Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

jandulkajn
25. únor 2014

@sasanka033 pozitivní přístup, ten bych taky potřebovala.... jenže už spinim, takže ta pozitivní energie někam zmizela... 😒

sasanka033
25. únor 2014

@jandulkajn hele ja asi taky:(

jandulkajn
25. únor 2014

@sasanka033 ne,ty taky spinis??? ☹ Není to možný.... musí se to přece podařit...

martiina_k
25. únor 2014

Ono holky s nadějí je to fajn, na druhou stranu člověk by měl mít aspoň trošku realistickou představu. Přijde mi nesprávné dávat naději holce, která třeba už krvácela, že by třeba a možná a věř... mohl test vyjít.... Já jsem byla opačný případ, na tstu jsem dvě čárky měla, i krev vyšla pozitivní, jen ten těhotenský hormon byl příliš nízký, takže se dělal druhý za pár dní a ten už byl negativní. Takže jsem byla namotivovaná, jak to vyšlo a ono houbeles...... no co se dá dělat. Šestého tam jedem znova a jsem zvědavá, co nám doktor řekne...

jandulkajn
25. únor 2014

@martiina_k ja vím, že plane nadeje jsou k ničemu... je mi líto, že ti to nevyšlo. Já se snažím stat nohamá pevne na zemí, kort když to vypadá na tu mrchu cervenou a negativní test k tomu... štve mě to a to je teprve první pokus...je to psychicky fakt náročný, už jsem to obracela s hysterii sobe vlastni... pozítří budu mít už stoprocentně jistotu....dokud nebude, ta jiskřička u mě pořád bude hořet, i kdyz tusim, že zbytečně...

jandulkajn
25. únor 2014

@martiina_k držím ti palce!!

martiina_k
25. únor 2014

@jandulkajn ona u mě ta jiskřička do druhého testu také hořela, ale jen maličká, no a pak se potvrdilo, že to bylo zbytečné ☹ taky jsem to obrečela, to si nemysli že ne... ale ja píše, byl to u mě také první pokus, ono nám to vyjde....

jandulkajn
25. únor 2014

@martiina_k na 6.držím palce, abyste měli co nejlepší vyhlídky na další pokus.... a ať se podaří!

sofie333
25. únor 2014

@ivulenka34
Ahoj! 🙂 Mě v lednu 2. IVF nevyšlo. Teď v únoru jsem hned podstoupila IUI bez stimulace, ale výsledek negativní. Teď momentálně začínám stimulovat Clostilbegytem a jdeme do další IUI. Přítel má ale SPG nic moc, ale i tak to zkoušíme. Další IVF zatím neplánuji, finance už dochází a já jsem na ÚP 😒
A vy jste měli i na zamražení? Nám nic nezbylo, Při 1. IVF jsem měla 6 vajíček, při 2. IVF jen 5. Co vy?? A čím jsi stimulovala?? 🙂

ivulenka34
26. únor 2014

@sofie333 Ahoj takže jsi byla dvakrát na odběru vajíček?? já jsem stimulovala fostimon klasické stříkačky...No já měla 19 vajíček při odběru 10jsem chtěla oplodnit ty jsem samozdřejmně zaplatila pak mi bylo zděleno že 7 oplodnili a před transferem mi řekli že přežili jen 3☹ jedno mě zaváděli ted v unoru a v pondělí 24.2 byli vysledky negativní....začla jsem krvácet 7den po ET. ☹ takže 2 mám zmraženy a hned začínám od včera další léčbu...mám náplasti Etrapach aby narostla sliznice a 4.3 jdu na UZ.. a uvidí se jestli roste a hned bude transfer....no bylo to první Ivf a jsem zklamaná dost jsem tomu věřila ☹ ... normální cestou ani IUI nemůžu mít nemám vejcovody☹ tak snad druhy pokus vyjde no peněz je to dost taky jsem si na to pujčila.... ☹ A vy jste neměli mražáčky u žádného IVF? A máš nějaké děti? já ne a je mi 35☹ žádná sláva no co budu bojovat a doufat... pokažde jste platili za IVF takovou sumu? my 28tis a ted za KET 9000.- hrůza....

