Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

lucishek007
6. bře 2014

@monyna83 jj poradila mi ho tady jedna kočka na koníkovi. sice ho beru měsíc,ale snad i to nám pomůže... jako já zase na úklid nějak maniak nejsem. mám ráda pořádek,ale nějaký prach mě nerozhází. vyluxováno a vytřeno o víkendu tak teď jen vařím, stírám prach, peru a čeká mě žehlení,ale to není nic těžkého. jinak většinou vegetím u telky 🙂 a honí mě pořád mlsná, ale to je i tím, že jen ležím 😀

monyna83
6. bře 2014

@nadijka Jsem dnes 8 den od Et, mě bolela prsa děsně, ale bylo to z hormonů...Bolest pomalu opadá...Viditelné žilky na prsou, to je jeden z větších příznaků...Kdy se ti zvětšila prsa a naskočily žíly? Já také nic nepociťuji, jen stále břicho jak na MS. Také jsem nešpinila, takže hlavu vzhůru a zítra čekáme jásající zprávu, včetně těhu testíku 😉 😉 😉 Já budu asi testit už 11 dní od ET....Pryč s pesimismem...

papkla
6. bře 2014

@hanys28 Ahoj, ja byla minule utery. Uz mi z toho cekani zacina hrabat,tak jezdim po kamaradkach,abych mela cinnost. Tak vydrz...

lucishek007
6. bře 2014

@nadijka tak já myslím, že každé tělo prožívá zahnizďování jinak a ani špinit třeba nemusíš... a když se necítíš tak počkej na kontrolu k Dr a budeš mít milé překvápko 😉 já teda beru crinone ale prsa mám taky citlivé,ale já byla na ET v pondělí... nevěš hlavu 😉 dobře to dopadne 🙂

eevvaa
6. bře 2014

@monyna83 ahojky, to je správný článek 🙂.

nadijka
6. bře 2014

@monyna83 jej to nevím, kdy přesně se tam ty žíly objevily.. jako když už nic jinýho, tak aspoň mám prsa větší o jedno číslo.. 😀
holky je to moje první IVF a ET.. dopadlo naproto katastrofálně.. z 16 vajíček se jich oplodnilo jen 7 a z toho se do 4tého dne vyvijely pěkně 4..a 5tý den už byly pěkné jen dvě a to ještě ne ani blasty.. ale kompaktní moruly.. takže o den zpožděně.. a tu jednu morulu nám teda transferovali a doktorka jako říkala, že to není zrovna idealní.. ale že ani s kvalitní blastou to nemusí vyjít a naopak s morulou se narodí 4 kg miminko.. no asi mě chtěla utěšit..každopádně tu druhou morulu už ani nezamrazili.. chuděra to ani nedotáhla na tu blastu.. no a holky já mám problém, že mám jeden neprůchodný vejcovod.. ale když jsem viděla jak dopadly ty naše embrya.. tak jako nevím, kde je problém.. manžel ma SPG normospermie.. no holky tak jsem se vám tady svěřila.. já to nikomu ani neřekla.. jako kamárádkám nb rodině.. tak aspoň vás tady budu mít jako vrby 🙂

monyna83
6. bře 2014

@lucishek007 Já ho zobu až od 1 dne od |ET. Tak jsem byla domluvená i centru, páč jsem měla krásně vysokou sliznici. Také vegetím u telky, to je pohoda...Občas něco umeju, utřu, abych si nepřišla jako úplnej televizní pecivál... 😀 😀 😀 Máš chutě? Já se cpu teda naprosto ukrutně, pořád něco musím jíst... 😀 😀 😀

hanys28
6. bře 2014

@papkla musím přežít jen tenhle týden aby mě nehráblo 🙂 , příští už půjdu pomalu pracovat, mám svoje nehtové studio, takže při práci sedím a stresovat se nebudu, to spíš doma 🙂

monyna83
6. bře 2014

@nadijka Tak abych tě uklidnila, tak jsem na tom ještě hůř...Už jsem to tu dříve psala 😉

