Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kvetinka84
1. čer 2014

@japro mě teda u všech 3 IVF dělali transfer bez ultrazvuku, normálně jen vaginálně zavedli a bylo. Já teda moc nechápu jak mohou dělat UTZ právě zavedeného embrya, které je viditelné jen pod mikroskopem? Podle mě to není reálné, kdyby to bylo možné, tak by nás pak mohli zvát na UTZ hned při pozitivním testu a muselo by tam být něco vidět, proč nás zvou min. za 2 týdny, aby tam už bylo něco vidět??? Jo a ten plný měchýř je dobrý na to, že to drží dělohu v dobrém postavení a lépe se tam dostanou. I když jsem pak chodila na UTZ v 1. trimestru, tak jsem měla mít plný močák, jinak prý tam ta děloha jakoby zapadne a je to hůř vidět. Takto mi to vysvětlili

kvetinka84
1. čer 2014

@japro s tím růžovým výtokem zkušenost nemám, ale určo bych jim zítra zavolala a zeptala se na to. Říkali mi, že krvácení před ET je důvod pro nezavedení embrya. Jak je to s výtokem nevím, ale radši bych se zeptala, kdyby to nemělo být úplně OK, tak je lepší podle mě jeden měsíc počkat, než zavést embryo do ne 100procentních podmínek

kvetinka84
1. čer 2014

Jinak u nás víkend takový proflákaný na zahradě, včerejšek byl hrůza, celý den jedna velká nevolnost, nemohla jsem jíst, pít, nic. Ale zvracet jsem taky nemohla, žaludek mi pumpoval naprázdno až mi slzy tekly, no kdybych tu šavli hodila, snad mi bylo líp. Dneska už to bylo lepší, jen mě drtí šílená únava a pobolívá mě břicho jako na MS, ale manžel tvrdí, že to je normální stav, že u syna to bylo stejné, asi si to pamatuje lépe než já 😀 . Ta únava je šílená. Včera jsem šla spát v půl 10 večer a ráno jsem vstávala v 9, no a po obědě jsem dala bez problémů 3 hodiny se synem a ještě se mi nechtělo vstávat. Odpoledne jsme dali dlouho procházku, malý jel na motorce, bylo to fajn. Jen kdyby už byla ta kontola, jsem z toho nervozní. Tak jsem si vám hezky postěžovala 😉

kotcheva
1. čer 2014

Ahoj, tak v utery poklusu pro injekce a rozjedu to... Netesim se, ale aspon uz vim, co me ceka😉

japro
2. čer 2014

@kvetinka84 ahoj jj ráno a večer po dvou kuličkách ..... s tím ultrazvukem máš pravdu taky mě to bylo divné vždyt i tím to zavádějí dávají pod mikroskop jestli to je prázndé přesně jak řikáš nic tam nemuže bejt vydět to je až po nákém tom týdnu ..... a co se týká tho výtku na vložce vubec nic nemám byl to planý poplach měla sem jen něco na papíru jako naružovělého ale vložka je celou dobu běloučká 🙂 to jsem moc ráda .....

japro
2. čer 2014

@lucijete já budu dnes zavádět utrogestan 2x po 2 za den 🙂 a pregnyl je aby se začalo s ovulací přesně tak jak oni potřebujou 🙂

suzik161
2. čer 2014

@78marcela krásně jsi to udělala, jak ty kdy tě čekají nějaká vyšetření?? U mě akorád probóhá OVU asi, tak jsme se s manželem snažili a ješté budeme, ale je to náročné, pomalu ale jistě doděláváme baráček. Teď nám bratránek dodělává koupelnu, tak jsme z toho oba nějak zmordovaný, ale na tohle ještě trošku sil zbyde 😀

lucijete
2. čer 2014

@japro ale ovulace není při KET potřeba, nebo je?

kvetinka84
2. čer 2014

@lucijete když jede v nativním cyklu, tak je ovulace potřeba

japro
2. čer 2014

@kvetinka84 ahoj tak sem se probudila a byl to nákej planej poplach na vložce pořád vubec nic nemám 🙂 ani papíru -) paráda a i sem ráda že nám ET dělají stejně 🙂

78marcela
2. čer 2014

@suzik161 tak to je dobře, jen se pilně snažte...u mě žádná změna, 12.6 jdu na konzultaci a uvidí se co a jak mi tam řeknou.

pavlina1976
2. čer 2014

TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 7.tt - kontrola 11.6.
zelvicka111 - těhu 9+2tt, kontrola + screening 25.6.
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, nyní 11tt - 16. 6. prvotrimestrální screening

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů
lucijete - KET se stimulkou - 5. 6. UTZ - KET pravděpodobně 12. 6.

