Jdu darovat vajíčka, máte zkušenost?

spoty
2. led 2013

ahoj, tento měsíc jdu poprvé darovat vajíčka. věřím že to někoho udělá šťastným a to mi trochu pomáhá v mých obavách z celého toho co mě čeká. Narkózy a taky toho jestli to na mě nezanechá nějaký psychické následky 😔 protože reakce některých lidí mi přišla celkem přehnaná(teď už se s tím nesvěřuji) že je to třeba nemorální a že s budoucím potomkem budeme na sebe "navázani" a tak.. já sama mám syna a vím, že kdybych nemohla mít miminko tak bych zkusila naprosto všechno..
Zajímají mě názory a taky zkušenosti žen co darování podstoupily a jaký mají z toho pocit. Děkuji ..🙂

veri25
2. led 2013

já sice zkušenost s darováním nemám, ale rozhodně to neodsuzuju, protože kdyby nebylo těch co jdou darovat vajíčka, tak by bylo o tolik mín dětí, kolika lidem to pomůže, vždyt je to super..a navíc bude jen z poloviny váš a spermie jsou od otce, takže geny nemusí mít vůbec po vás...
takže já jsem určitě pro...
máme taky malého chlapečka, chceme ještě k němu sestřičku a když to bude možné, taky bych šla darovat
takže držím palečky 😀

lrg
2. led 2013

Klobouk dolů, já bych asi neabsolvovala. Je to velký zásah do těla a já jsem posera 🙂 A taky nejsem zrovna velký fanda umělého oplodnění, stvořit život ve zkumavce mi nahání hrůzu, co všechno jednou bude možné vypěstovat ....... Ale věřím, že kdybych měla potíže s otěhotněním jako stovky žen u nás, mluvila bych jinak.

dorinek
2. led 2013

@spoty - máš můj velký obdiv. Já sama jsem umělé oplodnění podstoupila 4x a nakonec mám (přirozeně) dvě krásné děti. Ale to psycho co jsem si zažila za 4 roky snažení, to bych nepřála nikomu. A tu beznaděj, jakou musí pociťovat žena, která nemá vlastní vajíčka, to si asi neumí nikdo z nás představit. ☹ Hormonální stimulace i následná narkóza a odběr se dají přežít. Je to nepříjemné, po probuzení trochu bolestivé, ale není to nic hrozného. Sama uvažuji, že taky budu darovat, až syn trochu povyroste, jestli už nebudu moc stará. Navíc k tomu přistupuji tak, že to nebude žádné "moje dítě", je to prostě jen buňka, která udělá někoho moc šťastným. Lidé, kteří touží po dítěti a mají ho doslova vymodlené, ho určitě budou milovat a zahrnovat péčí, takže o budoucnost bych se taky nebála a vlastně o tom ani moc nepřemýšlela.
A názory tvého okolí, že je to nemorální, nechápu.... 😔 To by se klidně dalo říct, že darovat někomu srdce zemřelého dárce je taky nemorální. Vždyť je to přece srdce...Držím pěsti.

spoty
autor
2. led 2013

Dorinek je moc pěkný nick, takhle chci aby se jmenovala jednou moje dcera- Doris 😉 děkuju.. už to raději okolí ani neříkám, je to moje tajemství.. nepotřebuji slyšet jak můžu žít s vědomím že někde chodí moje dítě.. sourozenec mého syna.. ale jak říkáš, ja to tak prostě neberu.. já mám to štěstí, že jsem měla malého když jsem si vzpomněla... a věřím, že to jsou lidé kteří si skutečně budou vážit že mimi mají ... děkuju za podporu a dám vědět jak to dopadlo..

dorinek
3. led 2013

@spoty - určitě se ozvi i do IP, jsem zvědavá jak dopadneš...A reakcemi okolí se netrap, nikomu už to neříkej a o budoucnosti "buněk" moc nepřemýšlej. Nebudou to žádní sourozenci a budou se mít dobře, neber to jako "vlastní" děti, to by ses z toho musela zbláznit. Někdo bude moc šťastný, tak jako jsme my 😵 😵

bobbule09
7. led 2013

Já jsem darovala vajíčka asi před 7 lety a v pohodě, zvládla jsem všechno v klidu.
Teď jsem bohužel sama v situaci, že nemůžu otěhotnět, tak jsem snad aspoň někomu pomohla 😔

