Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

78marcela
7. dub 2014

@viavia strašný, vid...

cicinky
autor
7. dub 2014

@78marcela
@viavia
Je to jak nemoc, a až budeme těhu, oficiálně potvrzené, tak tu zase budeme a budeme hledat, jak a co nejlépe dělat a čemu se vyhnout .... Prostě nekonečný příběh 😀

viavia
7. dub 2014

@cicinky no jasne,stale je co probirat ;) uz se tesim!!!

cicinky
autor
7. dub 2014

@viavia Povídej mi o tom, a ještě lepší je, když si můžeš s někým popovídat, kdo tohle všechno už prožil, prostě je to lepší 😉 a člověk má větší klídek 🙂

dagin
7. dub 2014

Ahoj holky! Můžu se přidat? Dnes jsem byla ne ET. Je to naše 2. IVF. Na prvním jsem byla před 7 lety a máme z něj krásné slečny. Měla jsem 30 vajíček, z nich pak 9 embryí po ICSI. Zavedli mi 2 blastocysty té nejlepší kvality a ještě máme 4 mražáčky. Dnes polehávám, motá se mi hlava a je mi zvláštně
Vůbec si nepamatuju, jak to před lety bylo .... 😕 Kdy se tak zavrtávají?

78marcela
7. dub 2014

@dagin prý do tři dnů se zavrtaji. Do jakého centra chodís?

dagin
7. dub 2014

@78marcela do Zlína

pavlina1976
7. dub 2014

@dagin Ahoj, tak to je nádhera,když se vám zadařilo napoprvé 😀 . Tak to bude teď také tutovka 😉 . A teď sis nechala zavést taky dvě? A máte ještě 4 mrazáčky? Tak to je krása 😉 . Hodně štěstí. A blasty se zavrtávají kolem třetího dne 😉

viavia
7. dub 2014

@dagin ahoj, vítám te 😉

dagin
7. dub 2014

@pavlina1976 Děkuji ... jsem takové trdlo trochu a hazardér, já vím ... Ale když mi malá, asi tak 2 měsíce zpátky, říkala - maminko, my bychom chtěly miminko, ale 2 aby to bylo spravedlivé, abychom se o něj nehádaly .... tak jsem si tu šílenost neuměla představit. A nakonec je to tam 😅

viavia
7. dub 2014

@dagin no jsi fakt odvážná! 🙂
Holky, vím že je to předbíhání...ale počítaly jste si TP? 🙂

dagin
7. dub 2014

@viavia ... možná spíš hloupá - ale já spíš nevěřím tomu, že by se chytila obě 😉

78marcela
7. dub 2014

@dagin tak tomu říkám odvaha. Jsi skvělá, že to takhle beres. Já dítě nemám, natož dvě, ale mám zamražené po dvou, když se rozmrazí obě v pořádku, určitě si je nechám zavést obě , ale radši bych jedno. Jsi fakt dobrá, když si tak troufás, určitě jsi skvělá máma.

@viavia TP je jako termín porodu? Já ještě ani nemám mimisky u sebe, ale už jsem na to myslela. Pokud to vyjde podle mých počtu a představ, tak začátek února u mě. Nejhezčí na tom je to, že bych začátkem února měla dělat státníce, dělám totiž výšku, a právě v té době bych měla statnicovat. To bude ještě zajímavý, když to vyjde.

dagin
7. dub 2014

@78marcela Díky 😉 ... ale tak nějak normální, vše se dá zvládnou.
Jinak já při holkách dokončila jednu VŠ - státnicovala jsem v září a holky se narodily v říjnu. A pak za rok jsem nastoupila na další ... na MD se studovalo krásně a to i s dvojčaty, při práci už to pak bylo horší.
Ale tak teď už jsem i starší, asi to budu brát zodpovědněji. Holky se mi narosily v necelých 26.
Co studuješ?

78marcela
7. dub 2014

@dagin studují němčinu. Moje představa byla taky taková že při dítěti v klidu dostudují magistra, taky myslím že při práci je to horší. Ale zatím to vypada naprosto opačné. Když se to povede, tak si asi státníce odložím, nebudu riskovat porod za účasti zkoušejíci komise. No uvidíme, zatím je to předčasné . Nicméně mám v plánu i při dítěti dat dva semestry na právech, abych se stala soudním tlumočníkem, tak uvidíme. Něco se najde.
Právě jsem říkala, že co budu dělat, když odstatnicuju, že mě ta MUNI bude docela chybět, už tam jezdím 12 let

78marcela
7. dub 2014

@dagin jinak jsem taky starší. Na podzim mi bude 36. Ale to ty jsi asi mladší, vid.

