Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn
@pavlina1976
Já myslím, že s tou ovulací je to tak, že pokud máš KET v nativu bez stimulace (jako japro), tak musíš mít ovulaci. Když máš KET se stimulkou, tak ovulace nemá být, v tomto případě jsou ty hormony, které jsou vyplavovány při ovulaci a následně po ní, nahrazeny léky, které musíš brát až do 12.tt, protože právě tím, že nebyla ovulace, nevznikne ti žluté tělísko, které vyživuje hormony to embryo do 12. tt dokud se neudělá placenta. Snad jsem to vysvětlila jasně.

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 aha ja uz tomu vubec nerozumim

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 uz to trochu chapu, ale nevim proc musi byt ten folikul tak veliky, kdyz na nich vubec nezalezi

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn a když ses chystala na ten KET, brala jsi nějaké léky, nebo lepila sis náplasti?

martas14
3. čer 2014

@karolakmn JoJo já myslím, že @kvetinka84 to vysvětlila přesně, že kdo to má v nativu, tak tam musí dojít k té ovulaci, i když není ten folikul jako využitý, pouze plní tu úlohu spouštědla, že si tělo si uvědomí, že má dojít ke hnízdění...spíš nechápu proč když vidí, že je s tou ovulkou u tebe problém, tak ti rovnou nedají stimulovany ket

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn jj, jak píše
@martas14, když vidí, že ti ty vajíčka nedozrávají, tak proč ti prostě nedají léky na stimulovaný KET. Do jakého CARu chodíš?

martas14
3. čer 2014

@pavlina1976 ahoj Pavli, no slizna roste jako divá to máš super holka a to o tom pregnylu třikrát po sobě jsem slyšela, různé cary to tak mají, je to kvůli tomu aby se tělo oblblo, že je už jako těhotné a nesnažilo se vypudit embryjko a to mělo klid na hnízdění 😉 navíc je to takový prima bič na ty nedockavky co testují už brzy, protože při tomto to nemá smysl 🙂 no už se těším jak to tu holky rozjedete...
Já samozřejmě furt nic, ale dnes už mě pobolivalo břicho takže čekám, že snad ta mrcha, mrchata dorazí zítra 😠 a taky cítím trochu spodek, tak doufám, že se mi nedělá žádný zánět 🙄 ale měla jsem to tak i před etem, tak nevím jestli nervy nebo nějaký před ms syndrom...

martas14
3. čer 2014

@pavlina1976 jo a stejně s tím pregnylem to měla myslím teď i @jakoubekzdenka1711 posledně tak kdyby ses jí chtěla zeptat

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 uz po druhy stimuluju v nativu, chodim v praze do podoli, pry to chteli zkusit jeste jednou v nativu a pakpry kdyz tak se stimulaci
@martas14 uz to chapu uplne presne... diky holky

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn no nevím, jestli to opravdu chápeš, protože napsat "stimuluju v nativu" je blbost, buď stimuluješ nebo to máš v nativu

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn Ale pokud to poprvé chtěli zkusit v nativu a viděli, že není ovulace, tak další cyklus ti dali stimulovaný KET, tak si myslím, že tento postup je v pořádku

martas14
3. čer 2014

@karolakmn jasný tak každý měsíc může být jiný, tak asi zkusili dvakrát co nejpřirozenější a když to neklapne tak už to půjde přes estrofeny a bude to tutovka 😉 a teď už teda víš, že to tento cyklus už nedoroste ten folikul, nebo ještě není úplně odpiskano a jdeš na utz?

jakoubekzdenka1711
3. čer 2014

@martas14 jo jo píchala jsem si 3x pregnyl, ale bohužel to nevyšlo ach jo

japro
3. čer 2014

AHOJ HOLKY tak sem se ve 12h zbudila po noční a na vložce hnědej výtok NERVY alehlavně strach aby bylo vše v pořádku a a bylo vše na 100% připravené pro Nikolku 🙂 volala sem do CAru sice sestra řikala že to nemusí bejt nic ale i tak pojedu na kontrolu at je juknou zada je vše ok 🙂 tak mě držte palečky když tak to raději posunem když nebude vše na 100% ok 😉 jedu tam pořádek dělá přátele 🙂 přeji krásný den 🙂

martas14
3. čer 2014

@japro Jejda to je furt nějaká komplikace, tak snad to nic nebude, to já jsem zas nervózní z toho spodku taky ho chvilkama cítím tak nevím co to je 😒 tak dej vědět co ti řekli

snailka
3. čer 2014

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kolik se teď doplácí za léky na IVF? Moc děkuju za odpovědi 🙂

japro
3. čer 2014

@martas14 jj děkuji moc jsi hodná a tobě držím palečky at bolest přejde 🙂

japro
3. čer 2014

@snailka ahoj záleží co asi dostaneš a i se to mění 🙂 nedavno byl třeba Fostimno bez doplatku ale jak to má pojištovna ted to nevím to ti řeknou v Caru

kvetinka84
3. čer 2014

@japro ježíš, to je mi líto, že nemůžeš v klidu čekat na mimíska a musíš mít takové komplikace. Ale děláš dobře, že to s nima jedeš zkonzultovat. Kdy jedeš, zítra? Budu držet palce

lucijete
3. čer 2014

Holky, to je hrozné, poraďte mi jak se mám hodit do klidu a nemyslet na nic.......děsím se toho, že KET nevyjde a to jdu teprv ve čtvrtek na UTZ, blázen, že...... Někdy mám hrozné depky, že to nikdy neklapne a budu pořád jen a jen čekat.... i když nekteré holky tady 7., 8.IVF....mají můj obdiv.....Jak to zvládáte vy?