spoty
autor
7. led 2013

Bobbule09, a myslíš si že je to způsobené darováním? 😒

bobbule09
8. led 2013

@spoty myslím, že ne. Dřív jsem neměla problém otěhotnět, syna jsme počali ani nevím jak. Spíš je to tím, že jsem si prožila několik dost těžkých roků a podepsalo se to hlavně na mém zdraví.
Teď mám super partnera, klid a pohodičku, ale miminko se nám nedaří a taky už nejsem nejmladší 😢
Ale co se týká darování vajíček, tak bych do toho šla klidně znova a rozhodně toho nelituju 😵

spoty
autor
8. led 2013

Děkuj za názory🙂 moc držím palečky, myslím že to půjde jen vydržte a moc na to nemyslete 😉 u když chápu že je to asi složité. Já už mám doma všechny injekce, ale teď vlastně nevím jestli zvládnu něco do sebe píchnout ☹

kocanda2009
8. led 2013

@spoty taky uvažuju, že do toho jednou půjdu a ty injekce jsou to co mně dosud odrazovalo...ať se to podaří! myslím, že je to krásná možnost jak někoho udělat šťastným

ruzenkas
8. led 2013

@spoty To je úžasné, že chceš udělat takovou věc. Mně onkolog a gynekolog připravoval na to, že budu možná muset na umělé a je i možnost, že po chemoterapii prostě moje vajíčka nejsou ok.

Takže máš můj veliký obdiv, jen doufám, že toho nebudu muset já osobně využít, že jsem si už smůlu vybrala a když ne, tak budu vědět, že vajíčko darovala nějaká žena s ohromným srdcem, jako jsi ty...

bobbule09
9. led 2013

@spoty nejhorší je ta první injekce, než se k tomu odhodláš. Pak už to jde samo, ženská prý vydrží víc, než člověk 😀
Já jsem si vždycky říkala, že to stojí za to, pomoct někomu k miminku, že nějaká injekce není nic proti tomu, když někdo nemůže mít vlastní děti. Snad jsem někomu k mimču pomohla 😵

maxi.smile
20. led 2013

..osobně o tom také dost vážně uvažuji...
@spoty držím palce a dej vědět jaké to bylo...

dady84
23. únor 2013

Ahoj,Taky jsem se do toho dala.Rozhodla jsem se darovat vajicka,mam syna a zatim dalsi mimi neplanuju,nedavno jsem se rozvedla a penizky jsou potreba ,kdyz jsem jeste na materske a doufam,ze udelam nejakou jinou budouci mamku stastnou sice to neuvidim ,ale ten pocit.Jen se bojim ,aby vse probehlo jak ma

dady84
23. únor 2013

@spoty Ahoj,taky se na to chystam,moje nej kamoska rekla ze jsem magor,ze ona by do toho nesla...taky proc,ma kde bydlet,o dite se ji stara mama,misto do prace vymysli jak co nejdyl marodit,do toho ma super rodinu co ji dotuje a manzela na rozdil ode me...rozvedena do cervna mam bydleni pak musim odejit z bytu ,ktery uz nyni patri exmanzelovi,mam skoro 3 letyho syna ,shanim skolku praci a bydleni a penize se proste hodi,verim ,ze by me dost lidi odsoudilo,ale co jinyho delat???Mam strach z tech injekci nevim jak to zvladnu pichnout do sebe,protoze k takovym vecem mam docela odpor,pokud picha doktorka nevadi ale ja sama,no bude to mazec.Mam za sebou odber krve,ultrazvuk a v utery me ceka genetika

bobbule09
26. únor 2013

@dady84 byla jsem v naprosto stejné situaci jako ty a vajíčka jsem byla darovat taky hlavně kvůli penězům. Takovým, kteří peníze nepotřebují a jsou za vodou se dobře mluví, ale ví s prominutím prd 😠 Ženská když zůstane sama s dítětem, je bez práce a bydlí v podnájmu to nemá lehké ani trošku, sama jsem někdy měla v peněžence třeba jen 20 korun a neměla málem ani dítěti na svačinu 😢
A neboj se píchání injekcí, nejhorší je ta první, pak už to zvládneš. Držím palečky, ať máš genetiku v pořádku a můžeš do toho jít. A neděláš to přeci jenom pro peníze, ale aby jsi někomu pomohla, ne? 😵

kacaba11
11. led 2016

dobry den,,ja jsem darovala vajička od ti doby mam problemi,žensky to už nedělej te neni jen tak

hankamila
19. črc 2018

Ano byla jsem na tom před par mesici, co by te zajimalo?

