Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

apolla
12. dub 2015

@lloupacek já stimiluju od úterý puregonem

danov84
12. dub 2015

@apolla No, já bych se asi zbláznila v práci. Já svoji práci miluji, dělám s dětmi. Ale aby mě dusila, šikanovala a já si to fakt hodně zabírám. Dnes jsem ještě nic nesnědla, protože vím,že jdu zase zítra tam, kde mě bude bombardovat. Nějak se toho stresu nedokážu zbavit ☹

apolla
12. dub 2015

@danov84 taky delam s detmi a svou praci mikuji. Vim,jak ti je. Ja o sobe vim,ze snesu fakt hodne a jsem celkem silna osobnost,takze se umim postavit a hodit to za hlavu a myslet si neco o prdeli. Ale znam kolegyne,ktere to slozi,stahnou se. To ja neumim. Ale musim priznat,ze si ten tyden volna uz ted uzivam,takze bych pro nejake to volno klidu urcite byt tebou vzala

danov84
12. dub 2015

@apolla Před 14 dny jsem byla doma 3 dny s chřipkou. Bombardovala mě zprávami, ať zjistím cenu autobusu na výlet, že to potřebuje ihned vědět. Když neodepíšu,během 5ti minut píše znovu, že nemá čas furt čekat. a když mě tak bombarduje zprávama o patro níž, tak jsem v pátek dostala pojeb, že jsem ji odepisovala na vycházce a mohla ohrozit zdraví dětí, že mi za to může dát výpověď na hodinu. Psala jsem ji, ať mi ju dá. že když neodepíšu, je to špatně, když odepíšu, tak taky. Bude mě bombardovat pořád, ale to přece nejde. Otravuje soboty, neděle, o půl 12 v noci. To je fakt šikana

pikvik1
12. dub 2015

@78marcela
@jesie28 Holky, ještě jedna intim otázka - před OPU bylo v instrukcích, že má být žena oholená. To je jasný, je to zákrok, narkóza a tak..... předpokládám, že u KETu to nutné není, páč je to jen to vložení....ale nevíte náhodou? Ať neudělám nějakej trapas....

lloupacek
12. dub 2015

@pikvik1 devce ja se domnivam, ze v obdobi mezi opu a et nestihnes ani zarust takze klid.
Ale pro klid na dusi. Na et oholeni neni treba. Stejne te rozevrou sperhakem 😉

apolla
12. dub 2015

@pikvik1 ty jo,to bych neřekla,ze něco takového bude v instrukcích...já se teda Holík pravidelně,ale nečekala bych to. Vždyť te stejně otevřou spodem ne? Tak když te roztáhnout,nemá jim tam ani jak chlup vlezt....

monak85
12. dub 2015

@danov84 Ahojky, to tě tedy obdivuji, že si to necháš líbit, ale holt každý je jiný. Výpověď určitě nedávej. Klidně zajdi na gyndu a řekni si o marodku, většinou s tim nikde není problém. Můžeš mít marodku klidně od plánování ivf až do porodu. Já jsem na marodce od transferu a budu taky až do porodu, podařilo se nám na poprvé. Ale i pokud se nepodaří, tak na ni můžeš zůstat. U nás s tím tedy problém není. Mě ani na výběr nedal doktor, řekl, že je to rizikove a jsem doma. Jedine co je teď těžké je zvyknout si na o dost menší příjem od sociálky. Držím ti pěsti ať to vyresis a určitě se porad se svým gynekologem. 🙂 A na sefovou kašli, na marodce te vyhodit nemůže.

apolla
13. dub 2015

@monak85 můžu se zeptat,proč vám to neslo přirozeně?

78marcela
13. dub 2015

@pikvik1 já se teda taky holím vždy před každou návštěvou gyndare. Takže i před KET. V zimě to trochu flakam, ale v létě se teda holím pravidelně. V zimě teda před kontrolou, jinak se mi moc nechce.

pikvik1
13. dub 2015

@lloupacek
@78marcela
@apolla No jakože já se holím taky pravidelně. Ale neholím se úplně, určitou část jen "udržuju" 😁 Tak jsem nevěděla, jestli shodit všechno 😁😁 Tak to bud brát, jako klasickou prohlídku, taky si myslím, že je to fuk..

