Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

pikvik1
8. dub 2015

@78marcela Tak já to mám podobně a vidím to tak na ten 5. den 🙂

apolla
8. dub 2015

tak já jsem byla včera na dilataci čípku a děložního hrdla, vše v pořádku. Ode dneška pícham puregon a jím prednison a listovku ( i když tu jím už dlouho). Takže všechno začíná, příští úterý kontrola vaječníků a uvidíme, jak to bude dál. Ale jak to tak vypadá, tak nakonec do diskuze zapadnu a ivf bude ještě v dubnu - počítala jsem až 1.5. 😉

pikvik1
8. dub 2015

@apolla Tak to je super 🙂 Duben neřeš 🙂 Hlavně, ať je to brzo a úspěšnéé!

lloupacek
8. dub 2015

tak už čekám na ms jak na smilování boží, abych mohla začít stimulovat. už at přijde mrcha červená 🙂

annna79
8. dub 2015

@lloupacek
Vykoupej se v horké vodě.Napař se 🙂

knedlicek86
8. dub 2015

@lloupacek Nalož se do horké vany a dej si skleničku červeného a na druhý den je tu 😀 Já to tak udělala po vysazení a pomohlo 🙂

pikvik1
8. dub 2015

@lloupacek
@knedlicek86 Já metodu horké vany a červeného vína kdysi testovala...asi týden 😁😁😁 Na ms to nepomohlo, ale vůbec to nebylo špatný 😉

hahebu
8. dub 2015

@pikvik1 já teda ve vaně raději víno bílé, ale i s tím červeným to nemůže být k zahození 😀 Dobrá metoda 😉

apolla
8. dub 2015

a já doufám, že už tak 10 měsíců minimálně nepřijde 😉

petapal
10. dub 2015

@78marcela ahoj muzu se pridat .Ja jedu ted 15.4. Pro hormony a kolem 20.4. To mam taky dostat tak zacnu pichat hormony.Jdeme po 4letech na ICIS .Predtim zavedeny dve a ani jednou nevyslo.

petapal
10. dub 2015

Onkouvam se ctu od konce a od zacatku a ted si vsimla.ze jsem odpovidala na rok 2014 uz blbnu

78marcela
10. dub 2015

@petapal to máš úplně jedno. My jsme začaly duben loni a teď jsou tu nové holky, co jednu duben teď. Hlavně hodně štěstí přeji.

jesie28
11. dub 2015

@78marcela jé Marcelko ty už jsi skoro v půlce. To utíka. 😉 Já čekam na MS a rozjedeme KET. Snad se ty embyjka podaří v pořádku rozmrazit. Mám strach protože všude čtu, že nemají na Obi dobrou zkušenost s rozmražováním. Měla jsme tam dvě a ty se nevyvíjely. ☹ Teď teda dobírám Biseptol na prochlazený močák, tak snad to nebude vadit.

pikvik1
11. dub 2015

Děvčátka, mám jednu trošku blbou otázku...zavádím teď Utroš 4-0-4. A když mám jít v pondělí na Ket (v 11hod), mám ráno zavádět?? To bych pak ale od něj byla "špinavá"....já teda nevím...

jesie28
11. dub 2015

@pikvik1 já jsem ráno nedávala, taky bych si připadala blbě 😅

pikvik1
11. dub 2015

@jesie28 Že jo 😊 Mám dát něco jak přijdu domu nebo až večer? zas ať nejsem bez utroše celej den....

jesie28
11. dub 2015

Já jsem zavedla někdy navečer a ráno už ne. Nikdo nic z doktorů neřekl. Já jsem teda měla zavádět jen po dvou tabletách. 😉

jesie28
11. dub 2015

pikvik1@jesie28 jinak po KET asi až přijedeš domů. Nebo já bych to tak udělala.

jesie28
11. dub 2015

@pikvik1 Po KET bych asi zavedla až bych dojela domů 😉

78marcela
11. dub 2015

@pikvik1 já bych zavedla. Mě to tedy aspoň v car říkali. Zavedla bych v sedm ráno, třeba, dost se vstreba a pak bych se pořádně osprchovala a šla na transfer.
@jesie28 držím moc pěsti ať se rozmrazí a udrží. Mě to moc neutíká, zda se mi že ty týdny skáčou u druhých rychleji jak u mě🙂 teď ve čtvrtek jdu na velký utz, tak snad bude vše ok.

pikvik1
11. dub 2015

@jesie28
@78marcela
Dobře holky, děkuju 😊
Marci buď ráda, ještě ti bude bříško chybět 😉 Držím palce, ať je vše v nejlepším pořádku!!

pikvik1
11. dub 2015

@jesie28 Tfuj tfuj na rozmražení!!!!

