Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

martas14
30. bře 2014

@cicinky tééda, tak to se krásně vyvíjí a na apríla trasnsfér, to je určitě magické datum 😉 tak jen tak dál, budeme držet palečky aby bylo čekání rychlé a dvojité čárky na testu silné 🙂

jana123123
autor
30. bře 2014

@78marcela to mas pravdu marcelo kdys bude mimy tak aby mnelo svuj klid a jeste k tomu kdy bude chodit tak aby mnel zahradu a spon ja sito myslim a jak sity dopadla marcelo povidej 🙂

cicinky
30. bře 2014

@dagin - klobouk dolů před tebou, dvojčátka a znovu do toho jít a vědět, že zase mohou být, jsi úžasná 🙂
@karolakmn - já dostimulovala, OPU za mnou, trošku bolesti a jsem nafouklá, ale jinak good, ET v úterý nebo zítra, těch 14 dní je hroznýýýýýýýých 🙄
@78marcela - wau, to je krásné 🙂, taky se mi zdálo o mimískovi, den před OPU, a taky jsem si říkala, že to určitě něco znamená a ten druhý pokus je náš 😉
@martas14 - moooooooooooooc děkuji 🙂

jana123123
autor
30. bře 2014

@cicinky tak ti preju hodne stesti at se jim libi u tebe a kolik budes davatvjedno a nebo dve 🙂

cicinky
30. bře 2014

@jana123123 dle doporučení dr.jen jedno, nemám stavbu dělohy ani těla (jsem jen 161cm vysoká), abych mohla zavést 2, takže zůstáváme u jednoho, dr.má mou důvěru 🙂

karolakmn
31. bře 2014

@cicinky držím ti mooooc palečky... Ja jdu na utz zítra a ve středu asi na odběr jsem rada ze je tady někdo kdo jede skoro stejně jako ja... Taky si budu nechávat jen jedno... Jsem tři roky po císaři a mám 164cm takže mi automaticky zaskrtli jedno embryo... Určo mi dávej vědet jak je... Moc ti přeju aby se ti brzy ukázali //

cicinky
31. bře 2014

@karolakmn ahoj, moc děkuji a také přeji hodně štístka 🙂
Zítra jdu na ET, pak 14 dní nekonečného čekaní a pak doufám v // 🙂
Popravdě je mi jedno jestli mi zavedou jedno nebo dvě, základ je, když se chytí a za 9 měsíců se budu už trápit porodem 😀
Jak máš staré dítko? 🙂

karolakmn
31. bře 2014

@cicinky no tak zítra na tebe budu myslet... Do jakého centra chodíš?
Ja už mám holčičku v červnu ji budou 3.... 🙂

cicinky
31. bře 2014

@karolakmn
do Gennetu v Liberci 🙂, jsem taková naklepaná dnes, vím do čeho jdu a je to příjemnější pocit 🙂
Teď se chystám předpřipravit si na týden jídlo pro mužíčka, abych to od zítra měla co nejjednodušší a mohla si užívat klídku a pohodičky zavrtání bublinky 🙂
Taky bych chtěla holčičku, ale zase si říkám, že když bude klučík, tak bude mužík radostí bez sebe 🙂 (plánuje jak s ním bude hrát fotbal a podobně 😀)
No od zítra 14 dní bude hroznýýýýýýýýých 🙄
Kam chodíš ty? 🙂

karolakmn
31. bře 2014

@cickny do podoli v Praze.... Jo holcicky jsou fajn, ale ta moje je jak z divokých vajec... Ja to asi po transferu 14dni nevydržím 😒 budu rada když dam týden a pak začnu testovat 😅 taky jsi měla ICSI, prodlouženou kultivaci a ah?

cicinky
31. bře 2014

@karolakmn
Jéé, tam jsem původně měla jet 🙂, ale pak jsem byla "protlačena" do Liberce, a musím říci, že je to tam moc fajn 🙂
Kultivace, ICSI, bez AH (u nás zbytečné) a k tomu embryoscope 😉, teď jej mají v akci zadarmo, a jsem fakt ráda, že jsem se dostala a můžeme ho využít, každé 4 hodiny nám je sledují, aniž by je vytahovali 🙂, dneska je to prostě úplně dokonalé, když si vezmu, jak to bylo ještě před 10ti - 15ti lety...
Já jsem byla prý taky rošťanda, mamča říkala, že když mě hledala venku, tak automaticky koukala po stromech 😀, odmítala jsem nosit sukýnky a šatičky, ale k teplákům jsem kradla její lodičky 😀

