Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

papkla
3. bře 2014

@ivulenka34 Chodim do sanatoria Art v ČB.

monyna83
3. bře 2014

@papkla Ahoj, já byla na ET ve st - 26.2., také jsem v očekávání...Chtěla bych zkusit test neděle nebo pondělí...Kolik si nechala zavádět embryí a jak staré? Jsi nabroušená? Já se spíš všemu telím 😀 😀 😀
Držím palce 😉

sofie333
4. bře 2014

@ivulenka34
Ahojky, tak nakonec se mi včera nechtělo a nechala to na dnešek. Trošku jsme zaspali a došli až tak 8.40hod.
Byla jsem i s přítelem. Ale jsem úplně zděšená, když 11 DC mám na straně kde nemám vejcovod jen jeden folikul a to 23 mm!!! a na druhé nic. A to jsem brala Clostil. Minule bez něho jsem měla 2 folikuly, tak nevím...
Dr. mi to plánuje na čtvrtek, máme se rozmyslet. Nechala jsem si předepsat Pregnyl, ale bojím se, že mi praskne dřív 😒 A hlavně ani nedodržíme 3-denní půst, protože se máme snažit i před IUI. 😀
A ZASE jsem si zapoměla vzít jehly na Pregnyl, to už je po třetí. Nevím, proč mi to nedávají hned k tomu receptu 🙄

ivulenka34
4. bře 2014

@sofie333 ahoj na tom blogu jsem tě našla ale fotku tam nemáš 😒 já od tam dnes šla 8 45 😉 seděla naproti mě v čekárně nějaká kočena s přítelem nebyla jsi to ty?? 🙂 měla jsem ružovou mikinu a culík 😉 Jako ted ve čt že by jste šli na IUI jo? já jdu v uterý na KET tak snad už bude úspěšný 😉

sofie333
4. bře 2014

No to musíš být asi zaregistrovaná, teď jsem se dívala a mám to zablokovaný. To jsem asi nebyla já, já jsem šla teprve na UTZ a do čekárny za Dr. až tak v 9.20. A jak jsme vypadali? 😀 Já jsem blond a přítel tmavý a brýle.
Ano, teď ve čtvrtek. Budu na Tebe myslet v úterý 😉

sofie333
4. bře 2014
ivulenka34
4. bře 2014

@sofie333 aha zaregistrovaná tam nejsem 🙂 no tak to byla hnedovláska rozpuštěné vlasy. přítel nebo manžel hnědý vlasy bez brýlí 🙂 tak to jste nebyli vy 🙂))) tak dej zase vědět až na to půjdete🙂

lucishek007
4. bře 2014

ahojky holky, ráda bych se k vám přidala. včera jsme byli na ET. mám v bříšku jedno osmibuněčné embryjko tak jsem plna očekávání zda se udrží... můžu tomu nějak pomoct?

papkla
4. bře 2014

@monyna83 Davali mi jedno 5ti denni, tak chci testovat v patek, snad to psychicky vydrzim. Co mas za hormony, ze si tak vysmata? Ja mam crinone. Nabrousena jsem skoro permanentne, ale ted je to trochu horsi. Nejak me depta manzel svoji laxnosti a nic nedelanim. Bohuzel ho musim nechat byt, protoze on chodi do te prace a ja se cely den valim doma s detmi 🙂 Tak drzim pesti at to vyjde. Tobe zavadeli jak stare a kolik?

monyna83
4. bře 2014

@papkla Mám normálně Utroš(2-2-2), ale já i stimulku zvládala výborně(fostimon). V pátek už by neměl bát vidět na tt ani Pregnyl, tak moc budu držet palečky...
Holka, já v den ET musela lítat po nákupním centru, sice jsem posedávala různě po lavičkách, ale po ET.
Manža večer přijel z práce, slavnostně oznámil, že si vzal čt,pá dovču, že se mnou bude doma. Já si naivně myslela, jak se bude starat...Ráno snídaně, pak začal halekat, že má hlad a co budu vařit. Ani pití si neudělal, dirigoval z gauče...Takže něco podobného...Odpočívám až tento týden, takže klídek, chlapi nechápou 😀 Můj chlap je teda super, to zas jo, máme k sobě pupeční šňůru, ale někdy bych ho zabila 😀 😀 😀

Já měla 13 kráných folikú(22mm), z toho ale jen 5 vajec. Z toho důvodu na 3 vajíčka ICSI a 2 IVF. Do druhého dne zbyly jen 2 ICSI, zbytek se vůbec neoplodnil. Embryoložka ani nevěděla, zda se začnou ta dvě pořádně dělit, takže domluva byla, že mi ještě týž den odpol zavolá, co a jak. Málem mi houklo. Ale odpol jiskra naděje. Jedno embryo hezké, druhé pokulhávající, tak na známku 2-.
Čili ET následující den ve středu. Ani nevím, kolikabuněčné embryo to bylo, ale myslím, že asi jen čtyřbuňka. Tomu druhému dali v CAR ještě šanci, měla jsem si volat v pondělí, jestli se vzpamatovalo a bude mrazáček. Bohužel, přestalo se vyvíjet, takže jediná šance je mimísek v bříšku.

