Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

janice_opice
10. bře 2014

@lucishek007 ahoojjjj@monyna83 ahooojjjjj jdu se podívat jak se vám daří!!! 😉

janice_opice
10. bře 2014

koukám tady se to nějak hádá....

janice_opice
10. bře 2014

Holky já vás chci jen povzdbudit...IVF mám za sebou 8 x čili 8 ET...vyšlo mi první před 13 lety a padk dlouhá řada bílých testů......takže jsme si řekli doma, že už na to nemáme ani psychicky ani fyzicky a ani finančně...ale já se rozhodla, že ještě jednou zabojuju..dala jsem výpověd v práci kde jsem byla v hroznym stresu s tím, že bud to tentokrát vyjde anebo si najdu práci jinou...... a ejhle..ono to vyšlo.. takže nevzdávejte to a bojujte..kdo si tím neprošel a neví jaký to strašný čekání je nejdřív při stimulce na zdátní folikulů, pak jelsti v nich budou vajíčka a pak jestli se oplodní a jeslti se budou vyvíjet a pak na ty //..další meta je srdíčko, potom prvotrimestriální screening...no a takhle to jde dál...ale ten boj za to stojí!!Přeji všem tady at se dočkají zdravých a krásných miminek co nejdříve 🙂

sofie333
10. bře 2014

@martiina_k
Já jsem ten Utrogesan taky nějak nehrotila a sem tam mi taky nějaká ta hodinka utekla 😅

janice_opice
10. bře 2014

@papkla Tobě chci poradit jenom jedno..nestresuj se co kdyby ti // zmizela---bohužel stát se to může,ale rozhodně je zbytečný se tím stresovat dopředu, stejně s tím nic neuděláš...takže mimiskovi věř a snaž se věřit do poslední chvíle (určitě ta chvíle bude koncit až budeš držet prcka v náručí🙂 a fakt se nestresuj tím co se prostě může stát, protože tomu opravdu nezabráníš..je to těžký a je to velmi křehký, ale prostě bud ráda za to, že se tam ty // objevily...naopak při předposledním pokusu jsem měla pidi dušíka,který nevydržel,ale já byla štastná po těch neuspěších, že se tam něco dělo a to mě i nakoplo do toho posledního pokusu a ted čekám holčičku a za chvilku startuju třetí trimestr...... a s tatkou neboj..bude to skvelej děda, oni trošku potřebují čas to strávit a zpracovat🙂) já to vím u mého táty,když jsem měla za sebou první pokus....byl zmatenej, vůbec netuší co to obnáší a až pak když jsem to vysvatlila a Kuba se narodil tak je úžasnej děda🙂))) spíš o nás asi mají i strach víš🙂

martiina_k
10. bře 2014

Myslím si, že není potřeba za každou cenu být pozitivní, člověk musí vědět, co ho může čekat, nebýt jen připraven na pozitiva, ale vnímat i nástrahy a negativa. Nicméně každé z vás, co tu jste moc přeju, aby se to podařilo a to co nejdřív a toho negativního bylo co nejméně. Já když na testu viděla dvě čárky, tak všichni tady (i kamarádky z okolí) říkaly, to už je jasné, jsi těhotná, gratuluju. Sama jsem tomu nejdřív nechtěla naplno propadnout, ale jak mi to všichni hlásili, tak jsem se začla radovat a o to větší bylo mé zklamání. Kdybych si to v tichosti nechala pro sebe a potom po krvi všem sdělila, že to nedopadlo, myslím, že¨by mě to tolik neshodilo. Obrazně řečeno - nemusela jsem padat z mnohem větší výšky. Teď už vím, že dvě čárky vlastně ještě pořád nic neznamenají i když způsobí velkou radost, to je jasné. Víc se k téhle debatě radši nebudu vyjadřovat, nechci se tu zbytečně dohadovat a útočit na sebe navzájem. Díky za podporu.

