. Po ultrazvuku jsem se hodila do klidu, že se mimi vyvíjí i když zvracet nebudu. No a teď večer jsem vyzvedla přítele na nádraží, a ucítila jsem jakýsi pach jako z dílny z fabriky, jako nějaký motorový olej, v ten moment se mi udělalo tak zle, že jsem měla co dělat abych ho nepo... Ještě teď mi je zle ani se ke mě nesmí přiblížit, i když už si dal sprchu. Jen polykám sliny a snažím se udržet žaludek na místě. Tak takové měl přivítání chudák můj malej po týdenní dřině. Takže žádné jídlo, to mi nevadí, ale smrad z dílny strašne. Je to jasné, cekam holku🙂

kotcheva
12. zář 2014

@78marcela tak tos me pobavila🙂. Ja taky znovu cekala na nevolnosti a taky nic... Ze zacatku me to zneklidnovalo, ale uz to preslo😉. Ted cekam na 22.9. , kdy pujdu na genetickou konzultaci a odber plodovky. Doufam, ze bude vse ok. Necham si i potvrdit pohlavi - i kdyz tusim, ze je to dalsi holcicka. Mimochodem - podle ceho usuzujes, ze kdyz ti vadi smrad, bude to holka? To je nejaka babska rada? 😝

78marcela
12. zář 2014

@kotcheva to je muj logicky usudek, je malo zenskych, kterym voni benzin a dilenske motorove oleje. I kdyz tedy to bylo mysleno s nadsazkou 😉
Me to nikdy nevadilo, kdyz jsem sla v nejake firme tlumocit do provozu k cnc masinam, ale kdybych tam mela jit ted, tak nevim nevim. A to ucim kazdy patek ve strojirnach, dnes jsem tam kvuli kontrole nebyla, ale smrdi to tam uplne stejne, tak jsem zvedava na pristi patek...

78marcela
12. zář 2014

@kotcheva jinak si musim nastudovat, co me ted ceka vsechno za vysetreni. O ivf vim za ty roky uplne vsechno, ale co me ceka po dvou carkach, k tomu jsem se nikdy nedopracovala. Z ceho usuzujes, ze to bude holka? A jaka geneticka konzultace?

kotcheva
12. zář 2014

@78marcela studuj, studuj🙂. no, byla jsem na tom jako ty - ivf jsem mela v malicku, ale kazda kontrola u doktorky znamenala prekvapeni😉. Me posilaji na genetickou konzultaci kvuli vysledkum screeningu - ne ze by vysly spatne, ale do toho vysledneho skore se promita faktor veku, ktery skore v mem pripade dost "zhorsi". A navic kdyz doktorka vi, ze jsem tehotna po ivf, hodne mi to doporucovala. Nevim, jestli je to "povinne", ale ja jsem priznivcem toho radeji vedet... Sice rozbor plodove vody rozhodne neodhali vsechny mozne geneticke poruchy, ale budu mit jistotu, ze dite nebude mit downuv syndrom atd. Toz asi tak🙂

kotcheva
12. zář 2014

@78marcela jinak na holku usuzuju jen pocitove🙂. Navic podle povery, ze holky berou krasu🙂. Vypadam fakt hrozne, strasny vlasy, kruhy pod ocima, nejak mi vylezly vrasky - jako fesanda si rozhodne nepripadam😉.

78marcela
13. zář 2014

@kotcheva ja tak pocitove mam spise od zacatku kluka, i kdyz posledni tyden sem tam padne myslenka na devcatko...ale asi vic porad to citim na toho kluka. A uz se tesim, az tobudu vedet🙂

kotcheva
13. zář 2014

@78marcela to jsem zvedava🙂. Ja mela u Elisky taky pocit, ze to bude kluk😉. Nechapu a zaroven obdivuju ty, kteri si pohlavi miminka nechaji jako prekvapeni... Je to vedet chci🙂

zelvicka111
13. zář 2014

@78marcela Ahoj, tak to je skvělé ! Moc moc gratuluju ! Teď už bude všechno v naprostém pořádku uvidíš 🙂.
K tomu pohlaví, od začátku jsem to nechtěla vědět vůbec a první měsíc jsem si myslela na holčičku,ale pak jsem byla přesvědčená, že to bude kluk a tak jsem na screeningu neodolala, když paní doktorka řekla jak je to krásně vidět a hele ona holčička 🙂

kvetinka84
13. zář 2014

@78marcela Strašně moc ti gratuluju, opatruj se a ať vše probíhá bez komplikací a užíváš si těhu🙂

78marcela
14. zář 2014

Ahoj holky. Dneska takový mizerný den. V poledne jsme si chtěli zajet s přítelem na oběd a při couvani z parkoviště jsem vrazila do projíždějícího auta. Odřela jsem mu celý bok a promackla dveře. Hrozně jsem se lekla. Tak jsme to sepsali a půjde to přes pojišťovnu. No a odpoledne jsem zjistila že zemřela moje spolužáčka z vysoké, co spolu teď studujeme. Teda ona už se statnic nedočkala. Takže druhý šok. Tak doufám že Vikisek ty dnešní nervy přežil. Ach jo. Moje první nehoda za celý život a zrovna teď.