Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

lucijete
8. čer 2014

Holky prosím vás, jak je to s klidovým režimem před KET......mám jít na KET v pátek a byla jsem se projet včera na kole 20 km....tak jeslti jsem něco neudělala špatně🙂

olinkak
8. čer 2014

@lucijete Luci, to je prča, my jsme obě děsné !! Já mám mít klidový režim při hormon. stimulaci a jezdím na raftech a ty máš být v klidu před KET a drandíš na kole 🙂 nao asi by jsme obě zasloužily na prdel 🙂, ale za ten endorfin vyplavený do krve, to prostě stojí 🙂 Tak nevím, myslím, že jsme nic nepokazily. Já sice dnes necítím ruce mám modřiny od tětivy z luku, ale dobrý pocit, že jsem skvěle strávila sobotu je k nezaplacení 🙂

alarada
8. čer 2014

@olinkak Ahoj já mám taky endošku prvního stupně na vaječníkách. Měla jsem krátký protokol - gonal 225 jednotek a 11vajíček

olinkak
8. čer 2014

@alarada 🙂 tak to je dobré, kdybych měla taky tak dobrou "snášku" byla bych šťastná 🙂 Ještě mám taky injekčně cetrotide, nemáš s tím náhodu zkušennosti?

kytka12
8. čer 2014

Ahoj holky, klidový režim při stimulaci má být proto, že může dojít k torzi vejcovodů - čili přetočení a extrémní bolestivost, vaječníky jsou zvětšeny a může také dojít k prasknutí folikulů. Ale taky nic z toho být nemusí. Já byla na odsátí vajíček nedávno a bylo mi pak týden pěkně blbě... 😒

olinkak
8. čer 2014

@kytka12 Ahojky, no já jsem si teď o tom četla, je napsáno, že nedopooručují sporty jako lyžování, skoky, běh, jízdu na koni...takže si myslím, že moje včerejší raftování, kde mě jen bolí hrozně ruce z pádlování asi rizikové není 🙂, teda břicho mě nebolí a vše se zdá být v pořádku 🙂 tak snad mě v tom i utvrdí úterní UTZ 🙂

silvik77
8. čer 2014

@olinkak Ahoj Oli, hematologii já už mám, i laparku, i imunologii, hormony...z genetiky už taky něco, ale poslali nás na odběry oba, a tam nám ani neřekli termín, že si nás pozvou, tak do dvou měsíců....takže já všechny vyšetření vlastně mám. ..Jen jsem šla 21.den cyklu na krev, to bylo hned v pátek a ještě půjdu 3.den cyklu.Manžela na spermiogram vzali taky hned, byl už 2x, ale jednou před třemi lety a před rokem a půl, to už je dlouho, ale tehdy byl v pořádku, tak snad tam problém nebude. Přijet na inseminaci můžu prý hned další měsíc, 12.den cyklu...a jak dlouho se snažíte?

pavlina1976
8. čer 2014

@olinkak Jj ty peníze jsou opravdu šílený.....Taky vždy skřípeme zubama, abychom to dali dohromady ☹ . Je to tak, když by nevyšel tento pokus musíš to celé absolvovat znovu a znovu 35 tis ☹ . Když jsou mrazáčci, tak KET stojí kolem 5 - 6 tis. Nabízeli mi teď v CAr embryoglue a nemohla jsem si to dát, stojí to další 3 tis a teď na to prostě nemáme ☹ . Určitě budeš mít štěstí a vyjde ti to teď napoprvé 😉

pavlina1976
8. čer 2014

Ahoj Děvčátka 😀 , tak jsem teď bodla pregnyl 😉 a zítra je mám u sebe 😀 . Dnes jsem se poprvé letos koupala v bazénu a válela na lehátku, mám už docela slušnou barvičku 😉 . Musela jsem toho využít, zítra mám už útrum ☹ . Ještě dnes popíjím vínečko bílé 😉

lucijete
8. čer 2014

@olinkak Jo to jo Oli🙂)))) Ty a s tou dávkou hormonů - já jsem měla při stimulaci Gonal 150 jendotek denně a odebrali mi 15 vajíček a z toho se 4 oplodnila.... No jinak si myslím, že nějaký sport neuškodí pokud máme před ET......to se budem šetřit až budem mít po.....žádný kolo, žádný raft🙂 A kde jste vůbec sjíždeli? Někde v okolí? Já jsem vyjela na kole k naším do Louk, byly tam na zahrdádce, tak jsem to vzala zadem přes Kurovice, Sazovice atd. no krásný výlet! A teď budu mít útrum na 9 měsíců s kolem! Doufám🙂))))) Tak pekně odpočívej a těším se na další pozitivní zprávy od tebe!