dagin
7. dub 2014

@78marcela zas o tolik ne, mně je 32. Jinak já studovala 5 let speciální pedagogiku - a ty státnice mi byly úplně jedno a šlo to jako po másle. Myslela jsem na to, že důležité jsou děti, že mám být v klidu ... byla jsem v 28 tt a brala to s nadhledem - a moc mi to pomohlo. Specku jsem dělala v Hradci. Pak ještě Učitelství 1. stupně v Ostravě a to mi dalo zabrat víc, hlavně matika. Jinak se mi manžel smál, že bez školy nevydržím, že očekává, kdy přijdu s tím, že zkusím ještě doktorát (učím na fakultní škole a bylo mi to nabídnuto :D) ... ale to už je víc teorie, to by mě nebavilo, já jsem radši s maloškama v praxi. Jinak teď jsem doma od punkce a už mám roupy, že bych snad mohla v pondělí i do práce - tak uvidíme, jak mi bude 😒

78marcela
8. dub 2014

@dagin speciální pedagogiku jsem taky chtěla studovat. Mě to vždycky nejvíc bavilo na prvním stupni a tohle byla cesta, jak tam moct učit. Jenže tam jsem se nedostala,hlásilo se vždy kolem 1200 lidi, brali 60. Tak jsem šla na první stupeň, dle očekávání jsem to nedala, matematika a klavír, to byl můj kamen úrazu. . V Brně je ten první stupeň hrozně těžký. Brali nás 160, ke státním zkouškám jich došlo 10. Tak jsem to nechala a šla na němčinu. A baví mě to. Ještě předtím jsem si udelala vychovatelstvi. O doktorátu jsem nepřemýšlela, i když nám to nabízeli. Mě baví práce kterou dělám a nechci dělat nic jiného. Založila jsem si soukromou jazykovku daří se nám.

viavia
8. dub 2014

Holky,tak ja nemam moc dobre zpravy :( ani jsem to nechtela psat,ale at vite...rano jsem nasla spineni,tak jsem testla a jsem si aspon jista,ze uz nemam pregnyl...vim,ze se muze spinit,ale...zitra bych to (ne)mela dostat...uvidim...

78marcela
8. dub 2014

@viavia kdy jsi byla na transferu?

viavia
8. dub 2014

Dnes jsem 9. den od et-31.3.

martiina_k
8. dub 2014

@viavia nepanikař, pokud se nerozjede menstruace, tak se nic neděje. Ale to se snadno říká, já vím, já to včera taky celé odpoledne obrečela...

78marcela
8. dub 2014

@viavia aha, no tak uvidíš. Vzpomínám si na jednu co byla s námi v minulém pokusu, taky spinila, byla si jistá že se to nepovedlo, a nakonec z toho byly dvojčata, obě se udržely v pohodě. Ale nevím kolikátý den to bylo. Držím pěstí.

viavia
8. dub 2014

jojo holky vim...

78marcela
8. dub 2014

A máš mrazácky

pavlina1976
8. dub 2014

@viavia Ahoj tak to mě moc mrzí ☹ . Ale jak říkají holky nic se ještě neděje. A jsi 8 den, ne 9 den. Počítá se od druhého dne od ET (takže od 1.4.) a to klidně na to aby se ukázal duch je ještě brzo. Přečti si co tu některý píšou 😉 . Moc ti držím palce, aby to bylo v pořádku a byla to známka jen pořádnýho zakousnutí od bublinky 😉

viavia
8. dub 2014

@78marcela nemam..ja "musim" mít nativni cykly,na injekce nereaguju..holcicku doma mame taky z nativniho-odebrali mi jedno vajicko,ktere nebylo nicim stimulovane a s tim se mi tehda zadarilo..ted doufame taky ve velke stesti-protoze jsem nemela vajicka,vzdy jen jeden prazdny oocyt zkusil dr stimulaci clostilem a byly 2 vajicka,obe se pekne vyvijely,jedno zavedli ale druhe nebylo vhodne k mrazeni..toz tak. Špineni se nijak nezhorsuje,jen bych rekla "dozniva" z noci,nic cerstveho,tak stale bublince verim 🙂

pavlina1976
8. dub 2014

Dobré ráno děvčátak 😉 , já měla včera tak brutální bolesti břicha odpoledně, že jsem pokaždý když jsem šla na wc, tak jsem byla připravená, že to tam je ☹ . Ale bolesti fakt jako když už to mám, ne jako před. ZAtím teda nic naštěstí, ale termín ms mám zítra 😒 . Tak jim věřím 😀 . A co vy holky? Moc nám to přeju 😉

viavia
8. dub 2014

@pavlina1976 je to ted narocny na psychiku,ze...ale urcite to bude dobry!!!!

78marcela
8. dub 2014

@viavia To je dobře, jenom jí věř🙂