martiina_k
26. únor 2014

@ivulenka34 tak buď ráda, že máš vlastní vajíčka, protože já mám bohužel po chemoterapiích zničené vaječníky, takže jsme museli jít do darovaných vajíček, za což jsme platili navíc 40 000. Slečně (nebo paní) odebrali 9, 7 se jich podařilo spojit, 3 vydržely do pátého dnu a jedno jsme si nechali zavést. Bohužel se sice zahnízdilo, lae přestalo se vyvíjet, takže příští čtvrtek jdeme k doktorovi aby nám řekl, co dál. Asi začne další stimulace, trošku mě mrzí, že to nemůže jet v kuse. Když už jsem měla tu sliznici narostlou, tak že se nedá hned pokračovat v lécích a hned při nejbližší příležitosti transfér...

sofie333
26. únor 2014

@ivulenka34 Ano dvakrát s Fotimonem, po prvním IVF jsem si nechala zavést dvě a bylo to mimoděložní, takže mi odebrali jeden vejcovod a po 2. IVF nic. Taky jsem tomu moc věřila, ale nemáme ani nic zamraženo. Nevím, asi už jsem vynesená ☹ 🙂 .Celé jsem si to představovala úplně jinak, zbývá mi poslední pokus na pojišťovnu a pak nevím...
Žádné děti zatím nemáme, v červenci mi bude 33 🙄
Platili jsme vždy doplatek na léky 1500,-, ICSI 8000,-, PICSI 8000,- a PK 4000,- -dohromady 21500,-. Kdyby nám zbylo na mražení tak by to taky bylo o dost víc. Já půjdu na kontrolní UTZ asi 5.3. 😉

ivulenka34
27. únor 2014

@sofie333 Ahoj tak prostě nic jiného nám nezbývá než zase tomu věřit!!!! a kdy jdeš na IUI? nebo už jsi byla na tom druhém? Snad se nám zadaří nejhorší je to čekání že? a strach z toho jestli to vyjde nebo ne☹ Taky mám strach aby ty dvě zmrazený byli v pořádku!!! prý se může stát i po tak krátké době že nemusí přežít... to by mě asi hráblo☹ celí pokus od začátku a vše platit... sakra to by měli dělat zadarmo!!!!! je to náročný jak po psychycké stránce tak finanční!!! no uvidíme já tam jdu 4.3 na UZ... tak jsem zvědavá. Dám ti vědět tady co a jak i ty napiš jak si na tom. 🙂

ivulenka34
27. únor 2014

@martiina_k Ahoj to jsem ráda, že aspon ty vajíčka mám, ale kdybych byla na tom jako ty taky bych šla do darovaných!! A když se přestalo vyvíjet tak ti dělali zákrok? po zákroku ti dovolí další postup za 3 měsíce....Kdyby odešlo s MS jak mě tak hned další pokus.A ty máš nějaké děti? a chodíš taky na Obilní trh? 😉

martiina_k
27. únor 2014

@ivulenka34 po vysazení hormonů to odešlo s MS. Do liberce jedeme 6. 3. a tam se domluvíme, co dál. Jsou tam zamražené ještě dvě, tak snad se správně rozmrazí a půjdou zavést. Děti nemám zatím žádné. Na jaký Obilní trh?

sofie333
27. únor 2014

@ivulenka34
Já jsem dnes asi tak 6-tý DC a stimuluji Clostilbegytem, většinou chodím tak ten 15-tý DC na IUI. Jinak teď už to bude celkově moje 7-mé IUI. Před těmi 2-mi IVF jsem byla 5-krát 🙂
Když je zamražených víc, tak je to určitě lepší, ale musíme věřit 😉
Možná půjdu na UTZ dřív než toho 5.3., tak se třeba potkáme 😉 Chodíš na UTZ i s přítelem??

ivulenka34
28. únor 2014

@martiina_k Ahoj myslela jsem že taky chodíš v Brně do asist. reprodukce na obilním trhu🙂 Tak držím palce at ti to taky dobře dopadne... dej vědět pak jak si na tom 🙂

ivulenka34
28. únor 2014

@sofie333 Ahoj aha takže po sedmé a nikdy nic jo?? to je divný teda. To tě obdivuji že máš takový nervy na to.... a to IVF jsi platila celou sumu dvakrát?? myslela jsem,že tři pokusy na pojištovnu počítají i IUI... nejdu s přítelem ted půjdu sama toho 4.3. budu tam už o pul 8 abych tam pak netvrdla dlouho....máš někde foto? abych tě poznala 🙂 máš fb? a ty půjdeš sama na UZ? 😉

martiina_k
28. únor 2014

@ivulenka34 nene, chodím v Liberci.