janice_opice
10. bře 2014

@martiina_k Marti mrzí mě, co tě potkalo, ono to tak bohužel opravdu je, ale musím za mě říct, že být pozitivní je opravdu velmi důležité..každá přeci známe ty nástrahy a negatia,která otěhotnění a kor po IVF přináší, ale je důležitý umět si užít každý den kdy nám něco pozitivního přinese...to bys takhle mohla přemýšlet, že vyjdeš na ulici a srazí tě třeba auto a už od rána si říkat ..dneska je tam krásně, ale radši nebudu mít dobrou náladu a nebudu se radovat, protože mě tam může zajet auto, někdo mě může přepadnout atp.......život holt je takovej a někdy sakra nespravedlivej, ale zbytečně se stresovat a být negativní .....je moc krátkej na to si ho kazit..a já si vždycky říkala, jsem zdravá a mám hodného muže(teda toho mám poslední 4 roky 🙂) máme se rádi ....a to jsem dva roky bojovala s rakovinou....bez pozitivního myšlení a chutí do boje bych to nezvládla.... Každá jsme jiná, někdo je prostě extrovert a chce tu podporu a asi jí najde tady na koníkovi, protože jeho okolí,které si něčím takovým nikdy neprošlo to nemůže dost dobře pochopit...a někdo to holt v sobě dusí a je pro něj lepší počkat si na jistotku🙂) Moc ti přeju,at tu jistotku brzo máš a raduješ se🙂))

lucishek007
10. bře 2014

@janice_opice no nevím nevím... dneska už normálně funguju v práci tak snad je vše v pořádku.... stěhovali sme kancelář ( já teda jen asistovala) ale snad nijak prďolkovi neublížím... jinak nic na sobě nepociťuju

janice_opice
10. bře 2014

@lucishek007 no nesmíš nic tahat jinak je to Ok 🙂)) ono na pocity je moc brzo🙂)) já teda musim zaklepat tak kromě zaražených prdů,ale to až později a kolem 10 tt jsem měla týden kocovinu mi prakticky nebylo vůbec nic🙂) vem si, že některé ženské na to přijdou až třeba v tom 10. týdnu, takže hlavně nic netahat a nestresovat se a já ti držím s Valinkou všech 40 prstíků 🙂

martiina_k
10. bře 2014

@janice_opice souhlasím s tebou. Nemyslela jsem to tak, že člověk najde dvě čárky a bude se každý den stresovat tím, co kdyby se stalo tohle a tohle. Já jsem v jádru hodně pozitivní člověk, rozhodně nejsem negativista ani pesimista. Je ale pravda, že já ty "nástrahy a negativa" jak píšeš - neznala. Když mě všechny tady přesvědčovaly, že dvě čárky je zaručený úspěch, tak jsem tomu uvěřila. Nemám totiš moc čas na pročítání diskuzí a různých portálů. Takže jsem vůbec netušila, že můžu mít pozitivní test z moči i krve a stejně to nebylo úspěšné IVF.
Trošku mě mrzí, že tady na koníkovi jsou dva proudy, vždycky extrémy. Buď jsou všichni strašně pozitivní, nebo strašně negativní. Takový přece život není 😅 Všechny tady píšou o psychice, jak je důležité být pozitivní, s tím sice souhalsím, ale dle mého není správné přesvědčovat holku, která začla krvácet a jdou z ní chuchvalce krve o tom, aby myslela pozitivně, že třeba náhodou se jen embryjko zavrtává... Ale myslím, že tohle nemá smysl řešit. Každá z nás si bude trvat na svém a žádného společného výsledku se stejně nedobereme... 🙂 jdu pracovat 🙂 nebo dneska nic neudělám 🙂

nadijka
10. bře 2014

@cicinky
@monyna83
holky a dost 🙂 podle mě se nic nestalo, jen jste se špatně pochopily..
přece máme společný cíl a to mít miminko.. u mě se zázrak nekonal.. test negativní a dnes krev taky 🙂 18.3 jsem nás objednala na konzultaci a jedeme dál 🙂 hezký sluníčkový den všem.. 🙂

lucishek007
10. bře 2014

@janice_opice tak já nosila jenom šanony. jinak bych pomáhala i se stolama a tak. doufám, že sem prďoškovi nijak neublížila... hrozně bych si to vyčítala kdyby se něco špatného stalo... o miminko hrozně moc stojíme tak bych nerada tomu nějak ublížila ☹
děkuji i krásné Valince 😉 snad bude vše v pořádku holky....
já mám akorát problém jít na velkou... to si tam vždycky posedím 😀

janice_opice
10. bře 2014

@lucishek007 no jo neboj se nic neublížila🙂))) no jo zácpa to právě znám 🙂)) kdy budeš testit? budu na tebe moc myslet🙂) 😉

lucishek007
10. bře 2014

@janice_opice no to doufám 🙂 dopřála sem prckovi pěkný tělocvik 🙂
ta zácpa je hrozná... každý den se tím trápím.
testík nevím, bojím se. nevím jestli nepočkat až do 17.3. na kontrolu. bojím se, že tam nic nebude

martiina_k
10. bře 2014

@lucishek007 a kolikátý jsi den? Když jdeš 17. 3. tak to už bys pomalu možná mohla testovat ne?