apolla
13. dub 2015

@pikvik1 já si taky myslím,ze oni toto moc neřeší,aspoň gyndar,u kterého dělá mamka sestricku - tomu je to úplně jedno. Asi taky záleží na každé ženské,ja mám možná to štěstí,ze ani nijak moc chlupu nemám,dokonce ani na nohou,což mám asi po tatkovi,ten ma nohy jako baletka hubené a chlupy skoro žádné.

pikvik1
13. dub 2015

@apolla jo, asi máš pravdu 😊

annna79
13. dub 2015

Holky vyvíjí se 8embrijek jsou všechny 8buněčná počká se na blastocystu .ta by měla být ve středu.jsou to nervy teda.

hahebu
13. dub 2015

@annna79 To máš pěknou zásobičku! 🙂

pikvik1
13. dub 2015

Tak už mám prdolínku u sebe 😊 😊 Zahájila jsem veget a podložila zadek 😊 Doktor říkal, že hezčí embryo už prostě není 😊

annna79
13. dub 2015

@pikvik1
Dneska sis byla pro mimi ? Krásný 🙂
Co říkal doktor, že můžeš a nemůžeš.Já bych po transferu potřebovala vyzvednout syna autem z Prahy od Caru asi 1 a půl hodiny tak a domů 1h.Myslíš, že ta cesta by vadila?

apolla
13. dub 2015

@pikvik1 to je uzasne. Za 2 tydny sem das fotecku // 🙂

pikvik1
13. dub 2015

@annna79 Ano, dnes konečně jsem byla pro embryjko 😁 Doktor mi jen v rychlosti říkal, že mám být 3 dny v klidu. Nic těžkýho netahat, nesportovat. Já myslím, že jízda autem nevadí. Ani neříkal, že bych měla přímo ležet, to já jen pro zichr 😉
Jak jsem přijela domů, tak mi nešla otevřít branka, abych zaparkovala. Tak jsem tam caplovala s tím kolíkem a pak jsem se na to vykašlala, abych to jako netahala a teď nad tím pořád přemýšlím 😞

pikvik1
13. dub 2015

@apolla Snad, snad,SNAD!!!!!!!!

annna79
13. dub 2015

@pikvik1
Držím palečky.Já taky pak budu odpočívat a chodit na procházky ta je dobrá na srdce a dělohu 🙂 bude sluníčko půjdu si pak roztáhnout hrudní košičekndo lesa 😀

pikvik1
13. dub 2015

@annna79 Tak nějak bych to taky viděla 😊😊

hanka60
13. dub 2015

@pikvik1 Budu držet palce, já jsem teď 6 den po transferu, ze začátku jsem ležela a nic netahala a tak... Ale myslím, že to v tom vůbec není.Ale já to zkouším, minule jsem dělala vše a nevyšlo to, tak teď zase zkusím polehávat 😉

pikvik1
13. dub 2015

@hanka60 Juuuuu 😊 A jak staré embryjko jsi měla? Vydržíš netestovat?
Snažím se opakovat si, že chvilkové zatnutí svalů nemůže být katastrofa, to by se lidstvo přestalo rozmnožovat 😊

hanka60
13. dub 2015

@pikvik1 mám zavedeny dvě, prodloužená kultivace ve stadiu blastocysty. Už testuju od 3 dne, jsem na tohle blázen, nikdy to nevydržím ☹ a samozřejmě co jiného než negativní.

hanka60
13. dub 2015

@pikvik1 to určitě nevadí, já jsem taky zvedala malému do auta kolo a až pak jsem si to uvědomila.

hanka60
13. dub 2015

Holky nevíte, kdy se uchycují emrya ve stádiu blastocysty ? Říkali mi v caru, že do týdne.

pikvik1
13. dub 2015

@hanka60 Aspoň nebudu jedinej testovací blázen tady 😁 Sice by už tam něco pidi být mohlo, ale ještě je čas...
Já myslím, blastocysty by se měly vrtat docela brzo, do týdne určitě.

pikvik1
13. dub 2015

@hanka60 Tak hatchující blastocysta se uhnízdí za 1-2 dny.

hanka60
13. dub 2015

@pikvik1 při prvním těhotenství, jsem měla pozitivní test asi 7 den, slabonkou čárku, vím, že to bylo už 4 dny před očekávanou MS. A to jsem tenkrát měla vložena 2 emrya - třídenní a jedno se chytlo.