sasanka033
28. únor 2014

@ivulenka34 ahoj, IUI hradi pojistovna 6x do roka. s IVF to nesouvisi..

sasanka033
28. únor 2014

@sofie333 koukam, ze to mas hodne podobne jako ja. taky vysledky na OPU nic moc a dve IVF za sebou neuspesny...:/ mne uz za dva tydny bude 34 a jeste nikdy jsem neotehotnela:(

sofie333
1. bře 2014

@ivulenka34
No jo, nedá se nic dělat, jen bojovat. 🙂 IUI se vůbec nebere jako pokus, pojišťovna hradí 6-krát do roka IUI a k tomu ještě 3-4 krát za život IVF. Dopláceli jsme za IVF pouze to, co dělali navíc(icsi,picsi,pk a léky)
foto mám na WZ, ale stejně nosím culík. Mám stejný nick. Ale nevím, jestli radši nepůjdu už v pondělí, protože měřím teplotu a dneska 36,8, včera 36,55. Nevím, asi tu teplotu zvyšuje Clostilbegyt, já půjdu sama, přítel je v práci. Taky chodím radši dřív, pak to je rychlejší. 😀 A Ty jsi z Brna, nebo dojížíš? 🙂

@sasanka033
Já měla 2-krát krátký protokol a málo vajíček, a Dr. říkal, že je vždy kvantita na úkor kvality, takže vlastně dobrý. 😕 Některým holkám jich zbyde třeba ještě 10 na zamražení. Asi už jsme starší, tak to tak nefunguje 😒 Ale na další pokus mi doporučuje dlouhý protokol, tak doufám, že to nebude ještě horší. 😒 Jaký protokol jsi měla a s jakým počtem folikulů a na konec zralých vajíček? 😉
Mě za úspěšný pokus počítali i to mimoděložní těhotenství, jako že se to aspoň někde chytlo 😒 Takovej úspěšnej pokus už nechci nikdy zažít. 🙄

sasanka033
1. bře 2014

@sofie333
1.IVF kratkej protokol, davka 150IU denne fostimon: 6 foliku, 4 vajicka. z toho 4 embrya (2 ICSI - doporuceno kvuli horsimu spg a taky z duvodu malyho poctu vajicek, 2 oplodnena IVF)
ET dvou dvoudennich, dve na PK, jedno doslo az do blasty, zamrazeno.
KET: na blastu jsem chtela AH, udelali zdarma, ale taky se nechytlo
2.IVF: dlouhej protokol, davka 300 IU puregon, potom i zvysovali, pac horsi reakce, presvihla jsem limit na pojistovnu, tak jsme to lepili fostimonem a merionalem, pac stimulace nakonec vysla skoro na dva tydny. bylo 8 foliku, 8 vajicek. IVF se oplodnilo 6 embryi. dve na ET tridenni, z toho jedno krasny, jedno normalni. na zmrazeni nezbylo nic.

papkla
2. bře 2014

Tak se přidávám do party. Na ET jsem byla v úterý 25.2., tak zatím čekám, čekám. Krom toho, že jsem pěkně nabroušená na sobě nic nepociťuju. Jen včera mě tak píchlo v břiše, až jsem si radši i lehla. Tak všem ostatním čekatelkám na zázrak držím pěsti!!

ivulenka34
2. bře 2014

@papkla Ahoj a kam chodíš? Tak držím pěsti at ti to dopadne 😉

ivulenka34
2. bře 2014

@sofie333 já jsem z Brna a ty?

ivulenka34
2. bře 2014

@ivulenka34 jo a to VVZ je co? 😉

ivulenka34
2. bře 2014

@sofie333 jo a to VVZ je co? 😉

sofie333
2. bře 2014

@ivulenka34
Já jsem taky z Brna. Na ten UTZ půjdu raději zítra, to budu 10 DC. Docela se mi ozývají vaječníky, nerada bych to prošvihla. 🙂

ivulenka34
3. bře 2014

@sofie333 jasný tak dej vědět jak si dopadla 😉