Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

japro
17. dub 2014

@78marcela jj to je paráda budem aspon čekat spolu 🙂 mě už je hodně zle tak pořád chodím na WC a nic 😀 jsem pako 😀 jednou chodím aby to přišlo příště zase budu chodit a bát se at to nepřijde ale asi víš o čem píšu 😉

karolakmn
17. dub 2014

@dagin držím palce aby nepřišla ja bych taky měla mít o víkendu ms, ale mám utrogestan....
@jesie28 počítáš jako první den den transferu?

78marcela
17. dub 2014

@karolakmn den transferu se obvykle nepočítá

karolakmn
17. dub 2014

@78marcela ok díky za info...
Chápu ze mám asi často blbe dotazy ale byla jsem na ivf poprvé, takže toho moc nevím a jsem z toho celkem vykulena... Omlouvám se všem nechci svými dotazy otravovat

jesie28
17. dub 2014

@karolakmn nemusíš se omlouvat za dotazy. Já jdu na ivf podruhé a taky občas nevím co a jak 😀 😉

martas14
17. dub 2014

@karolakmn přesně tak za to se neomlouvej a klidně se ptej, já myslím, že každý rád odpoví když ví, zaživame to stejné a taky jsme byla každá jednou poprvé 😉
A jak se cítíš? Jsi myslím psala, že na krev po velikonocích vid'? To já budu akorát ležet na opu 🙂

martas14
17. dub 2014

@japro taky jsem tak minulý týden chodila a meskala od dva dny potvurka jedna červená, ale je to hrozný paradox jeden měsíc ji přivolávát a druhý zase čekat aby nedošla 😀 tak přeji ať brzy doletí 😉

karolakmn
17. dub 2014

@martas14 tak to ti budu držet palce... Ja se cítím celkem fajn... Jen bych už rada věděla výsledek...
@jesie28 tak to jsem rada ze nejsem za debila 😀

martas14
17. dub 2014

@jesie28 tak to jsme měli poprvé na stejno s těma procedurama i cenou 🙂 akorát jiné léky, což ty bys měla mít ty bez doplatku, i když asi to taky pravda nebude když píšes 6500,- ale to se mi zdá moc, to říkali mě za ten gonal ! Taky jsem ket obrecela, je to boj 😒 sice se nám rozmrazily dobře, ale jinak šlo sedm tisíc do kytek ... no snad ty čerstvé budou víc kousací 😉 jsi už správně naladěna, že to i na podruhé vyjde 😉

jesie28
17. dub 2014

@martas14 V papírech i doktor řekl, že je tam doplatek 😒 Já doufám, že to výjde. Snad budu mít zase štěstí a výjde to s čerstvýma napoprvé. 😉 Já už bych chtěla, aby bylo všechno za mnou a držela v ruce aspoň těhu průkazku. 🙂 Je to fakt na psychiku náročný. ☹

martas14
17. dub 2014

@karolakmn díky bude se hodit 😉 ....no věřím, že už bys ráda věděla, to čekání je příšerný, z této fáze mám největší hrůzu, jestli se k ní vůbec dostanu 😀 bo se mi z těch hormonů už naguluje a i břicho už trochu cítím...

martas14
17. dub 2014

@jesie28 to věřím, po těhu průkazce tu slintame všechny 😀 a určitě se k ní i dopracujeme, to je jasný 😉 ale máš pravdu je to hrozně ubíjejicí a na nervy...
už máš nachystaný program jak se zabavit po et 🙂 s těma dětma to asi nebudeme mít jen tak vid' 😀

jesie28
17. dub 2014

@martas14 zrovna dneska jsem nad tím uvažovala, co budu dělat? 😀 Asi začnu háčkovat. 😀 S tím našim rarachem, asi moc mít klid nebudu 🙂 .Jedině, že by si vzal tatínek dovolenou a hlídal ho. To máme děti skoro stejně starý. Jestli se zadaří, tak to druhý bude mít o pár dní později narozeniny než Šimon. 😀

martas14
17. dub 2014

@jesie28 no tak já jsem na ruky levá, takže ruční práce nehrozí tak maximálně křížovky 😀 měla bych tady fůru natírání prolezku a schody, ale to se asi v prvním trimestru nesmí, takže abych něco nepotento, tak to asi nepůjde, můj bude mít dovolenku , ale jak znáš tady ty malé žížalky jsou stejně nalepeny na mamce 🙂
JoJo jsou skoro stejně staré, to měli tenkrát na obi úspěšný rok asi 😀 já to ještě nepočítala... kdyby to klaplo tak by to bylo nějak začátkem ledna, že?

jesie28
17. dub 2014

@martas14 já taky neumím háčkovat ani plést. Nemám na to nervy 😀 Tak jedině do ruky knihu a čajíček. 😉 Snad bude tento rok taky tak úspěšný a ne jen u nás na OBI, ale i v jiných centrech, že holky 😉 Zkoušela jsme zadávat do výpočtů porodu a mě vychází cca 19.1, tak tobě by to vyšlo o něco dřív 😉

japro
18. dub 2014

no holky mě čeká IVF 3 a přijdu si jak když jdu prvně 😀
@jesie28
@karolakmn

martas14
18. dub 2014

@jesie28 jo tak snad bude příští leden mírný jak tento, aby jsme se pak nemuseli do porodky klouzat 🙂 jinak jsem dnes koukala na ten leták na utz jak mají na dveřích na tu akci na ten primo vision, tak tady nad tím premyslim jestli to nedat, přece jen by líp viděli jak se ty embrousci vyvíjí a které bude nejlepší na transfer a těch pět tisíc už by zas taková hrůza nebyla 😒
No snad to opravdu bude plodný rok pro nás pro všechny tady🙂