pavlina1976
3. čer 2014

@martas14 Ahoj Martinko, jj slizna se snaží 😀 . Dělá mi radost holka 😉 . Ty se Martinko nenervuj, zítra přijde mrcha a žádný zánět se konat nebude zlatíčko 😉 . Bude to OK uvidíš 😉 . Jo a děkuju za vysvětlení s tím pregnylem, zní to rozumně 😀 . Hlavně aby to fungovalo 🙂 . Teď jsem si bodla první pregnyl. Od zítra utoš 3x2 tablety 😖 a fraxiparin, ach jo to budou zase modřinky, ty jehly jsou tupý děsně 😕

karolakmn
3. čer 2014

@martas14 minuly mesic byl utz pondeli, streda, patek a v patek zjistili ze jsem po ovulaci.... tento mesic to zkouseji jeste v nativu, v pondeli byl jeden folikul 12mm a zitra znovu na utz tak uvidime.... dekuju za pochopeni... 🙂 a jak jsi na tom ty?
@kvetinka84 promin za nedorozumeni, mela jsem namysli nativ, nestimuluji, jen jsem to pomotala. Omlouvam se... a jak jsi na tom ty?
Byla jsem v teto diskuzi na zacatku pred ivf, pak jsem chvili vypustila a ted jsem se vratila 🙂

pavlina1976
3. čer 2014

@japro No toto 😖 . Tak snad to nic nebude a budeš si moct jet pro mimi podle plánu 😉 . Myslím na tebe! Dej vědět, věřím, že to bude OK 😉

pavlina1976
3. čer 2014

@karolakmn Tak to vypadá dobře že? Určitě to tento měsíc vyjde 😉 . A kdy si půjdeš pro mrazáčka, když to klapne?

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn Jééé tak jsem ráda, že jsme si konečně porozuměly 😉 Tak třeba poporoste a bude to OK.
Já jsem na tom dobře, jsem těhotná v 8. tt. Příští týden jdu na kontrolu a UTZ, tak doufám, že bude vše v pořádku

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 kez by tva slova byla vyslysena a vyslo to... uvidime co zitra na utz... vic zatim nevim... a co ty?

pavlina1976
3. čer 2014

@lucijete JJ je to těžké 😠 . Já jsem vždy v klidu a taky když se blíží transfér začne mě opouštět ta neotřesitelná víra, že to tentokrát prostě vyjde 😉 . V po si jedu pro embrouška, ty jdeš hned po mě 😀 . Tak na to čekání budeme spolu 😉 . Dnes jsem píchla první pregnyl 😉 . Od zítra utroš a fraxiparin a pořád estrofem 😕 . Při IVF jsem měla jen utroš, tak jsem věděla, že když to neklapne tak to dostanu a budu vědět, ale kombinace utroš a estrofem mi ms drží, tak to nepoznám 😠 . A doufám, že bude držet dalších 9 měsíců 😀 . Nechala jsem rozmrazit ty dvě nejslabší, jsou krásný podle dr, ale ty ostatní po jednom jsou o něco lepší, ale řekla jsem si, že zrovna těmhle dám šanci 😉

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 jeeee takto moc gratuluji a drzim palecky.... ja mam uz doma skoro triletou holčičku (prirozene) a ted cekame jak vse dopadne

pavlina1976
3. čer 2014

@karolakmn No já jsem dnes píchla první pregnyl a od zítra začíná zase utroš a fraxiparin 😖 . No nic nenaděláme 😀 . Dali jsme se do boje, tak to prostě vybojujeme 😀 . V po si jedu pro dva mrazáčky. Rozhodli jsme se s dr, že rozmrazíme ty dvě trošku pomalejší. Jsou krásný dle dr, ale o malinko horší než ty ostatní, tak nějak cítím, že jim mám dát šanci 😉 . Věřím, že to bude OK, že se aspoň jeden hezky zakousne na 9 měsíců 😀

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn Já mám doma skoro dvouletého chlapečka taky z IVF. No a teď čekáme druhé. Mám trochu nervy, minulý týden jsem byla v 6+0 u dr. a ještě nebylo vidět srdíčko, tak jsem z toho nervozní, i když dr. mi jasně řekl, že na srdíčko je brzo