lprdola
22. črc 2018

Asi především to jak odber probiha?

hankamila
29. črc 2018

Vše je rychle, par minut a pod anestezii, Nic neucitis, nemusis se niceho bat. Precti si o tom něco zde ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-darkyne-vajicek, třeba te to trochu uklidni.

lprdola
30. črc 2018

Děkuji, urcite si to prostuduji 🙂 A ty jsi na tom byla kolikrat?

guinea
30. črc 2018

Holky, co jste darovaly - jak dalece vás v centru před odběrem poučili, co obnáší ta hormonální stimulace a jaká jsou rizika? Ptám se proto, že zjišťuji, že kamarádky co byly na IVF poučeny nebyly vůbec, a některé když si zpětně dozjistily, jaké jsou to hormony, co způsobují vč. nárůstu rizika rakoviny, tak by neriskovaly. Darovat vajíčka je učitě šlechetná věc, ale i tady je důležité znát všechny informace, i jaká jsou rizika, a rozhodnout se až pak...

liduska66
31. črc 2018
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Myslim ze muzes jednou za 3 mesice, zde se doctes vice ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-darkyne-vajicek.

lprdola
1. srp 2018

Děkuji za info.

knoflikarka
1. srp 2018

@guinea Jakože by kamarádky radši byly bezdětné, než mít vyšší riziko rakoviny? Opravdu?

guinea
1. srp 2018

@knoflikarka Nemůžu mluvit za kamarádky, ale já ano. Jedna kamarádka absolvovala více cyklů - bezúspěšně, zato jí to rozhodilo co mohlo - řekla že kdyby jí napadlo zjišťovat dopředu, co to s tělem dělá, zůstala by u jednoho cyklu a dál neporačovala. Mimochodem tahle nakonec otěhotněla s novým partnerem přirozeně a celkem rychle.

papaja90
1. srp 2018

Je hezké ze jdes darovat, ze chces nekomu pomoct, ale ja osobně bych nemohla. Nechtela bych aby se někomu narodilo dite z meho vajíčka, s mymi geny...

knoflikarka
1. srp 2018

@guinea A tys měla taky problém otěhotnět? Jasně, že kamarádka mohla otěhotnět s novým partnerem hned, příčina bývá i na straně muže. Nevím no, pokud někdo po miminku opravdu touží a podstoupí IVF a pak se dočte o nežádoucích účincích a s dalšími pokusy sekne, tak všechna čest, ale moc reálné se mi to nezdá. Něco jiného je mít tyto názory, když s tím někdo nemá vlastní zkušenost nebo když už se dítě podaří - pak asi už někdo zapomene na to, jaké je to toužit po dítěti... Neříkám že IVF není svinstvo, to bohužel je, ale pokud je to jediná možnost, tak opravdu jen málokdo je schopen si říct, že do toho nejde.

guinea
1. srp 2018

@knoflikarka Je jasné, že každý to riziko vyhodnotí jinak, a každý taky soudí podle sebe - ty myslíš, že většina holek by na rizika nehleděla, já zas, že ta rizika jsou tak velká a reálná, že bych nechěla plodit dítě s tím, že opravdu nevím, jestli tu pro něj za dva za tři roky ještě budu. V jiné, podobné diskuzi nedávno psala holka, která pracuje na onkologii (bohužel její nick si nepamatuji), že opravdu je za posledních dejme tomu deset let, kdy je velký nárůst IVF, bohužel také velký nárůst onkologicky nemocných maminek, co mají doma malé dítě, ke kterému přišly přes IVF.
Ale já nechci strašit, radit ani soudit. Jen upozorňuji na to, že rizika tu jsou, nejsou zanedbatelná, ale kliniky o nich většinou pomlčí, nebo iformují velice povrchně.

knoflikarka
1. srp 2018

@guinea Ano, rizika jsou a všichni by měli být o nich informováni. Každopádně pokud jsi neměla problém s otěhotněním, tak opravdu nemůžeš vědět, zda bys do IVF šla. Opravdu si to nedokážeš představit, dokud v té situaci nejsi. A mimochodem nikdo nemá zaručeno, že tady bude v plném zdraví pro své děti minimálně do jejich dospělosti.