Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

pavlina1976
5. čer 2014

tabulka emoticon
TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 7.tt - kontrola 11.6.
zelvicka111 - těhu 9+2tt, kontrola + screening 25.6.
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, nyní 11tt - 16. 6. prvotrimestrální screening

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů
lucijete - KET se stimulkou - 5. 6. UTZ - KET pravděpodobně 12. 6.

ČEKATELKY:
78marcela - 12.5-KET Hcg 0, konzultace o dalším postupu 12.6
alarada - kontrola u dr. 6.6
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra, pak na KET
martas14 - KET se stimulkou ( začátkem června ms) - KET kolem 20.6.
suzik161 - před KET, čekám na MS (asi 14.6.), UTZ 10.6.
lili_2 - 1. IVF v červenci nebo v srpnu
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
bien_1987 - cca 7.6. začne stimulovat na 1. IVF
kotcheva - cca 2.6. začně stimulovat na 3. IVF

japro
5. čer 2014

@esperanza7 jj procházky jsou super .... ráda zajedu k mamce na pkec a vycházku do lesa .... je složité na to nemyslet .....

martas14
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa no bohužel tam není ani těch 50 procent 😒 je to všechno loterie, platí se to kes, už nám tak jeden ket nevyšel, ale to ani poslední ivf a to nás stálo 45 tis. ☹

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@japro no ja chodim tady do Heliosu v Brne,, ale rekli mi ze to vse stoji skoro 40 tisic a pritom sem pojistena vsechno tak prave nechapu ze je to hned takova palka tak zjistuju vsechny mozne moznosti 😒 jeslti to zaplatit a verit jim nebo jeste ma nejake zkusenosti jine

pavlina1976
5. čer 2014

@esperanza7 No to babo raď 😕 . Je to děsný to čekání. Podporujeme se tady a snažíme s testováním vydržet co nejdéle 😉 . Někdo vydrží a někdo ne 😉 . No já nevím, tentokrát si testování nechám asi opravdu až na ten 14 den, tedy jestli to vydržím 😀 . To jsou vždy ty předsevzetí, jak na Silvestra 😀

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@martas14 jeee tak to me moc mrzi ☹ no je to asi vsechno jedna velka sazka. 45 tisic a to je 2 IVF ci 3 ?? a ted jdes zase na Ket ??, drzim ti moc palecky aby vam to vyslo...kde pak ma clovek ty penizky porad brat co..chjo

japro
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa jj chápu tě to záleží vše si poštuduj a pozjisti ale každej pokus třeba mě stál uplně jiné koruny to nikdy nevíš dopředu ...... jednou mě přidávala dr hormny co bylo na víc a tto jsem doplácela plnou částkou a ted to nebylo potřeba ..... jinak státní Car je levnější

pavlina1976
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa Tady nejde o to jestli si pojištěná, to jsme všechny, ale prostě pojišťovna hradí pouze malé doplatky a ostatní si doplácíš sama. Záleží jak reaguješ na stimulaci, jestli potřebuješ víc dávek, nebo ti stačí ty základní. Je to opravdu hrozně individuální. Mě každé IVF (hrazené) stálo ještě 35 tis. Je fakt, že jsem dokupovala dávky hromonů, ten základ mi nikdy nestačil. A asi skoro nikomu tady 😠

japro
5. čer 2014

tak holky já musím jít do té vany a za hodinu mažu na bus tak tfu tfuj tfuj ...... tak zatím pá a pak vám napíšu s Nikolkou v bříšku 🙂 opatrujte se tu :-*

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@japro statni ?? no to asi aso to mas pravdu...chtela jsem se te zeptat nemela jsi nikdy zkusenost,ze jsi brala hormony a mela nejake potize??? ted pri poslednim tehu mi byl dal duphostan na udrzeni tehotenstvi,ktere teda nedopadlo,ale nez jsem sla na revizi tak mi brali krev a zjistili mi 5 nasobne jaterni testy.. i pri druhem tehu jsem je mela vysoke,ale zatim se tim nikdo nezabejval takze jsem zvedava az se jich na to zeptam co bude ci nebude..

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@pavlina1976 jasny je to individualni...a jak jsi reagovala na hormony?? zvladala jsi to v pohode,nebo jsi mela problemy?? ja ted brala na udrzeni duphastan a pred revizi mi brali krev a mela jsem 5 nasobne hodnoty jaternich testu..a nikdo to zatim neresil..takze se prave bojim jak budu reagovat na tu horm.stimulaci pred ivf 😒

martas14
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa JoJo je to nevyzpytatelné Kaci, ale musíme bojovat, nás to stojí tolik peněz protože potřebuje jako by ty nadstandardní procedury oplodnění, plus operace u manžela protože se nemůžeme dostat k jeho spermijkam bohužel 😒 ale naštěstí se nám povedlo před třemi léto první ivf z čehož máme dcerku ...pak ket nic, mpak druhé ivf nic a čeká nás teď poslední ket....
Já chodim na obi a jsem tam spokojená, ale helios co čtu tak je taky výborný.... Ono ti nikdo dopředu neřeknou co budeš potřebovat takže s tou cenou je to vždycky těžké...

japro
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa jj státní .... no jen takové ty normální problemy nálady , nával a tak hlad ale zdravotní problém o žádné nevím.......... určitě jim řekni at tě pořádně vyšetřejí at jsi v pořádku a tak 🙂 ale jestli se v tom Catru necítíš zkus změnu 🙂 já na první byla v Pronatalu a ted 2 a 3 IVF sem u apolináře 🙂 držím ti moc palečky

kytka12
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa Ahoj, musíš hodně pít po stimulaci hormonama - až 4 litry denně, aby se hormony vyplavily a nezadržovaly se v těle, játrech, atd. Každopádně žádné IVF není fyziologické. Mě samotné z množství hormonů bylo dost nanic, ale pořád je to aspoň šance otěhotnět.

