Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

eliskab
25. srp 2014

Ahoj jsem 8. den po ET dvou embryí po prodloužené kultivaci. Dělala jsem si ráno test a slabá čárka tam byla II , zkusím zítra uvidím jestli se to bude opakovat, mám strach,aby to byla pravda.

78marcela
25. srp 2014

@punky tak jak, stále se držís ? Nebo už jsi testovala?

Já byla dnes na krvi. Mám dnes desátý den hcg 42,3, asi to není moc, co myslíš, kolik jsi měla ty ?
@martiina_k

martiina_k
25. srp 2014

@78marcela při prvním ET jsem měla 41, při KET jsem měla 36. Aby to bylo nadějné, tak bys musela mít aspoň ke dvoum stovkám. To je strašnej pech... zajímalo by mě, jestli ti budou dělat nějaké další vyšetření, když je výsledek pořád stejný ☹(( právě uvažuju, co budem dělat my dál.. pozítří jdu na histeroskopii - nevím do kterého centra jezdíš a jestli to po vás také vyžadují, no a od té doby zhruba za měsíc by měl být poslední mrazáček, co tam na nás čeká...

martiina_k
25. srp 2014

@78marcela i když zase teď tě čtu ještě jednou a tys byla na krvi už 10. den? Já byla testovaná až 14. den, tak možná že naději ještě máš...

78marcela
26. srp 2014

@martiina_k já byla jako samoplátce. Duchy mám na testech od šestého dne ale nic nesililo, takže jsem si zašla a ve středu chci jít znovu. Teď je ranní čárka ovšem zase mizerná. Byla jsem na hysteroskopi v červenci, nic to nebylo, měla jsem polyp v děloze jen malinký, už je pryč. No uvidíme, co bude ve středu. Také jsem to tady včera všechno procitala, šance by byla, je to tak půl na půl, holky co měly hcg jak já, tak to vyšlo, některým ne. Vidíme zda to stoupne, ale podle dnešní čárky nic moc. Jsem zvědavá co s tím v mém centru budou dělat, protože už se mi to taky stalo že to hcg šlo pomalu nahoru a pak to zamlklo.

martiina_k
26. srp 2014

@78marcela no budu ti držet palce, aby to vyšlo. Snad ano. Testovala jsi brzo, tak snad to do čtrnáctého dne stoupne. Já se právě bojím, že to u mě do třetice bude mít stejný průběh, jako ty předchozí dva pokusy. Asi už nebudu testovat z moči, ale počkám rovnou na krev, abych nebyla zase natěšená, že to snad vyšlo a pak zase nic ☹ Říkám si, jestli bysme neměli mít nějaké další vyšetření, jako aby se přišlo na to, proč se u mě ta embrya dál nevyvíjejí, když už se zahnízdí ☹ je to těžké, ale ty máš zatím ještě naději, tak se jí drž 🙂

78marcela
28. srp 2014

@martiina_k ahoj, tak v pondělí 10. den HCG 42, včera 12. den bylo 81, což znamená, že dvojnásobně stouplo. Doktor mi na to napsal, že je optimista. Čárka na testu mi zatím nesílí, ani neslábne, tak uvidíme. Byla bych potěšena, kdyby to stoupalo rychleji, ale asi můžu být vděčná, že vůbec stoupá. Zítra nebo v pondělí půjdu zase na krev.

martiina_k
29. srp 2014

@78marcela no tak to by mohlo být dobré... mě nestoupalo vůbec, pokud teda nekleslo, drželo se pořád plusmínus u jedhé hodnoty... tak držím palce, at to ten prďola vybojuje.

78marcela
29. srp 2014

@martiina_k Dnešní odběr hodnota hcg je 122,1. Říkala sestřička, že se to nedá porovnávat s hodnotou naměřenou jinde, že ma každý jinak nakalibrovane přístroje. Zároveň řekla, že hodnota je nižší ale ne tak nízká aby se musela v pondělí opakovat. Tak snad je to na dobre ceste.

martiina_k
29. srp 2014

@78marcela tak to je super, tak kdy půjdeš na další? Mám za tebe radost.

