Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
29. srp 2014

@catchulinecka 12.9 v 8.15

kvetinka84
29. srp 2014

@78marcela Tak to je super, takže gratuluju, ať je vše v pořádku a těch 14 dní do UZ rychle uteče

catchulinecka
29. srp 2014

@78marcela dalsich nekonecnych 14 dni,preju ti pevne nervy Marcelko 😉 ale rikam ti,tohle vypada dobre! Myslim,ze ses dockala,opatrujte se 😉

78marcela
29. srp 2014

@catchulinecka myslím ze tomu uvěřím určitě až bude srdíčko. Zatím se sice raduji, to ano, ale pořád mám obavy, a myslím že až bude srdíčko, uleví se mi. I když vím že se člověk bude bát i potom. Ale zcela jistě si ještě aspoň jednou nebo dvakrát zajdu na krev pro svůj vlastní klid.

suzik161
29. srp 2014

@78marcela super, roste!!!! Bude to dobré, uvidíš. Dneska volali manželovi z té genetiky, má nějaký špatný gen, který může mít vśe za následek. Děti by mohly být postižené. Prý by stačila nějaká opetace varlat. Tak uvidíme, on zase moc neposlouchal, takže vím tak půlku, tak snad už ty výsledky dorazí. Na krev budou muset i tchýně s tchánem a švagrová, jestli to není dědičné. Tak ještě imuno a budeme vědět co a jak 😀

78marcela
29. srp 2014

@suzik161 no tak není to nic povzbuzujícího, ale na druhou stranu je dobré, že se zjistí příčina a může se s tím něco udělat. No a než postižené dítě, je lepší když to odešlo, opraví se chyba a bude to v pořádku.
No a u mě, vypadá to že se to vyvíjí standardně, dnes by sice mělo byt hcg 160, ale jak říkala sestřička, odchylky můžou byt podle typu přístroje, navíc předtím to bylo ve tři odpoledne, teď v devět ráno, takže to tak nějak odpovídá. Potěšila mě že je hodnota taková že se nemusí opakovat. To beru jako plus a ulevilo se mi.

suzik161
29. srp 2014

@78marcela povzbuzující to není, ale bde se vědět PROČ, to mi zatím stačí. Uvidím až přijdou výsledky poštou. Pomůžou nám a bude to dobré.
Hodnotu nech být, hlavně, že jde nahoru!!!!

78marcela
29. srp 2014

@suzik161 přesně tak, teď budou vědět jak pomoct. To je fajn a pak se o těch vánocích konečně sejdeme všechny těhotné.🙂

kotcheva
29. srp 2014

@78marcela tak prvni meta zdolana🙂. Skvela zprava! A zase cekani na utz, vid? Ale ted uz to bude utikat lip a tech 14 dni utece coby dup🙂

78marcela
30. srp 2014

@kotcheva no uvidíme. Teď před námi další cil srdíčko. Tak snad to zvládneme. Pokud se tohle podaří, tak se mi podstatně uleví. Ale pořád mám veliký strach věřit že to dobře dopadne i když hrozně moc doufám.

suzik161
30. srp 2014

@78marcela
@kvetinka84
@catchulinecka
@kotcheva Tak včera volali manželovi z genetiky z Brna a má nějakou chybu v genech. Což má asi za následek naše nepovedené pokusy a nemožnost otěhotnět, nebo spíš o to přijít. Ještě počkáme, až nám to pošlou písemně, pamatoval si tak půlku věcí, co mu doktorka říkala. pak pro výsledky na imuno a jedeme dál. Jsem ráda, že něco našli a povede se to, i když to teď bude pro manžu horší, ale my to vybojujeme 😀

78marcela
30. srp 2014

@suzik161 mám radost, úžasný pozitivní přístup. Ale je to tak, dobré že víte proti čemu bojovat. Nejistota by byla mnohem horší, kdybyste byli oba v pořádku a furt nic. Takhle se preléčí a za chvíli bude mimi vrnet v postýlce.