cicinky
autor
10. bře 2014

@monyna83 - buď tak laskavá a raději sem nic nepiš, takové "pipinky", které si hrají na víc než-li jsou, mě akorát dokáží rozesmát, jak jsou hloupé... 😀
Ty jsi vůbec nepochopila, proč tato diskuze vznikla... za to urážet ti jde na jedničku!
"přej a bude ti přáno"... zamysli se nad tím!

P.S.: odpovídat nemusíš, nejsem na to zvědavá 😉

@janice_opice
@nadijka -
k výše uvedené "snažilce", nemám co dodat, jak jí nenapsat, když ona takhle dost hnusně urazí holčinu, se kterou prožíváš IVF od začátku? Přišlo mi to nevkusné až hnusné, jak se do Marti navezla a stojím si zatím, že tu v tom případě nemá co dělat 😉

Myslím si, že by jsme měli znát jak pozitivní výsledky, tak ale i negativní, o tom to tu celou dobu je..

A DĚVČATA UŽ DOST JEDNÉ "SNAŽILKY" A KOUKEJTE SEM VŠECHNY PSÁT JAK JSTE NAŠLI, PO TESTU ........... ll................ ať se máme z čeho radovat a mít sílu k dalším pokusům !!!! 😝

lucishek007
10. bře 2014

@martiina_k no dneska jsem 7den po ET. já se bojím testovat. nevím jestli se odhodlám nebo jestli to nenechám až na kontrolu kde budu mít 100% jistotu jaký je výsledek. jsem poseroutka, že se mimísek neudržel

martiina_k
10. bře 2014

@lucishek007 aha, tak sedmý den je ještě opravdu brzo. Já testovala na doporučení v centru 11. den, respektive oni mi říkali ať testuju nejdřív 12., jenže to bylo pondělí a manžel šel do práce. Chtěla jsem, aby u toho byl (oba jsme to chtěli), takže jsme se rozhodli testovat jedenáctý den. Záleží také, jaký máš test. Nám v Gennetu dali nějaký jejich a na něm se nám zobrazila jen jedna čárka. Potom když jsem na to za pár hodin koukla znovu, tak tam ty dvě byly 😅 a když jsem druhý den testovala Mamma testem, tak tam dvě byly hned. Tažke ten Geneťácký je méně citlivý. Pokud budeš testovat tím Mamma testem, tak bych se toho jedenáctého, dvanáctého dnu nebála, to už by mělo být vidět.

janice_opice
10. bře 2014

@cicinky no shodou okolností tu podle tebe "pipinku" znám a je to skvělá holka....taky si myslím, že tahle situace je zbytečně vyhrocená...každá tu čeká na tu pozitivní vlnu a mám takový pocit, že tím chtěla napsat svůj názor, že holčinu,která se chce podělit o radost se // se nemá hned strašit...jak vidno z příspěvku marttiny_k tak ta to taky nemyslela zle a situace se zbytečně moc vyhrotila..
Holky sakra ty hormony dávaj jednomu záhul a člověk si tu má být navzájem oporou a navíc v psaném projevu spousta věcí vyzní jinak než by vyznělo kdyby si ti dva dotyční povídali....ale myslím, že i přes vyhrocenost ne třeba se urážet navzájem a nadávat si....to je snad pod Vaši úroven...všechny jste tu ve stresu z toho všeho co máte za sebou a jak to dopadne a co vás ještě čeká..tak na sebe nebudte hnusné ne.... 😉 😉

