Je tu ještě někdo, komu nepřišla nemocenská za říjen?

lucka152
29. lis 2016

Dobrý den, je tady někdo komu ještě nepřišla nemocenská za Říjen?

xoriska
29. lis 2016

@lucka152 taky ještě nemám a vždy chodila do 29. Tak jsem si právě říkala, že je to divné...

lucka152
autor
29. lis 2016

No jsem zvědavá :/ vždy mi chodila v čas až teď ta poslední né a né prijit

xoriska
29. lis 2016

@lucka152 počkám do zítra a pak tam budu volat, kamarádce přišla už 12.11.

lucka152
autor
29. lis 2016

Já tam volala dnes a paní "velice ochotně" prohlásila že oni mají ještě čas

xoriska
29. lis 2016

@lucka152 tohle Miluju ona peníze má, takže času dost...

alikoaliko
29. lis 2016

Mně chodívala už kolem 19.-20. a teď nic, tak jsem tam volala už minulý týden (spadám pod Frýdek-Místek). A paní mi vysvětlila, že mají na výplatu 30 dní ode dne dojití toho lístečku na peníze od zaměstnavatele (můj zaměstnavatel to odesílá kolem 11.). A že teda většinou to stíhají poslat během pár dnů, ale že teď byl přece STÁTNÍ SVÁTEK! :D Jeden den no ...

monikaa_p
29. lis 2016

@lucka152 Mě jeste neprisla taky a uz toho mam dost😒

lucka152
autor
29. lis 2016

státní svátek ? :D alespoň paní měla výmluvu :D
No jsem zvědavá kdy se pochlubí :/

mrazulkav
29. lis 2016

Já si na sociálku nosím lístek sama. Snažím se vždy do 5. a do půlky měsíce vždy peníze mám...

julif
29. lis 2016

Já tam volala už 15.. Kvůli tomu, že jsem to odeslala pozdě.. Milá a ochotná paní mi řekla, že nemusím mít strach, že do 14 dnů od toho zavolání mi to přijde.. Jelikož to bylo minulý týden.. Volala jsem tam včera.. Dovolat se tam je za trest.. Pracovní dobu od 8 a v osm už se dovolalo x tisíc lidí přede mnou? Pochybuji.. Pak jsem tam volala celý den.. Nakonec mi to zvedla paní, příjemná tak, že kdyby se po telefonu dalo fackovat, schytala by hned dvě. Máme na to 30 dní. Na shledanou. A típla mi to.. Ani nečekala na mou odpověď... Takže fakt, kdybych si mohla vybrat.. Marodit už nikdy.. Můžu se modlit, aby to přišlo do doby, kdy mám platit telefon atd..

kytkata
29. lis 2016

Holky tohle vás asi nepotěší, ale znám z praxe....Výplatní den má Ossz každý den, nelze nijak obecně paušalizovat,ke kterému konkrétnímu datu je DPN či PPM vyplácena. Pracovnice se snaží vyplácet promptně,bez odkladu (pokud jsou všechny doklady správně vyplněné), a pravdou pravdoucí je,že těch 30 dní na zpracování je opravdu uvedené v zákoně. Na délce výplaty se můžou také podepsat nesprávně nebo nedostatečně vyplněné doklady.

julif
30. lis 2016

To říkám, do Vánoc možná dojdou... Tenhle systém nikdy nepochopím..

lucka152
autor
30. lis 2016

Stále korunky nic? :/

julif
30. lis 2016

@lucka152 Ne :(

katjja123
30. lis 2016

Ja se pani pracovnici nedivim kdyz ji tam denne vola xx lidi kdy dojdou penize. jak muze zpracovavat nemocenske když ji tam porad volaji lidi a ptaji se furt na to same. Zalezi kdy odesle listek zamestnavatel a od toho doruceni ma paní 30 dni na zpracování.

julif
30. lis 2016

Já to posílám sama.. Pracovní smlouva mi skončila na konci října.. Takže si to posílám vždy kolem 26 v měsíci..

lucka152
autor
2. pro 2016

Zase nic :/ to už rychleji přijde snad rodičak.. jsou to blbcí takhle před vánoci :(

xoriska
2. pro 2016

mě už přišly peníze včera

lucka152
autor
2. pro 2016

Tak já nevím :/ když sem tam volala tak sem se dozvěděla jen že až to přijde tak to přijde

svetlus_pepca
2. pro 2016

@lucka152 Mě to nepřekvapuje. Pamatuju si tohle čekání na nemocenskou taky. Jednou přišla 5., potom 20., pak třeba 6. ale až další měsíc. S touhle dávkou si opravdu dělají, co chtějí. Není stanovený termín výplaty, tak proč by se tím někdo nějak extra zabýval. Ale že to je dávka, jež má kompenzovat pravidelný příjem ze zaměstnání, a že z něčeho člověk žít musí, to už nikoho nezajímá. Obzvlášť, když je to NEMOCenská, tudíž člověk mnohdy potřebuje třeba léky, že?! Jsou to h*vada! Ale nechápu, že vám řekli, že až to přijde, tak to přijde. Já když jsem si takhle zavolala, tak mi aspoň řekli, v jaké fázi to je a kdy aspoň přibližně mám peníze očekávat. To je jednání, že by člověk blil!

gitka351
12. pro 2016

Dnes jsem tam volala, protože nemocenská za říjen stále nikde. Paní mi řekla, že tam můj lístek ani nemají, ale zaměstnavatel ho posílal!!! Tak mi řekla, že je možné, že je někde v jejich baráku, že ho ještě nezaevidovali, že tam mají teď zmatek a rekonstruují. Ať si zavolám nějakému pánovi, kterému samozřejmě nefunguje číslo (!!!) Jako jsem docela zoufalá. Co dělat, pokud by ten lístek opravdu nenašli?

julif
13. pro 2016

Zažádat si u doktora o nový.. Já na něj tenkrát úplně zapomněla a šla jsem tam cca až 12 v měsíci. Napsal mi tam datum normálně za ten minulý měsíc