Já si včera dala deci červeného, šla na procházku a dnes mám čárku zase o něco silnější.
Sedačka vybraná?

suzik161
30. srp 2014

@78marcela Super, mám z tebe radost a nabíjíš mě energií, že to jde 😀

Jasnačka, sedačka vybraná, byla to pro nás oba láska na první pohled a ještě k tomu padne do našeho baráčku jak ulitá. Tu vyrobili jen pro nás. 😀
http://www.supersektor.cz/sedaci-souprava-abby?...

suzik161
30. srp 2014

@78marcela Ale bude to asi o tom podstoupit vše znova, naši mrazáčci nebudou asi super mimča ☹ Ale mi to dáme 😀

78marcela
30. srp 2014

@suzik161 no to se bohužel nedá nic dělat. Hlavně když to přinese úspěch. Já se už taky bála, že máme genetickou nebo nějakou vadu. Přítel tehdy krátce před odběrem prodělal nějakou infekci a při odběru ty spermie byly úplně bez pohybu narozdíl od kontrolního spermia. Tak už jsem si taky začala říkat jestli třeba nebyla tam chyba.ale snad teda nebyla.
Sedačka je hezká, přesně můj styl i barvy.

catchulinecka
30. srp 2014

@suzik161 teď už bude jen dobře, je super, že vám nejspíše odhalili příčinu, je spousta párů co tápou a neví a vy to napravíte a hurá miminko si bude hovět na nové sedačky 😀 mimochodem, je moc pěkná 😉 Kdy myslíš, že byste začli ten nový proces ivf?

catchulinecka
30. srp 2014

@78marcela super, že čárka sílí a vínečko je prý výborná věc na prokrvení, ať se tam miminu líbí 🙂

78marcela
30. srp 2014

@catchulinecka snad se mu bude líbit. A těším se že bude čárka sílit dal. Teď je tak poloviční jako kontrolní.

kotcheva
30. srp 2014

@78marcela neboj, klapne to🙂. Jinak vim, o cem mluvis - taky se pohybuju v kratkych casovych usecich a vzdycky trochu bojim, jak dalsi kontrola dopadne...

kotcheva
30. srp 2014

@suzik161 to je dobre, ze vite, proti cemu bojujete... Dulezite je, aby doktori vedeli, jak pomoci. A pak uz nic nebrani tomu rozjet kolotoc znova - a hlavne uspesne🙂

suzik161
30. srp 2014

@catchulinecka nevím, jak bude probíhat léčba, ale ráda bych to zvládla do Vánoc a pod stromeček si dát krásný dárek. Vše se bude odvíjet od výsledků, co přijdou poštou z genetiky a co se dozvíme za 14 dní z imuno v Praze ☹

78marcela
30. srp 2014

@kotcheva tak ty už máš asi ten nejhorší úsek za sebou, ne ? Už by to mělo byt klidnější, nebo kolikátý jsi? Nemáš to napsané u sebe tak ztrácím přehled.. Určitě už to bude ok, jak se překoná ten první trimestr.
Držím pěsti aby bylo u všech všechno v pořádku a každá se dočkala co nejdříve.

@suzik161 to uteče. Teď pujdeš do práce a do vánoc to uteče cobydup. A na vánoce budete mít nejkrásnější dárek. Aspoň budou nezapomenutelné.

Já už si rozmyslela, jak to řeknu doma. Zatím to nikdo neví z našich. Ale když to bude vše v pořádku, tak 28.9 mám narozeniny. Pozvu naše na oběd a řeknu jim to, že mám pro ně taky dárek. A dam každému obálku s fotkou z ultrazvuku a nějakou láhev a tam napíšu že ahoj babi a dědo, těším se až se začátkem května poznáme osobně. Tuto láhev si pak můžete otevřít na moje zdraví. Vaše Viki-vnouce.
Ted ještě aby to vyšlo a aby byl náš boj vítězný.

kotcheva
30. srp 2014

@78marcela mas pravdu, pomalu koncim 1. trimestr. Ted jsem uspesne prosla screeningem, ale uz me rovnou posilaji v 16.tt na genetickou konzultaci a vypada to, ze zase podstoupim odber plodove vody. Sice to minule bylo ok, presto si oddychnu, az bude i tenhle test uspesne za nami... Nerikam, ze se permanentne bojim, citim se fan a podle toho se chovam, ale presto se mi vzdy ulevi, kdyz si zase odskrtnu dalsi bod😉.