Já měla 13 kráných folikú(22mm), z toho ale jen 5 vajec. Z toho důvodu na 3 vajíčka ICSI a 2 IVF. Do druhého dne zbyly jen 2 ICSI, zbytek se vůbec neoplodnil. Embryoložka ani nevěděla, zda se začnou ta dvě pořádně dělit, takže domluva byla, že mi ještě týž den odpol zavolá, co a jak. Málem mi houklo. Ale odpol jiskra naděje. Jedno embryo hezké, druhé pokulhávající, tak na známku 2-.
Čili ET následující den ve středu. Ani nevím, kolikabuněčné embryo to bylo, ale myslím, že asi jen čtyřbuňka. Tomu druhému dali v CAR ještě šanci, měla jsem si volat v pondělí, jestli se vzpamatovalo a bude mrazáček. Bohužel, přestalo se vyvíjet, takže jediná šance je mimísek v bříšku.

monyna83
6. bře 2014

@eevvaa Viď, je to napsané naprosto dokonale... 😉 😉 😉

lucishek007
6. bře 2014

@monyna83 ahááá, tak mě při kontrolách Dr taky chválil sliznici, že je hezká ale kdoví jak je to teď 🙂 no manžílek říkal, že nic dělat nemám,ale taky si připadám jak peciválek 🙂 ano ano chutě,jenže nevím na co 😀 pořád chodím a vymýšlím co bych snědla. nooo dneska si musím nachystat aspoň nějakou buchetku ať mám co baštit 😀

lucishek007
6. bře 2014

@nadijka ono pomůže i jen to, že to někomu napíšeš. u nás je problém v manžílkovi. má azoospermii - tzn. že němá žádné spermie a bohužel musíme použít dárce,ale aspoň je to nějaká možnost jak mít svoje miminko... tak uvidíme jak to dopadne 😉 věřím, že nám všem to vyjde 🙂

monyna83
6. bře 2014

@lucishek007 Tak ta sliznice by měla narůstat, naopak by měla být ještě hezčí 😀 😀 😀
Sakra, mě bolí dnes břicho, úplně jako před MS. Přibývajícími dny mám větší strach...

nadijka
6. bře 2014

@monyna83 a nevíš v čem by mohl být problém, že ty naše embryjka jsou takové lemry.. jako je mi jasný.. že stačí jedno jediné embryjko a máš krásný miminko..a nemusíš jich mít 20.. ale přece jen takový úbytek mě trošku šokoval.. 😀 jsem tam seděla jak opařená..
@lucishek007 jj hned se mi tak trochu ulevilo.. jen tak někomu napsat...kdo třeba prožívá to co já..kamárádkám se těžko svěřovat, když oni jsou těhotné jen si vzpomenou, že by chtěly mimčo.. 😀
holky a kolik by měla být ta sliznice..? to jsem ani nějak neřešila.. jsem opravdu nováček ... já mám 13mm ..

monyna83
6. bře 2014

@nadijka To já také, chtělo se mi hrozně bulet.Když mi bylo oznámeno, že je z 13 folikulů jen 5 vajíček. Šla jsem platit ICSI a v hlavě se mi honily myšlenky, co budu dělat. Druhý den ještě větší pecka...Z 5 jen 2 a ještě pochybná. Nakonec se to jedno rozjelo dobře, to mám v bříšku, ale byly to strašně těžké a hořké chvilky...

Dr. se tomu také divil a říkal, že kdyby se nezadařilo, budou nás hloubkověji studovat...Asi jako dobrý, jó, ale jeden pokus pryč a k ničemu... No, doufám, že to nebude třeba, ale i kdyby, zatnu zuby a jdu do toho znova. Ale už si vydupu Elonvu. 😉

monyna83
6. bře 2014

@nadijka S ké sliznici, tak to je ukázková, máš ji stejně, jako měla já...Měla by mít nejméně 8-10 mm, my měly parádní a ještě narůstá 😉 😉 😉 😉 😉

nadijka
6. bře 2014

@monyna83 a kam chodite? my do reprofitu v Brně.. a taky se mi chtělo bulet, hlavně před tím ET a to nám hned pak dali účet a pěkně jsme to šli vše hned zaplatit.. ale čert vem ty lováče.. hlavně aby se zadařilo.. i když ja opravdu nepočítám s nějakým výsledkem, když vím, jak kvalitní to embryjko bylo... 🙂 takže zítra už můžu být jedině překvapená.. 🙂
a co to je prosím ta Elonva...? a kdy budeš testovat?

