Je vhodné uvažovat o IVF už po 3 letech?

aklin
6. kvě 2014

Přes dva roky se snažíme o mimčo. Rok a půl jsem byla neplodná kvůli neovulování, konečně jsem začala ovulovat, ale moje tělo snad si vytvořilo protilátky proti spermiím. S manželem jsme si řekli, že to zkusíme přirozenou cestou (necháme na přírodě), a jestli do konce tohoto roku nevyjde, zkusíme IVF. Prakticky to bude už 3 roky co se snažíme. Pro mimi jsem ochotna podstoupit cokoliv. Je vhodné uvažovat o IVF po tak "krátké" době? Najde se taky nějaká holčina se stejným problémem?

cherralie
6. kvě 2014

@aklin Ahoj. Jsem na tom podobne s delkou snazeni i pomyslnym terminem, kdy pujdem na ivf. Jen co se tyce zdravotnich problemu, nam prakticky nic nezjistili. Jen mam negativni postkoitalni test, ale imunologie dopadla dobre. Mam za sebou i 2 neuspesne IUI, laparo a nyni jsme ve fazi, kdy cvicim mojzisovku a do caru pujdu az ke konci roku. Uz jsem toho vecneho dochazeni a zkoumani mela dost.

aklin
autor
7. kvě 2014

@cherralie To mi povídej, a to jsem ještě doslova nutila doktora, aby mě lépe vyšetřil. Moc se mu do toho nechtělo. Připadala jsem si až otravná. Taky jsem si toho dost prošla. Tak snad se nám podaří naplnit náš sen🙂

pepetousek
7. kvě 2014

@aklin Před IVF zkuste IUI, máte nárok na proplacení pojišťovnou 6x ročně, tak můžete tento rok tyto pokusy "vypotřebovat" a pak až jít do IVF...

aklin
autor
9. kvě 2014

@pepetousek ju díky, to jsem ani nevěděla, že něco takového je 🙂

pepetousek
10. kvě 2014

@aklin Urcite, pozjistuj 🙂