Jinak mas hezky napad, jak to oznamit. My taky zvali rodice na obed, ale tim kreativita koncila🙂. My jim to vladtne davkovali cele predlonske leto - nejdriv jsme jim rekli, ze se budeme brat. Z toho malem upadli😉. A za necele 3 mesice, ze cekame Elisku. Chudaci, uz skoro neverili ani v jedno 😝

78marcela
31. srp 2014

@kotcheva u nás už tomu asi taky nevěří. Už si i odpustili ty řeči kdy už budeme mít dítě i my, že by chtěli ještě jedno vnouce. První tři pokusy doma věděli a když ten můj třetí byl takový nijaky že se pořád nevědělo jestli to vyjde nebo ne a já měla už pak plný zuby otázek a pohledu povahunych tak jsme to pak už neříkali. Ví o tom pouze moje kolegyně v práci, jedna důvěryhodná kamarádka no a tady konik.
Začínám mít lehké nevolnosti, nic hrozného. Ne že by mi bylo nějak výrazně špatně ale spíš takový žaludek jak na vodě.zatím mi to nebrání jíst 🙂 beru to jako pozitivní znamení. Těším se že to bude ještě víc. 😀 😉 😵

catchulinecka
31. srp 2014

@78marcela jééééé, to je super, že začínáš mít žaludek na vodě 😀 jen ať se to pěkně horší ty těhu nevolnosti 😀 nic ve zlém...každá se tady na ně těšíme 😉

catchulinecka
31. srp 2014

@suzik161 do Vánoc nám to vyjde, oběma!!!! a prostě jinak to nebude...
Hezkou neděli holky 🙂

suzik161
31. srp 2014

@catchulinecka to víš, že jo, budeme bojovat spolu, myslím, že už jsme jednou bojovaly. Tak budeme znovu 😀 taky krásnou neděli!!!

78marcela
31. srp 2014

@catchulinecka jak to že ty plánuješ taky do Vánoc, ty nejdeš dřív proc? Asi jsem to zapomněla.
Jinak taky přeji pěknou neděli.
Já objevila lék na nevolnost. Jak mi je trošku divně, hned si jdu něco zakousnout a je to dobrý. Jsem zvědavá jestli to bude fungovat i dal.
Dneska čárka zase o něco málo silnější. Zítra bych měla mít aspoň 300 jednotek hcg tak jsem zvědavá jestli tam budou.

kotcheva
31. srp 2014

@78marcela zaludek na vode je dobre znameni!!!🙂. Cetla jsem nekde statistiky, ze u zen, ktere trpi na nevolnosti, je nizsi riziko potratu a celkove tehotenstvi lepe prosperuji🙂.

Jinak my rodine ani nerikali, ze podstupujeme ivf. Stacilo mi, kdyz mama vypravela o rodine sve kamaradky, ze jeji dcera musi na ivf... Pro nase to je porad neco nepredstavitelneho, vubec jsem nemela chut jim neco vysvetlovat. Navic bych asi neunesla tu jejich nervozitu, jestli to vyjde, a potom to utrpne utesovani, ze priste uz to urcite vyjde...

78marcela
31. srp 2014

@kotcheva no zatím jsou nevolnosti jenom mírně a prosperující tehu to asi taky moc není. Ale vše se určitě v dobré obrátí. Hcg bude stoupat víc a mě bude víc blbě. Už se na to těším. Teď mi není vůbec blbě, jenom trochu ráno, pak už nic. Včera skoro celý den a teď nic.