Každopádně Vám fakt přeju,at se brzy můžete radovat a strachovat jako jááá 🙂 🙂 🙂 🙂 a plivu vám sem těhubacily!!!
@lucishek007 na tebe speciálně si přijdu podívat jak jsi dopadla a fakt držím všechno co mááámmm 😀 😀 a na testování je ještě brzo a halvně fakt dělej jak ty cítíš a myslíš...někdo testuje(jako například jááá pořáááddd) a někomu pomůže radši čekat až na finální test nebo krev...🙂)

janice_opice
10. bře 2014

@lucishek007 a dobrý jsou testy Dr. Max---teda já s nima mám dobrý zkušenosti když bylo bílo tak bylo bílo a když byl duch nbo čárka tak tam prostě byla-🙂) ale sedmý den je opravdu moc brzo...🙂

lucishek007
10. bře 2014

@martiina_k no nám říkali ten 10den a to je čtvrtek ale nevím jestli nepočkat až do toho vyšetření 14den po ET... uvidím co manža jak ten se k tomu ještě bude stavět. dneska mě celý den pobodává v břichu tak nevím...

lucishek007
10. bře 2014

@janice_opice děkuji děkuji děkuji 😵 teď bych se určitě netestovala, počkala bych na ten 10den minimálně. jsem v rozpacích jestli testovat nebo ne.... já si chci taky koupit ty testy DR.Max. mají i akci 3 za cenu 2.
ten strach z neúspěchu ve mě převládá, ikdyž si už teď povídám s břichem jak blázen a hladím se 😀

janice_opice
10. bře 2014

@lucishek007 jj jsem slyšela, že holky nakupujou tyhle testy v akci..ale já s nima mám teda dobrý zkušenosti🙂))) asi nejlepší..u toho posledního pokusu jsem testovala aaž do srdíčka jakej jsem měla strach 😀 😀 😀 😀 a to jsem do sebe vrazila i prachy na dva ty Clear blue elektronický 😀 Hele určo si hlad pupika a povídej🙂))) tim nic nezkazíš a uvidíš jak se s tím testováním budeš cítit🙂)) 😉 😉

lucishek007
10. bře 2014

@janice_opice jj slyšela sem hodně chvály na tyto testíky... kdyby tak někdo věděl, že to bude fáááájn... pořád si říkám, že jsem mladá zdravá holka, která nikdy neměla problémy a jen nám chyběli ty spermijky, že to prostě musí vyjít, ale i tak...
uvidíme jak se budu cítit, třeba testu už doma třeba ne. fakt nevím.... bojim bojim

cicinky
autor
10. bře 2014

@janice_opice - možná skvělá je, já jí to jen ze srdce přeji, ale mě totálně rozčílilo, jak se do Martiny pustila a jak jí shodila...
Moc ti přeju mimi a děkuji za bacílky 😉

retrivr
10. bře 2014

Ahoj holky,můžu se k vám přidat? 🙂 Ve čtvrtek jsem byla na embryotransferu a mám zavedené 2denní embryo ctyrbunecne dvojkove.. Chtěla jsem se zeptat co to dvojkove znamená? Je to naše první umělko..moc si preji,aby to vyšlo..ale to dvojkove embryo - mám strach.. ☹ jinak všem snažilkam držím palečky a tehulkam gratuluji 🙂

82lenka
10. bře 2014

Zdravim snazilky 😉 jsem 3den po ET,chtela bych se s nekym podelit o to,jak se citi a zda vubec neco citi?Ta nejistota a cekani je dlouhe .... a vim,ze jeste bude...

martiina_k
10. bře 2014

@retrivr vítej mezi námi... prosím tě, to se také zavádí dvoudenní embryo? Já myslela, že nejméně třídenní.... já teda moc nečtu nějaké diskuze, tak jsem překvapená. Nás doktor přesvědčil, že je lepší čím starší, tím lepší, takže jsem měla pětidenní. Tak to jsi terpve pár dní 🙂 už se těšíš na testování?

hanys28
10. bře 2014

@82lenka ahoj, já jsem 6.den a čekání je to opravdu nekonečné. Takže přeji hlavně trpělivost 😉

lucishek007
10. bře 2014

@retrivr ahojky 😉 to dvojkové znamená jako známka ve škole, taky jsem se ptala 😉 já jsem 7den od ET a zaváděli jsem 3-denní osmibuněčné jedničkové jedno embryjko... neměj strach,zkus byt v pohodě a fajn 🙂 vše dopadne jak má 🙂