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@martas14 jeee tak to moc gratuluju k holcicce..my bychom si prali aspon toho jednoho vymodleneho prcka..za to jedno bych dekovala vsem na svete i tam nekomu nahore, idykz nevim jeslti existuje nebo ne.. a jak jsi spokojena na Obi ???? ja chodim do heliosu,ale nevim uz tu duveru tolik nemam.. ted sem se dostala do rukou v bohunicich asistenty gerychove a je hrozne moc hodna a ctu jen na ni samou chvalu..nevim jeslti ji znas... dela pry taky na Obi ivf... takze ty jsi tam spokojena??

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@japro jeee jsi horzne moc hona =) i ja tobe drzim palecky protoze si to fakt tady vsechny zaslouzimee

japro
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa děkuji jj dočkáme se 🙂

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@kytka12 Aha no to mi nikdo nerekl, ze musim tolik pit tekutin kdyz beru hormony takze je mozny, ze by to bylo z toho tak vysoke jaterni testy?? no ja teda nejak hormony jeste nebrala na tu stimulaci a i tak sem po tom duphastanu pribrala asi tri kila ikdyz to je nic,ale clovek se neciti nejlip,ale co bychom proto malicke neudelaly co =)

japro
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa jj hodně tekutiny jj to se musí no 🙂

pavlina1976
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa Taky jsem nepociťovala nějaké velké zdravotní problémy. Zhoršila se mi pleť jak se tělo pak čistí, ale to se pak srovnalo, nálady to jo hold jsou to dávky jak pro koně 😀 . A křečujou mi nohy, ale to je taky z toho že kouřím, ne moc ale kouřím 😕 . A ty hormony tomu opravdu neprospívají 😉 . To zvládneš a za pár měsíců už budeš hezky těhulit 😉

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@japro no vidis tak to ja vubec nevim =)

martas14
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa jo to já říkala taky 😀 ale s jídlem roste chuť a ty děti jsou tak úžasný, že bych to MIC chtěla ještě jednou zažít, ale jaksi nám není přáno..... Ale jak říkás máme ji takže už to není tak stresující....
Na obi jsem spokojená dostali jsme se tasm tak nějak nečekaně, když jsme tam byli na dni otevřených dveří a moc se to mojemu líbilo a jelikož je problém u něj tak zrovna na ten jeho problém je to tam nejlepší, i když jsem četla i dost nespokojených reakcí, ale to je všude někomu se libi tam jinému tam, musíš to promyslet nebo se jít podívat na konzultaci, ale cenově to bude v tom Brně tak na stejno, tam jde fakt spíš o to co budeš potřebovat za ty metody a pak ty penizky narůstají

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@martas14 A muzu se zeptat jaky je problem u tveho manzela ci pritele??? u meho je problem ze ma spatnou morfologii spermii 53% ma uplne nepohyblivych a jeste z tech 53% ma 5% kde jsou patologicke zmeny hlavicek.. takze nam rekli ze ivf bude jedine reseni..ten muj je z toho uplne spatnej tak nevime a jsem zvedava jeslti mu daji nejake leky nebo co reknou...takze jsi tam spoojena i pristup byl fajn ???

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@pavlina1976 jsi moc hodna no snad se to taky nekdy nam povede a budeme chovat..no ja mam ted plet po tom duphatanu uplne silenou same pupinky a kne jako bych byla v puberte a to jsem kosmeticka a pracuju v salonu coz je des..zakaznice na me koukaj same cistici masky des =)

musilka
5. čer 2014

Tak u nás se kočky KET nekoná... špatná sliznice. Další pokus za měsíc zase UZ pokud by i nadále byla špatná tak půjdu na laparku. Jsem zklamaná moc. ALe budu doufat že příští měsíc bude lépe....

78marcela
5. čer 2014

@pavlina1976 Ahoj, já chodím do brna do Reprofitu, do Prahy ne, i když bych se viděla ráda...
@martas14
@japro
Ohledně tabulky, ty co čekají na //, jsou přece taky pořád stimulantky, takže bych je nechala ve stimulantkách, jen si tam připiš, kdy byl transfer a je to.

78marcela
5. čer 2014

@martas14
@japro
@pavlina1976 ted koukám, že už to v tabulce je...nějak vás ted nestíhám číst...plno práce, do toho zkouškové, nevím, co dřív. Jančo, hodně štěstí🙂

78marcela
5. čer 2014

@musilka Ach jo, to je smůla, moc mě to mrzí...tak za měsíc, taky mě to asi tak vyjde.

musilka
5. čer 2014

@78marcela marcelko tak snad bude pro nás ten červenec ještě lepšejší 🙂

kytka12
5. čer 2014

@musilka Ahoj, to je škoda, že KET není teď možné, ale ono to určitě vyjde příště. Teď se pročistíš při měsíčkách a pak to poroste samo 😉