jana123123
autor
18. dub 2014

@suzik161 to mas pravdu zuzi ja kdys musim vysvetlovat svimu tak toje jak polopate a pak mam od neho pokoj vzdycky se pta na vse co kolem toho obnasi a ted us to delam ze ho beru sebou doktorovi at mu to on vysvetli at mam od neho klid a tak dal vis je mi nekdy ponizujici i mluvit s mim mandzelm o tom vsem nebo vubec otom nerozumi prosimte muzes mi vysvetlit co to je insiminace trosku se v tom stracim.dik moc

jana123123
autor
18. dub 2014

@cicinky nemas zac

mmarch
18. dub 2014

hurááá máme 4 embryjka, z 18vajíček sice žádná sláva,ale lepší jak nic 🙂 vyvíjí se hezky, tak už zítra (3.den) jdeme na ET, těším se jak malé dítě, ani jsem tomu nemohla uvěřit 🙂

martas14
18. dub 2014

@mmarch to jsou prima zpravicky, není důležitá kvantita, ale kvalita, takže mezi těmi čtyřmi bude určitě ten správný bojovnicek 🙂 a budete dávat jedno nebo dvě? A měli jste ISCI? A budete dávat asistovany hatching?

mmarch
18. dub 2014

@martas14 nic z toho jsme neměli, chtěli jsme to na poprvé zkusit (skoro) přirozeně a AH prý není potřeba, že se spermie dobře zavrtaly, tak že by neměl být problém 🙂 nejdřív jsem myslela, že dáme dvě ale prý doporučují na poprvé jedno, že šance jsou stejně vysoké, tak zkusíme jedno a zbytek zamrazíme 🙂

jesie28
18. dub 2014

@mmarch Tak to držím palečky a plivu pro štěstí. Někdo má spoustu vajíček a nakonec zůstane málo nebo nic a my měli 4 a máme prcka 😉 Jsem zvědavá teď kolik bude vajíček, chci taky dát jedno, ale mám z jedný strany i strach, aby se uhnízdilo a pak si nevyčítala, že jsem měla dát raději dvě. Ale manžel je taky pro dát jedno. Tak uvidíme, co nám poradí. Na to chodíme k odborníkům. 😉
@martas14 A co ty, co dnešní ultrazvuk?

martas14
18. dub 2014

@mmarch tak to je fajn, že jste to mohli dát takto bez ničeho, to se aspoň ušetří nějaké peníze na vybavicku 🙂 a u prvniho, když nemáte žádný vetší problém je asi lepší si dát jen jedno i pro tu možnost mít potom čtyři pokusy na pojišťovnu 😉 tak držíme palce, pak napiš jak si krátíš čas při čekání po et, za chvíli nás to taky čeká tak ať víme do čeho jdem 😀
@jesie28 my dnes dobré, na utz rosteme jak máme, teda jen jeden vaječník ten druhý to flaka úplně 😠
dostala jsem ještě dvě balení gonalu a píchat do neděle pak ten pregnyl, no to nechci vidět to míchání a píchání obyc jehlou 🙂

jesie28
18. dub 2014

@martas14 to já si píchám jen jehlou. Poprvé mi to píchla sestra v ordinaci a včera jsme si píchala sama. Musela jsem rychle, jak bych nad tím moc dlouho přemýšlela, tak bych seděla s injekcí v ruce ještě teď a rozhodovala se mám, nemám. 😀 Za 2 hoďky mě to čeká zase 😒 Ten Pregnyl se pak taky píchá doma? Mám ho v lednici, tak uvidím, co mi v úterý řeknou, až půjdu na kontrolu.

mmarch
18. dub 2014

@martas14 držím palečky aby se vám taky dařilo. Dr. říkal, že u prvního pokusu je lepší dát toho co nejmíň pokud k tomu nejsou důvody, že to je takový experimentální pokus, že prvně uvidí moje vajíčka, reakci spermií a pod. že při druhém pokusu už se víc ví do čeho se jde 🙂 čas si budu nejspíš krátit tvořením - háčkování, pletení, šití... konečně na to budu mít trochu času 🙂
Budeš si pregnyl píchat sama? já si na to moc netroufala, tak jsem řekla tetě, je zdr. sestra nebo bych šla někam na pohotovost

Chci se zeptat, kdo máte za sebou odběr oocytů, jak dlouho vás po tom bolelo břicho???

jakoubekzdenka1711
18. dub 2014

ahoj holky, neměla jsem teď moc času, ale vidím jak se to tady pěkně rozjíždí, no já čekám na MS, a nějak nejde, měla jsem 16.3 MS a po týdnu 25,3. znovu, psala jsem zde jak mi zjistili sraženiny v děloze, ty se vstřebali, jen malinká část zůstala a to prý nevadí, 4.4. jsme byly v car na konzultaci a vyfasovala jsem clostík a budu stimulovat na IVF s minimálkou, hold všechny 3 pokusy mám vybrané. no a při UTZ mi dr. řekl, že jsem těsně před ovulací tak ať to zkusíme přirozeně tak jsme se tulili, a čekám ms. bolí mě břicho, a je mi dost blbě tak nevím co si mám myslet, bojím se to řešit ale mám takové divný přemenstruační syndrom, ale takto mě nikdy nepociťoval. tak nevím.... ☹ ☹ ☹

japro
18. dub 2014

@jakoubekzdenka1711 držím palečky aby to nebylo od menstruace ale že to klaplo 🙂

japro
18. dub 2014

@mmarch no to je krása 4 krásné bojovníčky na zítra držím palečky at se zakousne 🙂

japro
18. dub 2014

AHOJ HOLKY tak hlásím 1DC a zíra začínáme píchat fostimno pak že se nedočkám 🙂