Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

pikvik1
20. led 2015

@kvetinka84
@jesie28
@78marcela
Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrolním UTZ, jak rostou vajucha. Na jednu stranu je to dobrý, rostou hezky, mají mezi 12-14mm (jsem 10DC) a je jich tam hodně. Na druhou stranu mě doktor varoval, že pokud teď ve čtvrtek (ještě kontrolní UTZ) uvidí, že hrozí hyperstimulák, tak nepůjdu na transfer...až v únoru. Mám totiž na každém vaječníku min. 10 vajíček a jak se jich odebere nad 20, tak je to velký riziko. Takže bych musela zase čekat ☹ Jsem z toho strašně špatná, už jsem se viděla jinde, mám na týden naplánovanou dovču (cca po transferu) a tak. Já nechci zase čekat ☹ Ach jo ☹
Ptala jsem se, jestli proti tomu můžu něco udělat, ať tomu zamezím a říkal, že vůbec nic. Takže čtvrtek rozhodne, jestli dostanu pregnyl (a transfer bude) nebo něco jinýho, co zabraňuje těm hyperstimulačním příznakům (a transfer v únoru).

jesie28
20. led 2015

@pikvik1 to opravdu člověku pomůže, když ti řeknou, že by jsi měla zase čekat ☹ Ach jo. Já s tímto zkušenost nemám. Já měla nejvíc 8 vajíček. 😒 Třeba poradí Marcelka. 😉 @78marcela

78marcela
20. led 2015

@pikvik1 já jich měla 33, ohss jsem měla, bylo to hrozný, ale nakonec mě na transfer pustili, nevím, proč by neměli odběr vůbec dělat.

pikvik1
20. led 2015

@78marcela No odběr prý udělají, ale neudělají pak transfer.
Já jsem si tady z diskuzi myslela, ze se udela odběr a pak se vidí. Když je silnějši hyperstimulak, tak se nakonec ten transfer neudela, ale když je to jakžtakž, tak se normálně udela. Takže jsem se na to i tak ptala, proč nepočkáme po odběru, ze prostě uvidíme. Ale dr. říkal, ze nee, ze se to ovlivni tím, co mi teď píchne na uvolnění vajíček. Tak jsem z toho dost rozpacita....

pikvik1
20. led 2015

@jesie28 No jo, je to na prd 😒 Ale díky 😊

pikvik1
24. led 2015

@jesie28
@78marcela
Ahoj děvčátka 😊 Tak v pondělí v 8:30 mě čeká OPU 😊 Včerejší UTZ potvrdil více než 20 vajíček, čímž jsem ve velkém riziku OHSS. Doktor by nerad, abych skončila v nemocnici a měla těžký start případného těhotenství. Takže po odběru necháme prodlouženou kultivaci a embryjka zamrazíme. A na transfer půjdu v dalším cyklu, abych byla fyzicky v pořádku. Co se dá dělat no... Musím to těch pár týdnů vydržet.
Nevíte kdy by po OPU měla dorazit mrcha? Vy jste měly asi hned transfer, že? ....
A nevíte, kolikátý DC se dělá KET?

78marcela
24. led 2015

@pikvik1 no mě se to zda divný. Vždycky udělali odběr a pak se vidělo, pokud se rozjel ohss, tak by se mrazílo ale zabalit to takto předem mi přijde divný.
U nás se KET dělá 18-19.den cyklu.

misickaf
24. led 2015

@karolakmn Můžu se zeptat co znamená krátký protokol? a na kolik to tedy vyjde celkem? už máme za sebou 4 IUI a už uvažujeme o IVF ale 20 tisíc prostě dohromady najednou nedáme :/

karolakmn
24. led 2015

Kratky je ze zacina 1.den menstruace a cca 12den je idber vajicek a spermatu a cca 3-5dni po odberu je zavexeno oplodnene vajicko... dlouky protokol je mam pocit s dvema MS... 3x IUI (3x800) a 1x IVF (cca 12tis) a 1x KEt (cca8tis)... nebylo to k nicemu... v zari jsem byla na laparoskopii zlucniku s kterym jsem mela problemy i behem snazeni a 14dni po laparo jsem otehotnela prirodni cestou... nyni jsem v patem mesici tehu... @misickaf

78marcela
24. led 2015

@misickaf taky nikdy nevíš jestli těch dvacet bude stačit. My už jsme někde kolem sta tisíc za ty roky. Jenže u nás přirozená šance prostě není. A člověk obzvlášť s přibývajícími roky udělá úplně vše, aby měl dítě. Ale to jsem si jen povzdechla nad těmi dvaceti tisíci, že my jsme taky mysleli, že dvacet bude stačit a skutek utek. Tím rozhodně nechci strašit, někomu to stačí a vyjde to hned.. Držím ti pěsti.
Pokud nebudeš chtít prodlouženou kultivaci, bude ti stačit množství léků hrazené pojišťovnou, a přítel má spermio v pohodě a nebude potřeba icsi, tak to ani dvacet nebude, a dáš třeba jen za mrazení embryí když jich budeš mít víc. My si holt museli za tyto nadstandardy připlatit.