78marcela
29. srp 2014

@martiina_k já si půjdu pro svůj klid ještě jednou tady u nás. V pondělí. Jinak v centru mi řekli že už nemusim a objednali mě rovnou na utz.

78marcela
1. zář 2014

@martiina_k tramtadadáááá dneska je 435,4, jde to nahoru a já jsem štastná, jakej udělal ten můj malej vikouš krásnej skok, já jsem štatsná, takhle daleko jsem se ještě nedostala, já už věřím, že JSEM TĚHOTNÁÁÁÁÁÁ

martiina_k
1. zář 2014

@78marcela úplně z tvého příspěvku tu radost cítím a věř, že mám úsměv na tváři. Doufám (a věřím), že se k tobě za měsíc přidám. Moc ti to přeju. Mělas podobné průběhy jako já, tak mi dáváš naději, že to jde. Užívej si to a šetři se 😅

78marcela
1. zář 2014

@martiina_k ano, určitě se přidáš, je to skvělé, jsem hrozně moc nadšená. Ale ted nevím, jestli jsme o tom mluvily, měla jsem před zákrokem hysteroskopii a myslím, že mi to hodně pomohlo, protože co jiného, léky jsem měla stále stejné, jen mi zvýšili medrol, jinak nic víc. Navíc předtím byly všechno jedničkový blasty a ted dvojka a trojka, takže jsem si jistá, že u mě zabrala ta hysterka.

martiina_k
1. zář 2014

@78marcela jj, myslím, žes to psala. Já byla na hysteroskopii min. středu. Úplně jsi mě nabila energií a chtěla bych už na transféééér 😅

78marcela
1. zář 2014

@martiina_k 😀 😉 jen si počkej na správný čas až se deloha trochu zahojí. Já měla hysterku 10.7 a transfer 15.8. A jaké beres léky ? Jsem ráda že jsem tě nabila energií, víš co je zvláštní, já v květnu byla stopro přesvědčena že to vyjde, Ale úplně, prostě jsem si byla jistá. Ještě v ten den transferu ano, druhý den jsem dostala strašnou migrenu a hned jsem věděla že to nevyšlo. Bílé testy mě vůbec nepřekvapily. A teď jsem doufala že ta hysterka pomůže, ale i přesto že jsem všude četla jak to hodně holkam pomohlo, tak já v sobě tu viru už nemohla vykresat. Spíše jsem si říkala, že by bylo lepší kdyby to vyšlo v září, že teď to určitě nevyjde. V pondělí jsem totiž nastoupila do nové práce, respektive učit do dvou nových škol, obě na částečný úvazek. Tak jsem řekla že to v září bude lepší. A náraz na sále jsem se cítila tak pěkně, úplně jsem si před sebou představila, jak se tam bublinka zavrtava a roste a úplně jsem cítila dítě ve svých rukách. A v ten moment jsem začala věřit. Až pak přišla nejistota, s nesilicimi testy, ale teď zase věřím, že to dítě v rukou opravdu držet budu.

78marcela
1. zář 2014

@martiina_k a víš co mi možná ještě pomohlo, týden před transferem jsme měli příměstský tábor, já měla myšlenky jenom na to, na KET jsem vůbec nemyslela protože jsem si byla jistá že to nevyjde. No a s tema ddtma hodně pohybu, tak si říkám že deloha byla hezky prokrvena a nachystaná. A po transferu opět hned v pátek na tábor rozdat vysvědčení a diplomy a všechno uklidit. No a pak jsem valila domů balit na dovolenou a druhý den odjezd. Na dovolené jsme s přítelem chodili na procházky, on teda jezdil i dost na kole a plavat, to já ne. A každý večer jsem si dala deci červeného. Takže to, jak jsem dělala předtím, jen ležet a ani kapka alkoholu, tak to teda neplatí. Spíš mírný pohyb před i po. Aspoň u mě.

martiina_k
1. zář 2014

@78marcela to já budu mít transfer ještě o něco později. Hysterku jsem měla 27. 8., na kontrolu mám jít 25. 9. a od té doby za 14 dní. Zatím neberu nic. To začnu až koncem toho září.