Holka, těžký je to strašně, ale tím, že se budu uhlodávat, tím ničemu nepomůžu, takže jsem naopak vysmátá a je mi krásně.
No a co Ty? Nějaké příznaky? Já jsem dnes 6 den od ET, ale krom břicha nic. Dnes mě bolí jako před \MS. Jinak prsa také, ale ta mě už bolela v den ET tak, že jsem nemohla ležet na břiše, to přetrvává. Bohužel je u mě i PMS bolestivých prsou, ale jen ze stran, teď mě bolí celá... Jinak se nijak zvlášť nepozoruju, nechci si zbytečně přivozovat těhu příznaky, ketré nejsou 😀 😀 😀

M.

monyna83
4. bře 2014

@lucishek007 Poctivě zavádět utroš po 8 hodinách, já si řídím budík a mít pozitivní náladu🙂 Držím palečky 🙂

holubice.petra
4. bře 2014

Ahoj holky ja mam z prvniho ET syna 2a1/4 roku...dnes jsem byla na uz v pondeli si mam zavolat a v utery nebo ve stredu nas ceka prvni KET...chci si nechat zavest urcite dva bojovnicky i za cenu dvojcat 😉 jinak ted beru estrofen a prednison...od nedele si jeste mam pridat utrogestan 🙂
Vsem preji mnoho stesti!

papkla
4. bře 2014

@monyna83 No tak ja měla elonvu, orgalutran, puregon a nakonec ovitrelle. Predpoklad 15 folikuluk nakonec odebrano 6, jen 4 dobre. Doktor po odberu byl dost skepticky a dokonce doporucoval ani nedelat PGD a zavadet rovnou co zbyde. Meli jsme cas na rozmyslenou, ale my uz rovnou vedeli, ze do toho nepujdem, protoze jsme potrebovali udelat PGD a jeste k tomu tam mit holku kvuli vade nadeho maleho, ktera je vazana na pohlavi. Takze jsme nakonec delali ICSI, vxdrzeli 3 a sly na PGd. Nakonec nam tak zbyly dve holky v poradku a treti bylo nejake spatnebto jsem nezjistila s tim bylo. Takze jedno 5ti denni mam v brise a druhe v mrazaku. Zatim nas ta sranda vysla na 36 tis, ale penize jsou jen penize, hlavne aby to klaplo.
Ty uz nejaky deti mas? To ja jsem si po et opravdu polezela, mela jsem navareno dopredu, ale druhy den uz jsem normalne makala. Jeden prcek do skolky a druhy doma a zabavit ho 🙂 Manzela jsem nastesto zabavovat nemusela, ten byl v praci 🙂
Omlouvam se za preklepy, tukam to na tabletu.

eevvaa
5. bře 2014

ahojky holčiny, to čekání stojí za to.
@monyna83 moc ti to přeji

monyna83
5. bře 2014

@eevvaa Obrovitánská gratulace, hlavně, ať je vše OK. Tento pohled bych také chtěla nalézt 😉

eevvaa
5. bře 2014

@monyna83 dočkáš se za pár dnů, taky máš jedno jediné, jako já, a vidíš, jak to dopadlo 🙂

lucishek007
5. bře 2014

@monyna83 děkujiiii... já mám crinon a ten si dávám každý večer v 21:00... snad se zahnízdíme 😉

lucishek007
5. bře 2014

@eevvaa gratulujuuuu

monyna83
5. bře 2014

@papkla Já měla také Orgalutran, ale stimulka byla jen Fostimon. Elonvu mi MuDra dát nechtěla, že mám na ni nízkou váhu. Pokud se teď nezadaří, při dalším IVF si vyžádám Elonvu, jsou po ní slušné výsledky.
Já ještě žádné děti nemám, s manželem se snažíme 6 let.

No, také dobrý příběh? Pokud se nám to nepovede, v CAR mi Mudr. řekl, že to bude na hlubší studii. My jsme jinak oba zdraví, tak to nechápou...
No uvidíme, jak to dopadne. Dáš v pátek vědět? Já budu testit asi až v neděli nebo pondělí. Měla jsem čersvé embryjko, nechci se zbytečně nervit... 😉

monyna83
5. bře 2014

@eevvaa Nechci hledat dozadu, můj příběh si četla. Kolikadenní embryjko jsi měla Ty? Ale uklidňuje mě, že nejsem jediná. Je to skoro zázrak 🙂Opravdu jsei testila až ten 15. den? Tak to by u mě bylo až příští čtvrtek... 😒

