Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
22. únor 2015

@pikvik1
@pavlina1976 když soudím podle sebe, tak bych byla pro těch 5 dnů. 11.den po KET jsem měla hcg pouze 30, sice je to nižší hodnota než je obvyklá, ale i tak mi vychází, že se nemohlo zahnízdít dřív než ten pátý den. Možná to je také individuální podle toho jak je embryo aktivní. Já je měla dlouho u ledu tak třeba byly pomalý😉

pikvik1
22. únor 2015

@78marcela
@pavlina1976
😊 hele holky nevím no.. stejně nezbyde, než čekat na pozitivní test 😁

jesie28
23. únor 2015

@78marcela 26.3. to budou tři měsíce od potratu. Tak doktor říkal, že máme počkat. Ale zkoušíme i doma, kdyby náhodou. 🙂
A jak se jinak holky máte? Já jsem nastoupila do pracovního procesu. Byla jsem v práci dva týdny a ode dneška jsem s malým na ošetřovačce. Od pátku horečky už snad tři měsíce bojujeme s rýmou a ucpaným nosem, tak nás doktorka poslala na ORL. Tak se mi to všechno kupí dohromady. ☹

78marcela
23. únor 2015

@jesie28 tak to teda máš taky teď veselý. Snad aspoň potom v dubnu se to k dobrému obrátí.

Holky, já už nemuzu. Mě je od pátku strašne ale fakt strašne blbě. Zvracím a už nevím co mám dělat. Předtím ty nevolnosti taky byly ale přišla a hned odešla a byl klid. A teď je to snad 23 hodin denně, a já už nevím co s tím. Zvracím jen dvakrát denně, ale po tom se mi aspoň vždy uleví, jenže mě je pořád tak blbě, že se bojím víc nadechnout nebo zakašlat. Já už nevím..

pavlina1976
23. únor 2015

@78marcela Ahoj Mací, a volala jsi dr? To je fakt dost nepříjemný. Tak se drž holka 😉 . Snad to už brzo přejde, ten tě teda zlobí prďolka 😉

pavlina1976
23. únor 2015

@pikvik1 JJ 😀 , to je svatá pravda 😉 . No právě to čekání. Dnes v práci mazec, ale aspoň na to nemusím pořád myslet....Ale to víš, píchne mě v břiše a už si říkám je to dobře, není to dobře 😕 . A začal mě bolet na levé straně ten horní bůček na zadku, jako mě tam táhne....Ty hormony fakt dělaj divy 🙂 . Už jsem snad na 7 pokusu a je fakt, že si myslím, že to stejně nemůžu za těch prvních čtrnáct dní poznat, jak jsem narvaná těma hormonama 🙂 . Tak čekám no 😀

jesie28
23. únor 2015

@78marcela zkus raději zajít k doktorovi, ať se na tebe mrkne. To je divný, aby jsi takhle pořád zvracela. 😒

78marcela
23. únor 2015

@jesie28
@pavlina1976 já už na to zvracení mám od doktora degan. Je fakt že tolik nezvracím, fakt jen dvakrát denně, ale takže tem křečem na davení to brání, ale žaludek na vodě a ty nevolnosti mám pořád, na to ty léky nepomáhají. No snad to brzy přejde. Dnes už to bylo lepší jak o víkendu, snad i díky těm lizatkam co jsem koupila. Ale občas teda.. Mám co jsem chtěla. Chtěla jsem pořád zvracet abych věděla že je mimi v pořádku. Tak teď to vím 😉

pikvik1
24. únor 2015

@pavlina1976 Ubránit se tomu pozorování je nadlidskej výkon 😊 Ale ten termín "bůček" mě pobavil 😊😊 Do kdy bys chtěla vydržet s testováním?