lucijete
8. čer 2014

@pavlina1976 ty si před KET pícháš pregnyl? No my máme taky už napuštěný bazén, ale já jsem tam raději nešla, abych z toho ještě něco nechytla a byla fit na pátek🙂

karolakmn
8. čer 2014

Mate nektera zkusenost s embryoglue?

karolakmn
8. čer 2014

@olinkak cetrotide je aby nedoslo k ovu a vajicka takmela vic casu pro rust

kvetinka84
8. čer 2014

@pavlina1976
@olinkak
@sasanka033
Ahoj holky, co se týče krátkého a dlouhého protokolu, mám endošku a bylo mi řečeno, že v tom případě je lepší dlouhý protokol. Při prvním i druhém IVF jsem měla dlouhý protokol. Ale pak mi zjisitli sníženou ovariální rezervu a dali mi krátký protokol při 3. IVF. Když jsem se ptala, tak když se čeká velká úroda vajíček nebo přímo hyperstimulák, je lepší dlouhý protokol. Pokud je zásoba vajíček malá, je lepší protokol krátký.

@olinkak No je to tak, pokud toto IVF nevyjde a nebudeš mít mrazáčky, tak se platí plná cena znova při dalším pokusu. Pokud budeš mít mrazáčky, tak počítek cca 10 tis. za KET. Nevím, do jakého CARu chodíš, ale ušetřit se dá, když zvolíš státní CAR, tam jsou ceny přece jen příznívější oproti soukromým.

kvetinka84
8. čer 2014

@olinkak Co se týče endometriozy, tak je to sviňa a na stimulaci reaguje většinou dost agresivně, u mě co stimulace, to návrat endom. Ale nikdy mi kvůli cystě nezastavili stimulaci, když už jsem začala stimulovat, tak jsem to dotáhla až do konce. Vždycky mi cystu vycucli při odběru vajíček

kvetinka84
8. čer 2014

@lucijete
@olinkak holky já myslím, že je důležité mít klid po ET nebo KET, před není klid důležitý, aspoň mě nikdy nikdo neříkal, že bych měla mít klid před ET. Jen mě varovali nedělat nic namáhavého po aplikaci pregnylu, protože pak už vajíčka dozrávají a jsou připraveny na odběr a nadměrná námaha a zvedání těžkých věcí, by mohlo způsobit předčasnou ovulaci

kvetinka84
8. čer 2014

@pavlina1976 Zítra budu moc držet palečky, ať vše proběhne bez problémů a oboum bojovníčkům se u tebe líbí a pustí se do zavrtávání na příštích 9. měsiců 😉

kvetinka84
8. čer 2014

@japro Tak to jsem ráda, že se daří fajn a cítíš se dobře a podle toho, co jsi psala tak snad i pozitivně. Jinak šimrání je dobré znamení, já ho měla, takové jakoby brnění a mravenčení v podbřišku 😉

japro
9. čer 2014

@pavlina1976 jj paráda super relax sis užila a za chvilku budeš mít cvrčka u sebe tak tfuj tfuj tfuj 🙂

japro
9. čer 2014

@kvetinka84 ahoj jj pozitivně snažím se nák na to moc nemyselt a prostě počítám že to klaplo 🙂 no za 10 dní se testuje 🙂 tak snad to uteče 🙂

japro
9. čer 2014

@lucijete
@olinkak ahoj jj jak píše @kvetinka84 jen se po tom pregnylu némá nák moc tahat přetěžovat jinak sem dělala uplně vše 🙂

japro
9. čer 2014

@pavlina1976 tak to budeš mít super den s paňmaminkou a pak na jídlo 🙂 no za chvilku to bude a máš cvrčky v bříšku tak se opatrujte 🙂