monyna83
5. bře 2014

@lucishek007 To je asi to nejvíc, co můžeš a hlavně se moc nesleduj... Jinak Ti strašně držím palce a pak mi dej vědět 🙂 Budeme se podporovat vzájemně 🙂

eevvaa
5. bře 2014

@monyna83 no měla jsem osmibuněčné - 3denní. No u nás to bylo tak 20 folikulů z toho 12 vajíček - ICSI, kde by se měly oplodnit všechny, ale pouze 3 to zvládly, proto byl transfer toho osmibuněčného, vypadalo krásně a pak ty dvě se nechaly dále vyvíjet a když jsem si tam volala, takže bohužel ani jedno. Jsem ráda, že jsem vydržela na ten 15. den, no možná to bylo i ze strachu a hlavně nemám ráda duchy 🙂. První metu máme za s sebou, hlavně aby to vydrželo, další bude asi srdíčko a pak už bude strach pořád. Hlavně já si dala krásný dárek k 35. narozeninám, mám je teď 19. to by mohlo už možná být srdíčko a jestli mě doktorka nechá doma a přesto bych třeba šla k ní tady v PB tak je tu středy, ale asi to bude moc brzo. I ty dvě čárky potěšily 🙂

monyna83
5. bře 2014

@eevvaa Já si neumím odvodit, kolikadení brouček to mohl být. Někdo říká osmi, já si myslím čtyřbuňka. Můžeš poradit? Máš zkušennost? Bylo to mé první IVF a z toho výsledku jsem byla tak v prdelce, že mě ani nenapadlo se zeptat. OPU v pondělí, středa ET...Ale Až v úterýí odpol mi embryoložka volala, že je to jedno pěkný a vyvíjí se hezky.

Tý jo, tak to by byl nádhernej dáreček k narozeninám. Kolik jsi podle těhu kalkulačky? 5tt? Plus, mínus, mohlo by být...No, budu mačkat a mačkat 😀 😀 😀

eevvaa
5. bře 2014

@monyna83 no já měla 3dny staré, OPU bylo 15.2., a ET 18.2., takže 3denní a osmibuněčné jako janice_opice a té to vyšlo, minule jsem měla jak při IVF tak KETu blatocystu a to nevyšlo. Jenže možná tam byl průšvih, že tam byl ten schovávající se polyp a vůbec hnusná sliznice, takže asi hysteroskopie tomu taky pomohla, při ní mi vzali polyp i celou sliznici, takže mimi mělo připravený čerstvý pelíšek, třeba to byl ten průšvih minule, že se nemělo kam přicúcnout nebo jak to vyjádřit. Možná teda jsi měla čtyřdenní, nevím, zase se v tom až tak nevyznám

monyna83
5. bře 2014

@eevvaa Janice_Opice mi právě říkala, že to bude asi 8 buňka, ale já si také myslím, že čtyř. To je asi úplně jedno, hlavně, aby bylo vše ok. Co nějaké příznaky? Byly? Já se snažím nic nepozorovat, ale není mi nic...

sasanka033
5. bře 2014

@eevvaa dalsi ryba!!!
hele ja mam ted cerstvou teorii, ze ryby maji s tehu nejvetsi problem...
promin za ten vykrik🙂

helik79
5. bře 2014

@eevvaa Tak to moc moc gratuluji! No já si nadělila taky stejný dáreček k 35. narozeninám 😉 které jsem měla teď v únoru a přesně v den narozenin jsem objevila na testu dvě čárky (12. DPO od ET) a měla jsem z toho taky ohromnou radost - nejkrásnější dárek v životě 🙂 Děti ještě nemáme, ale snad už to konečně vyjde! Tak ať se vše dobře daří i nadále!

@monyna83 Ahoj, já byla na OPU ve čtvrtek a ET už v sobotu, takže jako tobě mně dávali dvoudenní (asi čtyřbuněčné), ale dávali jsme dvě, ale určitě máš šanci i s dvoudenními - nezáleží na stáří při ET, ale na kvalitě. Přeji hodně štěstí!

A i všem ostatním tady moc přeju, aby to taky hned vyšlo a dočkali jste se brzo pozitivního testu! Držím pěsti! Hodně štěstí! 🙂

eevvaa
5. bře 2014

@monyna83 já kromě zvětšených prsů a občasného bolení na MS asi nic, jen jsem si včera koupila salát z ryb v jogurtu, jeden jsem snědla k večeři a druhý dnes dopo ke sváče, asi půjdem nakoupit znova, byl mňamozní, ale to nepřisuzuji těhotenství, já čas od času jím pořád to samé.

eevvaa
5. bře 2014

@helik79 jé to je krásné, jsme na tom podobně.

eevvaa
5. bře 2014

@sasanka033 ty jsi vlastně taky ryba, no já to mám zlomové, v některých snářích už jsem beran, takže asi půl napůl to by ke mě sedělo.