pikvik1
24. únor 2015

@78marcela Tak musíš valit lízátka pod tlakem 😁 Ale ne, je m tě fakt líto, snad se to brzo spraví! Já si taky říkala, že by mi nevadilo, kdybych zvracela, až budu těhotná, že jako aspoň člověk ví, že tam mimi je a je mu dobře.... no ale v reálu si to asi nedovedu představit, není to žádná sranda 😞

pavlina1976
24. únor 2015

@pikvik1 No chci to vydržet opravdu až do toho 6.3. 😀 . To víš, že mě bude svrbět ruka, ale vždy jsem testovala dřív a stejně je to k ničemu, když je tam druhá tak, pak slábne - biochemický, když tam není tak si říkám, že je třeba brzo a dělám si falešný naděje, takhle když tam nebude tak vím, že je to konec, když tam bude,- v co věřím, tak bude už snad pořádná 🙂. Dr mi řekl, že když bude test pozitivní, že se mám objednat na utz a že na krev ani nemusím, že se nemám stresovat hladinou hcg, někdy je malá a je to OK 😉 . Ale na krev bych si zaběhla 😉 . Když tam uvidím // tak pak budu testit každý den, jestli někam nemizí 😀

pikvik1
24. únor 2015

@pavlina1976 Tak to seš teda machr, já bych to nedala..i když ty argumenty proč netestovat příliš brzo jsou samozřejmě velice pravdivé... 😊 Nooo, držím, co můžu 😊

monak85
25. únor 2015

Holky, já se pozorovala každý den. 🙂 Čekání bylo nekonečné, ale dalo se to. Dnes už jsem viděla drobečky, ještě nemají ani centimetr, ale srdicka bijí! 🙂 Jedno odpovida 6+6tt a druhý 7+0tt. 🙂 Pocit nadhernej! Třetí den po et jsem měla hyperstimulak a teď od soboty valcim s dost hnusným nachlazením, naštěstí bez teplot, tak to musím rychle vylezet, ať jsou miminka v bezpečí. 🙂 Jinak na klinice jsem byla naposledy, už jsem přesunuta zpet ke svému doktoru. Škoda, na klinice jsem byla spokojenější. 🙂
Držím vam všem moc pěstičky pro štěstí a věřim ze se zadaří! A hlavně nestresovat do testu. Moc vam ty dvě // přeju! 🙂

pikvik1
25. únor 2015

@monak85 Moc gratuluju 😊😊😊 Ať jsi brzo v pořádku, holt po těch hormonech je tělo náchylnější na bacily.

monak85
25. únor 2015

@pikvik1 Dekuji, je to opravdu krásný. Moc vám přeji ať brzy jste také v očekávání a ať se prckove udrží. 🙂 Je mi hrozne zle, žaludek na vodě s kašlem nic moc. :-/ Ale to zvládnem. 🙂

pikvik1
25. únor 2015

@monak85 Jasně, že to zvládnete 🙂 Jiná možnost není! Snad se to brzo všechno stabilizuje a budete jen a jen užívat 🙂

pavlina1976
25. únor 2015

@monak85 Moc gratuluju Moni, je to krásné vidět ty srdíčka 😀 . To je paráda, bude vše v pořádku, přeju ať krásně rostou prďolkové! Taky bych chtěla vidět už srdíčka, ještě ani jednou se mi to nepoštěstilo. Máme ten poslední pokus, tak tomu prostě věřím, že ty srdíčka uvidím rovnou dvě 😀 . Jinak mě je OK, trochu ně pobolívá břicho, ale nic moc. Jen opravdu trochu až mě to znervózňuje 😉 . Příští pátek tam prostě najdu // a hotovo 😉

78marcela
25. únor 2015

@pavlina1976 moc ti přeji, ať ty dvě srdíčka najdeš nejen dnes ale i v pátek.

pavlina1976
25. únor 2015

@pikvik1 Ahoojky, tak jak je? Já v pohodě, ani mě skoro nebolí břicho, jen opravdu občas a takové popíchávání 🙂. Příští pátek už uvidím ty // prostě jiná možnost se nepřipouští 😀 . Ale fakt mi nic moc není.....

pavlina1976
25. únor 2015

@78marcela Děkuju moc Mací, tys mi poslala srdíčko viď ještě jedno 😉 . Jj musí tam prostě být 😀 . Do příštího pátku ještě daleko 🙄 . A co ty? Už je ti lépe?

pavlina1976
25. únor 2015

@78marcela Jééé a ještě jedno 😀 . Děkuju moc! Jsi zlatá 😉

78marcela
25. únor 2015

@pavlina1976 to byl srdíčkovy předvoj. Ať ty bublinky v tvém bříšku vědí na čem mají pracovat 🙂
Já ráno opět zvracela, ale pak během dne už mi bylo docela dobře. Dokonce jsem jedla i rybí pomazanku, a dobrý. Tak snad už ta celodenní a celonoční nevolnost už je pryč.