karolakmn
31. bře 2014

Jo tak to je cela naše Natalka... Pořad někde ve výšce, zádný pud sebezáchovy 😉 ja jsem v podoli moc spokojena... Chodím tam od 14 na gyn, odrodila jsem tam, malou si tam mesic nechali a moc hezky se mi o ni starali... A ted tam chodím i do car... Nedám tam na ne dopustit

cicinky
31. bře 2014

@karolakmn
Gennet mám v Lbc, ale rodit chci v Jablonci n.N., už jen proto, že mě bude rodit moje gynekoložka a rodinná kamarádka v jednom, ale i proto, že jabloneckou nemocnici mám mnohem raději než libereckou, měla jsem tam nepříjemný zážitek a dodnes, když si vzpomenu, tak mě zabolí to místečko :/
Prostě člověk má vždycky to své oblíbené 🙂

dagin
31. bře 2014

Tak jsem byla dnes na UZ a ve středu mne čeká punkce. Folikulů je hodně ... levý vaječník se ale posunul vysoko a neví, zda bude možné z něj něco odebrat. Jinak mi hrozí hyperstimulační syndrom ... pokud se rozjede, tak mi v žádném případě nedoporučují zavést 2 a budou zvažovat, zda zavedou vůbec jedno :(

cicinky
31. bře 2014

@dagin jéé, tak snad tě to mine a zadaří se i u tebe 😉
To jsi měla asi hodně vysokou dávku hormonů, že?

78marcela
31. bře 2014

@karolakmn
@cicinky. To vaše dětství mě připomíná to moje🙂 mamka mě vždycky říká, že mi nepřeje nic špatného, jenom abych měla dítě jako jsem byla já. Stále v obvazech, na sadrovne jako doma, každý měsíc ruka nebo noha..
@dagin. To mě mrzí, že ti to tak vychází. Taky jsem měla hyperstimulak a není to nic moc. Ale všechno se dá vydržet. Porod bude určitě horší.

cicinky
31. bře 2014

@78marcela - tak ty taky? Dnešní děti nevědí co to je viset někde na stromě, chodit kontrolovat úrodu ostružin a borůvek 🙂, stavět si domečky pro mravence v kořenech stromů... holky nebylo to boží? 😝

78marcela
31. bře 2014

@cicinky bylo to boží. Dnešní děti docela lituju, tráví dětství sami u počítače a vůbec neví jak to bylo venku prima. strašne ráda na to vzpomínám. V létě tábory, bojovky, a pořád někde venku v ulicich. Dnes tam dítě nevidís jak je rok dlouhý. Taky je to dobou, dnes je to o strach, nechat děcko běhat venku. Ale je to škoda. S kamarádkou, která je teď těhotná, plánujeme koupit chatu u lesa, kde budeme blízko přírodě a kde ty naše děti budou moct lítat venku. Tak se těším, že to vyjde. Holky, je máš v práci 10, dva chlapi a 8 žen, dnes oznámila třetí kolegyně že je tehule, doufám že budu čtvrtá.

maminkamispulinkaxy
31. bře 2014

@cicinky Já jsem po prvním pokusu umělého oplodnění a vypadá to že to budou dvojčata ale jeden plod se doktorovi nelíbí tak uvidím, co ukáže zítřejší ultrazvuk.

cicinky
1. dub 2014

@maminkamispulinkaxy přeji, ať jsou oba v pořádku 😉 a moc gratuluji k prvnímu pokusu, že vyšel, ze 6 děvčat, která jsme jej podstoupili, tak ani jedna úspěch neměla, tak teď se moc podporujeme k druhému 😉

@78marcela určitě budeš 😉, já mám takové zvláštní tušení, jak kdyby mi něco říkalo, už se začni připravovat 😀
Chata je super nápad, doporučuji 😉. Moji rodiče bydlí v krásné přírodě, mužíčkovi na okraji, tam se bát nemusím, nehledě na to, že se všichni se všemi znají 😀...
My jsme na okraji města, zatím je tu "bezpečno", ale už nám sem nastěhovali rodinu, která se vrátila z Anglie, dělá bordel, jsou uřvaní, sprostí až děs, takže máme připravenu stížnost na SBD, ať je přestěhují, my je tu nechceme! Už jsem te stádiu, kdy sháním ceny na zasklení balkónu, ač nebydlím nízko, tak se bojím o věci sezení na něm ☹