danov84
12. dub 2015

Ahojte holky 🙂 jsem tu nová a chtěla bych poprosit o pár rad.10.4 jsem si jela do Reprofitu pro gonal, od úterý budu stimulovat, a koncem dubna bude transfér oplodněného vajíčka. Ale mám takový problém. V práci se po mně hodně vozí ředitelka a psychicky mě deptá. Ví, co budu podstupovat a přijde mně, že mě chce dohnat, abych dala výpověď. Já jen doufám, že se zadaří. Pošlou mě po IVF na neschopenku - rizikové těhu? Bojím se, aby nebyly skrz moji "teď" narušenou psychiku nějaké komplikace a neublížilo to mrňouskovi. Jsem tam přes rok a půl, mám smlouvu na dobu neurčitou a vyhodit mě, to nechce,skrz odstupné.proto tahle varianta deptání je pro ni jednodušší. Nebo myslíte, že by se dala nějak domluvit PN od oplodnění? Už jsem fakt na tom špatně. Týdně 4kg dole, než jdu do práce, jen bliju a jídlo vidět? Jsem tam zas ☹ děkuji vám za rady

hahebu
12. dub 2015

@danov84 Jejda, to se nenech takto deptat! Já třeba měla neschopenku od prvního dne menses, prostě jsem doktorovi řekla, že tu stimulaci těžce nesu a on to vůbec neřešil, vystavil neschopenku a na nic se neptal. Jestli máš začít v úterý stimulovat, tak si klidně zajdi za doktorem, ať ti ji napíše!
Jinak neboj, ve stresu jsme všechny, co podstupujeme IVF a i přes to se některým daří 🙂 Výpověď určitě nedávej, nenech se zlomit! Takto deptat by ses neměla nechat v žádném případě, ani když nepodstupuješ IVF. Držím palce, jak s IVF, tak s prací 🙂 Hoď se do klidu, ty nervy teprve přijdou, tak ať máš dost sil!

annna79
12. dub 2015

@danov84
Můj případ 🙂 jsem na neschopence od gynekologa.Normálně se nedává v Car se lze domluvit od opu.Na ,, neplodnost" neschopenku nedají tak mi to bylo řečeno.Neno můźeš k praktické a pak se neschopenka převede.já taky doufám, že to vyjde.jedtli se vrátím bude to peklo ☹
Teď musíš být v klidu.

danov84
12. dub 2015

A to se děsím teho, jak budu muset jet 2x v týdnu na utz. Jak zas bude problém mě pustit z práce, že chuderka kolegyňka,která je na půl úvazku bude sedřená. Mimochodem jsem v pátek jela do brna z pv a v 11 jsem musela být zpátky a pak jsem teda ještě v 1 musela pustit kolegyňku domů a zůstat tam místo ní do 4. Defakto si tu propustku naddělat 🙂 Já se tam nechci vrátit ani po rodičáku. Miluji svoji práci, ale ne s takovou nadřízenou. 😖
Annna79 a s čím jsi na neschopence,jestli se můžu zeptat?
hahebu, pak zase půjdeš po stimulaci do práce?

hahebu
12. dub 2015

@danov84 Já jsem doma od prvního dne menses (mám neschopenku na neplodnost z CARu) až do těhotenského testu. U mě zatím teda vždy negativní. Ale stalo se mi, že mě nechal doma i po testu, protože jsme na další měsíc plánovali KET. Takže jsem byla doma třeba 2 a půl měsíce v kuse s neschopenkou vystavenou v CAR. Absolutně bez problémů.

danov84
12. dub 2015

Holky, teď jsem na stránkách Reprofitu četla, že neschopenku dají na požádání, před stimulací, nebo po punkci, prostě na vyžádání. 🙂

lloupacek
12. dub 2015

Je tu nekdo kdo ted nekdy taky zacal stimulovat? Gonal - cetrotide - luveris....

apolla
12. dub 2015

@danov84 taky to mám v práci na prd. Ale řekla jsem si,ze se nenecham jedním blbem tak rozhazet.,i když je to boss. Tento týden ale zustavam doma,začalo me bolet v podbrisku,celkem slušný tlak na stranách,asi jak folikuly rostou. Takže si dam týden klidek,jsem u rodičů v baracku sama se psem a kočkami a naprosto spokojena,jsou na horach,tak hlidam.Manžel se stara doma o domacnost a utěšuje me pres telefon.Jsem tady totálně spokokena a zvědavá,co přijde za novinky a postupy v úterý.Jen zástupkyně pindala,ze jsem ji dala vědět ve středu pouze mailem a ne osobně,ze budu týden chybět.Jakoby na tom záleželo. Ale kašlu na ne. Po opu chci byt aspoň 2 dny doma a po vložení embrya taky par dnu,ale pak do prace. Zblaznila bych se doma,nebyla bych se schopna se soustředit na nic jiného,než jestli to vyšlo. Neumím se doma rozptýlit.