Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
1. dub 2014

@cicinky Tak to určitě klapne, paráda...já se nemůžu dočkat, až je taky budu mít u sebe. Já chci hrozně holčičku. O víkendu jsme vybírali jména🙂)

78marcela
1. dub 2014

Ale i za kluka bych byla vděčná

cicinky
1. dub 2014

@suzik161 díky, díky a díky 🙂
Co nového u tebe? 🙂

@karolakmn - už mám po a musím říci, že tentokrát embryjka vypadaly mnohem líp než-li u toho prvního, a to, které mi zavedli, to byl fakt macánek 😀

78marcela
1. dub 2014

@karolakmn nemáš to jednoduchý, ale myslím, že hlavně at jsou nějaké folíky, co ti odsajou...taky toho mám za sebou celkem dost, při OPU 33 vajíček, děsnej hyperstimulák, na třetí transfer se sice zadařilo, ale v 7 týdnu konec...není to jednoduchý, ale prostě se nevzdáváme a ono to nakonec prostě dobře dopadne... musíme tomu věřit, víra je půl úspěchu...

Často jsem přemýšlela o tom, že někdo má štětsí ve všem na co sáhne a že já si musím každou věc prostě tvrdě vydřít a vybojovat...tady to asi platí taky. Ale nikdy jsem se nevzdala, a vždy se mi podařilo dostat, co jsem chtěla. Holt někdy dříve někdy později, ale nakonec to prostě bude. A hotovo. A dočkáme se a všechny!!!

suzik161
1. dub 2014

@cicinky ahoj, já jsem tak nějak v půlce posledního cyklu bez injekcí. Dneska jsem byla na masáži, Dornová. Tam mi pani řekla, že mám stočenou kostrč dovnitř. Což může mít za následek neschopnosti otěhotnět. Příští týden mě čeká Mojžíšová, tam by mi ji měla narovnat, tak uvidíme jaký to bude mít vliv 😉 držím palce, těch 14 dní je dlouhých, ale v tomhle počasí to snad bude utíkat lépe

cicinky
1. dub 2014

@suzik161 Mojžíšová je fakt dobré cvičení, ale necvič ji přes bolest, to je špatně a není nutné dodržovat přesně ty sekundy, co ti budou říkat, když nezvládneš vydržet 10 vteřin, tak ze začátku stačí jen 5 vteřin 😉
Následující 3 dny mám vyřešené, víkend taky, ale ten další týden... 🙄 .. si musím koupit hromadu křížovek :D
U tebe je ještě možnost spontánního otěhotnění? 🙂

karolakmn
1. dub 2014

@cicinky Držím moc palečky... Doufám, ze se či tis fajn a brzy nám oznámil // 😉 budu na tebe myslet a čekat na zprávu
@78marcela dekuju za podporu.... Uvidíme co tam bude ve čtvrtek... Na pravym jich je celkem sedm - 5 12mm, 14mm a 16mm... Levý vaječník mi nenašla měla jsem dnes nějakou jinou doktorku a celkem me desila... Ještě ze ve čtvrtek tam bude můj dr a ten ho vždy najde... Snad nebude pozdě... Toho se bojím nejvíc... A jak si na tom ted ty?

78marcela
1. dub 2014

@karolakmn já teď teprve jdu na konzultaci 10.4. Pak bych měla začít stimulovat a když půjde všechno dobře, tak v první půlce května na transfer. Máme ještě 9 mrazacku

dagin
1. dub 2014

@cicinky právěže neměla - zpočátku 175 jednotek a pak jen 150 - píchala jsem Gonal. Zítra jdu na punkci. Po píchnutí Pregnylu přestalo píchání v břichu, ale cítím se divně. Točí se mi hlava, břicho mám větší. Snad to je normální - už si nepamatuju, jaké to bylo před 7mi lety. Myslete na mě zítra, holky ...

cicinky
1. dub 2014

@dagin Je to normální, já byla jak mega meloun 😒 , a trvalo to ještě 3 dny po punkci 🙄
To máš hodně nízkou dávku, já měla při prvním 250 a teď 375 jednotek
Víš kolik máš folikulů?