78marcela
1. dub 2014

@cicinky no to musí byt děs s někým takhle žít, kdo dělá bordel. Pokud máš možnost, na koho se obrátit, tak bych si taky stěžovala.
Taky věřím že to vyjde,máme 9 mrazacku, to by bylo aby se jeden nechytil. Nebo i dva. Už ať je květen.

cicinky
1. dub 2014

@78marcela - dnešní ranní zprávy mě potěšili, dobře vyvinutých je 6, 1 zavedeme a 5 jich budeme vitrifikovat 😀 , ty zbylé, co se vyvíjejí pomaleji, využijí pro výzkum 😉

Představ si, že naši "nepřizpůsobivý" jsou asi odstěhování... vůbec tu nejsou, už více jak 2 dny o nich nevíme, ale ještě to musím někde vyšmejdit, kéž by to byla pravda 😀

karolakmn
1. dub 2014

@cicinky utz za mnou dnes 10DC a ve čtvrtek na další utz pry jsou ještě maličký 12-16mm napravo a na levo mi nenašla vaječníky... Všichni s tím mají problém ale vždy ho najdou. A ještě mám pry nejaky vy růstem na sliznici... Nechápu kde se tam vzal když do ted ho nikdo nevidel??? ☹ 😠 nejsem z dnešního už v dobre náladě a mám obavy jak tohle vše dopadne. Čím jsi stimulovala a kolikaty DC jsi šla na odběr ? A hlavne jak jsi dopadla dnes pri zavádění? Držím mooooooc palečky

cicinky
1. dub 2014

@karolakmn
1.stimulaci jsem měla 14 dní + 16 dní a pak odběr
2. stimulace 17 dní + 9 dní a pak odběr
všechno od druhého dne MS.

1. injekce Decapeptyl
2. 14 dní - jen Medrol (ten mám na endometriózu) a k tomu si píchám Clexane na ředění krve, k tomu ještě žeru Letrox (nemám štítku) a kyselinu listovou
3. 17 tý den, ale u prvního to trvalo déle, neměla jsem ještě dostatečná vajíčka, jsem začala píchat Menogon, který mi nevystačil a pěkně jsem si doplatila 2 dávky za 2.5tis 😒
4. za 9 dní inejkce Ovitrelle na uvolnění vajíček
5. jeden den nic, jen Clexane, Medrol, kyselina, Letrox
a pak už samotný odběr
6. po odběru zavádím Utrogestan

Tohle, co máš teď ty, jsem měla já u první stimulace, a ve finále jsem z toho měla jen 6 vajíček, ze kterých přežilo jedno ☹ , a to jsem neudržela.
Zřejmě máš zatím menší dávku hormonu, ale třeba to bude stačit a povede se 😉

jana123123
autor
1. dub 2014

@cicinky ahoj tak to mije lito ale zas muzes mit mimi tak to je super vec kdys vis ze muzes mit mimi moc ti to preju zitra jdu doktorovi do prahy tak se zvedava co my reknou ale jinak si moc us nestezuji nato ani ten strach us nemam a dekuji ti zato ze sme naucila se nebat doktoru a ze smi to vysvetlila jakto probiha ... dekuji ti za vse a mnej se hesky a dej vedet jak si dopala a budu se tesit na tve psani.... 🙂

78marcela
1. dub 2014

@cicinky Tak to je super, že by byli pryč. Jenom aby nebyli jenom někde na návštěvě u rodiny...kéž by byli pryč.

No a dnešní zprávy paráda, takže kdy jdeš na transfer? Je super, že máš i další do zásoby.

karolakmn
1. dub 2014

@cicinky ty jsi mela dlouhy protokol?

cicinky
1. dub 2014

@jana123123 - mám zavedeno, byl to pěkný macek, teď mě čeká 9 dnů čekání na první testování 😀
Nemáš se čeho bát, pěkně se o tebe postarají a maximálně tě podpoří 😉
@78marcela - už je u mě, muž chce kluka a doktor mu to odpčíkal, že má pravdu, že bublinka je kluk 😀
@karolakmn - ano, i ten druhý byl dlouhý ;)

suzik161
1. dub 2014

@cicinky Držím ti palce!!!!

karolakmn
1. dub 2014

@cicinky ja mam kratky... uz aby byl aspon odber za mnou... uz jsi po transferu emryii zpet k tobe