ČEKATELKY:
78marcela - 12.5-KET Hcg 0, konzultace o dalším postupu 12.6
alarada - kontrola u dr. 6.6
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra, pak na KET
martas14 - KET se stimulkou ( začátkem června ms) - KET kolem 20.6.
suzik161 - před KET, čekám na MS (asi 14.6.), UTZ 10.6.
lili_2 - 1. IVF v červenci nebo v srpnu
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
bien_1987 - cca 7.6. začne stimulovat na 1. IVF
kotcheva - cca 2.6. začně stimulovat na 3. IVF

pavlina1976
2. čer 2014

Ahoj děvčátka 😉 , tak jsem doma z utz. Slizna prý krásná - 8mm a to máme do Ketu ještě týden. Příští pondělí v 11 hod si mám přijet pro mimina 😀 . Rozhodla jsem se po konzulatci s dr, že necháme rozmrazit ty dvě co jsou jediný zamražený po dvou 😉 . Rozmýšlím, ještě embryoglue, prý to zvyšuje pravděpodobnost zavrtání 😉 . Myslela jsem včera, že je to v pr.... nebo večer horečka 😖 , ale do rána jsem byla jakž takž OK, jen obr rýma 😕 . Tak doufám, že do po budu fit 😉 . A co vy děvčátka? Koukala jsem do tabulky, že na začátek hezká trojka 😉

pavlina1976
2. čer 2014

Jo a taky jsem byla překvapená s tím pregnylem, ptala jsem se proč a prý to zvyšuje pravděpodobnost a mají s tím výborné zkušenosti, tak uvidíme 😉 . První dávku píchám zítra, potom dne před KET 8.6. a potom poslední dávku ještě 13.6. Což mi ale prodlouží pozitivní falešný výsledek z testu, takže testovat asi nebudu či co 😕 . No uvidíme 😀 . Začínám taky od středy s utrošem a fraxiparinem 😠 . Tak děvčátka za chvilku v tom zase frčíme 😀 a doufám, že tentokrát s pozitivním výsledkem 😉

lucijete
2. čer 2014

@pavlina1976 A jaká ja nejvhodnější výška sliznice pro KET? Taky u nás v centru nabízí embryoglue.......má to cenu?

pavlina1976
2. čer 2014

@lucijete Dr říkal, že slizna nad 7mm je OK 😉 . No dnes mi říkal dr, že má více času se pořádně zavrtat s tím embrglue, zvyšuje to šanci o 4% tak nevím. Stojí to další 3tis. Už jsme dost vysátý z peněz ☹

lucijete
2. čer 2014

@pavlina1976 no my jsme dali za komplet IVF teď 30 000 (nepočítám X cest tam, vitamíny pro mě a pro mojeho) a teď za KET budou chtít 5 000.....tak nevím, jestli ty 4% jsou k nečemu fajn.....u nás stojí taky 3 000....

karolakmn
2. čer 2014

Holky cekam uz druhy mesic na ket nechteji mi dorustat vajíčka... muzu to nejak podporit aby byli krasne veliky?

kvetinka84
2. čer 2014

@lucijete
@pavlina1976 holky a můžu se zeptat, co to je to embroglue?

@pavlina1976 gratuluju ke krásné slizně, to za týden ještě krásně poporoste a bude naprosto luxusní. Přesně jak píšeš, mě taky řekli, že stačí 7 mm při transferu

pavlina1976
2. čer 2014

@kvetinka84 to je nějaká novinka, je to prý jako lepidlo, přilepí při transféru toho embrouška, aby necestoval a má prý delší čas na to, aby se pořádně zavrtal 😉 . Děkuju 😀 . Hlavně, aby ta slizna k něčemu byla 😉

pavlina1976
2. čer 2014

@karolakmn Jak nechtějí dorůstat vajíčka? Při Ket snad vajíčka dorůstat nemají ne? Vždyť ti tam embrouška dají rovnou 😉 . Nebo nerozumím otázce 😕

kvetinka84
2. čer 2014

@pavlina1976 ty bláho no vidíš, to jsou pokroky medicíny

japro
3. čer 2014

@pavlina1976 ahoj paráda to je moc fajn já si jedu ve čtvrtek .... super že už brzo budem mít cvrčky u sebe 🙂

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 me rekli ze i pro ket musi byt aspon jeden folikul 18mm aby mohli vyvolat ovulku a pak vlozit embryo... nebo vy to mate jinak?

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 taky jsem si myslela ze zalezi spis na sliznici kterou mam super.... nechapj proc potrebuji folikul, kdyz mam mrazacka

pavlina1976
3. čer 2014

@japro Jj ty nám to pěkně začneš 😉 . Já z toho začínám být nervóza 🙂. To bude dlouhých 14 dní do testíku. Já doufám, že nám to tu vyjde 😀 . Věřím tomu!!!!!!

pavlina1976
3. čer 2014

@karolakmn No já když jsem byla včera na utz, tak právě dr říkal, že jediný čeho se máme obávat je právě ovulace. A že mám vaječníky v klidu, tak že je to pohoda. Takže dle toho usuzuji, že ovulace je právě na škodu.....Ale nevím no 😕 . Nechápu proč bys měla mít folikul, když si jedeš už pro embrouška 😉

pavlina1976
3. čer 2014

Holky setkaly jste se s tím pregnylem při Ket? Když dr řekl, že mají s tím úspěch když to takhle dělají, tak mu věřím to je jasný, ale stejně by mě to zajímalo 😉

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 ja bych pred ket dostala ovitrel to je skoro to samy....

pavlina1976
3. čer 2014

@karolakmn No to jo před, já ho ale mám dnes první dávku, den před KEt druhou a potom 4 dny po ket třetí dávku.