@karolakmn Moc děkuji, od 9tého dne testuji, do 2-3 dnů se prý bublinka zavrtá a je to fakt macánek, takže jí hodně věřím 😀

dagin
1. dub 2014

@cicinky Na pravém vaječníku kolem 15 a levý nespočítal, byl vysoko. Ale i tam je odhad vysoký ...
Moc ti přeji, aby se mimčo chytilo ... My teď řešíme, jestli dát jen to jedno. Já mám nějakou utkvělou představu, že se jen jedno nechytí .... že u nás je to tak, že buď se chytí obě nebo nic ...

cicinky
1. dub 2014

@dagin Téda to je pěkný počet 🙂
Co ti radí doktor, jedno nebo dvě?
U mě bylo rozhodnuto hned, opravdu velice důvěřuji své doktorce 😉

dagin
1. dub 2014

domluvíme se ještě .... ale vzhledem k možnosti hyperstimulace jen 1 ... ale mám prý čas - jak budu vypadat před ET a jak na tom budou embrya

cicinky
2. dub 2014

@dagin Tak to jsem zvědavá, u mě naštěstí hyperstimulace neproběhla, akorát mě trošku zlobí jeden vaječník, a ten by se měl uklidnit přísunem hodně tekutin.
Oni ti zavedou embryo i v případě hyperky?

suzik161
2. dub 2014

@cicinky Cvičit Mojžíšku se mnou bude kamarádka, má její kurz. U nás zatím nepřišli, kde je chyba a já si myslím, že možnost je. Ovulaci mám, manžel má spermie v rámci možností, na oplodnění to je. Já mám za sebou biochemické těhotenství z inseminace. uvidíme jak vše dopadne 😀 Na tebe myslím a držím palce!!

cicinky
2. dub 2014

@suzik161 Moc děkuji 🙂
Pokud jste na tom takhle, tak Mojžíšová pomůže, má dobré výsledky 🙂
Co je to biochemické těhotenství? resp. co to obnáší?

suzik161
2. dub 2014

@cicinky To znamená, že jsem byla těhotná, ale embryo se nevyvíjelo jak mělo a zaniklo, má to hodně holek a ani to nepoznají, protože to odejde normálně s MS, já jsem to věděla, jen díky tomu, že jsem byla po inseminaci. A hlídali mě.

cicinky
2. dub 2014

@suzik161
Takže tak i tak potřebujete pomoci s otěhotněním?

cicinky
2. dub 2014

HOLKY, velká prosba na všechny, nezbyl některé z Vás Menopur nebo Gonal?

suzik161
2. dub 2014

@cicinky potřebuji, doufám, že to bude tentokrát poslední pomoc. Pokud jsem to dobře pochopila, měla jsem to stejně jako ty. Můj první pokus jsem měla malé dávky a z toho bylo jen jedno embryo, ketrému se u mě nelíbilo. Tentokrát mě čeká větší dávka, doufám, že to pomůže.

cicinky
2. dub 2014

@suzik161
Tak to se připrav, je to mazec 🙂, ale ty embrya pak stojí za to 😉
Budeš dost nafouklá, odulá a unavená 😒 , ale výsledek se ti bude líbit, pak už se jen modlit za uchízdění 😉

suzik161
2. dub 2014

@cicinky Možná mi to nebudeš věřit, ale docela se na to těším. Modlím se za tebe a pak tě budu třeba následovat, doufám, že mi ta Mojžíška taky pomůže 😀

karolakmn
2. dub 2014

@cicinky moc držím palečky a budu čekat na výsledek urcite mi dej vědet....
Ja jdu zítra na utz a snad už budou veliký a dovim se datum odběru...
Prosím te kdy se dovim datum přijmu? Mám prodlouženou kultivaci....

cicinky
2. dub 2014

@karolakmn jakmile dr.rozhodne, že můžeš na OPU, tak ti da injekci, 2 dny na to jdeš za odběr, ten den je oplodni, a po 5ti nebo 6ti dnech jdeš na ET 😉
A pak přichází 14 dní, kdy budeš nervózní, budeš chtít testovat a budeš počítat dny 😀

cicinky
2. dub 2014

@suzik161 já se taky těšila 😀, pak jsem přemýšlela, co si vzít na sebe, aby ten nafuk nebyl tak vidět ☹, teď jsem te stádiu, kdy je mi to jedno, jen se modlím za bublinku 😉
Budeš mít hormonální injekce?

dagin
3. dub 2014

@cicinky Ahojky! Tak jsem poodběru vajíček, bylo jich 30. Zatím se hyperstimulace nerozběhla a dělám vše pro to, aby to tak zůstalo. Dnes kolem 2 si budu volat jak jsou na tom embrya a domluví se transfer. Pokud bude vše ok, proběhne.
Jinak mi zůstalo 450 jednotek Gonalu.

ratatooy
3. dub 2014

@dagin a víš že při hyperstimulaci je daleko větší šance na uhnizdění vajíčka

78marcela
3. dub 2014

@ratatooy To si nejsem jistá...já měla hyperstimulaci, a vůbec mě zavádět nechtěli, do posledního dne jsem nevěděla, jestli mě k ET vůbec pustí. Prý se to nedoporučuje.

sasanka033
3. dub 2014

@ratatooy
@78marcela
cau holky, to prej plati jen pro mirnej hyperstimulak.

78marcela
3. dub 2014

@sasanka033 Je to možný, u mě byl ten hyperák docela hnusnej. Nakonec zavedli a stejně nic.

Zato ted se to podaří🙂)