petrusia90
26. led 2015

Ahojte holky,také mě brzy čeká ivf jen nás trošku brzdí ty penízky,nevíte prosím některá v jakém časovém rozmezí se ty poplatky hradí,jde mi o to jestli musím mít hnd ze začátku tolik peněz nebo jestli to můžu dávat nějak postupně,moc děkuji za vaše odpovědi 😉

a1211
26. led 2015

Ahoj holky,
mohla bych se zeptat, který den začínáte se stimulací? Já mám ted druhou stim.IVF - při první v prosinci nebyla při odběru žádná vajíčka, dr. mi ted tedy změnil postup, který moc nechápu. Píchat Gonal jsem si měla tentokrát až cca 7 den cyklu, minule to bylo 2 den cyklu. Také jste to některá měla takhle pozdě? Jinak mám krátký protokol Gonalem

jesie28
27. led 2015

@petrusia90 My jsem dávali 20tisíc zálohu před odběrem a u transferu jsme dopláceli zbytek 10tis. Nevím, jestli to jde třeba i na splátky. Zkus se zeptat v centru. Třeba to jde. Jsou to hrozný peníze. ☹

jesie28
27. led 2015

@pikvik1
@78marcela Tak jak se máte holky? Mě nejspíš čeká návrat do práce ☹ Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidím, co vše se dozvím. Chceme zkusit KET, ale nevím, jak to budu kombinovat s prácou ☹ . Nechci nikomu vysvětlovat na co chci volno. Snažím se, aby o tom nikdo nevěděl.

jesie28
27. led 2015

@kotcheva jak se daří Anežce? Jmenuje se tak, že? 🙂

78marcela
27. led 2015

@jesie28 u mě nic moc. Chytla jsem zase nějakou virózu. Tak ležím v teple, piju čaje s medem a děsně se bojím. Minule to bylo úplně to samé, taky viróza, doktorka říkala že to mohla byt příčina potratu. Teď v neděli přijde ten kriticky den co přestalo bit srdíčko a mám pocit že se historie opakuje, tak mám velký strach.

ea09
27. led 2015

@78marcela marci ,hlavně bud v klidu a nenervuj se držim palečky 🙂

kotcheva
28. led 2015

@78marcela drzim palce a posilam srdicko - nemysli na to....

kotcheva
28. led 2015

@jesie28 ahoj, je to Kristynka, ale to vubec nevadi🙂. Zrovna ted se ji dari spatne - o vikendu mela krizi a v podstate ji prestaly fungovat plice☹. Doktori upravili leky a cekame - mozna i na zazrak... V nejhorsim pripade to nemusi zvladnout - na to ani nemuzu myslet. Porad se snazim verit, ze to preci nevzda. Ale v pondeli, kdyz mi to doktor rikal, mi ruply nervy a ja tam brecela jako blazen... Takze cekam a doufam, nic jinyho nemuzu...

pikvik1
28. led 2015

@jesie28 A co takhle jít po KETu na neschopenku? Chřipka přece může sklátit kohokoliv 😊 Být takhle týden v klidu doma... 😉

pikvik1
28. led 2015

@78marcela Snaž se zachovat klid!! To přece může být opravdu jen blbá viróza. Teď už to musí být dobrý, snaž se být co nejvíc v klidu a nepředjímej!

pikvik1
28. led 2015

@78marcela
@jesie28
Jinak mám holky po OPU, odebrali 20 vajíček, 18 oplodnili. Po prvním dnu se jich dál dělilo 15. A dnes jsem volala jak se jim daří a je jich 9 jedničkových a zbytek jsou dvojkový. Takže dobrý 😊 Jinak teda po odběru mi bylo hodně zle, dnes už je to lepší 😊

78marcela
28. led 2015

@ea09
@kotcheva
@pikvik1 jste hodné holky. Na nakonec v noci skončila na pohotovosti na kapackach, Teplota 39,5 nešla jinak srazit a stále jsem zvracela i když nebylo co. Bylo to hrozně. Teď je mi o něco lépe, ale pořád mám teplotu přes 38. Chci byt pozitivní, ale moc se mi to nedaří. Minule ta viróza měla jen lehký průběh a přece přestalo bit srdíčko. A tohle teď.. No nevím.

78marcela
28. led 2015

Jinak k dalším zprávám napíšu později. Teď nemám sílu

catchulinecka
28. led 2015

@78marcela jezis Marci, proboha drz se a posilam hodne sily!

suzik161
28. led 2015

@78marcela držte se!!!!

ea09
28. led 2015

@78marcela drž se a hlavně to nevzdávej a nenervuj se papa 🙂

jesie28
28. led 2015

@kotcheva to se moc omlouvám Kristýnce. Tak to jsem spletla s jinou maminkou 😅 Ona bude šikovná a zvládne to. Držím moc palečky. Nervy jedou na plné obrátky. ☹ Já jsem si taky myslela, že už je to po tom potratu ok, snažím se na to nemyslet a nebrečet, ale prostě to někdy nejde. ☹

jesie28
28. led 2015

@78marcela Marcelko, drž se! Teď řádí bohužel samá chřipka. Miminko bude v pořádku neboj, moc na tebe myslíme. ♥

jesie28
28. led 2015

@pikvik1 Tak to je pěkný počet vajíček. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co všechno mi doktror řekne. Kdyžtak se nahlásíme do Car a tam se domluvíme co a jak. To bude mazec nastoupit do práce po 3letech a 9měsících 😒 Škoda, že nemám bihatýho manžela a nemůžu být žena v domácnosti 😀 😀 😀