japro
9. čer 2014

@olinkak ahoj 🙂 tak neboj snad se ti brzo zadaří ... moje švagrová a kámoška tak těm se to povedlo na první pokus 🙂 neboj se nic i to se stává 🙂 jinak my dáváme jednoho cvrčka puvodně jsme dvojčátka chtěli ale nák se to změnilo ..... švagrová májí dvojčata tak asi proto 🙂

suzik161
9. čer 2014

@pavlina1976 tak tfuj, tfuj, ať se jim u tebe líbí a nepustí se 9 měsíců 😀

alarada
9. čer 2014

@olinkak Já měla 4 injekce a píchali se 15min po gonalu bylo to na dozrátí vajíček. Měla jsem po nich alergickou reakci. Ale dr. na to upozorňovala. Pálení, svědění horkost kolem vpichu. Pomáhalo přikládání ledové utěrky. Snášku jsme měli krásnou ale jen 8 se jich oplodnilo, 4 se dál začali vyvíjet a pouze 2 byly dravý. Jeden se nám neuchytil a pro druhého si pojedeme na začátku července 😀

japro
9. čer 2014

@karolakmn na zítra ti držím palečky a ta ce cevrček pořádně zakousne a zamlouvá se mu u tebe 🙂 tfuj tfuj tfuj 🙂

japro
9. čer 2014

Ahoj holky tak mám za sebou 4 dny krásného odpočinku a schovávání ve stínu s manželem 🙂 dnes už pujdu do práce 😉 tak to snad určitě uteče 😉 ale pravda je že 10 dní je ještě dlouhá doba tedy 😉

suzik161
9. čer 2014

@japro uteče ti to a kor v práci. A určitě to bude s dobrým výsledkem. Já jedu zítra na UTZ, v sobotu snad dorazí MS a už se dočkám tak 😉

japro
9. čer 2014

@suzik161děkuji 🙂 no paráda tak at zítra na UTZ je vše na jedničku .... to ti řeknou jestli budeš něco brát před KET či není potřeba?

musilka
9. čer 2014

@olinkak 🙂 v pohodě když můžu pomůžu 🙂 Takže s těmi dávkami, je to různé proto jsou ty kontrolní ultrazvuky kdy doktor buď dávky nechá nebo sníží popř. zvýší ale 200 je taková norma měla jsem 250 jednotek takže 200 je akorát bych řekla. Počet vajíček to záleží na tom jak máš v pohodě vaječníky jestli máš PCO popř nějaké jiné onemocnění vaječníků, jaký máš věk, jak bude tvé tělo na stimulaci reagovat. Ideální počet folikulů je kolem 15 bych řekla. ALe je rozdíl folikul a vajíčko bo v každém folikulu který se odsává se nemusí vajíčko nalézat. Např. u mě to jde polovinou. 20 foiluků a kolem 11 vajec. S těmi zkratkami KET je právě transfer kryokonzervovaných embrií tj. zamrazených a poté rozmrazených. Ten se stejně jako ET ( který je z čerstvými embryi) dělá normálně bez narkozy je to jako gynekologická prohlídka nic náročného 😉 A narkoza u OPU ( ovariální punkce) je fakt kratičká. Já teda po ní bliju ale to mám u všech narkoz u mě standart.
ďobání injekcí to je zalo o to poprvé podruhé a pak už to do sebe budeš ďobat jak zkušená hráčka šipek. NEbolí to dá se to i pro člověka který nikdy injekci nedával. Neboj taky se mi třásla ruka poprvé když jsem to měla prásknout do sebe a ne do cizího ☹
Ten klidový režim mezi OPU a ETem tak jako to uvidíš jk ti bude já jsem třeba dva dny po punkci fakt vyřízená z té narkozy tak nedělám nic ale jinak normoš režim. I po transferu pak... beru si teda neschopenku bo jsem dvakrát po transferu chodila do práce a nebyla to zrovna asi dobrá volba a ty dva dny je lepší jen tak něco pomalu polehoučku pošolichat doma a pak už klasika jen nic nezvedat procházky atd.
Asi jsem na nějaké otázečky zapomněla tak klidně ještě písni a chodím sem méně tak radši do IP 😉