lucishek007
6. bře 2014

@monyna83 no to já si taky teď říkám, jak su v pohodě a jak dobře to zvládám, ale věřím, jak se bude blížit kontrola tak to bude strašné

lucishek007
6. bře 2014

@nadijka no já měla hrůzu v tom, že jsem chtěla byt silná pro manžílka,ale nikdo už nebyl silný pro mě... proto aspoň tady ta podpora... s tou sliznicí nevím,ale určo na to někdo odpoví 🙂

monyna83
6. bře 2014

@nadijka My k Apolináři v Praze. Nám to říkali už v den OPU, když mě pouštěli, že bude ICSI a ať jdu zaplatit 4.000,-. Tak, tak, čert vem prachy, hlavně, aby to k něčemu bylo.
Zítra dej vědět, jsem zvědavá a strašně držím palce, prosím, zkus si vzpomenout, kdy cca začala ta Tvá prsa. Zvětšení a žíly? Je to supr příznak a věřím, že to klapne a budeš těhulinka 🙂 🙂 🙂

Elonva je nová stimulace, je to pouze jedna injekce na celý protokol. Maximálně mohou přidat nějaké jednotky navíc, kdyby bylo třeba. Ale není to denní píchání...Hlavně, není tak škodlivá a je po ní dost vajíček... Prostě novinka..Mě jí Mudra nechtěla dát, že jsem hubená a dávky pro mě vyjdou cca finančně stejně... Tím, že je v té jedné dávce stimulace, jakoby na celý protokol a rozkládá se postupně, tak se bála...Prd, mám skoro 60 kg. Já měla Fostimon, jen krátký protokol a navíc celkem jen 16 ampulí, takže jsem píchala jen asi 8-9 dní, protože jsem reagovala výborně.
Já měla za stimulku směšný doplatek, jen 1600,-Kč, myslela jsem, že je ta Elonva nějak drahá, ale není, vyjde 1400,-...

monyna83
6. bře 2014

@lucishek007 To já byla také, úplně vysmátá a happy... Teď mi už trochu úsměv tuhne a přemáhá strach... Test zkusím v neděli...Houby zle... 😉

monyna83
6. bře 2014

@lucishek007 Už jsem jí ohledné té sliznice psala, je to úplně OK 😉

lucishek007
6. bře 2014

@monyna83 jj tak jak píšeš. úpplně vysmátá a happy a věřím, že jak se bude blížit kontrola tak na tom budu uplně stejně... kdyby tomu prckovi tam šlo aspoň nějak pomoct aby zůstal

monyna83
6. bře 2014

@lucishek007 Ty jsi dned 4 den od ET?

lucishek007
6. bře 2014

@monyna83 no nevím jestli se počítá i ET - to jsem byla teď v pondělí. takže 4 nebo 3 🙂

nadijka
6. bře 2014

@monyna83 tak o tom jsem neslyšela a určitě se na to zeptám ani mi to nikdo nenabízel ☹ mně manžel píchal merional.. asi 11 dní nevím už přesně.. ted beru estrimax a utrogestan.. a právě ta prsa přikládám spíš těm hormonům.. a přesně nevím kdy to bylo tak dva až tři dny zpět..určitě ne první dny po ET to jsem necítila vůbec nic.. chodím i normálně do práce, vše dělám jak kdyby nic.
a nevíš kdy by se měla dostavit menstruace.? asi jak vysadím ten utroš s astráčem.. 🙂

monyna83
6. bře 2014

@lucishek007 Den ET je den 0, čili počítej až od úterý... 😉

lucishek007
6. bře 2014

@monyna83 tak to jsem dneska 3den po ET 🙂 kdyby tak šlo poznat jestli se embryjko zahnízdilo nebo nezahnízdilo ☹

monyna83
6. bře 2014

@nadijka Ona je ta Elonva novinka, cca půl roku na trhu. Ale je lacinná a není to asi takové svinstvo. To, že jsou po tom lepší výsledky, to není prokázáno vědecky, ale od holek, co jí měly. Dokonce i jedna koníkovka jí měla, ale i tak ...nakonec jí zbylo jediné embryo, které zavedli...Cca před měsícem porodila zdravou a nádhernou princeznu 😉 😉 😉

monyna83
6. bře 2014

@nadijka Já se teď byla vyprsit a také tam žíly mám víc vidět, což je supr. Tohle je jeden z velkých příznaků...No, může být, asi tak...Citlivost je z hormonů, ale žíly ne... Ms by měla dorazit v termínu, možná i dřív, pokud by to utroš neudržel. Jinak utroš máš na 15 dní a měla bys ho dobrat, pokud se Ti MS nerozjede dřív.
Ale ona se nerozjede, neboj...Zítra na Tebe budu moc myslet, ráno čekám fotečku..Kdyby nic nebylo, ještě nezoufej, může být brzy... 😉