pavlina1976
25. únor 2015

@78marcela To jsou srdíčka co dělají srdíčka 😀 . Pošlu je pak taky dál 😀 . To je moc dobře, že už ti není tolik špatně! To musí být fakt šílený pořád zvracet 🙄 . Už to musí být určitě každým dnem lepší 😉 . Včera jsem ještě píchala poslední pregnyl, ale ten fraxiparin mi dává zabrat 🙄 , hrozně mě svědí ty vpichy, pak si drbu celý břicho a nemůžu přestat. Píchala jsi taky fraxík? A jak dlouho? A co ostatní léky, ty se taky asi berou pořád viď?

monak85
25. únor 2015

@pavlina1976 Je to krásný, děkuji. 🙂 Určitě je už brzy uvidíš, nejdřív samozřejmě ty dvě čárky! 🙂 Fraxiparine mě stval, že měl takovou tupou jehličku. Já ho mela jen na deset dni. Jinak dnes picham poslední Agolutin a od zítra jen prášky duphaston a stále Estrofem. Zadek mě už svedi kolem vpichů a nám ho samou modrinu. 🙂 V tuhle chvíli co zazivas jsou ty dny nekonecny, čekání je neunosne, ale věř ze se určitě budou držet drobecci. 🙂

78marcela
25. únor 2015

@pavlina1976 picham zibor, což je podobne jako frax. Dnes nebo zítra picham poslední. Do konce týdne doberu i léky. Do 11.týdne jsem brala všechny v plných dávkách, pak jsem začala postupně vysazovat. Už se na to těším, ten Utrogestan mi dával zabrat. Jak pořád vytekal, pořád jsem byla opruzena a odrena, teď už beru jen tři denně, tak je to lepší. Po tom ziboru mě nic nesvědilo, spíš modřiny se mi dělají

pavlina1976
25. únor 2015

@monak85 JJ moc tomu taky věřím 😉 . A na co je Agolutin? To je jako pregnyl? A estrofen pořád taky bereš jo? Já beru 4 estrofeny denně a 6 utrošů. Já na ten fraxiparin jsem asi trochu alergická, hrozně mě svědí to břicho a mám tam vždy kolem toho vpichu červenou nateklinu jako když mě štípne hovado 😀 . A jak se cítíš? Dávej na sebe pozor!

pavlina1976
25. únor 2015

@78marcela Ty jo tak to je mazec Mací, ty léky máš takhle dlouho i ten fraxík (zibor) jo? No já jsem na něj asi trochu alergická, je to jako když mě štípne hovado, ale pořádný 😀 . Zeptám se na ten zibor. No ten utroš je protivnej 🙄 . A estrofen bereš taky? No co bysme pro prďolky neudělaly, že 😉 .

monak85
25. únor 2015

@pavlina1976 Já mám jinou léčbu než vy. Agolutin injekce jsou na podporu udržení plodu. Fraxiparine jsem měla kvůli tomu hyperstimulaku. Utrogestan jsem asi vůbec neměla. Pregnyl je ten prášek s tou vodickou jak se micha? Ten jsem pichala jen jednou dva dny před odběrem na vyvolání ovulace. Estrofem beru třikrát denně. A prášky mám brát do konce 12tt. Budu se snažit ať se jim u mě líbí. 🙂 A tobě moc a moc přeju ať se k nám přidáš! 🙂

78marcela
26. únor 2015

@pavlina1976 jojo, estrofem 3x denně, medrol 3x denně, jedna injekce ziboru a 8 Utrogestanu. K tomu femibion. To byla plná dávka, kterou jsem brala doukončeného 11.týdne. Pak mi to snížili ve 12.týdnu a teď ve 13.týdnu zase o něco snížili a ve 14.týdnu už bych neměla brát nic. Zítra tedy začínám 14.týden, ale vychází mi to do konce týdne, takže to budu brát do konce týdne. V pondělí jdu na screening tak se ujistím že fakt už nic nemám brát. Pak budu brát jen ten femibion, ať má mimi všechny správné vitamíny, co potřebuje.

monak85
26. únor 2015

@78marcela Také beru Femibion. 🙂 Bereš toho mnohem víc než já. Ale říkám u každého to lékař vyhodnotí jinak. Na screening se těším. 🙂 Hlavně ať to nám všem dopadne na výbornou!