78marcela
1. zář 2014

@martiina_k no třeba já měla léky anopyrin na redení krve a medrol na potlačení imunity, to ty nebereš? To se bere už šest týdnu před transferem. Já na kontrolu po hysterce vůbec nešla. Dali mi hned recepty a za týden jsem měla začít brát léky na vyvolání ms a pak jsem šla až na utz před KET. Ale ty léky bych si napsat nechala.

martiina_k
1. zář 2014

@78marcela no anopyrin neberu - s krví nemám problém. Jinak já nemenstruuju, nemám vajíčka, proto máme darovaná, takže my nemusíme čekat na nic, prostě kterýkoliv den začneme brát léky. A fakt jen 14 dní před transferem.

78marcela
1. zář 2014

Já taky nevím že bych měla s krvi problém.mě to dali po druhém nepovedeném transferu. Říkají že někdo může mít hustějsi krev a tím pádem se to dítě nemůže v pořádku vyživovat. A ten medrol je na imunitu. Nedělali mi žádné imuno vyšetření, říkali že i když se něco najde, nasadí se medrol nebo prednison. Takže ho taky dávají preventivně po druhém neúspěchu. Ale pokud máš všechny vyšetření v pohodě, tak to není třeba.

martiina_k
2. zář 2014

@78marcela medrol jsem brala taky, řekli mi vlastně totéž, že imunologie je složitá věda, která toho umí odhalit hodně, ale neumí se s tím dál pracovat. Že by mi vyšší dávky léků stejně dát nemohli, takže to není až tak důležité. Brala jsem teda medrol, estrofem (to kvůli narůstání sliznice - myslím) a zaváděla utrogestan. Už se začínám těšíííít. Ale fakt jen díky tobě, začínala jsem být taková otupělá, jakože to stejně nevyjde a musíme do té adopce... fakt jsi mě nabila energií. Díky moc.

78marcela
2. zář 2014

@martiina_k ja zase vím že adopci bych nechtěla. Buď svoje nebo nic. Já už zase přemýšlela že budu řešit náhradní matku. Ale naštěstí to není potřeba. Chápu tvé pocity, taky už jsem z toho byla nešťastná a říkala si, že už asi nic nebude. Naštěstí popáté, konečně to vypadá nadějně. Chce to odevzdávat se a nakonec se dočká každá.

78marcela
9. zář 2014

@martiina_k ahoj. Včera hcg 3311. Takže to roste slušně a věřím že v pátek na utz bude všechno v pořádku.

martiina_k
9. zář 2014

@78marcela no tak to je bezva... užívej si ten krásnej pocit 🙂

ujujuju
10. zář 2014

ahojte dievčatá, ja som dnes 6 deň po KET, necítim nijaké príznaky, ale hozne sa mi zhoršila pľeť, tak mám z toho zlý pocit, si myslím že ak by to vyšlo tak pleť by bola krásna, nemáte s tým nejaké skúsenosti??? ďakujem za každú odpoveď, človek sa stále sleduje, držím vám palce

78marcela
10. zář 2014

@ujujuju
@ujujuju nemám tušení. Já mám pleť pořád špatnou.. Myslím že v tom to není že tak rychle by se to neprojevilo. Možná se ti to zhoršilo následkem léků které beres.

viavia
11. zář 2014

@78marcela moc vas tu zdravím!!! A tobě Marci velikanska gratulace ze srdicka!!!!
U nás se zatím stále nezadarilo,tak uvidíme..

78marcela
11. zář 2014

@viavia Děkuji a držím pěsti, aby se brzy podařilo..jak jsi na tom, co tě ted čeká?

viavia
12. zář 2014

@78marcela máme zažadany na pojisrovnu 3.,poslední pokus :'(

Máš příznaky? 🙂